Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego: do 200 zł za przetestowanie konta

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

8.08.2018

Promocja dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego: do 200 zł za przetestowanie konta

Pojawiła się kolejna promocja konta osobistego w ING Banku Śląskim.

200 zł za testowanie konta w ING Banku Śląskim
Tym razem skierowana jest ona do osób, które... posiadają już jakikolwiek produkt w ING Banku Śląskim. Ale nie może to być konto osobiste, bo o jego założenie chodzi właśnie w tej promocji. Do wzięcia jest 200 lub 30 zł.

Osobom, które na bieżąco śledzą blog, szybko na myśl mogła przyjść też promocja, w której ING Bank Śląski płaci do 140 zł za konto Direct (lub 140 zł za Konto Mobi dla młodych - do 26 lat). I za tym mogło zrodzić się pytanie: czy nowa promocja "200 zł za testowanie konta" łączy się z premiami do 140 zł za otwarcie konta?

Choć nieraz opinie konsultantów z infolinii różnych banków potrafiły wprowadzać w błąd, to tym razem utwierdzają mnie one (przekazywane przez Czytelników) w mej własnej interpretacji. Wywód będzie dość długi, ale w tym przypadku konieczny. 

Na początek tradycyjnie odpowiem na pytanie: dla kogo promocja ("200 zł za testowanie konta")? Udział w akcji wziąć może osoba, która w okresie od 1.01.2017 do 5.08.2018 r. nie posiadała jakiegokolwiek konta osobistego z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student), a także na dzień 5.08.2018 r. była klientem ING Banku Śląskiego (posiadając którykolwiek z innych produktów).

Regulamin tej promocji nie zawiera jakichkolwiek wykluczeń jeśli chodzi o łączenie z innymi promocjami. Nie wskazuje też sposobu złożenia wniosku o konto. Ciągle więc można by podchodzić optymistycznie do kwestii łączenia się promocji... Ale praktyka wygląda tak, że jeśli zaczniemy składać wniosek o konto na stronie banku (a więc w sposób wymagany przez regulamin promocji z premiami do 140 zł) to mając już jakiś produkt w ING Banku Śląskim, po wypełnieniu podstawowych danych, bank zakomunikuje:

Bank odsyła więc do bankowości internetowej, gdzie wnioski o konto do promocji z premiami do 140 zł (najprawdopodobniej) nie kwalifikują. Założenie to bazuje na zapisach regulaminu. Wcześniejsze edycje promocji z premiami do 140 zł wspominały o złożeniu wniosku o konto przez stronę banku (w opcji dla nowych klientów) lub przez bankowość internetową (przez obecnych klientów) - w tym drugim przypadku wymagane było jeszcze wypełnienie dodatkowego formularza zgłoszeniowego. Obecna edycja promocji konta z premiami do 140 zł wspomina już tylko o złożeniu wniosku na stronie banku.

Zatem wynika z powyższego, że jeśli ktoś już jest klientem ING Banku Śląskiego (a konkretnie to był na 5.08.2018 r.), to teraz może założyć konto z premią 200 zł. W praktyce przez bankowość internetową (oczywiście jeżeli komuś uda się inaczej, to zachęcam do informowania w komentarzach).

Jeśli zaś jesteś nowym klientem, to wtedy konto założysz z premiami do 140 zł (bo na 200 zł szans już nie ma ze względu na nieposiadanie jakichkolwiek produktów w ING Banku Śląskim na dzień 5.08.2018 r.).

Oczywiście piękniej byłoby gdyby promocje się łączyły. Ale wychodzi na to, że tak nie jest.

Zasady promocji "200 zł za testowanie konta". By wziąć udział w akcji: 
 • do 30.09.2018 r.: 
  • otwórz konto (Direct, Komfort lub Mobi) w ING  Banku Śląskim wraz z wydawaną do niego kartą;
 • w każdym z trzech miesięcy po otwarciu konta: 
  • wykonaj min. 3 płatności kartą lub BLIKiem na dowolne kwoty oraz 
  • zapewnij wpływy na konto na sumę min. 1 000 zł (nie mogą to być przelewy między własnymi rachunkami w ING Banku Śląskim, ale już z innego banku przelew z własnego konta jak najbardziej wystarczy); 
 • do dnia wypłaty premii posiadaj konto z kartą.

