Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2017 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

30.04.2017

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2017 roku

Nadszedł czas na kolejny raport z bankobrania czyli bardzo pozytywny aspekt korzystania z ofert banków.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2017 r.
Nieczęsto się zdarza bym z podsumowaniem swego zarabiania na bankach czekał aż do ostatniego dnia miesiąca, ale tak się złożyło, że poświęcona temu ostatnia niedziela miesiąca przypada w ostatni dzień kwietnia. Poniżej tradycyjnie prezentuję ile zarobiłem na promocjach bankowych, ile przy tym wydałem oraz co zmienia się wśród posiadanych przeze mnie kont i kart.

Wymienianie uzyskanych gratyfikacji jak w wielu poprzednich miesiącach zaczynam od T-Mobile Usługi Bankowe. Tu dzięki bonusom za płatności kartą (odpowiadającym 5-procentowemu zwrotowi) uzyskuję 100 zł miesięcznie. Dokładniej to 4x25 zł, bo na jednym koncie można uzyskać właśnie 25 zł, a wraz z żoną posiadamy po dwa takie konta. Zwroty na tym poziomie uzyskuję jednak po raz przedostatni. Bank zapowiedział bowiem ograniczenia w moneybacku.

Po raz kolejny premia w wysokości 75 zł wpadła dzięki promocji konta w Citibanku. To już bonus też wypłacany po raz przedostatni. Ale lada moment pojawią się bonusy z tytułu konta otwartego na rzecz żony. Zarabianie z Citibankiem jeszcze więc potrwa (choć konta założyliśmy w edycji, w której bank płacił do 200 lub 300 zł za konto - teraz możliwe jest otwarcie konta Citi Priority z premiami na sumę 400 zł).

W zeszłomiesięcznym przeglądzie mych zarobków donosiłem o poleceniu przeze mnie konta żonie. I już teraz za to wpadło 50 zł z tytułu polecenia (a wpadnie jeszcze premia dla osoby poleconej, ale na to trzeba zaczekać 😉).

Z BZ WBK wpadła kolejna premia w wysokości 20 zł za opłacenie faktury za nc+ z konta posiadanego w tym banku. Oprócz tego pojawiły się drobniejsze zwroty za opłacenie faktur za pozostałe media, ale w tym przypadku już z Konta 1|2|3 (łącznie 4,99 zł).

Z innych drobniejszych, ale równie cieszących bonusów, w zeszłym miesiącu zaoszczędziłem 10 zł dzięki promocji dla płacących BLIKiem na Allegro. Z kolei dzięki cyklicznej płatności kartą MasterCard uzyskuję rabat w wysokości 5 zł na fakturze Play (choć w tym przypadku zysk jest mniejszy - wynosi 4 zł ze względu na opłatę pobieraną przez firmę obsługującą płatności).

Krótko podsumowując, wszystkie zebrane przeze mnie bonusy, zwroty i premie znajdziesz w poniższej tabeli:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto z moneybackiem 5%
Ok. 2 025 zł
4 x 25 zł
Citibank
Promocja „Nagroda na powitanie w Citi Priority”
Ok. 310 zł
75 zł
Credit Agricole
Premia za polecenie konta
-
50 zł
BZ WBK
„Promocja dla klientów nc+KONTO” – bonus za opłacenie faktury nc+
-
20 zł
Zwrot za opłacanie rachunków za media z Konta 1|2|3
-
4,99 zł
BLIK
Rabat 10 zł w promocji "Z BLIKiem pieniądze wracają jak bumerang"
Płatności wykonane kartą do kota w Citibanku
10 zł
MasterCard
Rabat 5 zł w promocji „Cykliczna płatność kartą MasterCard” za fakturę Play
-
5 zł

Wpływy na konta dokumentuje poniższa grafika:
Wpływy z zarabiania na bankach - marzec 2017 r.

Wyliczenia


Sumując powyższe wychodzi, że z mego zarabiania na bankach w ubiegłym miesiącu zebrało się 264,99 zł. Za ostateczny zysk uznać muszę kwotę nieco niższą - jest to 253,68 zł. Powody są dwa:
 • operator usługi cyklicznych płatności kartą za fakturę Play pobiera - wspomnianą - prowizję w wysokości 1 zł
 • w przypadku promocji Citibanku założyłem lokatę z oprocentowaniem 2% w skali roku. Z racji tego, że gdzie indziej mógłbym znaleźć lepsze oprocentowanie (przyjmuję 2,5% w skali roku) od zysku z promocji odejmuję 10,31 zł (bo tyle dostałbym więcej za 31 dni marca z lokaty oprocentowanej na poziomie 2,5%)

I to wszystko. Kosztów za sobą nie niosły posiadane przez mnie konta i karty (częściowo są one bezpłatne, a częściowo warunki, których spełnienie zwalnia z opłat pokrywa się z warunkami promocji).

Kwotę uzyskaną z promocji bankowych tradycyjnie porównuję z kwotą, którą musiałbym posiadać i ulokować na cały miesiąc na najlepszych kontach oszczędnościowych, by z odsetek uzyskać tyle samo. Wyszło 142 826 zł.


Porównanie z latami poprzednimi


Wyniki mego zarabiania na bankach upubliczniam od ponad trzech lat (od momentu powstania bloga Bankobranie). Mając już tyle raportów za sobą z ciekawości porównuję kolejne miesiące z analogicznym okresem w latach poprzednich. Tegoroczny wynik jest zbliżony do dwóch innych, ale znacznie ustępuje sumie uzyskanej w 2015 r.

