Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 200 zł do sklepów H&M, 200 zł do restauracji Sphinx lub 23000 punktów Payback za kartę kredytową Citibanku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

7.04.2017

200 zł do sklepów H&M, 200 zł do restauracji Sphinx lub 23000 punktów Payback za kartę kredytową Citibanku

Citibank lubi dawać wybór, więc mamy do wyboru kolejne promocje. Aczkolwiek teraz nagrody są skromniejsze.

200 zł do H and M lub restauracji Sphinx albo do 23 000 punktów Payback za kartę kredytową w Citibanku
W większości promocji tego banku wartość nagród mieści się w przedziale 400-500 zł. Tak zresztą jest i teraz, bo dostępne są promocje z voucherami o takiej wartości - m.in. do Douglas, Mall.pl oraz Morele.net. W najnowszych propozycjach zdobyć można vouchery do sklepów H&M lub restauracji Sphinx albo punkty Payback. Czy są jednak godne uwagi skoro wartość nagrody to zaledwie 200-230 zł?

Promocje z voucherami do H&M i Sphinxa są do siebie bliźniaczo podobne - poza jednym szczegółem, ale dość istotnym bo chodzi o kartę i opłatę za nią. W głównej roli nie występuje bowiem - znana z innych promocji - bezwarunkowo darmowa karta Citi Simplicity, ale World MasterCard, która kosztować może nawet 18 zł miesięcznie! Ale o tym za chwilę.

Voucher 200 zł do H&M lub Sphinxa


Aby wziąć udział w promocji z voucherem do H&M lub Sphinxa należy:
 • gdy zadzwoni konsultant Citibanku, złożyć wniosek o kartę 
 • dostarczyć do banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (dokument ten będzie można przekazać kurierowi, który przyjedzie z umową do podpisania) 
 • zawrzeć umowę i aktywować otrzymaną kartę
 • najpóźniej  do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zostanie wpisana przez bank w odesłanej do Ciebie umowie):
  • co najmniej jeden raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku 
  • wykonać co najmniej jedną transakcję kartą (na dowolną kwotę)

Przy czym transakcja ta musi spełniać następujące kryteria:
"• była to transakcja bezgotówkowa w rozumieniu Regulaminu Kart kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie była przelewem z Rachunku Karty, w tym przelewem będącym zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania oraz opłaty okresowe (...), 
• nie była transakcją zwróconą lub niezaksięgowaną w systemie Banku" (pisownia oryginalna)
I to już wszystko. W jednej, jak i drugiej promocji nagroda przekazywana jest w formie elektronicznej. Bank prześle ją wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia ostatniego z warunków promocji.

Voucher do sklepów H&M ważny będzie do 31.12.2017 r. i może być wykorzystany jednorazowo.

W przypadku promocji ze Sphinxem nagroda będzie przekazana w dwóch bonach o wartości 100 zł każdy. Każdy z nich ma być ważny przez 6 miesięcy. Voucherów nie można wykorzystywać w częściach.

Dla kogo promocja z voucherem 200 zł do H&M lub Sphinxa?


Zgodnie z regulaminami obydwu promocji (z voucherem do H&M lub Sphinxa), udziału brać nie mogą:
"– osoby, które od 1 stycznia 2015 roku posiadały główną Kartę Kredytową [w Citibanku - przyp. Mr. Złotówa], 
– osoby będące pracownikami Banku lub spółek zależnych Banku, 
– osoby współpracujące z Bankiem na podstawie umów cywilnoprawnych, 
– członkowie władz Banku, 
– osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie Oferty 
– pracownicy którejkolwiek z agencji bądź firm współpracujących z Bankiem przy organizacji Oferty a także rodzice, rodzeństwo oraz małżonkowie tych osób, 
– osoby ze statusem dewizowym nierezydenta (...), 
– obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki (...)" (pisownia oryginalna)

Punkty Payback za kartę


Aby wziąć udział w promocji z promocyjnymi punktami Payback należy:
 • gdy zadzwoni konsultant Citibanku, złożyć wniosek o kartę  Citibank-BP PAYBACK ("Motokarta")
 • dostarczyć do banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (dokument ten będzie można przekazać kurierowi, który przyjedzie z umową do podpisania) 
 • zawrzeć umowę 
 • do końca miesiąca następującego po miesiącu przyznania karty aktywować otrzymaną kartę za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej albo poprzez infolinię banku - za to otrzymasz 10 000 punktów Payback
 • do końca miesiąca następującego po miesiącu przyznania karty wykonać dwie odrębne transakcje bezgotówkowe kartą każda na kwotę min. 50 zł - za to otrzymasz po 5 000 punktów Payback za transakcję (łącznie 10 000 ptk.) Powyższe promocyjne punkty Payback zostaną przyznane w ciągu 60 dni od spełnienia wyżej opisanych warunków (po aktywacji karty i wykonaniu transakcji po min. 50 zł). 