A wypłata premii przewidziana jest do 30.12.2018 r. (dla kont otwartych w sierpniu) oraz do 31.01.2019 r. (dla kont otwartych we wrześniu).

Regulamin promocji przewiduje też premię 30 zł za wypełnienie ankiety, która zostanie udostępniona w bankowości Moje ING. Będzie należało ją uzupełnić najpóźniej do 20.12.2018 r. dla kont otwartych w sierpniu lub do 20.01.2019 r. dla kont otwartych we wrześniu (a ankieta ma zostać udostępniona na min. 20 dni przed wspomnianymi terminami). Ale wszystko wskazuje na to, że premia 30 zł nie jest dodatkowym bonusem, ale alternatywą. W regulaminie jest bowiem zapis:
"Uczestnicy Promocji mogą otrzymać tylko jedną z dwóch nagród: 200 zł albo 30 zł – w zależności, jakie warunki Promocji spełnią"

By uzyskać 30 zł, warunki do spełnienia są łatwiejsze. W okresie trzech miesięcy po otwarciu konta wystarczy bowiem zapewnić wpływy na łączną kwotę 1 000 zł i wykonać 3 płatności kartą lub BLIKiem na dowolne kwoty już nie w każdym z tych trzech miesięcy, ale przez cały ten okres.

O warunkach prowadzenia kont w ING Banku Śląskim pisałem już szczegółowo w innych wpisach. Zapraszam zatem do prześwietlenia konta Direct oraz Mobi.


Za podrzucenie informacji o najnowszej promocji ING Baku Śląskiego dziękuję Czytelnikowi Rafałowi.

Przydatne dokumenty:

48 komentarzy:

 1. Niby 3 transakcje ale w praktyce trzeba robić 300 zł miesięcznie. W przeciwnym wypadku opłata za kartę 7 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba że założysz Mobi. Wtedy nie trzeba bo karta jest za free.

   Usuń
  2. Mobi dla osób do 26 roku życia

   Usuń
 2. Na innym blogu było że promocje się łączą. Ale komentarze tam i wyjaśnienie tu raczej nie pozostawia jakichkolwiek wątpliwości i złudzeń niestety.

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak to jest jeśli założyłem ostatnio bliskiej osobie dodatkową kartę kredytową to czy to kwalifikuje się jako posiadanie produktu ing? Załapie się na 200zl jeśli skorzystać chciałaby z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta dodatkowa raczej nie jest produktem posiadanym przez taką osobą. Ona jest tylko użytkownikiem. Ale to tylko moja interpretacja.

   Usuń
  2. potwierdzone u dwóch konsultantów - promocja zadziała

   Usuń
 4. czyli konto oszczędnościowe mnie nie dyskwalifikuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział w akcji wziąć może osoba, która w okresie od 1.01.2017 do 5.08.2018 r. nie posiadała jakiegokolwiek konta osobistego z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student), a także na dzień 5.08.2018 r. była klientem ING Banku Śląskiego (posiadając którykolwiek z innych produktów).

   Jeśli masz oszczędnościowe to możesz brać udział w promo z 200 PLN.

   Usuń
 5. Więc jak mam kartę kredytową to 200 czy 140 ?

  OdpowiedzUsuń
 6. skołowany już jestem czyli co? Nie da się połączyć 200 zł + 140 zł?
  Rozumiem że posiadanie KK i dodatkowej (przy braku konta) kwalifikuje mnie do tej promocji?
  Jak się zakłada, przez kuriera?
  Kiedy można zamknąć to konto?
  Wcześniejsze zamknięcie KK (po wypłacie premii) nie wyklucza z premii 200 zł?
  O co chodzi z tym MOBI też mnie nie urządza to wydawanie 300 co miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwalifikuje do 200 zł. Otwierasz konto w Moje ING a umowę zawierasz kodem SMS.

