Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konta ze zwrotem za płatności kartą i BLIKiem. Przegląd aktualnie dostępnych ofert moneybacku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.04.2017

Konta ze zwrotem za płatności kartą i BLIKiem. Przegląd aktualnie dostępnych ofert moneybacku

Do 6% można aktualnie odzyskiwać za płatności wykonywane kartą płatniczą - bez ograniczeń co do miejsca płatności i rodzaju karty.

konto karta kredytowa z moneybackiem banki ranking
Dzisiejszy przegląd aktualnie dostępnych moneybacków publikuję przede wszystkim z dwóch powodów. Części Czytelników niebawem kończy się (a w najlepszym przypadku zostaje ograniczony) zwrot za płatności kartą w T-Mobile Usługi Bankowe. Z kolei Alior Bank zapowiedział kolejne cięcie dla Konta Rozsądnego. To dobry moment by przejrzeć dostępne alternatywy.

Czasy w których banki miały sporo argumentów do oferowania moneybacku (wysokie prowizje jakie właściciele sklepów odprowadzali za płatności przyjmowane kartą oraz większy odsetek osób preferujących gotówkę niż kartę) minęły. Dziś zyski banków z tytułu prowizji są niższe, a liczba bezgotówkowych transakcji wykonywanych przez Polaków systematycznie rośnie. Na szczęście ciągle można jednak znaleźć oferty dające kilkuprocentowe zwroty za płatności. W zdecydowanej większości są to propozycje, których funkcjonowanie zostało ograniczone czasowo. Jednak dzięki takim - nawet kilkumiesięcznym - promocjom niejednokrotnie zaoszczędzić możemy nawet kilkaset złotych przy okazji codziennych zakupów. I co bardzo ważne w tym przypadku - w absolutnej większości zwroty za płatności kartą wypłacane są bez względu na to gdzie płacimy kartą. Możesz więc wydawać tyle ile dotąd i tam gdzie dotąd. Ale płacąc którąś z poniższych kart będziesz systematycznie oszczędzać.

Citibank: 6% zwrotu za płatności kartą


Maksymalny zysk: 300 zł
Dla kogo: Dla osób, które po 30.06.2016 r. nie posiadały konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku
Wysokość moneybacku: 6% za płatności kartą wydaną do konta
Miesięczny zwrot: do 50 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: w dowolnych punktach handlowo-usługowych i w Internecie (za wyjątkiem "transakcji hazardowych").
Czas obowiązywania moneybacku: 6 miesięcy
Dostępność oferty: do 30.06.2017 r. (lub do wcześniejszego wyczerpania puli 1 000 wniosków objętych promocją)

Zwrot za płatności kartą nie jest w tym przypadku jedynym zyskiem dla uczestnika promocji. Do wzięcia jest też 100 zł na start. Łączne zyski z promocji mogą więc wynieść nawet 400 zł, co przy wysokim 6-procentowym zwrocie jest realne. By wycisnąć maksymalnie przysługujący co miesiąc zwrot wystarczy wydać kartą co najmniej 833,33 zł. Pewnym ograniczeniem potencjału wzięcia udziału w promocji mogą być warunki zwalniające z opłat za konto. Jest to albo posiadanie produktu kredytowego (np. karty kredytowej) w Citibanku i zapewnienie wpływu na konto, albo utrzymywanie średniomiesięcznego salda na rachunkach w Citibanku na poziomie min. 30 000 zł (to sporo - zważywszy na fakt - delikatnie mówiąc - nie najlepszego oprocentowania oferowanego przez bank). Jeśli jednak ktoś posiada kartę kredytową w Citibanku (a można ją aktualnie wyrobić w jednej z wielu promocji z gwarantowanymi prezentami o wartości do 500 zł - dostępne opcje znajdziesz wśród aktywnych promocji kart) i chce mieć dobry moneyback to powyższa promocja jest z kategorii "musisz mieć".

Sprawdź szczegółowy opis promocji >>

Bank Millennium: 2% zwrotu za płatności kartą i 5% za płatności BLIKiem


Maksymalny zysk: 360 zł
Dla kogo: dla osób, które od 29.02.2016 r. nie posiadały konta osobistego, ani rachunku technicznego w Banku Millennium.
Wysokość moneybacku: 2% za płatności kartą wydaną do konta; 5% za płatności BLIKiem
Miesięczny zwrot: do 30 zł za płatności kartą; do 30 zł za płatności BLIKiem (łącznie do 60 zł miesięcznie)
Gdzie naliczany jest zwrot: w dowolnych punktach handlowo-usługowych i w Internecie
Czas obowiązywania moneybacku: 6 miesięcy
Dostępność oferty: do 30.06.2017 r.

