Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Alior Bank dokręca śrubę - kolejny wzrost opłat i prowizji oraz następne cięcie moneybacku na Koncie Rozsądnym

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

20.04.2017

Alior Bank dokręca śrubę - kolejny wzrost opłat i prowizji oraz następne cięcie moneybacku na Koncie Rozsądnym

Zarządzający Alior Bankiem najwyraźniej nie potrafią pohamować swej żądzy zwiększania zysków. I już drugi raz w tym roku wprowadzają zmiany w opłatach i prowizjach.

Alior Bank - zmiana opłat i prowizji od lipca 2017 r.
Zmian zapowiedziano sporo. Na wzór mBanku wprowadzone zostaną prowizje za wypłatę z bankomatów kwot mniejszych niż 100 zł. Podkręcono też wymogi zwalniające z opłat za kartę wydawaną do Konta Internetowego (opłaty unikać można było przy wykonaniu płatności na 100 zł miesięcznie - a będzie 300 zł!). Po raz kolejny stracą też klienci posiadający Konto Rozsądne ze zwrotem za płatności kartą, który zostanie obniżony do mizernego 1%.

O zmianach w Alior Banku pisałem już trzy miesiące temu. W sporej mierze podyktowane były one fuzją z Bankiem BPH, ale już wtedy zapowiedziano przycięcie zwrotu za płatności kartą wydaną do Konta Rozsądnego (z 3 na 1,5%), a także wprowadzono kilka podwyżek. Zmiany weszły w życie 27.03.2017 r. Teraz zapowiedziano kolejne zmiany, które będą funkcjonować od 1.07.2017 r. 

Od lipca w Alior Banku pojawi się opłata w wysokości 5 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Euronet w przypadku wypłat wynoszących mniej niż 100 zł. Zmiana ta dotyczy posiadaczy Konta Internetowego i Rachunki w Pakiecie. Osób posiadających Konto Rozsądne, Osobiste, Osobiste Meritum, Junior Meritum lub Korzystne na które wpływa pensja, stypendium, renta lub emerytura ta zmiana nie dotknie.

Nowa opłata Alior Banku przypomina rozwiązanie wprowadzone od lutego br. przez mBank, który za wypłaty poniżej 100 zł również pobiera prowizję (wynosi ona jednak mniej, bo 1,30 zł).

Nadal bezpłatne - bez względu na kwotę - pozostaną wypłaty z bankomatów zlokalizowanych w placówkach Alior Banku oraz wypłaty za pomocą kodu BLIK.

Osoby posiadające Konto Internetowe z kartą płatniczą od lipca 2017 r. będą musiały wykazać się większą aktywnością w korzystaniu z tej karty. Dotąd opłatę za jej posiadanie w wysokości 6 zł można było uniknąć dzięki wykonaniu płatności na sumę 100 zł miesięcznie. Wzrost wymogu jest duży, bo od lipca wydawać będzie trzeba 300 zł miesięcznie. 

O dużym zakresie zmian wprowadzanych przez Alior Bank od lipca 2017 r. przekonają się posiadacze Konta Rachunki w Pakiecie (które wcześniej nosiło nazwę Konto Alior Rachunki bez Opłat). Być może pamiętasz reklamy telewizyjne Alior Banku sprzed paru lat, gdy bank dawał możliwość opłacania rachunków bez prowizji. Kojarzę z tamtych czasów niemiłosiernie długie kolejki do kas w Alior Banku. Każdy z klientów trzymał grube pliki faktur. Bankierzy w pocie czoła uwijali się z wprowadzaniem danych i zlecaniem kolejnych dyspozycji przelewów. Te czasy minęły. Alior Bank zaczął wprowadzać kolejne ograniczenia. Teraz za konto i przelewy zlecane w oddziale nie płacą ci, którzy na konto zapewnią wpływ wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury. Pozostali za konto płacić muszą 8 zł i mogą zlecać przelewów do woli. Klienci z tej drugiej grupy od lipca płacić będą nadal tę samą opłatę abonamentową, ale w zamian otrzymają już tylko trzy darmowe przelewy w miesiącu kalendarzowym. Za każdą kolejną wpłatę i przelew opłata wyniesie 8 zł. 

