Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Tajemnicza promocja: już wiemy o co chodzi. Program zakupowy "#Korzystaj" w Raiffeisen Polbank

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

3.04.2017

Tajemnicza promocja: już wiemy o co chodzi. Program zakupowy "#Korzystaj" w Raiffeisen Polbank

Punkty zbierane za aktywność w korzystaniu z oferty banku wymieniać będzie można na nagrody.

Program zakupowy Korzystaj w Raiffeisen Polbank
Tym razem nie jest to jednak program zakupowy, w którym dostaje się pojedyncze punkty, a nagrody są osiągalne przez niewielu, bo "kosztują" tysiące punktów. Ich zdobycie jest całkiem realne, zwłaszcza dla osób dopiero zakładających konto w Raiffeisen Polbanku. Ale w programie udział mogą brać także obecni klienci banku.

W tytule wspomniałem, że wiadomo już który bank krył się za dostępną przez kilka ostatnich tygodni akcją zapisów do tajemniczej promocji, która gwarantowała podwójne zyski dla osób uprzednio zapisanych "w ciemno". Teraz z olbrzymią dozą prawdopodobieństwa, sięgającą już 99,99% można stwierdzić, że chodzi o program "#Korzystaj" przedstawiony przez Raiffeisen Polbank. Oficjalnego komunikatu jeszcze nie ma, ale takie wnioski można wysnuć po wyglądzie i kolorystyce strony zastosowanej na www.program.korzystaj.pl.

Poniżej opisuję zasady programu "#Korzystaj" oraz sposób rejestracji w programie zarówno przez nowych, jak i obecnych klientów. Piszę również o zdobywaniu punktów. Tu jednak ważna informacja dla wszystkich, którzy zapisali się wcześniej do promocji: z zakładaniem konta jeszcze się powstrzymajcie do momentu poznania wszystkich szczegółów. Podczas rejestracji trzeba było podać numer telefonu oraz adres mailowy i zapewne tymi kanałami osoby zapisane otrzymają informacje o tym, jak zyskać podwójnie. Bo przecież to właśnie zostało przyobiecane. Podejrzewać należy, że chodzi o podwojenie zbieranych punktów. Jaki będzie zakres oraz czas podwajania zapewne wkrótce się dowiemy. Wniosek o konto czy rejestrację do programu osoby już wcześniej zapisane zapewne będą musiały zrealizować przez dedykowaną stronę. Szczegółowe informacje na blogu jeszcze się pojawią.

Jak wziąć udział w programie #Korzystaj?


Poniżej przedstawiam zasady udziału w programie dla osób, które wcześniej nie zapisały się na stronie zapowiadającej tajemniczą promocję.

Jako nowy klient:
 • załóż konto osobiste lub inny produkt w Raiffeisen Polbanku wraz z dostępem do bankowości internetowej 
 • aktywuj bankowość internetową R-Online
 • podczas pierwszego logowania do programu "#Korzystaj" zaakceptuj regulamin i wyraź wymagane zgody 
 • wskaż kartę, którą chcesz płacić w programie "#Korzystaj"

Jako obecny klient Raiffeisen Polbank:
 • zaloguj się w bankowości internetowej R-Online i w zakładce "inne usługi" kliknij przycisk #korzystaj
 • podczas pierwszego logowania do programu "#Korzystaj" zaakceptuj regulamin i wyraź wymagane zgody
 • wskaż kartę, którą chcesz płacić w programie "#Korzystaj" 

Rejestracja w bankowości internetowej wygląda tak:
Uczestnictwo w programie Korzystaj dla obecnych klientów Raiffeisen Polbank

Jak zdobywać punkty w programie #Korzystaj?


By móc liczyć na nagrody uprzednio zbierać należy punkty. A te przewidziane są za różnego rodzaju aktywności.

