Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: styczeń 2019 roku + ranking lokat

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.01.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: styczeń 2019 roku + ranking lokat

Jak co miesiąc sprawdzam, gdzie najkorzystniej i bezpiecznie ulokować swoje oszczędności.

Od dawna już nie było tak dobrego okresu pod względem mnogości propozycji dobrych lokat, jak końcówka ubiegło roku. Było bowiem z czego wybierać. Teraz sprawdzam już jednak, gdzie można znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na styczeń 2019 roku.

A jest to również czas łaskawy dla oszczędzających. Bo jeszcze kilka miesięcy temu mogli(śmy) marzyć o takich stawkach jak obecnie... Teraz bez konieczności spełniania jakiś szczególnych warunków da się zgarnąć nawet 3,5-3,9%% w skali roku!

Zaczynam tradycyjnie od weryfikacji najlepszego oprocentowania dostępnego na lokatach w poszczególnych bankach:
Najlepsze lokaty bankowe styczeń 2019 roku + ranking lokat


To wykres, który ma swoje zalety i wady. Do tych drugich należy to, że najwyżej oprocentowane lokaty to zazwyczaj lokaty promocyjne (z różnymi obwarowaniami), a więc trzeba wziąć pod uwagę, że nie dla każdego. Zaletą wykresu jest z kolei ukazanie trendów. Tym razem widać kolor czerwony oznaczający spadki oprocentowania (aczkolwiek na szczęście obyło się bez drastycznych cięć, a raczej mieliśmy do czynienia z drobniejszymi korektami w zakresie 0,1-0,2 punktu procentowego).

Przeglądając najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, stawiam na rzetelność. Siłą rzeczy wpis ten staje się więc dość długi. By ułatwić zapoznanie się ze szczegółami, pogrupowałem opisywane lokaty następująco:
 • Promocyjne okazje
 • Najlepsze lokaty bez konta osobistego
 • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Bądź na bieżąco: na Twitterze. 

Promocyjne okazje


Nim przejdę do omówienia poszczególnych lokat (w tej części artykułu to przede wszystkim lokaty powitalne), na początek propozycja, która pozwala zarobić podwójnie - oprócz odsetek, zgarniesz również bonus na start.

Nawet 3,7% dla oszczędności + gwarantowany bonus 50 zł


Na początek kumulacja promocji w Getin Banku. Tu można bowiem uzyskać 3,7% na lokacie (do miliona złotych), 3,5% na koncie oszczędnościowym (do 400 tys. zł), a nawet 4% (na lokacie mobilnej do 20 000 zł). Wybór jest więc bardzo duży. Z niektórych propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci. W przypadku tej drugiej grupy jest jeszcze jeden argument, dla którego warto. To dodatkowy gwarantowany bonus 50 zł na start za otwarcie konta osobistego (zasady uczestnictwa są proste, bo okres wykluczenia dla byłych klientów jest krótki, a warunki promocji, jak i warunki zwolnienia z opłaty za konto są bardzo proste). Sprawdź szczegóły >>

Najlepsze lokaty bez konta osobistego


Lider pozostał bez zmian, ale w jego ofercie pojawiła się nowość. Po wielu latach dostępności Lokaty Happy, czyli oferty powitalnej dla nowych klientów, Idea Bank wprowadził Lokatę Hit. Względem wspomnianej Lokaty Happy zmiany są nieznaczne jeśli chodzi o oprocentowanie, ale radykalne jeśli chodzi o kwotę jaką można ulokować. Gdy na Lokacie Happy uzyskać można było 4% na 3 miesiące do 20 000 zł, to teraz na Lokacie Hit bank daje stawkę 3,9% 3,8% [po obniżce wprowadzonej w dniu 2.01.] na 3 miesiące i dla kwoty nawet miliona złotych (a dodatkowo uzyskuje się możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek). Z propozycji skorzystać mogą jednak wyłącznie nowi klienci, którzy dotąd nie wnioskowali o jakikolwiek produkt w Idea Banku.

