Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Telefon LG za kartę kredytową Citi Simplicity powraca. Tym razem w programie poleceń

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

10.04.2017

Telefon LG za kartę kredytową Citi Simplicity powraca. Tym razem w programie poleceń

Citibank, Citibank i... znów Citibank. Bank ten ostatnio zasypuje nas promocjami.

Program poleceń Citibank - kwiecień 2017
Ledwo co w jednym wpisie prześwietliłem aż trzy nowe promocje kart kredytowych (przecież ciągle dostępne jest także kilka innych) oraz przyjrzałem się promocji z premią do 400 zł za Konto Citi Priority, a już mamy kolejną okazję do bankobrania. Tym razem to program poleceń karty kredytowej.

Wymogi promocji "Poleć znajomemu Kartę Kredytową Citibank – edycja Kwiecień 2017" dla polecającego są bardzo proste. Wystarczy skutecznie polecić kartę nowemu klientowi. Za to czeka premia 150 zł (to zdecydowanie mniej niż kiedyś - Citibankowi za polecenie karty zdarzało się płacić w podobnych akcjach promocyjnych po 300 i 400 zł). Z kolei osoba polecona zyskać może telefon LG K3 LTE Dual Sim (2016) o wartości 320 zł brutto lub telefon LG K10 LTE Dual Sim (2016) o wartości 525 zł w zależności od spełnionych wymagań.

Warunki dla polecającego


Masz dowolną główną kartę kredytową wydaną przez Citibank? Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:
wymogi dla polecającego w programie poleceń Citibanku - kwiecień 2017 r.

Polecenie odbyć się może za pomocą formularza zgłoszeniowego, w którym osoba posiadająca już kartę kredytową w Citibanku musi podać swoje imię, nazwisko, telefon, adres e-mail oraz PESEL, a jeśli zaś chodzi o dane polecanego to: imię, nazwisko, telefon oraz e-mail.


Warunki dla poleconego


Osobą poleconą, która zakwalifikuje się do promocji może być osoba, która:
"od 1 stycznia 2015 roku nie posiadała głównej Karty Kredytowej Citibank oraz nie złożyła wniosku o Kartę Kredytową Citibank, który był rozpatrywany w chwili złożenia Rekomendacji przez Polecającego"
Udziału w promocji nie mogą brać:
"– osoby będące pracownikami Banku lub spółek zależnych Banku, 
– osoby współpracujące z Bankiem na podstawie umów cywilnoprawnych, 
– członkowie władz Banku, 
– osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie Oferty 
– pracownicy którejkolwiek z agencji bądź firm współpracujących z Bankiem przy organizacji Oferty a także rodzice, rodzeństwo oraz małżonkowie tych osób, 
– osoby ze statusem dewizowym nierezydenta (...), 
– obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki, tj. osoby mające stałe zamieszkanie na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki lub posiadające „pozwolenie na pracę” w Stanach Zjednoczonych Ameryki (tzw. Zieloną Kartę) lub spełniające tzw. test długotrwałego przebywania na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki (...)" (pisownia oryginalna)

Po otrzymaniu zgłoszenia z rekomendacją, do polecanej osoby zadzwoni konsultant banku celem przyjęcia wniosku o kartę kredytową. Rekomendowana osoba by spełnić warunki uzyskania nagrody musi jeszcze:
 • dostarczyć do banku dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (dokument ten będzie można przekazać kurierowi, który przyjedzie z umową do podpisania)
 • do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data będzie wpisana przez bank w odesłanej umowie) co najmniej raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku
 • by otrzymać telefon LG K3 LTE Dual Sim:
  • do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonać płatności kartą na sumę min. 500 zł
 • albo by otrzymać telefon LG K10 LTE Dual Sim:
  • złożyć dyspozycję przelewu z karty ma min. 500 zł (nie może to być przelew na opłacenie rachunków) i rozłożyć na raty w planie spłat ratalnych "Komfort" lub 
  • zawrzeć porozumienie w zakresie dodatkowego limitu na co najmniej 1 000 zł udzielonego w formie przelewu, którego spłata zostanie rozłożona w ramach spłat ratalnych "Komfort" lub
  • dokonać kartą płatności na sumę min. 500 zł i rozłożyć spłatę tej kwoty w ramach spłat ratalnych "Komfort"

