Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Uwaga na te promocje! Przepaść może nawet 950 zł

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

24.08.2018

Uwaga na te promocje! Przepaść może nawet 950 zł

Dziś przypominam o okazjach, które wydają się jeszcze dostępne dość długo, ale... jest pewien niuans, na który warto zwrócić uwagę, by Ci te okazje jednak nie umknęły. 

Ostatnie chwile promocji bankowych w sierpniu 2018 roku
Zazwyczaj ostatni dzień dostępności promocji oznacza dzień, w którym wystarczy złożyć wniosek o konto czy kartę, a umowę można ze spokojem zawrzeć w późniejszym terminie. Tym razem mamy wyjątkową kumulację promocji, które niby kończą się 31.08., ale w tym terminie trzeba nie tylko złożyć wniosek, ale i zawrzeć umowę! Zatem przypominam o tych okazjach, by udało Ci się wyrobić w czasie.

W niniejszym wpisie przypominam o czterech promocjach kończących się 31.08.2018 r. Ale ten przyszły piątek jest nie tylko ostatecznym terminem złożenia wniosku. Trzeba w tym czasie wyrobić się także z zawarciem umowy. I o ile w przypadku otwierania konta online (przelewem czy podczas wideorozmowy z konsultantem), jest to całkiem realne nawet na ostatnią chwilę, podobnie jak przy wizycie w placówce banku, to już w sytuacji, gdy jedyną formą zawarcia umowy jest kurier, zwlekać z udziałem w promocji nie ma sensu.

Poniższy wpis kładzie szczególny nacisk na formy podpisania umowy z bankiem. Szczegółowe informacje o poszczególnych okazjach do bankobrania znajdziesz w podlinkowanych wpisach prześwietlających okazje.

450 zł za konto w mBanku


450 zł za mKonto Intensive w mBanku
To promocja, w której do zgarnięcia czekają bonusy za płatności kartą i/lub BLIKiem oraz za regularne oszczędzanie. Warunki promocji są łatwe, gdyż w przypadku płatności (za które zgarnąć można 150 zł) nie trzeba wydawać dużych kwot. Liczy się tylko liczba transakcji, a te wykonać można na dowolne - nawet bardzo drobne - kwoty. Z kolei w przypadku regularnego oszczędzania wystarczy uruchomić automatyczne przerzucanie kwoty 200 zł miesięcznie z konta osobistego na oszczędnościowe. I w ten sposób wpadnie Ci dodatkowe 300 zł.

mKonto Intensive otwierane w promocji to rachunek z "wyższej półki" (dedykowany klientom zamożniejszym). Z tej przyczyny dość wysoki jest wymóg wpływów na konto - co miesiąc wpłynąć musi bowiem co najmniej 7 000 zł. To duża kwota jeśli chodzi o wpływ jednorazowy, aczkolwiek nie musi to być wpływ od pracodawcy, ale może przelew z własnego konta w innym banku. Wpływ oznacza chwilowe pojawienie się środków na rachunku (nie trzeba ich przez jakiś określony czas utrzymywać). Jeśli nie jesteś w stanie sprostać temu wymogowi, sprawdź akcję, w której do zgarnięcia jest 300 zł za eKonto standard.

By załapać się na promocję umowę trzeba zawrzeć do 31.08.2018 r. We wniosku o mKonto Intensive wskazać możesz jeden z dwóch sposobów zawarcia umowy: kuriera lub placówkę banku. Ta druga opcja będzie więc bezpieczniejsza. By mieć pewność zakwalifikowania do promocji, pracownikowi placówki podkreśl chęć zawarcia umowy w oparciu o wcześniej złożony wniosek (jego numer otrzymasz w mailu potwierdzającym zawarcie umowy.

Przejdź do wpisu prześwietlającego promocję mKonta Intensive >>

450 zł za konto w BZ WBK


450 zł za konto w BZ WBK
Konto Jakie Chcę w BZ WBK założyć można obecnie w miksie promocji, w których do wzięcia jest łącznie nawet 450 zł. 50 zł wpadnie z tytułu założenia konta z kodem polecenia (taki kod udostępniam we wpisie omawiającym promocję), 100 zł w tej samej promocji za wynagrodzenie na konto a resztę - czyli aż 300 zł - uzyskasz również za zapewnienie wpływów wynagrodzenia, ale już w dłuższym okresie. Jeśli więc zechcesz przenieść swą pensję od pracodawcy do BZ WBK, to masz okazję na bardzo prosty zarobek. Będzie wpadać wynagrodzenie, a za nim bonusy.