BGŻ Optima niezmiennie oferuje Lokatę Bezkarną. Na niej można uzyskać 3,5% do 20 000 zł na okres 3 miesięcy (także z możliwością zerwania lokaty w dowolnej chwili bez utraty odsetek). O wiele prostsze są warunki załapania się na lokatę (wystarczy nie posiadać umowy o jakikolwiek produkt w BGŻ Optima od - dość przyzwoitego - okresu 12 miesięcy; uwaga: jeśli posiadasz umowę z BGŻ BNP Paribas, to nie jest to przeszkodą do skorzystania z Lokaty Bezkarnej). Wraz z lokatą w BGŻ Optima zakładany jest rachunek oszczędnościowy Smart, który jednak prowadzony jest bez warunków za darmo. Służy on do obsługi lokaty, jak i lokowania oszczędności (choć oprocentowanie na nim jest - delikatnie mówiąc - skromne).

Promocyjna lokata na start dostępna jest również w BOŚ Banku - to e-Lokata na Plusie dostępna dla nowych klientów (którzy dotąd z tym bankiem nie mieli żadnych umów), na której uzyskać można oprocentowanie 2,5% w skali roku na okres 3 miesięcy (dla kwoty do 100 tys. zł).

Lokaty z kontem osobistym


W tej części znajdziesz propozycje banków, które możliwość założenia lokaty na start uzależniają od otwarcia konta osobistego. W niektórych przypadkach nie jest to jednak wymóg uciążliwy, gdyż konto bywa bez warunków darmowe.

Aktualnie najlepsza lokata powitalna z kontem osobistym oferowana jest przez Nest Bank. Można na niej uzyskać 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł na 3 lub 6 miesięcy. Dla krótszego okresu nie ma potrzeby spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków (tym bardziej, że konto osobiste jest bez warunków darmowe). Jeśli jednak zdecydujesz się na wariant półroczny, to niezbędne będzie zapewnienie wpływów na konto (ale tylko na potrzeby uzyskania promocyjnego oprocentowania na dłuższy okres, bo opłaty za konto nie grożą).

W Plus Banku oprocentowanie Lokaty Na Start wynosi od 3% w pierwszym miesiącu, przez 4% w kolejnym, po 5% w trzecim (ostatnim) miesiącu depozytu. Średnio więc można uzyskać 4% w skali roku. Ale by nic nie płacić za konto trzeba już wykazać się odpowiednią aktywnością (zapewnić wpływy na konto lub wykonywać płatności kartą).

No i jeszcze jest mLokata na Wejście w mBanku, dzięki której ulokować można do 10 000 zł na 3 miesiące ze stawką 3,5% w skali roku. By nie płacić za konto (bez konieczności spełnienia jakichkolwiek warunków), podczas składania wniosku wybierz eKonto standard bez karty płatniczej. Choć od siebie dodam, że zamiast zakładać konto w mBanku dla lokaty z oprocentowaniem nieco wyższym od tego oferowanego przez konkurencję, lepiej wybrać złożenie wniosku o konto w jednej z promocji: z bonusami do 200 zł za wpływy wynagrodzenia lub premiami do 140 zł za wykazanie się drobnymi aktywnościami w korzystaniu z konta i wydanej do niego karty. Wtedy nie założysz promocyjnej lokaty, ale dzięki bonusom zyskasz zdecydowanie więcej, niż z odsetek na lokacie.

Najlepiej oprocentowane lokaty mobilne


Poniżej znajdziesz propozycje dostępne wyłącznie w bankowości mobilnej (banki które je oferują, w taki właśnie sposób chcą zachęcić do korzystania ze swej aplikacji).
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Getin Bank
2 miesiące
4%
500 zł
20 000 zł
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna w ciągu 30  dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Po wielu miesiącach zastoju wśród tego typu propozycji, w końcu coś drgnęło i miesiąc temu Getin Bank podniósł oprocentowanie. Na lokacie można uzyskać teraz aż 4% w skali roku. W innych bankach oferta mieści się w przedziale od 2,5 do 3%. Elementem wspólnym wszystkich propozycji jest to, że dość nisko został ustalony limit kwoty jaką można zdeponować na lokacie mobilnej (to 10 lub 20 tys. zł). Poza tym z lokat mobilnych w każdym banku skorzystać można tylko jeden raz (wyjątkiem jest Bank Millennium, gdzie po zakończeniu jednej lokaty mobilnej można założyć kolejną).