Jeśli od lipca zlecać będziesz przelew natychmiastowy za pośrednictwem bankowości internetowej to zapłacisz za to od 1 do 3 zł więcej. Dotąd za przelew w wysokości do 1000 zł opłata wynosiła 1 zł, a od lipca będzie to już 3 zł. Przelewy natychmiastowe w przedziale od 1 000,01 do 2 000 zł kosztują jeszcze 2 zł, od 2 000,01 do 3 000 zł - 3 zł, a od 3 000,01 do 4 000 zł - 4 zł. Po zmianie od 1 lipca w każdym przypadku (przy przelewie od 1 000,01 zł) opłata wyniesie już 5 zł. 

Kolejne cięcie moneybacku obejmie osoby posiadające Konto Rozsądne. Niedawno zwrot za płatności kartą wydaną do tego konta w sklepach spożywczych wynosił 3%. Obecnie jest to 1,5%, a od lipca będzie 1%. Nie zmienią się kwoty, które w ten sposób można zyskać: do 400 zł w rok (maksymalnie 50 zł w miesiąc), ale o wyciśnięcie zysków będzie jeszcze trudniej (zważywszy dodatkowo na fakt, że bank pobiera opłatę za kartę w wysokości 5 zł miesięcznie... by więc te opłatę "odrobić" trzeba będzie wydać 500 zł i dopiero płatności ponad te sumę będą dawać realny zarobek). Na osłodę klientom posiadającym Konto Rozsądne ma zostać udostępniona możliwość korzystania z programu lojalnościowego MasterCard Priceless Specials, o którym pisałem tutaj, w momencie jego pojawienia się w Polsce.

Dużo zmian? To jeszcze nie wszystko. Choć te kolejne już raczej dotkną mniejszej grupy klientów. Wzrosną też prowizje (z 7 do 8 zł) za przelewy zlecane w oddziale banku lub placówce partnerskiej. 

W uprzywilejowanej sytuacji są jedynie posiadacze Konta Wyższej Jakości, przy którym bank zobowiązał się do utrzymania warunków prowadzenia konta przez 5 lat. Dla nich w ofercie banku nie zmienia się nic. Aczkolwiek jak sobie pomyślę co Alior Bank wyprawia z tabelą opłat i prowizji i jak dodaje opłaty oraz śrubuje warunki to można w ciemno zakładać, że po upływie okresu gwarancji niezmienności opłat i ta grupa klientów odczuje zmiany.

Wykaz wszystkich nowości oraz zmian w Taryfie Opłat i Prowizji Alior Banku dla Klientów Indywidualnych, obowiązujących od dnia 1.07.2017 r. znajdziesz tutaj.

Zamknięcie konta w Alior Banku


Jeśli zapowiedziane przez bank zmiany Ci nie odpowiadają to możesz konto zamknąć. Wszak umowa o konto z bankiem nie jest umową dożywotnią i nie można godzić się na wszystko co sobie bankowcy w meloniku wymyślają. Jest oczywistym, że bank nie jest instytucją charytatywną, działa na wolnym rynku i musi zarabiać. Ale ma na to mnóstwo sposobów. Szkoda, że Alior Bank wybiera drogę na skróty i systematycznie przykręca śrubę klientom w zamian nie dając korzyści (już dawno minęły czasy, w których bank serwował okazje do bankobrania, a oszczędzający mogli znaleźć dobre oferty lokat).