Transakcję bezgotówkową w przypadku tej promocji bank definiuje następująco:
"płatność za nabywane towary i usługi dokonana główną kartą kredytową w punktach handlowych lub usługowych, jak również płatność dokonana bez fizycznego użycia karty kredytowej, z wyłączeniem operacji bezgotówkowych będących przelewami z rachunku karty kredytowej, transakcji związanych z hazardem oraz operacjami na rynku FOREX"

Sumując powyższe punkty wyjdzie Ci 20 000. Skąd zatem pozostałe 3 000 punktów, bo przecież tytuł wpisu sugeruje zdobycie łącznie 23 000 punktów Payback? Wynika to ze standardowej oferty, która obowiązuje już od dłuższego czasu. Jeśli zamówisz kartę BP-Payback silver otrzymasz 1 500 punktów na start, a w przypadku karty gold będzie ich 3 000. Te punkty otrzymasz po wykonaniu pierwszej transakcji nową kartą. Szczegóły znajdziesz w regulaminie.

Czy punkty Payback się opłacają? Patrząc na katalog nagród tego programu lojalnościowemu wychodzi, że 100 punktów = 1 zł, więc wartość nagrody odpowiada kwocie 230 zł. Co z katalogu wybrać? Warto mocno się zastanowić, bo niektóre przedmioty są dość wysoko wycenione. Aczkolwiek warto wziąć pod uwagę wymianę punktów np. na doładowanie telefonu. Wówczas te 23 000 punktów da faktyczne doładowania na sumę 230 zł.

Dla kogo promocja z punktami Payback?


W odróżnieniu od pozostałych promocji w tej Citibank stosuje bardzo krótki okres karencji. Uczestnikiem promocji "Zyskaj nawet 20 000 punktów z Motokartą Citibank-BP PAYBACK na start" może być już bowiem osoba, która od 1.10.2016 r. nie była posiadaczem żadnej głównej karty kredytowej Citibank,

Kto może wnioskować o kartę kredytową?


Od osoby wnioskującej o kartę bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"
Akceptowanymi przez bank źródłami dochodu są również: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego wymaganego dochodu.

Karty kredytowe w Citibanku - prześwietlenie oferty


W przypadku promocji z voucherem do sklepów H&M zawnioskować należy o kartę kredytową World MasterCard. Standardowo karta do tanich nie należy, bo miesięcznie bank pobiera za nią 18 zł. Uczestnicy promocji zyskują jednak zwolnienie z opłaty rocznej za wydanie i możliwość korzystania z karty w pierwszym roku i kolejnych latach za 0 zł (co ciekawe w pierwotnej wersji regulaminu nie było informacji na ten temat - dopisek pojawił się dopiero po aktualizacji).

Osoby chcące wziąć udział w promocji z voucherem do rejestracji Sphinx być może będą musiały zawnioskować również o kartę World MasterCard (już bez zwolnienia z opłat). Konieczność skorzystania z takiej karty sugeruje strona internetowa promocji, ale w regulaminie nie ma precyzyjnego zapisu, który obligowałby do wzięcia tej, a nie innej karty.

Regulamin ostatniej z promocji - z kartą BP-Payback też zawiera pozytywny zapis:
"Dla umów o Motokartę zawartych w ramach Promocji opłata roczna za wydanie i możliwość korzystania z karty w pierwszym roku i kolejnych latach wynosi 0 zł"
Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Alternatywne promocje


Jak już wspomniałem na wstępie, Citibank przyzwyczaił nas do o wiele bardziej wartościowych nagród których wartość częściej oscylowała w okolicy 400, niż 200 zł. Warto więc wziąć pod uwagę także inne propozycje, które bank przygotował, a w których zdobyć można więcej. A wybrać można jedną z poniższych propozycji:

Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu.  na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Oceniając je po kolei: słabo, słabo, słabo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promo z Paybackiem jest dobra bo krótka karencja.

   Usuń
 2. Pojawiła się nowość 400 zł premii z kontem Citi Priority od Citibank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Niebawem pojawi się prześwietlenie tej promocji :)

   Usuń
 3. 14.04 wysłałem formularz zgłoszeniowy. W środę 19.04 w południe był kurier. Do dziś nie mam żadnej wiadomości od banku. Jak długo trwa procedura do wysłania karty ? Długo czekaliście na kartę ?Jestem na umowie o pracę i nie powinno być problemów z przyznaniem karty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ponoć nie ma głupich pytań więc odważę się :-)Od paru dni mam Motokartę. Zarejestrowana w niedzielę i tego samego dnia zrobiona pierwsza płatność na 50 zł w Biedronce. Moje pytanie - po jakim czasie pkt powinny być widoczne na stronie Paybacku ? Czy płacąc Motokartą muszę zgłosić w sklepie sprzedawcy, że chcę pkt czy pkt wchodzą z automatu ?

  OdpowiedzUsuń
 5. W jaki sposób najłatwiej nabić pkt Payback ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam z tej promocji Motokartę. Wziąłem kartę głównie dla promocji z Citi Priority. Zrobiłem wymagane płatności dla uzyskania 23000 pkt. Czytam, że opłata roczna jest zniesiona. Czy tzn, że nie muszę wykonywać żadnych transakcji w miesiącu i karta cały czas będzie bezpłatna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na zawsze jest bezpłatna. Nie musisz robić żadnych transakcji

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...