Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Tankuj korzyści - zwrot za paliwo - promocja dla klientów Toyota Banku obniżająca koszty zakupów na stacjach paliw nawet o 10%

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

24.08.2018

Tankuj korzyści - zwrot za paliwo - promocja dla klientów Toyota Banku obniżająca koszty zakupów na stacjach paliw nawet o 10%

W Toyota Banku ponownie załapać się można na moneyback.

Zwrot za płatności na stacjach paliw dla klientów Toyota Banku
Uzyskać da się 5- lub 10-procentowy zwrot, dzięki któremu co miesiąc może wrócić do Ciebie nawet 50 zł wydatków na stacjach paliw. Warunki do spełnienia są zróżnicowane i można je sobie samodzielnie wybrać. W nieco uprzywilejowanej sytuacji znaleźli się posiadacze samochodów Toyota i Lexus, bo dla nich wytyczne są uproszczone.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje w Toyota Banku.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która zawarła lub posiada umowę o Moto Konto i którąś z kart płatniczych o numerze BIN 422205 (Super Red III, Ruby Passion lub MORE). Numer BIN to pierwsze 6 cyfr z 16-cyfrowego numeru karty.

Nagroda. Z tytułu moneybacku miesięcznie uzyskać można do 50 zł, które wpływać ma na konto. Środki te będzie można więc wykorzystać w dowolny sposób (wydać, wypłacić lub przelać).

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • posiadaj (lub wyraź) zgody na: 
  • otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych banku za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej; 
  • przetwarzanie danych przez bank w celu marketingu produktów i usług podmiotów współpracujących (Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. oraz Toyota Motor Poland Co. Ltd Sp. z o.o.) oraz
  • otrzymywanie informacji handlowych i materiałów marketingowych produktów i usług podmiotów współpracujących z bankiem za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej;
 • podczas rejestracji: wyraź zgodę na przystąpienie do promocji oraz zaakceptuj regulamin promocji;
 • pobierz aplikację do obsługi promocji "Tankuj korzyści – zwrot za paliwo" (dostępną na urządzenia z systemem Android lub iOS) i udostępnij za jej pomocą skan dowodu rejestracyjnego - dzięki temu bank zweryfikuje jakiej marki auto posiadasz - to przełoży się na warunki promocji (skan tego samego dowodu rejestracyjnego może być użyty maksymalnie przez dwóch uczestników promocji).

By zdobywać zwroty: 
 • nie wypowiadaj umowy o konto, ani kartę; 
 • unikaj niedozwolonego salda debetowego (a więc "minusa" na koncie spowodowanego np. pobraniem opłaty przez Bank, gdy Twych środków nie było na rachunku); trzykrotne spowodowanie takiego salda wykluczy Cię z promocji; 
 • nie odwołuj zgód marketingowych; 
 • w każdym miesiącu co najmniej raz zaloguj się do aplikacji.

Zwrot będzie naliczany od sumy tzw. transakcji petrol, czyli płatności kartą wykonanych na stacjach paliw, na których terminal płatniczy ma przypisany kod MCC 5172, 5541, 5542, 5983 lub 9752. Zanim przejdę do omówienia warunków uzyskiwania zwrotu, przytoczę jeszcze kilka ważnych definicji.

Poniżej będzie pojawiać się pojęcie "transakcja dowolna" - to płatności kartą, które można wykonywać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym, ale innym niż stacje paliw.

Znaczenie będą też mieć salda:
"Średnie saldo Konta – średnie miesięczne saldo środków pieniężnych zgromadzonych na Koncie obliczone jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. 
Średnie saldo oszczędności – średnie miesięczne saldo środków pieniężnych zgromadzonych na innych niż Konto rachunkach Uczestnika Promocji w Banku (z wyjątkiem Indeksowanego Konta Oszczędnościowego) oraz na wszystkich posiadanych przez niego lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego na tych produktach, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu"

Po teorii, czas na kwestię moneybacku i warunków jakie spełnić należy, by uzyskiwać zwrot w danej wysokości. A tu scenariuszy jest kilka.
Wysokość moneybacku od transakcji Petrol:
5%
5%
5%
10%
10%
Przy spełnieniu poniższych warunków:
Posiadasz auto:
Inna marka
Toyota lub Lexus
Toyota lub Lexus*
Inna marka albo Toyota lub Lexus
Toyota lub Lexus*
Średnie saldo konta wyniesie:
1 000 zł
1 000 zł
1 000 zł
3 000 zł
1 000 zł

oraz
lub
lub
oraz
oraz
Średnie saldo oszczędności wyniesie:
10 000 zł
2 500 zł
2 500 zł
50 000 zł
10 000 zł

oraz


oraz
oraz
Kwota transakcji dowolnych:
500 zł
Nie dotyczy
Nie dotyczy
1 000 zł
500 zł
*wraz z umową Finansowania (z wyłączeniem Refinansowania)
💡 Jeśli chcesz uzyskać 200 zł na paliwo, sprawdź też promocję, która już lada moment się kończy - do odbioru czeka karta paliwowa BP w prezencie za kartę kredytową BGŻ BNP Paribas