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego


Było już o lokatach powitalnych, a także o lokatach mobilnych (generalnie skierowanych do obecnych klientów, którzy posiadają konto w danym banku). Teraz czas sprawdzić lokaty z najlepszym oprocentowaniem, które cechują się ograniczonym zakresem wymogów (choć zdarza się konieczność posiadania/założenia konta czy wpłacenia "nowych środków" - no ale generalnie tego typu wymogi są czymś innym niż wytyczne w stylu "dla nowego klienta").

Lokaty kilkumiesięczne


Po wielu miesiącach posuchy wśród lokat na kilka miesięcy, teraz wybór mamy spory. A najkorzystniejsze z propozycji znaleźć można w Getinie i Idea Banku.

Na dzień dzisiejszy w przypadku Idea Banku, lokatami godnymi szczególnej uwagi są:
 • Lokata Hit Plus - propozycja skierowana jest dla posiadaczy konta osobistego w Idea Banku, a warunkiem uzyskania stawki 3,9% 3,8% [po obniżce wprowadzonej w dniu 2.01.] na 3 miesiące jest wpłacenie "nowych środków" (więcej o zasadach ich wyliczania piszę tutaj); ta lokata umożliwia wypłatę środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek.
 • Lokata Nr 1 - to lokata, która nie wymaga posiadania konta, a wpłacić można dowolne środki (zarówno nowe, jak i te już posiadane w Idea Banku). Dostępna jest w kilku wariantach okresu umownego (co przekłada się na wysokość oprocentowania). Najkorzystniejsze warianty to: 3 miesiące (3,8%) oraz 1 i 6 miesięcy (po 3,4% w skali roku).
 • Lokata Beztroska - na tej 3-miesięcznej lokacie uzyskasz "zaledwie" (jeśli porównywać z wyżej opisywanymi lokatami) 3,2% w skali roku. Ale za to lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek (nie ma też wymogu posiadania konta, ani wpłacania "nowych środków).

Jeśli zaś chodzi o Getin Bank to pojawiła się kolejna odsłona e-Lokaty na Nowe środki, na której uzyskasz 3,7% w skali roku na 4 miesiące (bez konieczności posiadania konta w Getin Banku).

W przypadku wszystkich wyżej wspomnianych lokat, na depozyt możesz wpłacić do miliona złotych (aczkolwiek pamiętaj, że limit chronionego kapitału przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest niższy - wynosi 100 tys. euro).

W kolejnych bankach oprocentowanie jest już zdecydowanie niższe. Najbliżej Idea Banku i Getin Banku jest Nest Bank, który na 6-cio miesięcznych lokatach oferuje: 2,85% (to Nest Lokata Lojalna, przy której bank wymaga jednak posiadania konta i zapewnienia wpływów wynagrodzenia) lub 2,8%/2,6% (to propozycja na lokacie dla nowych środków - wyższa stawka obowiązuje dla posiadaczy konta; jeśli takowego w Nest Banku nie masz, to uzyskasz o 0,2 p.p. mniej).

Jeśli ktoś bardzo chce zdywersyfikować ulokowane przez siebie środki, to jeszcze może zwrócić uwagę na Plus Bank, gdzie dostępna jest lokata Nowa Kasa = Większy Zysk. Na 6 miesięcy uzyskasz na niej stawkę 2,6% w skali roku (ale musisz posiadać lub założyć konto i wpłacić "nowe środki"). Przy tym poziomie oprocentowania warto jednak już sprawdzić także najlepsze konta oszczędnościowe z gwarancją oprocentowania przez określony okres. Na nich uzyskać można nawet 3 lub 3,5% w skali roku. Konta oszczędnościowe mają też tę przewagę nad lokatami, że można dopłacać, a nawet wypłacać środki (część lub całość) w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Więcej o kontach oszczędnościowych piszę nieco niżej.

Lokaty długoterminowe


Poniżej znajdziesz najlepsze lokaty na 12, 24 i 36 miesięcy. Choć wspomnę też i o lokacie aż na 60 miesięcy.

Najlepsze lokaty na rok można znaleźć - znów - w Idea Banku (3,1%), Nest Banku (2,85% na Nest Lokacie Lojalnej z wymogiem wpływów wynagrodzenia na konto w Nest Banku lub 2,8% na lokacie dla "nowych środków" - również z wymogiem posiadania konta, lub 2,6% bez konta, ale też dla nowych środków) oraz w Getin Banku (2,5% dla nowych środków; bez konta).