Osoba polecona, wybierając pierwszy z telefonów, pamiętać musi by transakcje wykonywane kartą spełniały poniższe kryteria:
"• będą to transakcje bezgotówkowe w rozumieniu Regulaminu Kart kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą przelewami z Rachunku Karty, w tym przelewami będącymi zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania oraz opłaty okresowe (...), 
• nie będą transakcjami zwróconymi lub niezaksięgowanymi w systemie Banku"

Jeśli zaś wybór osoby poleconej padnie na droższy telefon LG K10 LTE to niestety trzeba się liczyć z poniesieniem dodatkowych kosztów z powodu konieczności skorzystania z systemu ratalnego Komfort. Za samo jego uruchomienie bank pobiera prowizję w wysokości do 20% (co przy włączeniu spłaty ratalnej kwoty 500 zł generuje już koszt w wysokości nawet 100 zł). Oprócz tego bank pobiera też miesięczną opłatę doliczaną do raty kapitałowej. Koszty te widać w zamieszczonej obok tabelce.

Polecony może otrzymać jeden z telefonów. O przyznaniu nagrody zostanie powiadomiony wiadomością w bankowości internetowej Citibanku do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy. Telefon zostanie dostarczony przez kuriera w ciągu 30 dni od wspomnianej wiadomości.

Nagroda dla polecającego w wysokości 150 zł zostanie wypłacona do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy przez poleconego (i tylko po spełnieniu przez poleconego warunków do uzyskania swojej nagrody rzeczowej). Polecający zdobyć może maksymalnie pięć nagród. Do nagród za polecenie bank funduje też nagrodę dodatkową w wysokości odpowiadającej należnemu podatkowi (odprowadzi go już bank).

W odróżnieniu od jednej z wcześniejszych edycji programu poleceń Citibanku (który trwał niespełna tydzień), tym razem na promocję można załapać się w dłuższym okresie. Oferta ma obowiązywać do 31.07.2017 r.

O tym kto może wnioskować o kartę kredytową w Citibanku oraz jaka karta jest najlepsza dla nowych klientów (i dlaczego jest to karta Citi Simplicity) na blogu pisałem już wielokrotnie. Informacje na ten temat znajdziesz między innymi we wpisach dotyczących innych aktualnie dostępnych promocji Citibanku:

Jeśli polecana przez Ciebie osoba nigdy dotąd nie miała styczności z kartą kredytową, podziel się z nią poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Za podrzucenie informacji o programie poleceń dziękuję Davidowi i Marcie.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi opisywanymi na blogu. Zapisz się na newsletter: 
Adres e-mail
Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Ech szkoda że nie załapałem się kiedyś. Żonie nie mogłem polecić karty bo nie spełniała wymogów. Teraz spełnia ale premia niższa :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie, czy w Citku na infolinii powiedzą kiedy zamknąłem konto?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanko,
  citipriority za 400zl wymaga (m.in.) karty kredytowej, ktora daje voucher, ktora moze mi ktos polecic??? Czy juz polecenie to za duzo w tym miksie??? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sensie czy polecony może połączyć promocje? Niestety nie może. Więc albo voucher albo telefon. Pytałem o to.

   Usuń
 4. Mr Złotówa właśnie z Twojej strony poleciłem znajomego.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 5. A jeśli posiadam dwie karty kredytowe i jedna zglosilam do zamknięcia (dyspozycja jeszcze nie przyjeta) to czy tez moge sie zalapac?