   Zamkniesz po otrzymaniu premii. KK nie ma nic do rzeczy więc możesz zlikwidować wcześniej.

   Mobi to konto dla osób 18-26 l. Nie trzeba wydawać 300 zł by nie było opłaty za kartę.

   Usuń
 7. Mam tylko KK. Spróbowałem złożyć wniosek przez stronę i po podaniu imienia, nazwiska, maila, telefonu i PESELu przekierowało mnie do zalogowania w Moje ING.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. U brata to samo.

   Usuń
  2. Tak, ponieważ składasz wniosek a konto później przez swoje ING zakładasz żeby nie wypełniać wszystkich numerów dowodu itd

   Usuń
 8. Miałam tam kiedyś konto ale nie pamiętałam kiedy zamknięte. Zadzwoniłam więc do banku żeby to sprawdzić,a Pan że NIGDY nie miałam tam konta. Wiem że miałam, ale sama jakoś doszłam kiedy to halo i wiem że w połowie 2017 zostało zamknięte, czyli nie łapie się. Ale jeśli u nich NIGDY go nie miałam to przejdzie otwarcie, że miał tak ktoś kiedyś? Czy pan jakiś ślepy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno jest tak że doradcy w oddziałach i konsultanci nie widzą starych danych ze względu na RODO. Ale gdzieś w centrali widzą jak sprawdzają warunki czy ktoś się kwalifikuje do promocji czy nie. Tak mi to tłumaczył pracownik w placówce.

   Usuń
 9. Żona ma założony dostęp ing direct nie ma karty kredytowej bo nie spełniła warunków :) nie ma tez konta więc teraz ma szanse na 140 czy 200 ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam kartę kredytową ale nie mam bankowości internetowej. Czy założenie konta w oddziale spełni warunek wzięcia udziału w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy żeby uniknąć opłaty za kartę to za pierwszy niepełny miesiąc również trzeba zapewnić wydatki na minimum 300 pln?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, w żadnym banku za niepełny miesiąc rozliczeniowy nie może zostać pobrana opłata.

   Usuń
  2. Wyjątek to BGŻ :)

   Usuń
 12. A może do tego skorzystać by jeszcze z promocji "złotówka dziennie za płatność mobilną"? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Do końca sierpnia naliczają.

   Usuń
 13. słuchajcie, co dalej trzeba zrobić po złożeniu wniosku z tytułową premią?
  jakiś email przyjdzie? telefon? czy samemu w bankowości trzeba założyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypełniasz formularz + składasz wniosek w bankowości. To wszystko.

   Usuń
 14. Czy platnosci karta to moga byc transakcje na revolut? Nie widze nic o wykluczeniach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to masz już odpowiedź samodzielnie udzieloną ;)

   Usuń
 15. Jeśli założę konto w sierpniu to też w sierpniu muszę wykonać 3 płatności kartą lub blikiem i wpłacić 1000zł by zyskać 200zł?

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla tych co maja już konto w ING jest promocja "Zgarnij 10 zl za przelewy na telefon". Wystarczy na dowolną kwotę wykonać tylko 5 przelewów na telefon BLIK do różnych odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy komus z Was udalo sie uzyskac potwierdzenie przystapienia do promocji? Konto mi sie pojawilo w ING ale odpowiedzi sie nie moge doczekac od 10 sierpnia pomimo wyslanych dwoch przypomnien... Chyba obsluga klientow w ING kuleje jak za dawnych czasow :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi ostatnio na proste pytanie odpowiedzieli dopiero po kilkunastu dniach, co gorsza błędnie.

   Usuń
 18. Uzyskałem informacje z dwóch kanałów, mailowo i przez Facebooka:
  1) wystarczy mieć kartę "MasterCard w telefonie" zamiast plastikowej. W pytaniu pisałem że założyłem konto bez karty i od razu aktywowałem wspomnianą mobilną. Dostałem informację, że nie ma potrzeby zamawiania plastiku i mimo to uczestniczę w promocji 200zł za testowanie konta,
  2) osoba posiadająca tylko kartę kredytową dodatkową wydaną do karty kredytowej innej osoby jest klientem banku i może uczestniczyć w promocji

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety promocje „200 zł za testowanie konta” wraz z promocją z premią 140 zł na start + 50 zł za polecenie się wzajemnie wykluczają. Przyczyna jest prosta. Żeby zyskać 200 zł trzeba być klientem a to uniemożliwia założenie konta przez stronę internetową (system odrzuca osobę jako aktualnego klienta). Można oczywiście założyć konto przez bankowość internetową, ale to nie będzie spełniać promocji 140 zł. Długo na ten temat rozmawiałem na infolinii.

