Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: ING Bank Śląski płaci 100 zł za Konto z Lwem i za polecenia nawet 1000 zł

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

19.04.2017

ING Bank Śląski płaci 100 zł za Konto z Lwem i za polecenia nawet 1000 zł

Wystartowała kolejna promocja ING Banku Śląskiego. A właściwie dwie, bo teraz można też zarabiać na poleceniach konta.

ING Bank Śląski - Zyskaj do 1100 zł
Premia za otwarcie Konta z Lwem Direct nie jest nowością (warunki do spełnienia są zresztą zbliżone do wcześniejszych edycji promocji). Tym razem pojawiła się jednak również druga opcja zarobku z ING Bankiem Śląskim. To program poleceń, w którym zyskać można do 1 000 zł.

Poniższy wpis dzielę na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy akcji "100 zł za otwarcie konta", a druga "Poleć konto znajomemu". W tej drugiej części wyjaśniam również kwestie dotyczące (nie)łączenia tych dwóch promocji.

100 zł za otwarcie konta


Dla kogo promocja? Z propozycji skorzystać mogą osoby, które od 1.10.2015 do 18.04.2017 r. nie posiadały (ani nie współposiadały) w ING Banku Śląskim któregokolwiek z Kont z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne czy Student.

Zasady promocji. Aby skorzystać z promocji "100 zł za otwarcie konta" i zdobyć tytułową premię wystarczy:
 • do 31.07.2017 r. zawnioskować o Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim i w tym terminie zawrzeć umowę o w/w konto wraz z kartą płatniczą oraz (jeśli nie posiadasz) umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe, a także dostęp do bankowości internetowej
 • do 31.10.2017 r. wykonać płatności kartą (lub/i BLIKiem) na sumę min. 1 000 zł - muszą one zostać rozliczone i zaksięgowane najpóźniej do 5.11.2017 r.
 • utrzymać konto osobiste wraz z aktywną kartą i konto oszczędnościowe do dnia wypłaty premii, tj. do 15.11.2017 r. (bonus zostanie przelany na Otwarte Konto Oszczędnościowe)

Formularz dla obecnych klientów. Jeśli korzystasz już z bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (posiadając konto oszczędnościowe) to właśnie tam należy złożyć wniosek o konto osobiste. By załapać się na promocję z premią niezbędne jest też uzupełnienie (najpóźniej do 31.07.2017 r.) formularza zgłoszeniowego (obowiązek ten dotyczy wyłącznie klientów banku, którzy wniosek o konto złożą w bankowości internetowej. Dla tych, którzy nie są klientami banku obowiązuje złożenie wniosku tutaj - już bez konieczności wypełniania formularza).

W aktualnej edycji promocji ING Bank Śląski nie stosuje zastrzeżeń dotyczących składania sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych. Wyrażenie zgód jest więc dobrowolne.

Bądź na bieżąco z promocjami: na Twitterze.

Konto w ING Banku Śląskim - prześwietlenie oferty 


Podstawowe konto z oferty ING Banku Śląskiego to Konto z Lwem Direct. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków) 
 • 0 zł za przelewy złotowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej 
 • 0 zł za smsKody służące do autoryzacji zlecanych transakcji 
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta 
 • 0/7 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym (który w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego) wykonasz płatności kartą na łączną sumę min. 300 zł (w unikaniu tej opłaty pomogą Ci płatności kartą, które w promocji i tak są wymagane) 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash 
 • w pozostałych bankomatach: 
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu 
  • 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu

Do udziału w promocji kwalifikuje też otwarcie Konta z Lwem Komfort, ale jest to wybór nieopłacalny. Rachunek ten generuje bowiem stałe koszty - miesięczna opłata wynosi 6 zł przez trzy pierwsze miesiące i aż 12 zł w kolejnych (bez możliwości ich uniknięcia). O wiele lepszym wyborem jest więc szczegółowo opisane wyżej Konto z Lwem Direct. 

Otwarte Konto Oszczędnościowe, które również należy założyć/posiadać by uzyskać premię to rachunek, na który możesz (ale w promocji nie jest to wymagane) wpłacać swe zaskórniaki. Oprocentowanie konta przez okres pierwszych 4 miesięcy wynosi 2% (dla kwoty do 100 000 zł). Później stawka ta spada do poziomu standardowego, który w tym momencie wynosi 0,7% w skali roku. 

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski złożone online. Otwarcie konta sfinalizować można tylko za pośrednictwem kuriera.

