Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank: lokata do 2,6% na nowe środki

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

10.04.2017

Nest Bank: lokata do 2,6% na nowe środki

Nawet do dwóch milionów złotych można ulokować na promocyjnym depozycie w Nest Banku.

Lokata na nowe środki w Nest Banku
Dotąd promocyjne, krótkoterminowe lokaty były domeną Idea Banku. Teraz taką propozycję wreszcie przedstawił inny bank. Nest Bank oferuje do 2,6% w skali roku na dwa miesiące. Warunkiem jest wpłacenie "nowych środków".

Lokatę mogą założyć zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. W pierwszym przypadku warto rozważyć otwarcie konta osobistego. Jest ono bez warunków darmowe, ale właśnie jego posiadanie zapewni 2,6% w skali roku. Jeśli lokatę chcesz założyć bez konta wówczas otrzymasz stawkę 2,4% w skali roku. No i nie dostaniesz lokaty powitalnej (4% na 3 miesiące) - ale o tym za chwilę.

Główne cechy 2-miesięcznej lokaty na nowe środki:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: 2 000 000 zł
 • okres lokaty: 2 miesiące
 • oprocentowanie (stałe):
  • 2,6% w skali roku (w przypadku posiadania lub otwarcia konta osobistego w Nest Banku)
  • 2,4% w skali roku (dla osób, które nie posiadają konta osobistego w Nest Banku)

Jako "nowe środki" banki rozumie nadwyżkę nad środkami zdeponowanymi w Nest Banku na dzień 19.03.2017 r. Liczą się środki na wszystkich kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach posiadanych przez klienta w Nest Banku.

Lokata ta - choć dość mocno krótkoterminowa - może zainteresować wiele osób. I to nie tylko ze względu na słabą ofertę depozytową innych banków. To także sposób na wycofanie środków np. z kont oszczędnościowych w BGŻ Optima lub Banku Millennium jeśli komuś kończy się tam niebawem okres promocyjnego oprocentowania dla nowych środków. Teraz na dwa miesiące można je wycofać, a później - jeśli oferta będzie godna uwagi - znów powrócić. Ot, w trudnych czasach dla oszczędzających taka żonglerka środkami 😉

Nest Lokata Witaj - 4% na 3 miesiące


Jeśli nie masz jeszcze konta osobistego w Nest Banku to warto je założyć nie tylko ze względu na wyższą stawkę oprocentowania dla lokaty 2-miesięcznej (2,6 zamiast 2,4%), ale też dla lokaty powitalnej, którą mogą założyć osoby, które jeszcze nigdy nie posiadały Nest Konta.

Nest Lokata Witaj to 3-miesięczna lokata na którą wpłacić można od 1 000 do 10 000 zł. Oprocentowanie stałe wynosi 4% w skali roku.

A główne cechy tego konta to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej do konta (choć jej zamawianie nie jest wymagane)
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wszystkich wpłatomatach sieci Euronet w Polsce


[Aktualizacja w dn. 13.04.2017 r. Promocyjne oprocentowanie dla 2-miesięcznej lokaty jest już niedostępne.]

Przydatne dokumenty:

41 komentarzy:

 1. Wszystko muszę wpłacić na jedną lokatę czy mogę sobie rozłożyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz rozłożyć. Nie ma ograniczeń w liczbie posiadanych lokat.

   Usuń
 2. Dobra wieść. Myślałem co zrobię z kasą z Optimy bo tam 2,3% tylko do 25-go. A tu miła niespodzianka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślisz że ta lokata utrzyma się dłużej niż 2-3 dni?

   Usuń
  2. Na pewno nie. Ale w Optimie mam to na koncie oszczędnościowym więc przenoszenie robię już jutro.

   Usuń
 3. Czy jedna osoba może założyć kilka takich lokat na mniejsze kwoty?
  Dodam że w Nest Banku zerwanie lokaty np. po przedłużeniu możliwe jest chyba tylko telefonicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. nadwyzka nad zdeponowanymi srodkami - troche jestem laik w tych sprawach .tzn ze jesli nie mam tam zadnej lokaty a tylko kase na rachunkach oszczednosciowych to nadzwyzka zaczyna sie od zera czy od srodków zgromadzonych na rachunkach oszczednosciowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli na 19.03. w Nest Banku miałeś 1 000 zł i masz do teraz, a przelejesz np. 9 000 zł to mimo posiadania w banku 10 000 zł, lokatę "na nowe środki" założyć możesz wyłącznie z kwoty nowo wpłaconych środków. A więc na 9 000 zł.

   "Nowe środki" najprościej można wyliczyć przez odjęcie od aktualnego salda (czy takiego, które pojawi się po wpłaceniu środków) kwoty która była na dzień 19.03. (na wszystkich Twych kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w Nest Banku). Wyjdzie kwota, którą można wpłacić na promocyjną lokatę.

   Usuń
  2. A ja dodam pytanie takie. Czy jeśli dziś wypłacę kasę z Nest Banku a jutro przeleję z powrotem to będą to nowe środki?

   Usuń
  3. jesli nie bylo ich 19.03 to tak

   Usuń
  4. Taki ruch niestety niczego nie zmieni. Ważne jest bowiem ile środków w banku było na dzień 19.03.2017 r. Do tego dnia bank będzie porównywać saldo.

   Usuń
  5. Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie z 17:56.

   Usuń
  6. mam teraz 25 tys, jak przeleje z innego konta też 25 tys i założę lokatę to czy te poprzednie środki o tej samej wartości moge wycofać i lokata się utrzyma?
   PS kilka dni temu dostałem maila z na 2.6% na 2 lata w Nest ;-)

   Usuń
  7. Sprawdzają następnego dnia. Później można kasę brać.