W analogicznym okresie 2015 r. zarobiłem 598,38 zł. W 2016 r. było to 231,97 zł, a w 2014 r. wyszło 232,82 zł.

(Po)rachunki - czyli co zmieniło się w moim portfelu


Wśród posiadanych przeze mnie kont i kart w ostatnim miesiącu bilans wynosi 2:0. Przybyło konto i przybyła karta kredytowa, a nie rozwiązałem żadnej umowy z bankiem. Założonym rachunkiem jest Konto 360º w Banku Millennium ze zwrotem za płatności kartą i BLIKiem do 360 zł. W tej promocji (a nie z dodatkowymi nagrodami w Money Manii) ze względu na karencję (w bankowej promocji to nieco ponad rok, a w Money Manii ponad dwa lata).

Z kolei kartą kredytową jest karta z T-Mobile Usługi Bankowe, która ma zaowocować bonem 200 zł do wykorzystania w Tesco, a także zapewnić utrzymanie moneybacku na jednym z kont osobistych posiadanych w tym banku.

Na czym zarabiać? Najpopularniejsze promocje


W tym miejscu zazwyczaj wymieniam promocje, które wkrótce się kończą (a często daty te pokrywają się z końcem miesiąca kalendarzowego). Z końcem kwietnia jakieś hitowe promocje nie wygasają. Ale mamy za to szeroki wybór okazji do bankobrania, które są w chwili obecnej dostępne. Do najpopularniejszych z nich należą:

Poza wymienionymi promocjami konta warto też pamiętać o promocjach kart kredytowych. Wśród nich najwięcej propozycji ma Citibank, w którym za wyrobienie bezwarunkowo darmowej karty zdobyć można jedną z poniższych nagród:
Jeśli nie chcesz przegapić promocji opisywanych na blogu, zapisz się na bezpłatny newsletter (to zero spamu, a tylko powiadomienia o nowościach):
Adres e-mail

14 komentarzy:

 1. Gratuluję wyniku.
  Złotówa, Konto w CA polecałeś żonie z tej promocji w marcu ?
  http://bankobranie.blogspot.com/2017/03/program-polecen-credit-agricole.html
  Pytam, bo również polecałem, ale premia nie wpadła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to ta promocja. Konto było zakładane 13.03.

   Usuń
  2. Mr. Złotówa, nie wiem czy dobrze rozumiem regulamin, ale z tego co czytam warunki trzeba spełnić w 3 następujących po sobie miesiącach i wtedy nastąpi wypłata premii. Z mojego polecenia konto otworzyły dwie osoby i za żadną premia nie wpłynęła. Czy już teraz powinienem pisać reklamację, czy jeszcze poczekać? Będę wdzięczny za odpowiedź.

   Usuń
  3. Polecony musi spełniać warunki przez 3 kolejne miesiące, ale polecający premie dostaje wcześniej (do końca miesiąca następującego po spełnieniu warunków: otwarcie konta i nieodstąpienie od umowy). Czyli jeśli polecony zawarł umowę np. 20.03. to spełnienie warunków premii dla polecającego nastąpiło dopiero w kwietniu i premia będzie dla niego wypłacona w maju. Powód to ten czas na nieodstępowanie od umowy który wynosi 14 dni. W przypadku mego polecenia żona założyła konto 13.03. więc czas na to by nie odstąpiła od umowy (przez 14 dni) minął też w marcu. Stąd premia już w kwietniu.

   Usuń
  4. @ Mr.Złotówa dziękuję Ci bardzo. Już myślałem, że po braku premii z Wbk za przelew24 kolejna niemiła niespodzianka.
   U mnie w tym miesiącu nie najwyższe premie- 50 zł Toyota + 50 zł TMUB.
   Miało być 20 zł za przelew24, ale premii brak. Następny miesiąc powinien być lepszy.

   Usuń
 2. Obserwuję i dowodzą też tego powyższe wyniki, że pierwsze miesiące roku kalendarzowego już kolejny rok są słabe a później się to rozkręca i przybywa promocji a więc i zarobki mogą być wyższe. Zresztą dobrze to widać ile teraz jest promocji. Każdy bank coś ma i dopiero kolejne miesiące będą okazją żniw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym faktycznie jest. Też zacząłem to od niedawna zauważać. Jak podsumowywałem wyniki roczne to średnia miesięczna wychodziła zdecydowanie wyższa niż ta w marcu czy w lutym. Więc kolejne miesiące muszą nadbijać wynik :)

   Usuń
 3. Oo to mogę pochwalić się wyższym zyskiem! 50 zł i doładowanie telefonu 10 zł z Tmobile, 120 zł z BZ WBK, 100+50 zł z Inteligo, 2x10 zł rabatu na Allegro za Blika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję wyników i życzę dalszego owocnego bankobrania! :)

   Usuń
 4. co to była za promocja „Nagroda na powitanie w Citi Priority” ? za wydanie 310 zł zwrot 75 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opisywałem ją tutaj. W chwili obecnej jest ta promocja już niedostępna, a aktualną propozycję od Citi opisuję tutaj.

   Usuń
 5. ja w tym miesiącu rekordowo, ale w dół - tylko całe 9 zł :), zwroty za płatność kartą z Millennium

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie wyczekiwania na miesiąc kolejny. Powinien być voucher do Douglas, otwacie i polecenie konta w Pko i może bon Tesco od TMUB.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie poprzedni miesiąc był słaby. 147 zł w porównaniu z 556 i 488 w poprzednich.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...