W temacie promocji Toyota Banku dodam jeszcze informację, że dla banku Finansowaniem jest:
"zakup nowego, bądź używanego samochodu marki Toyota, Lexus w salonie sprzedaży Toyota, Lexus na terenie RP finansowany dowolnym produktem z oferty Banku, lub Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. (dalej „Toyota Leasing”) uruchomionym od 01.07.2018 r"

W uprzywilejowanej sytuacji są więc posiadacze samochodów Toyota lub Lexus. Łatwiej jest bowiem o moneyback (przede wszystkim ten 5%).

W każdym miesiącu uzyskać można maksymalnie 50 zł zwrotu. Zwrot ma być wypłacany do 10. dnia roboczego następującego po miesiącu spełnienia warunków akcji. Promocja ma być dostępna do 30.06.2019 r. 30.06.2020 r. [Aktualizacja: Toyota Bank postanowił przedłużyć promocję]

"Tankuj korzyści – oferty specjalne” 


Osoby, które zdecydują się na zakup (nowego lub używanego) samochodu w salonie Toyota lub Lexus mogą załapać się także na dodatkowe korzyści. Do wzięcia są bowiem 2 bony paliwowe o łącznej wartości 500 zł (które de facto będą przelewem środków na konto osobiste). By je uzyskać niezbędne jest poinformowanie banku o zakupie auta za pomocą aplikacji. Dodatkowo w ciągu miesiąca od zakupu auta wykonać należy co najmniej jedną transakcję kartą na stacji paliw. Wypłata ma następować w dwóch transzach (po 250 zł) do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków oraz do 10. dnia roboczego miesiąca kolejnego.

Jeśli zakupisz nowy lub używany samochód marki Toyota lub Lexus w autoryzowanym salonie sprzedaży tych aut w Polsce, a w dodatku skorzystasz z zakupu z Finansowaniem (za pośrednictwem Toyota Banku lub Toyota Leasing Polska) to uzyskasz również zwrot 600 zł. Będzie on wypłacany przez 12 kolejnych miesięcy w transzach po 50 zł. Tu także o zakupie należy poinformować bank za pomocą aplikacji.

Te promocje (jako, że są one już nie dla wszystkich, a dla węższego grona zainteresowanych) tylko sygnalizuję. Szczegóły znajdziesz w regulaminie.

Moto Konto - prześwietlenie oferty


Na koniec jeszcze kilka słów na temat Moto Konto, które przewinęło się w powyższym wpisie, bo i pojawia się w regulaminie promocji ze zwrotami za płatności na stacjach paliw. Informacje o nim znaleźć można też na stronie banku, ale ciągle nie ma ich w dostępnej tam tabeli opłat i prowizji. Jak jednak wynika z informacji konsultantów z infolinii Toyota Banku jest to rachunek, który w praktyce zastępuje Konto Jedyne i jego główne cechy to:

 • 2,49 zł - opłata miesięczna za konto pobierana jest na początku miesiąca, ale w kolejnym bank zwraca w przypadku:
  • utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub 
  • minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty kredytu samochodowego posiadanego w Toyota Bank Polska S.A. lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty z tytułu umowy leasingu w Toyota Leasing Polska Sp. z o.o.,

   gdzie Średnie miesięczne saldo konta obliczane jest jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty wydawanej do konta;
 • prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce: 
  • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu; 
  • 4,50 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącu.

A na koniec odpowiedź na ważne pytanie. Czy Moto Konto opłaca się zakładać już teraz? Podpowiem tylko tyle, że Toyota Bank organizuje dość regularnie promocje, w których nowym klientom płaci (zazwyczaj) 140 zł za założenie konta - takich promocji mieliśmy już kilka. Zatem być może warto zagrać strategicznie i wyczekać 😉

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczkom: Marcie i Małgorzacie.

Przydatne dokumenty:

58 komentarzy:

 1. Poziom skomplikowania wysoki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się ogarnąć. W poprzedniej promocji korzystałem. Wtedy posiadanie Toyoty nie było w ogóle podnoszonym tematem. Teraz więc wychodzi że będzie łatwiej bo jeżdżę Corollą.

   Usuń
 2. Zwrot jest tylko za paliwo czy za wszelkie zakupy (papierosy, prasa, hot dog i myjnia)?

  OdpowiedzUsuń
 3. w tabelce potrzebna jedna poprawka: w przypadku posiadaczy toyoty/lexusa dla uzyskania zwrotu 5% nie trzeba spełniać obu warunków (jest magiczne słówko "lub")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Szkoda, że tylko w tych w tych dwóch wariantach.