Jednorazowo zdobyć można:


 • 5 punktów za aktywację karty do konta i wykonanie co najmniej jednej transakcji 
 • 5 punktów za aktywację karty NFC HCE lub kartę zbliżeniową i wykonanie co najmniej jednej transakcji 
 • 5 punktów za aktywację bankowości internetowej R-Online i co najmniej jedno zalogowanie 
 • 5 punktów za aktywację aplikacji "Mobilny Portfel" (umożliwiającej płatności telefonem - więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie banku tutaj) i co najmniej jednorazowe skorzystanie 
 • 5 punktów za rozpoczęcie korzystania z aplikacji R-Dealer (umożliwiającej wymianę walut online) i wykonanie co najmniej jednej transakcji 
 • 5 punktów za aktywację usługi powiadomień sms R-Alerts (pakiet rozszerzony)
 • 5 punktów za złożenie dyspozycji przelewu wynagrodzenia - punkty zostaną naliczone za wpływ wynagrodzenia (i tu ważny dopisek z zasad: "(...) uznaje się, że ww. zdarzenie ma miejsce najpóźniej w terminie do 14-go dnia kalendarzowego miesiąca, następującego po miesiącu wystąpienia wpływu wynagrodzenia (lub świadczenia o podobnym charakterze) lub złożenia "Dyspozycji Przelewu Wynagrodzenia"."
 • 10 punktów "Za prowadzenie przez Bank, w chwili przystąpienia do Programu, rachunku bieżącego, w zakresie którego, Uczestnik jest osobą uprawnioną do składania oświadczeń woli - z wyłączeniem osób umocowanych na podstawie pełnomocnictw - a, którego Umowa przewiduje, że jej integralną część stanowi Regulamin Rachunków Bankowych, Lokat Terminowych i Kart Debetowych dla Małych Przedsiębiorstw w Raiffeisen Bank Polska S.A., Punkty zostaną również przyznane, gdy ww. rachunek bieżący zostanie otwarty w trakcie trwania Programu."

Przytoczone zasady bazują na zapisach z Przelicznika (który znajdziesz tutaj) - dokumentu który określa warunki otrzymywania punktów. Mamy tu jednak rozbieżność między dwoma ostatnimi w/w podpunktami, a informacjami ze strony internetowej programu z której wynika, że za wynagrodzenie zdobyć można 10 punktów...
Zasady przyznawania punktów w programie Korzystaj w Raiffeisen Polbank


Ciekawe w jaki sposób bank podejdzie do ewentualnych reklamacji klientów. Oczywiście wiążące są dokumenty, które akceptujemy przystępując do programu, ale z drugiej strony bank dezinformuje publikując grafiki zawierające rozbieżność względem stanu faktycznego.

Ogólnie punkty zdobyć można całkiem łatwo za wykazanie się aktywnościami, które standardowo przy aktywacji konta i tak wykonujemy: aktywacja karty i jedna płatność czy logowanie do bankowości internetowej to pestka. Ale już nie wszystkie punkty opłaca się zdobywać z punktu widzenia bankobiorcy. Bo 5 punktów za aktywację alertów wiąże się z opłatą za tę usługę w wysokości 5 zł miesięcznie.

W kolejnych miesiącach punkty zdobyć będzie można za różne czynności wyznaczane przez bank. W kwietniu bank naliczy punkty za poniższe aktywności:
 • 5 punktów za wykonanie płatności kartą debetową NFC/ kartą kredytową NFC i/lub naklejką zbliżeniową na sumę min. 300 zł (transakcje muszą zostać zaksięgowane w kwietniu) 
 • 5 punktów za ustanowienie poprzez bankowość internetową R-Online min. jednego zlecenia stałego na rachunek w innym banku 
 • 10 punktów za zawarcie umowy o ubezpieczenie Ochrona na Milion i nieskorzystanie z prawa do odstąpienia w ciągu 30 dni od zawarcia umowy
 • 10 punktów za zawarcie umowy o ubezpieczenie Zdrowie pod Ochroną i nieskorzystanie z prawa do odstąpienia w ciągu 30 dni od zawarcia umowy
 • 10 punktów za zawarcie umowy o ubezpieczenie Spokojny Sen i nieskorzystanie z prawa do odstąpienia w ciągu 30 dni od zawarcia umowy
 • 15 punktów za zawarcie umowy o kredyt gotówkowy "Pierwsza Pożyczka 2,99%" i nieskorzystanie z prawa do odstąpienia w ciągu 14 dni od zawarcia umowy
 • 15 punktów za zawarcie umowy o ubezpieczenia Wymarzone Perspektywy, Uniqatowe Strategie, Wymarzona Emerytura i nieskorzystanie z prawa do odstąpienia w ciągu 30 dni od zawarcia umowy

Co w kwietniu - przy racjonalnym podejściu - zyskać może bankobiorca? Realne jest załapanie się na 5 punktów za płatności i 5 punktów za zlecenie stałe (jego ustanowienie, jak i realizacja są darmowe). Reszta produktów wiąże się jednak z zawieraniem kolejnych umów i niestety z mniejszymi lub większymi kosztami. Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące i jakie wówczas aktywności będą wymagane by zapunktować w programie #Korzystaj. O tym bank ma co miesiąc informować uczestników programu mailowo. Dodatkowo mają się pojawiać też akcje specjalne, o których powiadomienia mają przychodzić SMSem.

