Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program "Polecam Proste Zasady" w Getin Banku: 100 zł dla polecającego i 50 zł dla polecanego

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

9.08.2018

Program "Polecam Proste Zasady" w Getin Banku: 100 zł dla polecającego i 50 zł dla polecanego

Getin Bank odpalił - chyba pierwszy w swej historii - program poleceń.

Program Polecam Proste Zasady w Getin Banku
W akcji zarobić mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci. Dla tych, którzy już posiadają konto w Getinie i skutecznie polecą nowego klienta, przewidziana jest premia 100 zł. Polecony otrzymać może premię 50 zł.

Na początek drobna dygresja. Osobiście wolę programy poleceń, w których to polecany zyskuje więcej niż polecający. Wszak to osoba polecana musi stać się klientem, zawrzeć umowę i spełnić określone warunki. Polecający ma o wiele łatwiej, więc dlaczego miałby być lepiej wynagradzany? Osobiście trudno mi to zrozumieć. Choć w tym przypadku premia 50 zł za otwarcie konta jest i tak miłym bonusem (w myśl zasady, że lepszy rydz, niż nic), gdy część osób konto w Getin Banku i tak postanawia założyć - np. ze względu na promocyjne oprocentowanie 3,5% do 10 000 zł gwarantowane przez rok oraz 3% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym. Teraz jest okazja, by zyskać nie tylko na odsetkach, ale i na założeniu konta.

Dla kogo promocja "Polecam Proste Zasady"? Jako że mamy do czynienia z programem poleceń, to wyróżnić należy dwie grupy uczestników. To polecający i polecany.

Osobą polecającą może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w Getin Banku. 

Z kolei osoba polecana to nowy klient, przez którego bank rozumie osobę pełnoletnią, która nie posiadała konta osobistego w Getin Banku na dzień 3.08.2018 r. Ewentualne posiadanie innych produktów tego banku nie wyklucza z promocji 🙂

Zasady promocji. Jeśli chcesz założyć konto w Getin Banku z polecenia, a więc z premią 50 zł:
 • złóż wniosek o Konto Proste Zasady, podając kod polecenia od obecnego klienta Getin Banku i zawrzyj umowę z bankiem; jeśli nie posiadasz kodu polecenia możesz go uzyskać tutaj;
 • nie składaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną,  poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS i na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi tu o to, że bank wypłacając premię za polecenie w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna);
 • w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij wpływ w wysokości min. 1 000 zł (musi to być przelew z konta - nawet Twego - w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank).

Premia dla Ciebie i dla polecającego zostanie wypłacona do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do momentu wypłaty ani polecony, ani polecający nie mogą zamykać konta, ani złożyć wypowiedzenia umowy.

Gdzie podać kod polecenia? Na drugim etapie składania wniosku o konto ("Krok 2"), po zgodach oraz oświadczeniach znajdziesz pole na "Kod polecenia":
Gdzie podać kod polecenia w programie "Polecam Proste Zasady" w Getinie

Jak zarabiać na poleceniach?


Jeśli jesteś obecnym klientem Getin Banku i chcesz polecać niezbędne jest przystąpienie do programu poleceń. W bankowości internetowej w zakładce "Oferty i wnioski" wybierz opcję "Polecam Proste Zasady". Tam po akceptacji regulaminu uzyskasz swój kod polecenia. Pamiętaj też, by mieć wyrażoną zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Twój kod polecenia osoba polecona musi wpisać we wniosku o konto (ten podlinkowany tutaj zawiera pole na podanie kodu polecenia; miej to na uwadze, bo nie każdy wniosek musi mieć taką opcję).

Za każde skuteczne polecenie (a więc takie, gdy osoba przez Ciebie rekomendowana użyje Twego kodu we wniosku i spełni warunki uzyskania swej premii 50 zł) uzyskasz premię 100 zł. Z poleceń maksymalnie zyskać możesz do 500 zł, co w praktyce oznacza, że więcej niż pięciu osób polecać się nie opłaca 😉

Promocja ma być dostępna do 31.10.2018 r. (to czas, w którym będzie możliwe przystąpienie do programu poleceń oraz otwarcie konta z polecenia).