 Złóż wniosek o Konto z Lwem Direct i zyskaj 100 zł 

Optymalna droga do zdobycia premii w promocji ING Banku Śląskiego


By wycisnąć maksimum korzyści z promocji ING Banku Śląskiego z otwieraniem konta... nie ma się co spieszyć 😉 Najlepiej zrobić to dopiero w lipcu, bo wtedy pierwszy okres rozliczeniowy dla karty (jeszcze do 28.07.) nie będzie wymagał wykonywania płatności kartą celem uniknięcia opłaty (niepełny okres rozliczeniowy = brak opłaty). A płacenie kartą i wydawanie 1 000 zł będzie można zacząć od 29.07. (kolejny okres rozliczeniowy) i rozłożyć na 3 miesiące (najlepiej by w okresach 29.07.-28.08., 29.08.-28.09. i 29.09.-28.10. wydać po min. 300 zł, a łącznie wspomniany 1 000 zł - wymagany w promocji). Unikniesz wtedy opłat za kartę, a jednocześnie spełnisz warunki promocji z premią 100 zł, którą otrzymasz 15.11.2017 r. (do tego czasu należy posiadać i konto i kartę).

Co zrobisz z płaceniem kartą w okresie rozliczeniowym od 29.10.? Wybór należy do Ciebie. Korzystając z karty i wydając 300 zł unikniesz opłaty. Jeśli tak nie zrobisz a z karty zrezygnujesz po wypłacie premii, a więc np. 15.11. to wtedy poniesiesz opłatę w proporcjonalnej wysokości (za okres od 29.10. do 15.11 wyniesie ona ok. 4,06 zł).

Do lipca jeszcze trochę czasu zostało. Jeśli nie chcesz by Twej pamięci umknęła ta promocja, skorzystaj z przypomnienia, które prześlę Ci mailowo. Zapisz się na te jednorazowe powiadomienie:

Poleć konto znajomemu


Oprócz 100 zł za otwarcie konta, ING Bank Śląski odpalił też program poleceń. Za skuteczną rekomendację płaci 100 zł, a że premii takich można zdobyć nawet 10 to uzbierać się może w ten sposób do 1 000 zł.

Warunki dla polecającego. Aby móc polecać trzeba posiadać konto osobiste w ING Banku Śląskim co najmniej od 30 dni i zarejestrować się w programie (np. w bankowości internetowej), dzięki czemu możliwe jest uzyskanie kodu poleceń.

Polecający by uzyskać premię/premie za polecenie/-a musi kartą wydać co najmniej 300 zł (najpóźniej do 18.10., a transakcje te muszą być zaksięgowane przez bank do 30.10.2017 r.)

Warunki dla polecanego. Nowym klientem - w myśl regulaminu programu poleceń - może być wyłącznie osoba, która od co najmniej 12 miesięcy przed założeniem konta w ramach programu poleceń nie posiadała konta osobistego w ING Banku Śląskim (okres karencji jest więc tu krótszy niż w promocji z premią 100 zł za otwarcie konta).

Rekomendowany klient za otwarcie konta z polecenia może otrzymać bonus w wysokości 50 zł. By tak się stało na drugim etapie składania wniosku o konto (który należy wysłać najpóźniej do 18.10.2017 r.) polecony musi wpisać kod uzyskany od polecającego:
kod promocji w programie poleceń ING Banku Śląskiego
Polecony musi również wykonać płatności kartą (lub/i BLIKiem) - bank wymaga wydania w każdym z dwóch miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta (wliczając w to miesiąc otwarcia konta lub dwa miesiące następujące po otwarciu konta) po min. 300 zł. Transakcje muszą być zaksięgowane w tych dwóch miesiącach (wyjątkiem jest styczeń 2018 r. - wtedy transakcje muszą zostać rozliczone najpóźniej do 18.01.2018 r.). Płatności mogą być wykonywane zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że polecony otwarcie konta z kodem (i tym samym z premią 50 zł) może połączyć z promocją "100 zł za otwarcie konta" (regulamin promocji, ani regulamin programu poleceń nie zawierają wykluczeń). Polecony nie może jednak stać się polecającym w tej samej edycji akcji "Poleć konto znajomemu". Otwierający konto z polecenia blokuje więc sobie możliwość zdobycia dodatkowych bonusów (po 100 zł).

Wypłata premii. Premie dla polecających, jak i polecanych będą wypłacane od listopada 2017 r. do lutego 2018 r. - do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Dodatkowo dla polecających bank ufunduje również nagrody pieniężne będące równowartością należnego podatku - zostanie on odprowadzony za klienta. Zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie premia dla poleconego zwolniona jest z podatku.

Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu Bankobranie. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail
Przydatne dokumenty:

55 komentarzy:

 1. ahh szkoda, że program poleceń ruszył dopiero teraz ponieważ cała moja rodzina już założyła konta w poprzedniej promocji w marcu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 120 zł też dobre. Wcześniej założyliście to wcześniej zamkniecie i wcześniej załapiecie się na kolejną promocję :) Patrzcie optymistycznie! :)

   Usuń
  2. Co racja to racja, a może i nawet lepiej ponieważ każdy jeszcze załapał się na stówkę z funduszy, a teraz widzę, że już ich nie ma :P

   Usuń
 2. Trochę nie w temat, ale...
  Kiedy Eurobank zrobi jakąś promocję? Czekam żeby wbić się w program 5% zwrotu i prawie pół roku nic? Może jakiś program poleceń działa? Zadajcie cynk :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eurobank ma program poleceń ale pożyczek i kart kredytowych. Korzyści słabe. Za kartę chyba 50 zł i to dla polecającego tylko.