Powyższą ofertę opisuję w wariancie podstawowym, czyli "Zyskaj 360 zł - 5 edycja" (z karencją wykluczającą osoby posiadające konto w Millennium w okresie od 29.02.2016 r.). Jeśli jednak z Bankiem Millennium nie masz nic wspólnego co najmniej od 1.04.2015 r. koniecznie sprawdź promocję Money Mania (dostępną tylko do 28.05.2017 r.). Dzięki niej oprócz moneybacku zyskasz gwarantowane prezenty na start: nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł oraz bon 100 zł do wykorzystania w serwisie wakacje.pl.

Sprawdź szczegółowy opis promocji >>

Bank Millennium (w programie Lubię to polecam): 10% zwrotu za płatności kartą lub BLIKiem


Maksymalny zysk: 90 zł
Dla kogo: Dla osób, które w okresie 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy nie były stroną żadnej umowy z bankiem (w tym m.in. pełnomocnikiem).
Wysokość moneybacku: 10% za płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem
Miesięczny zwrot: do 30 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: w dowolnych punktach handlowo-usługowych i w Internecie
Czas obowiązywania moneybacku: 3 miesiące
Dostępność oferty: do 30.03.2018 r.

To alternatywna promocja Banku Millennium w ramach programu "Lubię to polecam". Moneyback jest jedną z czterech nagród do wyboru, które przewidziane są zarówno dla osoby polecającej, jak i polecanej.

Sprawdź szczegółowy opis promocji >>

mBank: 2% zwrotu za płatności kartą lub BLIKiem 


Maksymalny zysk: 300 zł
Dla kogo: dla osób, które od 1.01.2016 nie posiadały konta osobistego, ani oszczędnościowego (o numerze rozliczeniowym 1140 2004 lub 1140 2017) w mBanku
Wysokość moneybacku: 2% za płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem
Miesięczny zwrot: do 50 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: w dowolnych punktach handlowo-usługowych (regulamin promocji nic nie wspomina o płatnościach w Internecie - w poprzednich promocjach, z relacji Czytelników wynika jednak, że te płatności również były uwzględniane do naliczania moneybacku)
Czas obowiązywania moneybacku: 6 miesięcy
Dostępność oferty: do 31.05.2017 r.

W tej promocji mBank przewidział też bonus dodatkowy. To 50 zł za otwarcie eKonta z polecenia. By otrzymać jakikolwiek zwrot trzeba kartą wydać min. 250 zł miesięcznie.


Toyota Bank: od 5 do 10% zwrotu za płatności kartą na stacjach paliw


Maksymalny zysk: do 50 zł miesięcznie (do końca 2017 r.)
Dla kogo: dla osób posiadających lub zakładających Konto Jedyne w Toyota Banku
Wysokość moneybacku: od 5 do 10% za płatności kartą wydaną do konta
Miesięczny zwrot: do 50 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: za płatności kartą na dowolnych stacjach paliw (obejmuje zarówno zakup paliwa jak i towarów oraz usług)
Czas obowiązywania moneybacku: do 31.12.2017 r.
Dostępność oferty: do 31.12.2017 r.

To bez wątpienia jeden z najbardziej skomplikowanych moneybacków. Wysokość moneybacku (5, 6, 8 lub 10%) uzależniona jest od spełnienia kilku warunków (wysokości salda środków na koncie, średniego salda oszczędności w banku oraz kwoty dowolnych transakcji kartą wykonanych w innych miejscach niż stacje paliw).

Sprawdź szczegółowy opis promocji >>


Bank Pocztowy: 5% zwrotu za płatności kartą w wybranych kategoriach


Maksymalny zysk: do 20 zł miesięcznie (do końca 2017 r.)
Dla kogo: dla osób zakładających Bliskie Konto Pocztowe lub Pocztowe Konto Bez Ograniczeń
Wysokość moneybacku: 5% za płatności kartą wydaną do konta
Miesięczny zwrot: do 20 zł miesięcznie
Gdzie naliczany jest zwrot: w wybranej przez klienta kategorii punktów handlowo-usługowych (jednej z trzech: zdrowie, kultura lub sport i rekreacja)
Czas obowiązywania moneybacku: do 31.12.2017 r.
Dostępność oferty: do 31.12.2017 r.

Promocja dobra dla tych, którzy spore kwoty wydają w jednej z kategorii (np. w aptekach). By otrzymywać jakikolwiek zwrot trzeba kartą wydać min. 300 zł miesięcznie.