Konto Proste Zasady - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta zakładanego w ramach programu "Polecam Proste Zasady" to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli:
  • w poprzednim miesiącu wykonana została co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub
  • posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta; 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to, do jakiego banku bądź instytucji należy urządzenie).

Odbierz kod polecenia

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczkom: Małgorzacie i Marcie.

Przydatne dokumenty:

88 komentarzy:

 1. umowa w placówce, kurier, czy przelew ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier. W Getinie śmiga to wyśmienicie. Przyjeżdża następnego dnia po wniosku. I już z kartą!

   Usuń
  2. W placówce też się da - my zakładaliśmy tak dwa. Wystarczy że chcesz tworzyć konto proste zasady z tego nr polecenia (i dajesz numer). Potrzebne jest też imię i nazwisko polecającego - wypełniasz kartkę o zgodzie na przekazanie informacji czy spełniłeś warunki promocji. Otwiera się konto proste zasady, ko, i skarbonka

   Usuń
  3. a to ciekawe co piszesz Mario_S o kurierze bo ja do tej pory nie dostałam umowy do podpisu w promocji z początku roku i do dziś toczę batalię z bankiem o rzekomo istniejące a faktycznie nigdy nie otwarte konto i o usunięcie moich danych osobowych ze względu na RODO

   Usuń
  4. Ja również tydzień ponad czekałam na kuriera i nie polecam tej opcji.

   Usuń
  5. Ponad tydzień? Czyżby to był InPost?

   Usuń
  6. U mnie był po dwóch dniach.TNT

   Usuń
  7. Wniosek zlozylam we wtorek popoludniu a dzis o 13 byl juz kurier.

   Usuń
  8. Ja również i ci kurierzy są do tego stopnia bezczelni że wpisują próbę doręczenia chociaż wcale nie byli, bo czekałam w domu i się nie pojawił. Dzisiaj jak z nim rozmawiałam i powiedziałam że czekam w godzinach od 15:00 do 16:00 to usłyszałam od kuriera "że nie ma takiej opcji" bo w tych godzinach on już nie pracuje. Przecież TNT na swojej stronie ma wpisane godziny pracy od 08:00 do 16:00 - to jak nie pracuje o godzinie 15:00 skoro ma być w pracy? Oszuści i tyle.

   Usuń
 2. A jak założę konto jako polecony to później mogę też polecać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś coś wie na temat karencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "osoba polecana to nowy klient, przez którego bank rozumie osobę pełnoletnią, która nie posiadała konta osobistego w Getin Banku na dzień 3.08.2018 r."

   Usuń
 4. Proszę o sprecyzowanie: "osoba polecana to nowy klient, .... która nie posiadała konta osobistego w Getin Banku na dzień 3.08.2018 r."
  Czyli całkiem nowy co nigdy do tego dnia konta nie miał? (wtedy odpadają "byli" klienci).
  Czy może stary klient może być byle na dzień 3 sierpnia nie mieć tam konta?
  Zamknęłam konto w marcu tego roku i nie wiem czy się kwalifikuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie chodzi o nieposiadanie konta przed 3.08.2018 r., ale na ten konkretny dzień. A więc jeśli ktoś miał tam konto i zamknął je wcześniej czy choćby do 2.08.2018 r., to teraz łapie się na to, by je założyć ponownie z premią 50 zł :)

   Usuń
  2. Super! Mąż ma tam konto więc razem 150 wpadnie za nic:) Dzięki

   Usuń
  3. Czyli tu nie chodzi tylko i wyłącznie o nowych ale również o powracjących, czyż nie?

   Usuń
 5. A zwroty za płatności kartą też się należą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Ale gdy żona zamykała konto zadzwonił konsultant i złożył propozycje 5% zwrotu przez 6 miesięcy max 30 zł miesięcznie.

   Usuń
  2. Promocja ze zwrotami była tyko raz. Kilka miesięcy temu. I to po kilkuletniej przerwie.