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Mr Złotówa- Pilne
  Prawie dwa tygodnie temu poleciłem z Twojego linka afiliacyjnego KK Citi Simpliciti. Do dziś bank do kolegi się nie odezwał. Czy Twój link afiliacyjny do programu poleceń kk w Citi jest aktywny?
  Proszę o odpowiedź bo znalazłem następnego chętnego a to dziś niełatwa sprawa.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W opisie powyższego programu poleceń nie ma linka afiliacyjnego, a bezpośredni link strony banku. Informacji od Czytelników o wydłużonym okresie oczekiwania na telefony z banku jakiś czas temu (przełom lutego i marca) było sporo. Później ten problem rozwiązano i kontakty następowały szybciej. Dwa tygodnie to jednak (za) długo. Może ponowienie wysłanie zgłoszenia pomoże?

   Usuń
 7. @Mr Złotówa
  Korzystałem z podkreślonej frazy "... formularza zgłoszeniowego..."- zaraz pod graficznym opisem procesu zakładania konta. Tekst na początku artykułu. Niżej właściwy fragment.
  "Polecenie odbyć się może za pomocą formularza zgłoszeniowego, w którym osoba posiadająca już kartę kredytową w Citibanku musi podać swoje imię, nazwisko, telefon, adres e-mail oraz PESEL, a jeśli zaś chodzi o dane polecanego to: imię, nazwisko, telefon oraz e-mail."/ koniec cytatu/

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko wygląda na dość proste do zrobienia. Można prosić o wskazówki jaką kartę wybrać? Oraz czy założenie konta przez internet, w oddziale, czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież jest opisane jaką kartę wybrać i jak wygląda polecenie.

   Usuń
 9. '..by otrzymać telefon LG K3 LTE Dual Sim:
  do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonać płatności kartą na sumę min. 500 zł.."
  Czy to musi być jedna płatność na sumę nie nie mniejszą jak 500 zł, czy suma wszystkich płatności musi być nie mniejsza jak 500 zł ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, mam pytanie odnośnie droższej nagrody LG K10. Jaka jest minimalna ilość rat na jaką można rozłożyć spłatę np. tych minimalnych 500zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybrałem opcję 300 zł ale tak ogólnie pytałem o zasady i chyba mowa była o 6 miesiącach. Ale nie wiem czy nie idzie tego wcześniej spłacić. Pewnie się da.

   Usuń
 11. Czy rzeczywiście bank odzywa się w ciągu 2 dni roboczych od chwili polecenia ? Jak długo czekaliście na telefon od konsultanta z banku ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy emeryta z emeryturą co najmniej 1200zł, ale nie ma "zatrudnienia w obecnej firmie min. 3 m-ce" można polecić? Czy będzie on miał szanse na LG K10?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być emerytura. Dziadek dostał kartę. Ma ok. 1350 zł miesięcznie.

   Usuń
 13. W maju polecałem kartę. Kolega którego poleciłem do 20.06 spełnił warunki promocji.
  Do dziś ani ja , ani on nie mamy premii. Wiem, że regulamin mówi swoje, ale Citi zawsze zaskakiwał szybkością wypłacanych premii, stąd moje pytanie - czy ktoś otrzymał już premię za polecenie czy telefon ? Dzięki z góry za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "O przyznaniu nagrody zostanie powiadomiony wiadomością w bankowości internetowej Citibanku do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy. Telefon zostanie dostarczony przez kuriera w ciągu 30 dni od wspomnianej wiadomości.

   Nagroda dla polecającego w wysokości 150 zł zostanie wypłacona do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy przez poleconego (i tylko po spełnieniu przez poleconego warunków do uzyskania swojej nagrody rzeczowej). "
   Też czekam.

   Usuń
  2. @ Anonimowy14 lipca 2017 23:02, otrzymałeś już premię ? Ja jeszcze nie. Czy inne osoby, które wg regulaminu powinny otrzymać premię do końca sierpnia otrzymały telefon czy premię za polecenie ?

   Usuń
 14. Czy ktoś kto polecał kartę w maju, a polecony spełnił warunki w czerwcu otrzymał premię za polecenie, a polecony telefon ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam dwa pytania:
  - czy są jakieś wykluczenia
  - czy jest lojalka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - masz je wymienione w artykule
   - nie ma

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...