   Usuń
 4. Z informacji uzyskanych na infolinii banku- do zwrotu 5% wystarczy jeden z podanych warunków, natomiast dla 10% muszą być spełnione wszystkie jednocześnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tylko dla posiadaczy Toyoty lub Lexusa. Przy 5% dla posiadaczy innych marek oraz przy 10% dla wszystkich już trzeba spełnić wszystkie warunki.

   Usuń
 5. już 2 dni temu dzwoniłam na infolinię bo to zakrawa na kpinę bo aby uzyskiwać zwrot trzeba posiadać smartfona co w poprzedniej edycji nie było potrzebne, tak więc mój mąż zwolennik oldskulowego telefonu nie łapie się na promocję. Na tejże info bardzo chamski konslultant na me pytanie co ma zrobić osoba nie mająca smartfona odpowiedział że ma sobie kupić na co ripostowałam, że owszem mogę jak bank sfinansuje mi jego zakup. Poza tym zostały tylko 2 progi zwrotu 5 i 10 % chociaż realnie biorąc pod uwagę jakie trzeba ponieść wydatki nie mając samochodu toyoty to zysk ten to zaledwie 3,33%. I jeszcze uwaga na co bankowi skan mojego dowodu rejestracyjnego ja się pytam, dla złodzieja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz smartfona - nie bierzesz udziału w promocji.
   Nie podasz nr VIN - nie bierzesz udziału w promocji.
   Decyzja jest Twoja - bank podaje warunki, a Ty je spełniasz lub nie - wolny wybór (póki co)
   Ja tez mam Nokię 6300 (jak padnie kupię taką samą), ale kupiłam cegłę (LG X Power2)bo ma NFC i mogę mieć apki do promocji.
   Poza tym w Toyocie nie ma wykluczeń MCC - płacisz SprytnymBillem (smartfon !!!) np czynsz 499,99 zł (prowizja 097 zł) i po sprawie.
   Jak nie ogarniasz tematu to nie płacz i nie zwalaj na bank.

   Usuń
  2. masz rację .Według mnie to jawne dyskryminowanie pewnych grup osób.A zmuszanie do ściągania aplikacji na smartfona i zaglądanie do niej co najmniej raz w miesiącu to też głupi wymysł.Tym bardziej,że dane są przechowywane w smartfonie i w razie zgubienia można mieć Twój pesel.Ja tam wolę korzystać z netu na PC z dużym ekranem.Dlaczego przez niego nie mogę dołączyć do promocji?
   I jeszcze jedno-po co Bank pobiera opłatę za prowadzenie konta na początku miesiąca,żeby ją zwracać 15tego następnego?Czy nie można pobierać tylko od tych,którzy ją uiścić powinni???W Millennium nie pobierają awansem z góry,aby potem zwracać?MOŻNA?

   Usuń
  3. Z pobierania opłat i ich zwracania znany jest mi tylko Eurobank i Toyota Bank właśnie.

   Usuń
  4. Zamiast smartfona można użyć emulatora Androida działającego na PC. Istotne tylko aby ten emulator miał dostęp do Google Play (na przykład emulator z Android Studio). Przy rejestracji nie trzeba podawać skanu dowodu a jedynie zeskanować kod QR - ewentualnie zamiast skanu można wpisać wszystkie informacje z ręki (marka, data pierwszej rejestracji, VIN, nr rejestracyjny).

   Usuń
 6. Mr. Złotówa, czy dobrze rozumiem, że w przypadku innego zgłoszonego auta poza stacja petrol muszę zrobić płatności kartą na kwotę 500 zł ? Jeżeli tak to czy są wykluczenia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 500 zł dla moneybacku 5% lub 1 000 zł dla moneybacku 10%.

   Jeśli chodzi o transakcje dowolne to regulamin wspomina tylko o tym, by były to transakcje "w dowolnym punkcie usługowo – handlowym, innym niż stacja paliw". Nie wyklucza jakichkolwiek kodów MCC.

   Usuń
  2. A więc revolut i będzie ok :)

   Usuń
  3. revolut nie przejdzie sprawdzone nie da się podpiąc karty toyoty

   Usuń
  4. Revolut na stacjach paliwowych?

   Usuń
  5. Ja mam revoluta podpiętego i jak była opłata za konto, to robiłem raz w miesiącu doładowanie 400 zł i konto było bezpłatne. A revolut nie po to aby robić płatność na stacjach paliw tylko te inne płatności.

   Usuń
 7. Czy toyota musi być zarejestrowana na mnie czy może być np. na rodziców?