   Usuń
 6. Dobrze byłoby obczaić ten nowy system trzymiesięcznego 3% konta oszczędnościowego, żeby pod tym względem mieć dobry tajming z zakładaniem kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy on taki nowy? Założyć możesz kiedy chcesz bo o 92 dniach z 3% decyduje i tak wpłata środków na KO. A na kolejną edycję załapiesz się po przewie jak edycja X zakończy się w czasie edycji Y

   Usuń
  2. No właśnie chyba chodzi o to, żeby tak ustawić, żeby edycje nie nachodziły na siebie, i można było korzystać cały czas, a tylko usuwać na dzień odniesienia. Ja jeszcze nie łapię jak to działa, więc może źle kombinuję.

   Usuń
  3. nic się nie da wykombinować.Zawsze w regulaminie pisze że "Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki".Więc zawsze trzeba jedną edycję przepóści

   Usuń
 7. Gdzie we wniosku jest do zaznaczenia zgoda na przekazanie danych objętych tajemnicą bankową obecnemu klientowi ? Widzę tylko zgody marketingowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podanie kodu polecenia jest domyślną akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody

   Usuń
  2. Gdy pracownik banku oddzwoni po złożeniu wniosku internetowego wtedy pada pytanie o zgodę zgoda na przekazanie danych objętych tajemnicą bankową obecnemu klientowi. Wystarczy odpowiedzieć TAK.

   Usuń
  3. U mnie była do podpisania przy umowie

   Usuń
 8. Potrzebuje kodu polecenia na email [email usunięty zgodnie z Zasadami komentowania - edyt. Mr. Złotówa], dam komuś zarobić bo zapewne będę zakładał to konto ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sposób uzyskania kodu opisuję w prześwietleniu. Można go uzyskać tutaj.

   Usuń
  2. "Potrzebuje kodu polecenia na email" Ja chętnie przekażę Ci swój - jak go dziś wieczorem wygeneruję ;) Tylko nie wiem jak go Ci przekażę bez łamania regulaminu??

   Usuń
 9. Osobę, która dziś w okolicach południa zgłosiła się o kod polecenia (adres go**********a@wp.pl) proszę o kontakt raz jeszcze - w adresie najprawdopodobniej jest literówka i przyszła zwrotka (adres nie istnieje).

  OdpowiedzUsuń
 10. "W każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij wpływ w wysokości min. 1 000 zł" - Złotówa, czy nie chodzi tu o wpływy na SUMĘ min. 1 tys. zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie masz:
   "zapewni wpływ na nowo otwarte Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble w wysokości co najmniej 1000 zł"
   Nie ma liczby mnogiej.

   Usuń
 11. Zgodnie z regulaminem "5. Nagroda dla Obecnego Klienta wynosi 123 zł brutto" znaczit 100 zł na rękę. Jednak "7. Nagroda dla Nowego Klienta wynosi 50 zł." - czyżby to oznaczało konieczność rozliczenia się z tych 50 zeta w skarbówce tak jak drzewiej było w TMUB-ie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli przyślą PIT to będzie trzeba rozliczyć.

   Usuń
  2. Aczkolwiek w TMUB z tego co kojarzę to nie było limitu poleceń. A tu masz max 500 zł więc nie przekroczy to kwoty zwolnionej z podatku przy sprzedaży premiowej.

   Usuń
  3. JA poleciłem tylko jedna osobę w TMUB i Alior przysłał mi PIT na 50 zł.

   Usuń
  4. Regulamin VI. 9. Nagroda dla Nowego Klienta w ramach niniejszej Promocji jest wydawana w ramach sprzedaży premiowej. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, na dzień ogłoszenia niniejszego Regulaminu, wolna od podatku jest Nagroda otrzymana w związku ze Sprzedażą Premiową, jeżeli jednorazowa wartość Nagrody nie przekracza 2000 złotych.

   Usuń
 12. Czy ta zgoda na marketing jest tylko wymagana odnośnie do Banku , czy też do podmiotów współpracujących >? bo ja np.mam tylko te dwie pierwsze zgody wyrażone na marketing ze strony Banku - to jako osoba polecająca łapię się na tą promocję ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Może warto dodać że nowy klient w tej promocji to nie to samo co Nowy klient w promocji 3,5 % na KO - tam nowy klient to ten który nie posiadał konta osobistego Getin Banku od 1.05.2017 do 10.05.2018

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Złotówa zapomniał Pan o największym koszcie-Opłata za przesłanie karty kurierem 30zł! Więc z 50zł zostaje 20zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy kurier przyjeżdża z umową i wtedy też z kartą to opłaty nie ma. Sprawdzone w praktyce. Później (gdy np. karta jest wznawiana) bank wysyła ją listem (na swój koszt), a dostarczenie jej kurierem (ze wspomnianą opłatą) jest opcjonalne (gdy klient taki sposób dostarczenia zamówi).