   Usuń
 5. Czy taką lokatę można założyć tylko jedną?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak już ktoś założył lokatę to niech da znać, czy opcja tej lokaty znika automatycznie po założeniu, czy też można założyć następną taką samą lokatę?
  W regulaminie brakuje informacji ile takich lokat można założyć...?

  OdpowiedzUsuń
 7. Lokatę bez konta można założyć przez internet czy tylko w placówce? Nie widzę na stronie możliwości założenia lokaty bez konta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy środki które nie są nowymi środkami trzeba utrzymywać w banku przez czas trwania lokaty czy są brane pod uwagę tylko podczas zakładania lokaty a potem można je wypłaci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu można wnioskować, że saldo starych środków trzeba utrzymywać przez czas trwania lokaty bo inaczej od dnia następnego po zmniejszeniu tego salda oprocentowanie spadnie do 1,2%. Posiadający konto zobaczą to w systemie transakcyjnym, a zakładający lokatę bez konta dostaną powiadomienie mailowe.

   Usuń
  2. Ale w regulaminie nie ma nigdzie mowy o tym że będą to sprawdzać codziennie.

   Usuń
  3. Wg mnie system to weryfikuje na moment zakładania lokaty w odniesieniu do salda posiadanego na 19.03. Czyli jeśli 19.03 posiadałeś/aś 10 tys. a następnie np. dziś wpłaciłeś/aś 30 tys. a za tydzień wypłacisz te 10tys. to lokata na 30 tys. jest cały czas z nowych środków, jeśli natomiast chcesz wpłacić następne 30 tys. to nowe środki będą już tylko dla 20 tys.

   Usuń
 9. w jaki sposób sprawdzic jaki miałem stan gotówki na wszystkich rachunkach 19,03 ?
  1.telefonicznie czy moze jest jakas opcja w bankowosci internetowej ?
  2.jezeli miałem np .1000 pln 19,03 to jak przeleje na rachunek 10000 pln i załoze lokate to lokata rozpozna ze moge zdeponowac tylko 9000 pln ?czy ta nadwyzka bedzie na tej lokacie ale juz z innym oprocentowaniem ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wpłacisz na lokatę za dużo, a więc nie wszystko będzie nowymi środkami to następnego dnia roboczego zmienią ci oprocentowanie na 1,2% dla całości kwoty.

   Usuń
 10. Mam już konto w Nest Banku i pytanie czy lokatę można założyć tylko od razu z dostępnych wniosków czy można złożyć wniosek jak w Idea Banku i opłacić go później? Jeśli tak to ile jest na to czasu?

  OdpowiedzUsuń
 11. Na stronie banku pojawił się komunikat;
  Informujemy, iż w dniu 12.04.2017 r. otwarcie Nest Lokaty Nowe Środki na okres 2 miesięcy będzie możliwe: w bankowości internetowej do godziny 21:00,
  za pośrednictwem strony internetowej Banku (lokata bez rachunku) do godziny 24:00. Czy to oznacza, że koniec promocji ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dzwoniłem na infolinię aby mieć pewność. Od jutra nie ma możliwości założenia tej lokaty.

   Usuń
  2. Przepraszam ale gdzie to info bo nie widzę?

   Usuń
 12. na to wygląda że lokata okazała się bardzo krótko dostępna :( Wszyscy się rzucili i szybko poszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie kasa z BGŻ Optima zalała mały Nest Bank i z taką kasą się nie mogli ogarnąć więc szybko lokata wycofana.

   Usuń
 13. Ciekawe ile kasy ściągnęli już po zakończeniu lokaty? Cwaniakuje ten bank, ale chyba na krótką metę...

  OdpowiedzUsuń
 14. Nest lokata witaj byłaby dla mnie wystarczająca, a prawdę powiedziawszy nie szukam niczego "dużego" więc byłoby ok. Mam tylko jedno pytanie, do założenia lokaty wymagane jest posiadanie konta w nest banku? Pytam bo nie znalazłem jednoznacznej informacji o tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do założenia Nest Lokaty Witaj (4% w skali roku na 3 miesiące) wymagane jest otwarcie konta. Lokatę można wtedy założyć w ciągu 30 dni od założenia konta (bezwarunkowo darmowego).

   Usuń
 15. Szanowny Panie, Nest Lokata Witaj jest dostępna tylko dla Kleintów Nest Banku. Oferowana jest na właśnie okres 3 miesięcy, a jej oprocentowanie wynosi 4,00% w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, a górna jej granica to kwota 10 000 zł. Po zakończeniu lokaty można ją Pan odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty.

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. A czy jedno po drugim czyli założenie konta a następnie lokaty można dokonać online?

   Usuń
  2. Szanowny Panie Nest Konto może Pan otworzyć online przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut). Lokatę może Pan uruchomić w panelu bankowości internetowej, tuż po otrzymaniu do niego dostępu.

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

   Usuń
 16. @opiekunnestbank
  Czy saldo starych środków trzeba utrzymywać przez czas trwania lokat? Czy po wypłaceniu ich oprocentowanie lokat nie zostanie zmniejszone?

  OdpowiedzUsuń
 17. A czy wpłacając załóżmy 10 tys na lokatę 4% na 3mce jest warunek jakiś odnośnie wypłacania i wpłacania gotówki? W nagłych przypadkach gdybym potrzebował pilnie gotówki? Co w takim przypadku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zerwanie lokaty przed terminem = środki od razu masz na koncie do wypłaty = niestety brak odsetek.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...