   Usuń
 3. Podpinam się do pytania przedmówcy :-) Ja jeszcze nie miałem konta w Eurobanku i od ponad pół roku za każdym razem zaglądam na blog w nadziei, że Eurobank wyjdzie z promocją. Bgż Optima też od ponad pół roku cicho siedzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej opłaca się otworzyć w lipcu a od sierpnia do października spełnić warunki - wydawać średnio po 333,34 zł i w listopadzie będzie premia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Czy moge tu w komentarzu zostawić mój kod z ING jako osoba polecająca ? Gdyby ktoś chciał skorzystać z tej promocji otwierając konto z polecenia . :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z zasadami komentowania (dostępne tutaj): maile, telefony czy kody polecenia nie są publikowane w komentarzach.

   Usuń
  2. ok. rozumiem. pozdrawiam

   Usuń
 6. Czy polecający musi posiadać kartę do konta? Myślę nad tym, żeby wykonać transakcję - 300 zł BLIKIEM ale bez zamawiania karty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można płacić kartą lub Blikiem więc jest to możliwe :)

   Usuń
  2. No ale to tylko polecający. Nowy klient musi mieć kartę minimum do wypłaty nagrody.

   Usuń
 7. jak można połączyć to 100 zł za otarcie konta + 50 zł za polecenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Rekomendowany klient za otwarcie konta z polecenia może otrzymać bonus w wysokości 50 zł. By tak się stało na drugim etapie składania wniosku o konto (który należy wysłać najpóźniej do 18.10.2017 r.) polecony musi wpisać kod uzyskany od polecającego"

   Usuń
 8. A jeśli posiadałem w tym okresie konto firmowe, to mogę brać udział w promocji, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie. Posiadam konto firmowe i czy w związku z tym łapię się na tą promocję?

   Usuń
  2. Jest w regulaminie: "od 1 października 2015 r. do 18 kwietnia 2017 r. nie posiadała lub nie współposiadała w Banku któregokolwiek
   z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student", tak więc konto firmowe nie jest przeszkodą.

   Usuń
 9. W którym miejscu mam znalez kod do polecenia?Loguję się do kontai nigdzie nie umie znaleztego kodu.

  OdpowiedzUsuń
 10. A czy sprytnym billem płatności są zaliczane do tego aby nie było opłat za kartę oraz do tego wymaganego 1000 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie się liczą :)

   Usuń
  2. Super zapłacę czynsz za mieszkanie raz w miesiącu i będzie ok :)

   Usuń
 11. Liczy się data wykonania płatności czy data księgowania? Mam do wydania dzisiaj akurat nieco ponad 300 zł i zastanawiam się czy zaliczy mi to już na nowy okres rozliczeniowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księgowania.

   Usuń
  2. Te 300 zł musi być wydane i zaksięgowane pomiędzy 29 dniem danego miesiąca i 28 następnego!

   Usuń
  3. Nie. Musi być zaksięgowane pomiędzy 29, a 28. Ostatnio płaciłem 26, zaksięgowało się 28 i zaliczyło się na kolejny okres.

   Usuń
  4. Czy są jakieś wykluczenia kodów MCC?

   Usuń
  5. @Anonimowy 16 lipca 2017 09:56, zaksięgowane.

   @Anonimowy 16 lipca 2017 12:05, płaciłeś 26. a zaksięgowało się... chyba 29. skoro zaliczyło się na kolejny okres? (od 29. dnia miesiąca)

   @Anonimowy 16 lipca 2017 17:45, nie ma.

   Usuń
  6. Pomyłka. Teraz sprawdzałem to płaciłem 28,a zaksięgowało sie 30 i zaliczyło się na kolejny okres.

   Usuń
 12. Te 300 zł to trzeba wydać już po tym jak ktoś otworzy konto z mojego polecenia czy może być wcześniej ale w tym samym miesiącu? I czy po wykonaniu tych płatności kartę mogę zastrzec czy trzeba ją trzymać do momentu wypłaty premii?