   Usuń
 15. A jeżeli mam tylko konto walutowe w funtach w getinie to znaczy że nie mogę skorzystać z promocji? Szczególnie interesuje mnie lokata na 3.5% bądź konto oszczednosciowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rachunek walutowy nie nie rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy więc problemu nie ma.

   Usuń
 16. Jak posiadam dostęp do aplikacji Getinu (dla lokat) ale nie mam konta to zakładam konto poprzez logowanie. Gdzie wtedy wpisuję kod polecenia?
  Ktoś już to robił?

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak uzyskać kod polecenia? mam konto w Getinie i chce wyrobić taki kod dla siebie?

  OdpowiedzUsuń
 18. kiedy nastepuje wyplata nagrody?

  OdpowiedzUsuń
 19. osoba która otwiera konto, żeby spełnić warunki musi przez 3 msc zapewnić wpływ po 1 tys ze swojego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ może być z własnego konta w innym banku.

   Usuń
  2. może być z własnego czy MUSI być z własnego?

   Usuń
  3. Może. Najważniejsze by nie był to przelew z własnego konta w Getin Banku, ani z konta prowadzonego w Getinie dla klienta indywidualnego.

   Z Getinu może być przelew z konta firmowego. Przelew z innego banku może być dowolny (z konta własnego, czyjegoś lub firmowego).

   Usuń
  4. Jednym słowem, Złotówa, nie mogą to być przelewy wewnętrzne z kont indywidualnych. Amen.

   Nie rozumiem dlaczego w swoich opisach ofert tak konsekwentnie sugerujesz wpływ z "własnego konta w innym banku" :)

   Usuń
  5. Bo przelać środki z własnego konta jest najprościej. Gdyby była mowa o przelewie zewnętrznym to - kwestia paru chwil - pojawiłby się pytania o to czy przelew może być z własnego konta w innym banku ;)

   Usuń
  6. Przelew zewnętrzny to przelew z JAKIEGOKOLWIEK konta bankowego innego banku.

   PS. Złotówa, sam doskonale wiesz, że wielu czytelników Twojego bloga 'zarządza' kontami bliskich - taki klimat :)

   Usuń
 20. Gdzie jest ta zgoda na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyrazisz konsultantowi w rozmowie telefonicznej jak zadzwoni.

   Usuń
  2. I nie trzeba kurierowi podpisywac zadnych dodatkowych formularzy ze zgoda do banku na przekazanie danych przy poleceniu? bo konsultantowi wyrazilam zgode a on mowil ze jeszcze cos do podpisania bedzie kurierowi ale kurier nic nie dal do podpisu poza umowa?

   Usuń
 21. Co z osobami które ukończyły 26 lat?

  OdpowiedzUsuń
 22. czy dobrze rozumiem, że jeśli ja otworzę konto korzystając z kodu polecenia Złotówy, to dostanę najpierw 50 zł za bycie poleconym, i plus jeśli jeszcze ktoś otworzy konto z mojego polecenia, to dostanę 100 zł plus osoba, której polecę, dostanie 50 zł, czyli razem z tą osobą możemy uzyskać 200 zł? trochę to zagmatwane, proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy już założysz konto (z polecenia uzyskasz 50 zł), też możesz być osobą poleconą. I za polecenie nowej osoby zyskasz 100 zł, a polecona przez Ciebie osoba swoje 50 zł.

   Usuń
  2. a czy można założyć konto z polecenia z kodem ze strony w placówce banku? niestety mam złe doświadczenie z kurierami, trudno się z nimi umówić

   Usuń
  3. @Anonimowy22 października 2018 10:49
   Cytat z Regulaminu Promocji „Polecam Proste Zasady”

   "V. WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO PROMOCJI DLA NOWEGO KLIENTA
   1. Nowy Klient może przystąpić do promocji w Placówce Banku, na Infolinii oraz w Bankowości Internetowej."

