Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.08.2018

3% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

Wystartowała kolejna edycja promocyjnego oprocentowania dla nowych środków.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku - 3% dla nowych środków
Getin Bank utrzymał stawkę 3% w skali roku, którą gwarantuje przez 92 dni i to dla wyjątkowo dużej (jak dla tego typu promocji) kwoty, bo nawet do 200 000 zł. Na promocję załapać się mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci, bo liczy się wpłacenie "nowych środków".

[Aktualizacja: Niniejsza promocja już się zakończyła, ale wystartowała kolejna edycja. Informacje o niej znajdziesz tutaj]

💡 Przypomnę, że bank ten do końca sierpnia udostępnia jeszcze promocję, dzięki której można sobie zagwarantować stawkę 3,5% przez 12 miesięcy, ale już dla kwoty mniejszej, bo maksymalnie do 10 000 zł. Jeśli środków masz więcej, to wtedy w grę wchodzi poniższa propozycja.

Do promocji "Na nowe środki - edycja XI" (czyli z oprocentowaniem 3% w skali roku dla nowych środków) przystąpić można od 1.08. do 17.09.2018 r. Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie posiadacze konta osobistego w Getin Banku, a także ci, którzy dopiero teraz je założą (Konto Proste Zasady prowadzone jest za 0 zł, jeśli miesięcznie wykonasz minimum jedną płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę). By móc korzystać z promocji, niezbędne jest także wyrażenie zgód marketingowych (na przesyłanie oferty handlowej banku za pomocą SMS, telefonicznie i drogą elektroniczną).

Promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie dla kwoty do 200 000 zł przez okres 92 dni kalendarzowych od dnia spełnienia warunków (a więc przede wszystkim od wpływu pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe w w/w okresie promocji).

Gdy już wiadomo jak przystąpić do promocji i jakie są jej warunki, to czas wyjaśnić czym są dla banku "nowe środki"?
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego [27.07.2018 r - przyp. Mr. Złotówa] stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

Z kolei produkty depozytowe to:
"rachunki płatnicze - rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze, rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem"

Jeśli jesteś nowym klientem, który dopiero teraz zdecyduje się na założenie konta w Getin Banku to każda Twa wpłata będzie dla banku nowymi środkami i zostanie objęta oprocentowaniem 3% w skali roku (ale oczywiście maksymalnie do 200 000 zł). Gdy jednak jesteś już klientem Getin Banku przed skorzystaniem z promocji trzeba sprawdzić saldo i jeszcze uwzględnić, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.08.2018 r. do 17.09.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki""

Promocją może być objęte konto oszczędnościowe z miesięczną kapitalizacją odsetek, prowadzone przez Getin Bank w złotych z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver (a więc przede wszystkim kont starego typu, które raczej zostały już wycofane z oferty banku). Promocją może też być objęte wyłącznie jedno konto. Jeśli posiadasz więcej rachunków oszczędnościowych w Getinie to oferta będzie obowiązywać tylko dla najstarszego z nich.

Promocją objęte są wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe, co oznacza, że w przypadku posiadania konta wspólnego nie macie co liczyć na 3%.

Jeśli środki nie spełnią kryterium "nowych środków" lub gdy już minie okres promocyjnego oprocentowania, obowiązywać będzie podstawowa stawka oprocentowania. W chwili obecnej wynosi ona od 1 do 1,4% w skali roku (w zależności od kwoty jaką masz ulokowaną na rachunku).

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. W miesiącu można z niego wykonać jeden przelew bez opłat, a za każdy kolejny (co jest standardem w przypadku większości kont oszczędnościowych także w innych bankach) pobrana zostanie opłata w wysokości 9 zł (wyjątkiem są sytuacje, gdy zakłada się lokaty w Getin Banku z pobraniem środków z konta oszczędnościowego - wtedy ta transakcja jest bez opłaty). Odsetki kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.


Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. To jak otwierałem konto w getin ze zwrotem 30 zł i automatycznie zostało otwarte konto oszczędnościowe, to wystarczy przelać tam kasę jak nie trzymałem pieniędzy na koncie i będzie to na 3% pracowało, czy muszę jakieś konkretne konto oszczędnościowe otwierać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykłe KO wystarczy. Z automatu będziesz mieć 3%. Pamiętaj jeszcze tylko o zgodach marketingowych.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź.

   Usuń
 2. Oferta kusząca. Czy ktoś ma tam rachunek, polecacie czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tu polecać? Ważne że 3% się dobrze naliczy. A mam od kilku miesięcy KPZ i nie narzekam.

   Usuń
 3. Jeśli dobrze rozumiem do salda początkowego zaliczają się także środki na lokatach?

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak dziś wpłacę nowe środki na konto oszczędnościowe, a np w połowie września kończy mi się kolejne lokaty, to jak dopłacę do tego konta to też będą pracować na 3% Czy tylko środki wpłacone za pierwszym przelewem ? I czy jak skończy się okres 92 dni np od jutra 4 sierpnia do 3 listopada 2018 r. i jak wypłacę kasę 4 listopada, to naliczą odsetki za okres od 1 do 3 listopada ? Bo kapitalizacja odsetek na ostatni dzień miesiąca, kasa po 3 listopada będzie na zasadzie zwykłego oprocentowania, więc nie opłacało będzie się jej tam trzymać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. te dopłacone pieniądze też będą na 3% do 3.11. Za 1-3 XI odsetki dostaniesz ale standardowo 30 XI.