Jakie nagrody można zdobyć?


Punkty zebrane w programie zakupowym "#Korzystaj" realizować będzie można w działach, które już wcześniej zostały ujawnione. To e-kultura, zdrowie, rozrywka, podróże oraz na co dzień. W katalogu na stronie promocji póki co wymienione mamy nagrody w trzech pierwszych kategoriach i tak można na przykład zdobyć:
 • audiobooki i e-booki (już od 9 punktów), 
 • 50, 100 lub 200 zł rabatu na dietę LightBox - odpowiednio za 50, 100 lub 200 punktów
 • bilet do Cinema City za 22 punkty 
 • bony podarunkowe do Katalogu Marzeń, gdzie kupować można różnego rodzaju prezenty związane z szeroko rozumianym spełnianiem marzeń, np. z ekstremalnymi przeżyciami, wizytami kosmetycznymi czy gastronomią (50 puntów = bon o wartości 50 zł) 

W przypadku braku punktów niezbędnych do zrealizowania wymiany na dany produkt z katalogu istnieje możliwość dopłaty - należy wówczas kartą wydaną przez Raiffeisen Polbank zapłacić za dokupowane punkty. Relacja punktów do wartości nagród w katalogu to 1 pkt = 1 zł.

Program zakupowy #Korzystaj trwa przez czas nieokreślony. O jego ewentualnym wygaszeniu bank poinformuje z co najmniej 60-dniowym wyprzedzeniem.

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku


Na koniec tradycyjne prześwietlenie oferty konta osobistego, które należy założyć w promocji (dotyczy osób, które nie posiadają obecnie konta osobistego w Raiffeisen Polbanku). Główne cechy Wymarzonego Konta Osobistego to:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta - do wyboru jest karta MasterCard Debit lub Wymarzona Visa:
  • posiadanie karty MasterCard Debit miesięcznie kosztuje bezwarunkowo 6 zł. W zamian zyskać można bezpłatny dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz pakiet ubezpieczeń "CYBER Pomoc"
  • Wymarzona Visa będzie bezpłatna jeśli w miesiącu wykonasz nią co najmniej jedną płatność na dowolną kwotę (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 3 zł). Karta ta daje możliwość darmowych wypłat gotówki wyłącznie z bankomatów sieci Euronet, zlokalizowanych poza placówkami banków
Więcej o aktualnej ofercie Wymarzonego Konta Osobistego (w tym o oprocentowaniu środków na num się znajdujących) pisałem tutaj.


Na koniec jeszcze raz przypomnę: jeśli rejestrowałeś/-aś się w tajemniczej promocji, zaczekaj na instrukcje dotyczące udziału w promocji dla osób uprzednio zapisanych. Do tego czasu wolę też wstrzymać się z ostateczną oceną programu "#Korzystaj". Na powyższych warunkach wypada on jednak mizernie i bez dodatkowych gratyfikacji nie wydaje się atrakcyjnym. 

Przydatne dokumenty:
Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu Bankobranie. Zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

32 komentarze:

 1. Jeśli podwoją punkty osobom zapisanym to realnie widzę to tak:
  30 punktów na start x 2 = 60 punktów
  10 punktów w kwietniu x 2 = 20 punktów

  To daje na początek 80 punktów które dają niecałe 4 bilety do kina (są po 22 pkt).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czyli niecałe 80 zł, też liczyłem na jakiś moneyback, nie po to zarabiam na bankach żeby im oddawac 2x tyle