Szczegółowe porady dotyczące zamykania konta - z opisem sposobów oraz wzorem wypowiedzenia znajdziesz w przygotowanym przeze mnie poradniku wypowiadania umów z bankiem. Pamiętaj tylko, że jeśli konto w Alior Banku było Ci dane założyć w pakiecie (np. z kredytem hipotecznym lub pożyczką), a jego posiadanie jest warunkiem niższego oprocentowania to z kontem być może będzie trzeba nadal pozostawać w Alior Banku (szczegóły znajdziesz w swej umowie kredytowej, która może - choć nie musi - zawierać zastrzeżenie, że preferencyjne warunki kredytu obowiązują tylko dla posiadaczy konta).

Alternatywy


Jeżeli zdecydujesz się zamknąć konto w Alior Banku to zapewne będziesz potrzebować alternatywy. Taką propozycją konta prowadzonego bez warunków za 0 zł jest Nest Konto w Nest Banku. Bank ten nie pobiera opłat (bez warunków!) za prowadzenie konta, posiadanie karty, przelewy złotowe Elixir zlecane w bankowości internetowej oraz za wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce. Daje też możliwość wpłacania gotówki bez prowizji we wszystkich wpłatomatach sieci Euronet. Dodatkowo w ramach promocji osoba zakładająca konto w Nest Banku skorzystać może z lokaty powitalnej ze stawką 4% w skali roku, a na start otrzymać bilety do kina Helios w prezencie. Sprawdź szczegóły>>

Innym zamiennikiem dla konta w Alior Banku może być też propozycja przygotowana przez Bank Millennium. Docenią ją zwłaszcza te osoby, które odczują kolejne cięcie moneybacku na Koncie Rozsądnym. Z Kontem 360° lub 360° Student zyskiwać można 2-procentowy zwrot za płatności kartą i aż 5-procentowy zwrot za płatności BLIKiem gdziekolwiek te płatności będą realizowane. W ten sposób można zyskać do 360 zł w 6 miesięcy, a oprócz tego są jeszcze bonusy na start: nagroda pieniężna 100 zł oraz bon 100 zł do wykorzystania w serwisie wakacje.pl. Sprawdź szczegóły>> 

Więcej informacji o aktualnie dostępnych promocjach, a także opisy ofert w innych bankach znajdziesz w kategorii aktywne promocje kont.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi, ale także i ze zmianami opłat w bankach. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

60 komentarzy:

 1. Wyższa kultura podwyżek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co inne banki nie podwyzszaja opłat??? Jasne.

   Usuń
  2. Tak. Mam konto Inteligo. Zasady nie zmieniły się od kilku lat. W Millennium to samo. Ponad 2 lata i zupełnie nic nie zmienili. A bankowcy w meloniku co rusz kombinują. No i już samo to że to druga podwyżka w tym roku o czymś świadczy.

   Usuń
  3. Niestety skutki przejęcia banku przez pzu czyli Państwo

   Usuń
 2. Myślę, że czytelników tego bloga mających konto w tym banku jest garstka a może nie ma wcale. Bo korzyści z takiego banku żadnych, promocji zero, a lokaty śmieszne. Np. na 3 miesiące dają 0,7% a na rok 0,99! Żenada. Albo raczej ŻENADA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cashback mnie tu trzymał. Dostawałem kiedyś 40 zł miesięcznie. Teraz ledwo spłacę kartę. żenada

   Usuń
 3. czy ktos tam ma jeszcze konto? mizerny moneyback, zadnych zachet, juz odoga aliora: tmobile bank ma lepsza oferte

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam Internetowe bez karty. W sumie nic się dla mnie nie zmieni. Ale chyba jednak faktycznie zamknę je bo jak takim tempem zmieniają opłaty to za 3 miesiące mogą wprowadzić jakieś 10 zł miesięcznie i za te konto :/

   Usuń
  2. Zaleta są pożyczki, w porównaniu z innymi bankami pożyczka np.2500 na 12 miesiecy to tylko 225zł miesiecznie w millennium jest juz to 250 zł miesiecznie.