By załapać się na premie 50 + 100 zł (bo odrębnie działająca promocja z bonusami na sumę 300 zł dostępna jest miesiąc dłużej), czekające na osoby otwierające konto, umowę o konto trzeba zawrzeć do 31.08.2018 r. Tu jednak jest sporo możliwości. Składając wniosek o Konto Jakie Chcę, wybrać możesz jedną z trzech opcji zawarcia umowy. Może to być kurier (który musiałby jednak wyrobić się do końca miesiąca), ale może też być przelew weryfikacyjny lub wideorozmowa z konsultantem banku.

W przypadku przelewu weryfikacyjnego zwróć szczególną uwagę, by dane przy przelewie (imię, nazwisko i adres) zgadzały się z tymi z wniosku (w taki sposób bank weryfikuje bowiem tożsamość). Przelew może być wykonany jedynie z wybranych banków (Alior Bank, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy we Wschowie - Net Bank, Eurobank, mBank, Raiffeisen Polbank, T-Mobile Usługi Bankowe) i w dodatku tożsamość klienta w tamtym banku musi być zweryfikowana (nie otworzysz konta przelewem z banku, w którym konto zostało przez Ciebie założone przelewem). Jeśli zdecydujesz się na opcję otwarcia konta podczas wideorozmowy, to nie zadziała ona jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer (inne, jak Chrome czy Firefox są dopuszczalne).

Przejdź do wpisu prześwietlającego promocję Konta Jakie Chcę >>

Do 350 zł za konto w BGŻ BNP Paribas


Do 350 zł za Konto Maksymalne w BGŻ BNP ParibasW tym przypadku mamy do czynienia z kumulacją dwóch promocji: "Nagrody za aktywność" (w której do wzięcia czeka 200 zł) oraz "Premia za aktywność" (z dodatkowymi bonusami do 150 zł). Obydwie promocje dostępne są do końca sierpnia. W pierwszej z nich - zgodnie z regulaminem - umowę o konto zawrzeć można nawet do 17.09.2018 r., ale w regulaminie promocji "Premia za aktywność" pojawia się wymóg już nieco inny (do końca sierpnia).

By załapać się na obydwie promocje, niezbędna jest rejestracja na stronie promocji i złożenie wniosku o Konto Maksymalne za jej pośrednictwem. Wtedy jednak jedyną opcją zawarcia umowy z bankiem jest kurier. Gdyby się zdarzyło, że dotrze on po 31.08.2018 r. to i tak zostaniesz z promocją, w której zgarniesz 200 zł. Jeśli kurier zdąży przed końcem sierpnia, załapiesz się także na dodatkowe 150 zł.

Przejdź do wpisu prześwietlającego promocję Konta Maksymalnego >>

200 zł na paliwo za kartę w BGŻ BNP Paribas


200 zł na paliwo za kartę kredytową BGŻ BNP Paribas
Ostatnia z promocji nie dotyczy już konta osobistego, a karty kredytowej. W BGŻ BNP Paribas za jej wyrobienie i wykonanie płatności czeka 200 zł do wykorzystania na zakupy na stacjach paliw BP. Tu również pojawia się wymóg zawarcia umowy do końca sierpnia. Na szczęście nie trzeba będzie czekać na kuriera. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego i telefonicznym złożeniu wniosku o kartę podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem banku (który oddzwania po ww. zgłoszeniu), umowę o kartę podpiszesz w wybranej przez siebie placówce banku BGŻ BNP Paribas. A zrobić to można nawet w tym samym dniu, w którym bank przekaże Ci pozytywną decyzję o przyznaniu karty.