Sprawdź szczegółowy opis promocji >>

Eurobank: 5% zwrotu za płatności kartą w wybranych kategoriach


Maksymalny zysk: do 60 zł miesięcznie (do odwołania)
Dla kogo: dla osób posiadających lub otwierających konto Active lub Prestige w Eurobanku
Wysokość moneybacku: 5% za płatności kartą wydaną do konta
Miesięczny zwrot: do 60 zł miesięcznie
Gdzie naliczany jest zwrot: wybrane punkty handlowo-usługowe (linie lotnicze, koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe - z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich, wypożyczalnie samochodów, hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne, biura i agencje podróży, restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby muzyczne, kina, teatry, opery, filharmonie, muzea, sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe - sprzedaż i serwis, pływalnie i baseny, parki wodne, parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne, SPA i salony masażu, kluby bilardowe, kręgielnie, obiekty sportowe, kluby sportowe , fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola golfowe)
Czas obowiązywania moneybacku: do odwołania
Dostępność oferty: do odwołania

Promocja "Rodzina i Przyjaciele" skierowana jest przede wszystkim do osób aktywnie korzystających z życia i sporo wydających w miejscach powiązanych z podróżami, rozrywką, sportem i rekreacją. Więcej na temat tego moneybacku pisałem przy okazji prześwietlenia programu poleceń Eurobanku (aktualnie niedostępnego) tutaj.

Przycinanie moneybacku w TMUB i Alior Banku


Omawiając oferty moneybacków nie sposób pominąć wspomnianych już propozycji od T-Mobile Usługi Bankowe oraz Alior Banku.

W pierwszym przypadku ograniczenia dotkną przede wszystkim klientów obecnie posiadających tam konto i korzystających z moneybacku. Dotąd było to możliwe nawet na dwóch kontach, co dawało zwroty nawet do 50 zł miesięcznie. Od maja obowiązywać będzie zasada zwrotów tylko na jednym z kont. Naliczanie moneybacku utrzymają jednak wyłącznie posiadacze produktu kredytowego (np. karty kredytowej lub limitu kredytowego) i częściowo osoby, które konto założyły stosunkowo niedawno (zwrot ma przysługiwać przez 6 kolejnych miesięcy). Więcej na ten temat pisałem w artykule prześwietlającym zapowiedziane zmiany, który znajdziesz tutaj. W T-Mobile Usługi Bankowe zwrot wynosi 5% w przypadku płatności wykonywanych przez posiadaczy Konta Freemium (zyskać można do 15 zł miesięcznie) albo 25 zł za wydanie min. 500 zł miesięcznie w przypadku Konta Premium.

Z kolei w przypadku Alior Banku z moneybacku można korzystać przy karcie wydawanej do Konta Rozsądnego. Ma on jednak szereg ograniczeń. Obejmuje wyłącznie płatności wykonywane w sklepach spożywczych, super- i hipermarketach. Od 1.07.2017 r. zwrot będzie naliczany w wysokości zaledwie 1%. Karta wydawana do konta kosztuje bezwarunkowo 5 zł miesięcznie (jej "wyzerowanie" powodować będą dopiero płatności na sumę 500 zł), a z pozostałych opłat za konto i kartę zwalnia zapewnienie wpływów wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury. O najnowszych (już drugich w tym roku) zmianach zapowiedzianych w Alior Banku więcej piszę tutaj.

Karta kredytowa z moneybackiem


Alternatywą dla kont osobistych przy których można liczyć na moneyback są też karty kredytowe. Można tylko się dziwić, że jest ich tak niewiele (jako ciekawostkę dodam, że prowizja jaką banki otrzymują przy okazji płacenia przez nas kartami jest wyższa właśnie w przypadku kart kredytowych i wynosi 0,3% wobec 0,2% przy innych kartach - np. debetowych wydanych do kont osobistych). No ale cóż... taka polityka banków (być może wyższe prowizje rekompensują inną korzyść jaką dla klientów jest okres bezodsetkowy - czas w którym wykorzystaną z karty kwotę można oddać bez dodatkowych kosztów).