   Usuń
  3. Przynajmniej masz okazje do natychmiastowego wypowiedzenia umowy.

   Usuń
 4. "W uprzywilejowanej sytuacji są jedynie posiadacze Konta Wyższej Jakości, przy którym bank zobowiązał się do utrzymania warunków prowadzenia konta przez 5 lat...
  ...można w ciemno zakładać, że po upływie okresu gwarancji niezmienności opłat i ta grupa klientów odczuje zmiany."

  Mam Konto Wyższej Jakości. Ciekawe jak wyglądałoby wprowadzenie opłat w KWJ skoro każdy klient ma inny ów okres 5-letni (stosownie do daty otwarcia rachunku). Stawek opłat w TOiP nie dałoby się wtedy zmienić z jedną określoną datą jak ma to miejsce w innych rodzajach kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 lat gwarancji jest chyba zapisane w umowie i obowiązuje od otwarcia konta. Zmienią tabelę i jak tylko 5 lat minie to klient ani się spostrzeże a wleci w standardowe opłaty z kosmosu wzięte i będzie płacić. I do uniknięcia opłaty nie starczy śmieszny wpływ jak teraz. Pewnie plują sobie w brodę że kiedyś (to jedna były inne czasy( takie konto wprowadzili i coś obiecali.

   Usuń
  2. i pomyslec ze wlasnie najnizszymi oplatami , konta , kredyty itp alior sie reklamowal jeszcze niedawno i na pewno nie doplacal do interesu jak to sie usiluje nam wmawiac

   Usuń
 5. Opłata za wypłatę z bankomatów <100 zł.
  Czyżby pokłosie słynnej promocji bankomatowej BZ WBK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady. A nawet gdyby to wolałbym żeby promocja bankomatowa była dostępna w trybie ciągłym bo wytargałem ponad 1000 zł :)

   Usuń
 6. Zauważyłem że dotąd banki takie zmiany robiły raz na rok. Widać, że alior chciał być lepszy i drugą zmianę serwuje w ciągu zaledwie jednego półrocza. Oby inne banki nie szły tym tropem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to wyższa kultura bankowości. Więc wznieśli się na jeszcze wyższy poziom i po 3 tygodniach od zmiany TOIP zapowiadają kolejną zmianę.

   Usuń
  2. Od początku roku co chwilę jakiś bank zmienia opłaty, chyba taki okres.

   Usuń
  3. No ten rok nazwałbym względnie spokojnym w porównaniu z tym co działo się rok temu (PKO, BZWBK, TMUB i jeszcze kilka innych).

   Usuń
  4. Prezes PKO zapowiedział nawet, że w tym roku podwyżek raczej nie będzie. Choć kto tam wie. W maju są chyba wybory prezesa PKO więc zobaczymy czy się utrzyma.

   Usuń
 7. Sytuacja póki co hipotetyczna, przed końcem 5-cio letniego okresu zamykam Konto Wyższej Jakości, po czym jeżeli dalej będzie obowiązywała kolejna "promocja" kilkuletnia takiego konta, zawieram za kilka dni ponownie umowę i otwieram "nowe", po czym znów "święty" spokój z prowizjami i opłatami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już tam cwaniaczki wymyślą jakiś zapis który to uniemożliwi. Tam jak było z konwersjami konta na inne po zmianach oferty. Wprowadzili zaporową opłatę 150 zł i bujaj się kliencie.

   Usuń
 8. Hmm, bardzo podobają mi się rozważania, co zrobić, jak Alior Bank za pięć lat zmieni warunki korzystania z konta wyższej jakości :-)

  W ciągu pięciu lat to w każdym banku się warunki kilkanaście razy zmienią. Po co się tym przejmować teraz. Tym bardziej, iż konto można przenieść do innego banku w mgnieniu oka, gdy warunki promocji się skończą. Ale za pięć lat to będziemy żyli w zupełnie innej rzeczywistości.