Przejdź do wpisu prześwietlającego promocję z kartą paliwową >>


Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi i trzymać rękę na pulsie, by nie przegapić okazji do zarobku, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejś przyczyny tak postanowisz. Zapisując się na newsletter otrzymasz prezenty. To przede wszystkim przewodnik "Jak zyskiwać na bankach?" objaśniający szczegóły i wszystkie meandry bankobrania. Ale dostaniesz też dwa przydatne eBooki, które ułatwią Twe zarabianie - jeden z nich to garść (niepublikowanych na blogu) pomysłów, wskazówek i inspiracji, które sprawią, że łatwiej będzie Ci spełniać warunki zwłaszcza jeśli chodzi o płatności kartą (ale bez dodatkowego obciążania budżetu domowego): zapisz się na newsletter

20 komentarzy:

 1. "450 zł za konto w mBanku" - karencja na razie nie do przejścia
  "450 zł za konto w BZ WBK" - brak zatrudnienia mnie eliminuje
  "Do 350 zł za konto w BGŻ BNP Paribas" - karencja oraz mocny absmak po pisaniu zbyt wielu reklamacji w przeszłości
  "200 zł na paliwo za kartę w BGŻ BNP Paribas" - brak samochodu ... czekamy na coś lepszego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w Polsce są jeszcze osoby bez pracy? Rzekomo dobrobyt ;)

   Spokojnie, karencje mijają. Jeszcze wrócisz. Sam mam nadzieję że mBank w końcu się przełamie z tym swoim okresem karencji.

   Usuń
  2. Mylisz pracę z zatrudnieniem - to dwie różne sprawy!

   Usuń
  3. Niestety samo zatrudniający się lub na umowach cywilnych nadal są dyskryminowani przez banki w przypadku kk. Nie zgodzili się na założenie kk w ostatnich promocjach banki Bgz oraz Ing (mimo historii kredytowej).

   Usuń
  4. zastanawiam sie czy w przypadku skorzystania z prawa do bycia zapomnianym #rodo bank bedzie w stanie sprawdzic czy wczesniej bralam udzial w promocji. teoretycznie bank nie powinien juz przetwarzac moich danych, a tym samym nie bedzie mial mozliwosci zweryfikowania czy okres karencji juz minal czy nie. Wiecie cos moze na ten temat?

   Usuń
  5. Jest jeszcze prawo bankowe i inne przepisy które zobowiązują banki do archiwizowania danych przez określony czas. Wydaje mi się że zapomnienie jest mało realne.

   Usuń
 2. A jak w BZ WBK mam KK to mogę wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek mam teraz złożyć przez bankowość? Z tego co wiem to wtedy odbywa się bez kuriera a na klik.

   Usuń
  2. We wniosku w bankowości nie da się wprowadzić kodu polecenia (niezbędnego do uzyskania 50 + 100 zł). Wniosek trzeba złożyć na stronie promocji (i jako obecny klient wybrać kuriera lub wideorozmowę; z tego co kojarzę obecni klienci zazwyczaj nie mogą otworzyć konta przelewem).

   Usuń
  3. Obecni klienci mogą otworzyć konto przelewem ze swojego konta w BZWBK co kosztuje 0,50 zł tak jak za Prezlew24. Natomiast za kuriera płaci bank circa 15 zł od przesyłki - czy to nie jest groteskowe?

   Usuń
  4. 15 zł to oczywiście koszt banku, nie klienta.

   Usuń
 3. Szkoda tylko, że BGŻ skutecznie eliminuje spore grono chętnych na konto.. jeśli ma się aktywny panel bankowości do karty kredytowej to nici z promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czasowo zrezygnować z bankowości nie można?

   Usuń
 4. BZ WBK - w nazwisku mam literę "ö", banki zamiast tego wpisują "o", i nie ma problemu. Ale w promocji BZ WBK nie mogę wziąć udziału, bo po wpisaniu danych do systemu (przez "o") i przesłaniu skanu dowodu (z nazwiskiem przez "ö"), jestem odrzucana z powodu "niezgodności danych"... A to przecież bank ma ograniczenie, nie ja...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wizyta kuriera w domu przed 31.08 oznacza ze na promocję nie jest za późno? Dot wbk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 31.08 spoko. Po 31.08 zostanie ci "tylko" 300 zł (bonusy za wynagrodzenie)

   Usuń
 6. Czy w wbk przejdzie przelew autoryzacyjny z konta wspólnego w mbank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Musi być z konta indywidualnego. Kiedyś to przerabiałem.

   Usuń
  2. Chyba że masz tak skonfigurowane że jak będziesz przelew robić ze swej bankowości to wyświetlają się tylko twoje dane. Wtedy może być.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...