  OdpowiedzUsuń
 8. To jak mam auto toyotę ale starszą kupiona kilka lat temu, na lokacie ponad 10 k na koncie 1k to załapię się na 10% zwrotu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czy ta Toyota jest auto czy z manualną skrzynką nie powinno chyba mieć żadnego znaczenia :)

   Usuń
  2. nie, tylko na 5% zwrotu

   Usuń
  3. potrzebna jeszcze jedna poprawka w tabelce: przy zwrocie 10% dobrze dodać w kolumnie "inna marka" sformułowanie "lub toyota/lexus" bo teraz tabelka stwarza wrażenie tak jakby dla właścicieli toyot/lexusów był tylko zwrot 5%

   Usuń
 9. Czyli mam wydać 500 zł na paliwo oraz 500zł na zakupy dowolne aby otrzymać 5% zwrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ludzie matematyka na poziomie szkoły podstawowej! Czy tak trudno policzyć ile trzeba wydać na paliwo by uzyskać zwrot 5 % przy założeniu że max zwrot to 50 zł i że nie ma się samochodu toyota. Równanie z jedną biewiadomą no litości

   Usuń
 10. Po jakim czasie akceptują dodany dowód rejestracyjny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następnego dnia już powinien być zaakceptowany. Chyba to w nocy weryfikują.

   Usuń
 11. W jaki sposób zarejestrować się do promocji Tankuj Korzyści (w aplikacji czy w jakiś inny sposób)? W jaki sposób sprawdzić czy ma się wyrażone wszystkie potrzebne zgody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakieś dodatkowej strony promocji z formularzem rejestracyjnym nie ma. Do tego jest aplikacja (gdzie m.in. dodaje się skan dowodu rejestracyjnego). Zgody - z tego co ja kojarzę - to sprawdzić i zmienić można wyłącznie za pośrednictwem infolinii.

   Usuń
 12. czy karta działa w tym samym miesiącu w którym została podpisana została umowa na nią (zakładając, że zdążyła już dojść) czy od następnego miesiąca ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta działa od momentu jej aktywacji.

   Usuń
 13. Czy przejdą płatności dowolne - internetowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zwolnienia z opłaty za kartę się liczyły więc chyba i tu powinni liczyć.

   Usuń
 14. Witam. Mam konto założone na początku tego roku w innej promocji. Czy jak zmienię typ konta to nie wpłynie mi to wypłacenie nagród z wcześniejszej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz konto Jedyne to ono zostaje. Tylko nazwę zmieniło na Moto.

   Usuń
 15. Nieustannie mam problem z logowaniem do apki. Komunikat, że logowanie nie powiodło się, muszę resetować hasło, a odciskiem palca może raz zalogowałem się. Też macie problem?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy Toyota musi być zarejestrowana na uczestnika promocji?
  Czy tą promocję można łączyć z promocją 50 zeta za założenie lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 17. Dostał ktoś premię za wrzesień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie, ciekawy jestem jak u innych?

   Usuń
  2. U mnie wpadło wczoraj.

   Usuń
 18. Dziś 10 dzień roboczy miesiąca, a u mnie brak premii. Macie zwrot ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Dostał ktoś premię za styczeń ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Dostał ktoś premię za czerwiec ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zwrot już był wypłacony.

   Usuń
  2. @Anonimowy17 lipca 2019 12:08, dzieki. Muszę reklamować.

   Usuń
 21. Dzień dobry,
  czy za transakcje petrol będą uznawane transakcja na stacjach paliw zlokalizowanych przy supermarketach? Np. przy Auchan. Można sprawdzić nr MCC gdzieś w rachunku?

  Czy jak jestem współwłaścicielem Toyoty to również się załapię na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak jakiś czas temu tankowałem na stacji Auchan (ale to już z 2-3 lata temu), był kod MCC 5541.

   Usuń
 22. Czy ktoś wie, jaki kod płatności MCC jest w ebok Tauronu przy płatności za prąd kartą?
  Chodzi czy Toyota Bank zrobi zwrot za płacenie kartą tak jak w wypadku PGNiG?
  Dla mnie to istotne,bo nigdy nie próbowałem. W ebok Tauronu za płatność kartą pobierają aż 1,50. A więc tylko dla wyższych płatnośći.
  Odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostawcy prądu mogą mieć inny kod MCC. Z racji operatorów z którymi współpracują, często mogą też mieć kod MCC 4900 (z tego co kojarzę, to taki jest np. w eBOK PGE).

   Usuń
  2. Dzięki. Czyli TB nie zwróci te 5% za taką płatność kartą.Szkoda.
   Ryszard

   Usuń
 23. jest nowa odsłona tankuj korzyści , można było by ją prześwietlić

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy zmieniły się warunki promocji ??

  OdpowiedzUsuń
 25. Mr.Złotówa, promocja Tankuj Korzyści jest przedłużona do 31.07.2021.Warunki obecnej promocji różnią się od powyższego wpisu,może jakieś uaktualnienie :-)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...