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurcze zapomniałem otworzyć z polecenia parę groszy mniej zarobię :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Mr. Złotówa mógłbyś wyjaśnić czy otwierająć konto mając dostęp do bankowości internetowej (gdyż mam konto firmowe) trzeba złożyć dwa wnioski, jeden o konto Direct i drugie o OKO? Bo nie widzę, żeby dało się to zrobić jednym wnioskiem.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Do 31.10.2017 r. należy wykonać płatności kartą (lub/i BLIKiem) na sumę min. 1 000 zł. Płatności mogą być wykonywane zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie"

  Czy płatności oznaczone kodem MCC4900, np. za czynsz, użycie gazu lub prądu wykonane kartą w Żabce też się wliczają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do płatności w Żabce: z tego co słyszałem, to będziesz musiał u nich założyć konto podając do ich 'systemu' nazwisko, PESEL i inne dane - paranoja!

   Lepiej skorzystać np. z Monetii chociaż mają wyższą opłatę, ale nie wiem jaki oni mają MCC.

   Usuń
  2. Jaki znowu system Żabki? Ja płacę tam już od niemal roku bez podawania żadnych danych.

   Usuń
  3. Czy żądanie ujawnienia numeru PESEL w tak banalnej sprawie jak zapłacenie rachunku jest zgodne z prawem?

   Usuń
 16. Czy dobrze rozumiem, że jako osoba polecająca muszę w miesiącu następującym po tym w którym poleciłem wydać kartą 300 zł? To ma być nastęny miesiąc czy ich okres rozliczeniowy? I czy po wydaniu tej kwoty mogę zastrzec kartę czy należy ją trzymać do momentu wypłaty premii? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podłączam się do pytania. Może jakiś bankowyjadacz rozwieje wątpliwości? W regulaminie nie ma ani słowa na temat trzymania karty przez polecającego do wypłaty premii.
   Poleciłem w lipcu w sierpniu już 300 zł wydane i teraz jestem na rozdrożu. Karty już nie potrzebuję ale premii bym nie chciał stracić ani pisać reklamacji.

   Usuń
  2. Regulamin promocji stanowi:

   §4. Warunki udziału w Promocji i przyznawania nagrody Obecnemu posiadaczowi konta

   1. Uczestnikiem Promocji może być klient (Obecny posiadacz konta), który od co najmniej 30 dni przed przystąpieniem do Promocji jest posiadaczem przynajmniej jednego z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Student, Klasyczne.

   2. Uczestnik Promocji otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 100 PLN, jeżeli (..) w chwili wypłacania nagrody będzie posiadaczem przynajmniej jednego konta z wymienionych w §4 ust. 1.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 27 lipca 2017, 23:07

   Źle rozumiesz: "Uczestnik po przystąpieniu do Promocji, w czasie trwania Promocji (do 18 października 2017), dokona transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości co najmniej 300 PLN przy użyciu dowolnej karty płatniczej wydanej do konta lub transakcji BLIK. Transakcje te Bank musi rozliczyć do 30 października 2017 roku"

   Usuń
 17. Jak wygenerować kod żeby polecić komuś konto ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziś 100 zł wpadła od ING

  OdpowiedzUsuń
 19. Potwierdzam. Jest 100 zł!

  OdpowiedzUsuń
 20. Też dostałem premie. Dajcie znać 25 listopada czy będzie premia za polecenie bo na nią też czekam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premia za polecenie przyszła na obydwa konta.

   Usuń
 21. U mamuśki brak premii mimo, że wszystkie warunki spełnione. Z tego co czytałem posiadanie konta firmowego chyba nie wykluczało z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja też jeszcze czekam za polecenie i dodatkowo 100 za regularne inwestowanie ale to dopiero w grudniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za polecenie 100 zł dziś u polecającego i 50 u polecanej osoby przelał bank. Więc już 250 zł wpadło. Teraz jeszcze czekam za regularne inwestowanie po 100 zł do 15 grudnia i w lutym 100 na polecanym konie i zamykam konta. Łącznie z 2 kont w ing wpadnie 550 zł.

   Usuń
  2. Anonimowy20 listopada 2017 08:11 mozesz jesze zarobic 100 za inwestowanie na IKE .małe ryzyko duzy zysk .

   Usuń
 23. Dzięki za info o IKE wejdę w to bo to ok 10% zwrot i kolejne 200 zł na 2 rachunkach :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Po wypłacie premii aby karta nie przynosiła kosztów to czy można ją zastrzec w bankowości internetowej i to będzie jednoznaczne z zamknięciem karty i nie będą pobierane za nią opłaty i konto będzie bezpłatne bez karty ?

  OdpowiedzUsuń
 25. podpinam się pod powyższe pytanie, dostałam wypłatę premii za polecenie i myślę w ogóle o zamknięciu konta w ING, bo promocja z IKE jest nieopłacalna, za regularne inwestowanie dostałam już 2x i za pensję też już dostałam więc chyba na więcej to się już nie załapię i trzeba zmykać z tego banku :)
  Z tego co czytałam to trzeba się pofatygować do banku żeby zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
 26. Wpadło 100 zł za polecenie.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...