   Usuń
 23. Czy te 3 co-miesięczne wpływy w wysokości min. 1 000 zł mogą być z konta firmowego prowadzonego przez inny bank niż Getin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o przelew z innego banku to może być z konta dowolnego (firmowego lub indywidualnego - nawet Twego).

   W przypadku przelewów z Getin Banku to może być wyłącznie przelew z konta firmowego (nie może być z konta dla klientów indywidualnych prowadzonego przez Getin, nawet jeśli jest to inny klient).

   Usuń
  2. Czyli zaliczy się przelew natychmiastowy z Alior, w którym nadawca widnieje jako Blue Media mający konto w Getin?

   Usuń
 24. Mam pytanie: dzisiaj założyłam konto przez internet i kurier ma przywiezć umowę a akcja trwa do 31.10 i czy: jeśli ja to podpiszę na początku listopada to biorę udział w akcji czy nie? (czy sam wniosek złożony przed 31.10 już wystarczy). Z góry dziękuję za info

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy Program "Polecam Proste Zasady" zostanie przedłużony, albo wznowiony?
  Ktoś coś już wie może...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem się na infolinii. Konsultant nic nie wiedział

   Usuń
 26. Założyłam konto. Właśnie chciałam wygenerować sobie kod do polecen a jest jeszcze 31.10 i nie mam takiej opcji .

  OdpowiedzUsuń
 27. Getin Bank dzisiaj wznowił tę promocję, tak więc mamy „Polecam Proste Zasady – II edycja" (Promocja trwa od 02.11.2018 roku do 31.01.2019 roku) i „Bonus za aktywność – II edycja” (Okres przystąpienia do Oferty Specjalnej - okres od 01.09.2018r. do 30.11.2018r.).

  OdpowiedzUsuń
 28. dziś wpadły boonusy i za otwarcie konta i za polecenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Od nagrody odpisali podatek.
  Dali 123zł, zabrali 23zł.
  Czy istnieje jakiś sposób na odliczenie tego podatku i "przytulenie" jeszcze 23zł?

  OdpowiedzUsuń
 30. A Mr. Złotówa jak rozlicza się z takich opodatkowanych nagród?
  Dostaniemy jakieś PITy z Banku?
  Jak to w ogóle rozliczyć?
  Proszę o podzielenie się wieloletnim doświadczeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja nie stanowi gry losowej w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

   Usuń
  2. Podatek jest zryczałtowany więc nic robić nie musisz.

   Usuń
 31. Złotówa, w grudniu złożyłam dyspozycję zamknięcia konta Proste Zasady. Czy w celu uniknięcia 8 zł opłaty za konto za m-c styczeń, będę musiała w styczniu jeszcze wykonać płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak rozumiem, dla jednej płatności wolisz zadać pytanie niż ją zrobić i mieć spokój?
   Tak, oczywiście zrób tę płatność.

   Usuń
  2. Płatność jest pobierana za miesiąc poprzedni więc jeżeli w grudniu była płatność to teoretycznie w styczniu opłaty nie powinni pobierać.

   PS. Ale zgadzam się z przedmówcą że to jest akurat tak śmieszny wymóg że nie szkodzi zrobić

   Usuń
  3. W opisie cech tego konta powyżej Złotówa pisze, że opłata miesięczna w danym m-cu nie jest pobierana, jeśli w poprzednim m-cu wykonana została co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

   Znaczit jeśli płatność była wykonana w grudniu, to w styczniu nie jest już konieczna.

   Usuń
 32. dziś wpadły dwie stówki za polecenia, lubię ten bank :) wszystko na czas a nawet przed czasem, nie to co ten......Santander


  OdpowiedzUsuń
 33. Podrzucam bo może komuś się przyda. Pytałem w banku o to czy będzie PIT. Dostałem taką odpowiedź:
  Nagroda w ramach promocji „Polecam Proste Zasady” wydawana jest w ramach sprzedaży premiowej zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt. 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i jest wolna od podatku. W związku z tym Bank nie będzie wysyłał PIT do rozliczenia podatku z tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...