  OdpowiedzUsuń
 20. Podobno nie ma wykluczeń innych promocji - czy mozna więc połączyć „200 zł za testowanie konta” z „Poleć konto znajomemu” ? Przećwiczył ktoś to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak otwierasz konto przez bankowość to wydaje mi się raczej nie ma jak wpisać kodu polecenia? Chyba że coś się zmieniło.

   Usuń
  2. Zmieniło się. Jest miejsce na kod polecenia oraz imię nazwisko adres z kodem pocztowym osoby olecającej

   Usuń
 21. A to nie mozna w oddziale banku? Po zapisaniu się na formularz zgłoszeniowy oczywiście(https://www.ingbank.pl/testuj)?

  OdpowiedzUsuń
 22. Już wiem od konsultanta - w Oddziałach Banku nie ogarniemy żadnej promocji. Tylko na Necie. Promocja testowania konta nie da się połączyć z programem poleceń. To info dla tych co chcą jeszcze coś zgarnąć rzutem na taśmę.

  OdpowiedzUsuń
 23. A mnie (po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego), przy próbie zakładania Directa z polecenia przekazało na Moje ING i wpisałem kod polecenia. Ciekawe co będzie?

  OdpowiedzUsuń
 24. Przysyłają wiadomość o zdobyciu 200 zł ale kuszą w niej by wypełnić ankietę. I na to uważajcie bo tak możecie się pozbawić 200 zł i zostać z 30.

  OdpowiedzUsuń
 25. Raczej tak to nie działa. Jak spełniłes warunki na 200 zł to wypełnienie ankiety nie doprowadza do tego że dostaniesz 30 zł. Przynajmniej tak wynika z treści wiadomości otrzymanej od ING w której wyraźnie informują że wygrałeś 200 zł i proszą o wypełnienie ankiety.

  "Gratulujemy!

  Zdobyłeś 200 zł w promocji „200 zł za testowanie konta”. Nagrodę wypłacimy na Twoje konto do 30 grudnia 2018 r. Byłoby nam bardzo miło, gdybyś podzielił się z nami swoimi uwagami. Prosimy, wypełnij krótką ankietę i oceń naszą komunikację w tej promocji oraz konto otwarte w promocji. Chcemy wiedzieć, co robimy dobrze, a co jeszcze możemy poprawić.

  Ankietę znajdziesz tutaj.

  Dziękujemy i pozdrawiamy

  Zespół ING Banku Śląskiego"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i taka wiadomość może wprowadzać w błąd. W regulaminie jest taki punkt: "11.Uczestnicy Promocji mogą otrzymać tylko jedną z dwóch nagród: 200 zł albo 30 zł – w zależności, jakie warunki Promocji spełnią." Zwróć uwagę na "albo"!!!

   Usuń
  2. Dziwne to ich zagranie, ale jeśli pozbawiliby nas tych 200zł poprzez wprowadzenie w błąd, namawiając do wypełnienia tej ankiety, żeby nam dać po 30zł...to strzeliliby sobie w obie stopy ;)

   Usuń
  3. Zastanów się dlaczego jakiś bank miałby dawać klientowi 200 zł skoro może mu dać (zgodnie z regulaminem!) jedynie 30 zł :)

   Usuń
  4. Ciekaw jestem jak historia się zakończy. Ja nie ryzykuję i ankiety nie wypełniam.

   Usuń
  5. Ja niestety wypełniłem. Ale najwyżej będę składał reklamację bo z treści ewidentnie wynika że mają mi przelać 200 zł bo spełniłem warunki a wypełnienie ankiety jest dodatkowe.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...