   Usuń
 5. Te 3% obowiązuje tylko dla kwoty wpłaconej na początku czy do dopłacanych później też?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P-wsza wpłata tylko aktywuje okres 92 dni. Później możesz też dopłacać

   Usuń
  2. Otrzymana wiadomość z banku odnośnie tej promocji na nowe środki.

   "Dzień dobry,
   Pani konto oszczędnościowe może przystąpić do XI edycji oferty „Na nowe środki”, w której oprocentowanie nowych środków wynosi 3,0%. Wystarczy, że wpłaci Pan nowe środki na konto oszczędnościowe.

   Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym będzie liczone przez 92 dni (3 miesiące) od dnia przystąpienia do oferty, a więc od dnia wpłaty nowych środków.

   Może Pani wpłacać środki przez cały okres trwania promocji i otrzymają one promocyjne oprocentowanie w wysokości 3,0%, które będzie liczone od dnia wpłaty tych środków do dnia zakończenia oferty.

   W przypadku gdy okres promocji zakończy się 5.11.2018 r. i wypłaci Pani środki po tej dacie, na koniec miesiąca otrzyma Pani promocyjne odsetki za okres od 1.11.2018 r. do dnia zakończenia oferty.

   Nowe środki są to pieniądze wpłacone na konto oszczędnościowe po 27.07.2018 r., będące nadwyżką nad saldem na tym koncie oraz na pozostałych produktach depozytowych w dniu 27.07.2018 r. Rachunek osobisty nie jest brany pod uwagę podczas wyliczenia salda nowych środków.

   Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w wysokości 3,0% w skali roku obowiązuje do kwoty 200 000 zł nowych środków przez 92 dni (3 miesiące) od dnia wpłaty nowych środków."

   Usuń
 6. Regulamin IV.5: Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.08.2018 r. do 17.09.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy na to KO można wpłacać bez opłat gotówką w kasie baku czy tylko przelewem? I czy ta
  jedna wypłata w miesiącu może być w banku gotówką (bez opłat) czy tylko przelew wchodzi w grę. Czy w tym banku przejdzie jeden przelew na 200K zlecany internetowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W banku możesz dokonywać wielokrotnych wpłat za darmo :) jeżeli chodzi o wypłatę z ko to darmowa jest ogólnie tylko jedna transakcja (wypłata w banku albo przelew- w banku badz przez kanały zdalne).
   Jeżeli chodzi o przelew to ma być do przelew wykonany z innego banku do getin? Jeżeli tak to wszystko zależy od banku z którego wykonano przelew.
   Jeżeli chodzi o wykonanie przelewu na kwotę 200tys zł z getin banku na zewnątrz to infolinia zazwyczaj kontaktuje się z klientem w celu weryfikacji danych.

   Usuń
  2. "jeżeli chodzi o wypłatę z ko to darmowa jest ogólnie tylko jedna transakcja" - co oznacza "ogólnie"?

   Usuń
 8. Orientuje się ktoś czy w Getin Banku po złożeniu przez bankowość internetową wypowiedzenia konta dzwonią jeszcze do klienta i czy z karty do konta można korzystać w okresie wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
 9. przyszły wam zwroty z getinu 5% za płatności w czerwcu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam już za lipiec.

   Usuń
  2. Za czerwiec? Były 13 lipca. Chyba że miałeś na myśli za lipiec. Nie ma jeszcze. Zawsze wypłacają w okolicy 13-15.

   Usuń
  3. Co mają zwroty do tego KO?

   Usuń
  4. Nie za wiele :)

   Usuń
  5. to getin i tam getin jakbym spytał tam to by może ktoś za rok poczytał

   Usuń
 10. Założyłem konto, wpłaciłem środki, jednak dopiero teraz zorientowałem się że warunkiem promocyjnego oprocentowania jest wyrażenie zgód, które przy pierwszym logowaniu odznaczyłem... Gdzie w bankowości internetowej Getinu znajdę opcje modyfikacji tych zgód, bo nie mogę znaleźć? I czy udzielę ich teraz, po przesłapr środków na konto oszczędnościowe, to 3% aby na pewno wskoczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustawienia ---> Zgody marketingowe:
   - zgoda na marketing SMS i telefoniczny
   - zgoda na marketing elektroniczny

   Usuń
 11. "Skorzystałem" z tej "promocji" 17.09.2018, a 01.10.2018 sprawdziłem, że naliczono mi nie promocyjne 3 %, ale zwykłe standardowe odsetki. Zadzwoniłem do banku, którego pracownik stwierdził, że nie wie dlaczego tak się stało, pomimo, że spełniam warunki promocji i wysłał zapytanie do wyższej instancji. Obiecał kontakt po dwóch dniach, ale nie doczekałem się, więc po tygodniu złożyłem reklamację, której rozpatrzenie trwa do 30 dni. Omijajcie Getin bank z daleka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam omijać Getin dlatego, że Tobie nie wypłacili prawidłowo odsetek? Ogarnij się!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...