  BTW, czytając ten tekst odnoszę wrażenie, iż autor tego bloga usilnie stara się promować inne banki kosztem Alior Banku. Czy to jakaś awersja do tego banku, czy też ten lobbing nie jest bezinteresowny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "jak Alior Bank za pięć lat zmieni warunki korzystania z konta wyższej jakości".

   A kto pisze o takim okresie ?? Ludzie już mają te konta po kilka lat, w 2019 roku nastąpi duża fala końca pięcioletniego "okresu ochronnego". Nikt się jeszcze nie "przejmuje", ale kiedyś będzie musiał zacząć.

   Usuń
  2. Ani jedno, ani drugie ;) Złe rzeczy ganię, a dobre chwalę i tak pozostanie. No, a że Alior Bank dostarcza (po raz kolejny) powodów do tego pierwszego to oceny dostaje takie a nie inne. Oczywiście ostateczna decyzja o akceptacji (lub jej braku) zapowiedzianych zmian należy do klientów banku.

   Usuń
  3. Mam pelne zaufanie do Mr Zlotowka. Nie widze tu zadnej stronniczosci jedynie jasna i obiektywna analize !Tak trzymac! Dziekuje i cieplo pozdrawiam z Münster.

   Usuń
  4. Podpisuję się. Uważam, że wyrażone opinie autora są słuszne i na miejscu.

   Usuń
 9. Mam w Alior Banku Konto Wyższej Jakości. Czy jeżeli zmiany mnie nie dotyczą / tzn.KWJ/ to mogę w trybie natychmiastowym rozwiązać umowę o KWJ i umowę ramową aby być czystym klientem za jakiś czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wypowiesz ze standardowym 30-dniowym okresem to też będziesz czysty za jakiś czas ;)

   Usuń
  2. przyjsc i wypowiedziec za 30 dni bo szkoda czasu na tlumaczenie pracownikom czemu wymawiasz bez zachowania terminu

   Usuń
 10. Tak to już jest z tymi państwowymi bankami. PKO drogi od zawsze to teraz i z Aliorem będzie tak samo. Niestety pod hasłem repolonizacja kryje się tak na prawdę upaństwowienie więc mamy co mamy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Że jeszcze nikt nie napisał, że to wina podatku bankowego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nie jest. Banki po wprowadzaniu podatku bankowego mają... wyższe dochody niż przed jego wprowadzeniu. Sprawdź sobie.

   Usuń
  2. W 2016 banki miały tak duże dochody bo sprzedały udziały Visy. To był duży jednorazowy zastrzyk którego w tym roku już nie będzie. Ale znając życie banki i tak znów zarobią więcej.

   Usuń
 12. wszędzie podwyżki... 300 zł zeby konto bylo darmowe? porażka... zaraz się okaże, że z tych darmowych kont zostanie tylko Nest i Orange Finanse, bo reszta wywali opłaty takie że szok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jest konto Idealne w Idea Banku. Też wszystko za 0 zł. Ale nie dają żadnych promocji i nawet z lokatami obniżyli loty.

   Usuń
  2. Szanowny Panie, faktycznie Nest Konto Nest Banku jest zupełnie bezwarunkowe. Za 0 zł można liczyć na: założenie i prowadzenie, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie pierwszej i używanie karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (tak jak Pan wspomniał) oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto może Pan otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy, że podpisze Pan dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

   Usuń
 13. Jak na razie jest jeszcze Millennium czy Idea, jeśli chodzi o konta "dla wszystkich" ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najważniejsze, że można mieć konto za 0 zł, ja mam wyższej jakości, a widzę ze te nowe opłaty łatwo ominąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby posiadacze innego konta chcieli zamienić je na te Wyższej Jakości to za tę przyjemność zapłacić trzeba 150 zł. Rozbój w biały dzień.