Santander Consumer Bank: 1 lub 3% zwrotu za płatności kartą kredytową


Maksymalny zysk: do 30 zł miesięcznie (do odwołania)
Dla kogo: dla osób wyrabiających kartę kredytową Visa Turbokarta
Wysokość moneybacku: 3% (dla płatności kartą na stacjach paliw - obejmuje zarówno zakupy paliwa, jak i towarów oraz usług) i 1% (w pozostałych punktach handlowo-usługowych i w Internecie)
Miesięczny zwrot: do 30 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: w dowolnych punktach handlowo-usługowych i w Internecie
Czas obowiązywania moneybacku: do odwołania
Dostępność oferty: do odwołania

Sprawdź szczegółowy opis promocji>>

BZ WBK: 1, 2 lub 3% za płatności kartą kredytową


Maksymalny zysk: do 63,33 zł miesięcznie (do odwołania)
Dla kogo: dla osób wyrabiających kartę kredytową 1|2|3
Wysokość moneybacku: 1% (dla płatności w supermarketach spożywczych), 2% (dla płatności na stacjach paliw), 3% (dla płatności w restauracjach i fast foodach)
Miesięczny zwrot: do 63,33 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych (supermarkety spożywcze, stacje paliw, automatyczne stacje paliw, restauracje, fast foody)
Czas obowiązywania moneybacku: do odwołania
Dostępność oferty: do odwołania

W chwili obecnej kartę kredytową 1|2|3 można wyrobić w promocji, która przez 3 kolejne miesiące zaowocuje podwojeniem zwrotów - szczegóły tutaj.

Bank Millennium: 5% za płatności kartą kredytową w wybranych miejscach


Maksymalny zysk: do 760 zł rocznie
Dla kogo: dla osób wyrabiających kartę kredytową Alfa lub Impresja
Wysokość moneybacku: 5% w wybranych punktach handlowo-usługowych
Miesięczny zwrot: do 760 zł rocznie
Gdzie naliczany jest zwrot: w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych i w Internecie:
- w przypadku karty Alfa (Apart, Cinema City, Empik, Go Sport, Inter Cars, Leroy Merlin, Sephora, Travelplanet.pl)
- w przypadku karty Impresja (Deichmann-obuwie, Baldinini, Coccinelle, Francesco Biasia, Marella, Maxmara, Pennyblack, Pollini, Venezia, Sephora, Smyk, Empik, Apart, Bershka, Massimo Dutti, Oysho, Pull&Bear, Stradivarius, Zara, Zara Home, Uterque, Piotr i Paweł, Sony Centre, Travelplanet.pl)
Czas obowiązywania moneybacku: do odwołania
Dostępność oferty: do odwołania

Więcej na temat karty kredytowej Alfa pisałem tutaj.


Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi promocjami bankowymi, zapisz się na bezpłatny newsletter. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach na blogu, które wysyłam średnio co kilka nowych wpisów:
Adres e-mail

12 komentarzy:

 1. Dziękuję za zestawienie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda tylko że wszystko czasowe. Na kilka miesięcy, maks. do końca roku, a w praktyce nic dłużej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt. Ale lepiej mieć zwrot pewny przez 6 miesięcy niż obiecany nie wiadomo na jak długo a za 3 miesiące go wytną jak TMUB czego doświadczyłem. Ja już założyłem konto w Citi. Skończą się zwroty tam to będę szukać znów czegoś w zamian. Ale przynajmniej teraz wiem na czym stoję.

   Usuń
 3. Brakuje getin banku.
  Od trzech lat jest u nich moneyback z karty kredytowej, więc oferta stała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy swój przelew "wynagrodzenia" spełnia warunki do skorzystania z moneybacku?

   Usuń
  2. podaj jakies szczegoly tej oferty. jest jeszcze aktualna, mozna sie na nia zalapac?

   Usuń
  3. 2% za płacenie kredytową, max. 30 zł na mies. Faktyczny zwrot wychodzi mniejszy niż 2% bo jeszcze trzeba do tego kartą do konta wydać min. 300 zł na mies.

   Usuń
  4. I jeszcze to: "Wynagrodzenie – wynagrodzenie ze stosunku pracy, emerytury, renty, zasiłków, a także stypendiów – wpływające na Konto Osobiste.".
   Wpływ z rachunku firmowego 1000 zł na mies.
   Getin dawno skończył się jeśli chodzi o promocje. Szkoda. Kiedyś mieli moenyback 10%

   Usuń
 4. Wyrobiłem w TMUB kk. Teraz dają albo bon do Tesco albo 100 zł zwrotu za wydane 500. Karta bezwarunkowo zwolniona z opłat do końca roku. A moneyback na jednym koncie zostaje

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że na żadną z tych ofert w zasadzie się nie łapię. Albo mam już konto w danym banku, albo nie mam jak spełnić warunków, albo zwroty są ograniczone do kategorii w których rzadko cokolwiek kupuję lub w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 6. witam założyłem konto Citi 15 maja i mam pytanie czy pierwszy zwrot dostanę już w czerwcu i muszę wydać 8,33 zł już w maju .czy pierwszy zwrot bede miał w lipcu???? jak tak to czy płatności wykonane w maju będą sie sumowały z tymi z z czerwca

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...