   Usuń
 2. Kluczowe jest jak długo będą podwajac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podejrzewałem Raiffeisen Polbank. Dobrze trafiłem. Mogliby za to dawać dodatkowe punkty 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Nazwali to programem zakupowym a tymczasem patrząc na punktację w kwietniu można dojść do wniosku, że to program sprzedażowy dla banku. Punkty po 10 i 15 są tylko za ubezpieczenia, kredyt lub inwestycja a więc za to na czym bank zarobi wielokrotnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Po cichu liczyłem na podwójny moneyback. Niewielu przekonają tą ofertą, ale poczekajmy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś dali podwójne % na koncie oszczędnościowym i to było coś. Teraz... hmm. Zaczekam jeszcze do informacji o podwojedniach i tego za co dadzą punkty w maju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekaw co zaproponują w maju i w następnych miesiącach. Bo nie oszukujmy się, że najlepiej punktowane w kwietniu są produkty z których korzysta się rzadko. A same punkty nie są zachęto do zawarcia o nie umowy. Za normalne bankowanie to jest ledwie 10 punktów.

   Usuń
 7. Co proponujecie jeśli obecnie mam konto, a karty nie posiadam (zrezygnowałem jakiś czas temu)? Czy opłaca się wyrobić kartę do konta, i czy wogóle jest sens to robić? Teraz czy zaczekać do uregulowania sytuacji z całą tą akcją?

  OdpowiedzUsuń
 8. ja jednak podziękuje i poczekam na 100 zł za otwarcie konta

  OdpowiedzUsuń
 9. @
  Anonimowy3 kwietnia 2017 13:26 moje myśli :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę, że bardzo dobrze zrobiłem nie udostępniając swoich danych w celach marketingowych Agorze i nie zapisując się do tego programu. Wiele bym nie zyskał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się zapisałem. Trudno jeśli wyjdzie słabo. Ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;)

   Usuń
 11. Mnie zbieranie punktów, również nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Raiffeisen skończył się z promocjami. Niestety. Jeszcze kiedyś było solidnie. Dawali lokatę 6% gdy najlepsze na rynku było coś ok. 3-4%. Był ekspres do kawy, były premie, był program z podwyżką wynagrodzenia i momenybackiem. Teraz to mizeria.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak ktoś nie ma karty to do promocji nie przystąpi - system wymaga podania karty.

  OdpowiedzUsuń
 14. Na razie to wszystko wygląda na takie nie do końca dorobione. Katalog z nagrodami śmieszny jest. A w opcji "na co dzień" przewijam bez końca a tam same oferty masażu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Do zapisanych wcześniej mogliby w końcu przesłać jakieś informacje. Bo jak będą tak zwlekać to może się w kwietniu nie udać założyć konta.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czekają aby wysondować rynek. Na razie to promocja marna. W tym kształcie niestety ale nie skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 17. I nadal cisza? Kompromitują się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zwlekali bo chyba się wstydzili przedstawić te warunki.

   Usuń
 18. Może zaskoczą nas i do programu zakupowego, za otwarcie konta stówkę dorzucą :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mialo byc podwojne korzysci wiec proponuje 2 stowki ;)

   Usuń
  2. Do listy życzeń dorzucę podwojenie oprocentowania dla lokaty mobilnej. Wyszłoby 4%.
   PS. Wiem, nie spełni się :(

   Usuń
 19. Wysyłaja e-maile, że podwójnie tylko w kwietniu. Słabe, aby tracić status nowego klienta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wolę zaczekać na coś lepszego.

   Usuń
 20. Z tego co widzę to w maju punktacje takie same jak w kwietnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt. Na tej stronie w ogóle strasznie ciężko znaleźć te punktację.

   Usuń
 21. Komuś podwoili punkty?

  OdpowiedzUsuń
 22. W jaki sposób i gdzie zgłosić o usunięcie danych osobowych z tej promo ?

  OdpowiedzUsuń
 23. niestety jest to najgorszy bank z jakim miałem kontakt, z wypłata uniqatowe strategie zwlekał mi ponad 2 miesiące. poszukuję dobrej kancelarii , która wywalczy dla mnie skutecznie odszkodowanie za poniesione straty. Ani przepraszam totalna arogancja Raiffeisen i uniqa - nie polecam z nimi tylko można stracić. Nie ukrywam ,że brak wypłaty srodków w należnych mi kilku dni a ponad dwa miesiące skomplikował mi życie. Omijajcie ich z daleka

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...