   Usuń
 15. Pytanie do Mr. Złotówa czy wie jak rozstać się z rachunkami w TMUB tak aby zainkasować premie za kwiecień a nie ponosić kosztów konta w maju jak i nie robić obrotu kartami. Założenie jest takie że chce oba konta zamknąć po zwrocie 2x25zł. Wiem że nie na temat ale w temacie tego dotyczącym już nikt nic nie piszę nawet pytanie kierowane do Złotówki zostają bez odpowiedzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyskusja na ten temat pojawiła się dziś pod wpisem o zapowiedzianych zmianach w T-Mobile Usługi Bankowe (tutaj).

   Usuń
  2. Po wydaniu 500zł każdą z kart tmobile zastrzec obie karty (w systemie webowym) a w maju rozpocząć likwidację - dla pewności można poczekać aż dadzą 2x25zł bo i tak opłat nie będzie.

   Usuń
  3. pamietajcie ze jak chcecie dyche doladowania co meisiac to zmienic na freemium i wydawac 2 stowki karta trzeba

   Usuń
  4. #Anonimowy22 kwietnia 2017 16:34 zdecydowanie lepiej zaczekać z wypowiedzeniem do wypłaty. Nigdy nie wiadomo co by mogło im do głowy przyjść.

   Usuń
 16. Alior jako bank ? -- nie , to punkty opłat za prąd , gaz , mieszkanie itp , kolejki jak w przychodni , na poczcie są już chyba mniejsze - dramat po prostu .

  OdpowiedzUsuń
 17. Nestbank byłby dobry ale przelew na tamtejsze konto idzie 2 dni, nie można robić przelewów błyskawicznych, jeszcze im troche brakuje do 21 wieku..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nest Bank ma przelewy ekspresowe i to po 1 zł. Najtaniej z wszystkich banków.

   Usuń
  2. No chyba, że chodziło ci o płatności pay-by-link. Coś ala Przelew24. Tego nie ma. Ale wtedy kartą można płacić.

   Usuń
  3. Idea Bank daje 2 przelewy ekspresowe za darmo, Nest Bank po 1 zł, a reszta banków kasuje po kilka złotych. nawet 5-6 zł. Nie czaję dlaczego jedni mają wolę dać coś tanio, a inni po całości skubią klientów

   Usuń
 18. Mam zamiar rozstać się z Aliorem, co polecacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millennium. Dobre warunki, dobre oproc. na k.oszcz., świetna bankowość i apka. Mam od ponad roku i ciężko się czemuś przyczepić.

   Usuń
  2. Przed rozstaniem warto porozmawiać – idź do placówki i ponegocjuj z nimi. Poza tym większość tych dodatkowych nowych opłat można objeść. Albo blikiem albo wypłacaj 100 zł a nie mniej. A jeśli znajdziesz inny bank bez dodatkowych opłat i zmian w tabelach to daj znać:)

   Usuń
  3. Idea Konto Idealne, Nest, Noble ale nie dla cieniasów :)

   Usuń
 19. KWJ zapewnia niezmienialność warunków przez 5 lat plus absolutny brak opłat - wystarczy tylko przelać raz na miesiąc 2,5 tys. zł!

  OdpowiedzUsuń
 20. A jest jakiś inny bank, który oprócz bankowości ma także kantor taki jak Alior. Bo jak na razie to jedynie to mnie trzyma w tym banku. Często dostaje przelewy zza granicy, więc internetowa i mobilna wymiana innej waluty na złotówki jest dla mnie podstawowym wymogiem do banku.

  OdpowiedzUsuń
 21. Na dodatek trzeba dodac, ze od wczoraj nagle spadly oprocentowania lokat. Najwyzsze oprocentowanie to 1% za lokate 150 dniowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie mają już żenujące niskie. Na miesiąc 0,25%. To już jest chyba gorzej niż w PKO.

   Usuń
 22. Kiedyś nowoczesny, przystępny bank. Dobra oferta, oprocentowanie. Teraz już nic z tego nie zostało poza nazwą, logo i kolorystyką.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...