Lokaty 24-miesięczne z najwyższym oprocentowaniem oferują: Nest Bank (2,85% dla nowych środków w wariancie z kontem osobistym lub 2,65% bez konta), Toyota Bank (2,5%) i Santander Consumer Bank (nie mylić z Santander Bankiem, czyli z byłym BZ WBK) - 2,3%.

Najlepiej oprocentowane lokaty bankowe na 36 miesięcy znajdziesz w: Nest Banku (2,8% dla nowych środków w wariancie z kontem osobistym lub 2,6% bez konta), Toyota Banku (2,65%) oraz Eurobanku i Santander Consumer Banku (po 2,6%).

Wysokie oprocentowanie (średnia to 2,84% rocznie) znaleźć można również w BOŚ Banku, ale to lokata na okres aż 5 lat.

Przy podejmowaniu decyzji o ulokowaniu swych oszczędności na długi okres, pod uwagę zawsze należy wziąć dwie kwestie. Jedna to faktyczny brak potrzeby podejmowania tych środków (bo jeśli je wypłacisz przed upływem umownego okresu, to w zdecydowanej większości przypadków odzyskasz jedynie kapitał, bez grosza odsetek). Druga kwestia to zmiany stóp procentowych, które w tak długim czasie mogą nastąpić. W perspektywie ich możliwego wzrostu, fala podwyżek oprocentowania może Cię ominąć. Choć oczywiście w sytuacji, w której stopy procentowe miałyby nadal spadać, to zakładając teraz lokatę ze stałym oprocentowaniem, zaklepiesz sobie dobre oprocentowanie na dłuższy czas.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w styczniu 2019 roku znaleźć można w Getin Banku. Uzyskasz na nim 3,5% w skali roku w dwóch promocjach:

W obydwu przypadkach wymagane jest konto osobiste (ale przypomnę, że kto je teraz założy, to - oprócz odsetek - dostanie jeszcze dodatkowy gwarantowany bonus 50 zł na start).

W Idea Banku Konto Idealnie Proste dzięki promocji "Zyskaj więcej" kusi stawką 3,2% w skali roku, która będzie obowiązywać do 31.03.2019 r. Warunkiem jest jednak, by saldo środków na koncie nie przekroczyło 20 000 zł. Każdy klient może posiadać 3 konta tego typu, więc łącznie da się na nich zgromadzić do 60 000 zł.

Jeszcze kilka miesięcy temu mieliśmy do czynienia z dużą konkurencją banków w zakresie oferowania wysokiego - jak na obecne czasy - oprocentowania na kontach oszczędnościowych. Obecnie ta rywalizacja przystopowała. Przykładowo jeszcze we wrześniu aż 4 banki serwowały stawkę 3% na koncie oszczędnościowym. Teraz robi to tylko jeden bank. Takie oprocentowanie mogą uzyskać posiadacze Konta Jakże Osobistego w Alior Banku (zarówno dla obecnych klientów, jak i tych, którzy dopiero takie konto założą). Obowiązuje ono dla kwoty do 20 000 zł i jest gwarantowane do końca 2019 r.

Dalej w zestawieniu obejmującym konta oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem, mamy kilka banków proponujących stawkę 2,7% w skali roku.

A są to (ponownie) Alior Bank (do 100 000 zł; z gwarancją oprocentowania przez 4 miesiące), Bank Millennium (do 200 000 zł i z warunkami przez 92 dni) oraz Santander Bank Polska (do 20 000 zł na jednym Koncie Systematycznym, ale każdy z klientów może posiadać 5 kont tego typu; oprocentowanie 2,7% obowiązywać ma do 29.06.2019 r.).

Objaśnienia


Przedstawione oferty obowiązują na dzień 1.01.2019 r.

Opisywane wyżej najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2019 roku (z oprocentowaniem odpowiednio minimum 2,3 i 2,5% w skali roku) znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach. Sprawdzaj zatem:

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania o lokaty bankowe (zasady ich otwierania, prowadzenia czy wyliczania odsetek), sprawdź - przygotowany przeze mnie - praktyczny poradnik. Znajdziesz tam m.in. prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci szybko wyliczyć spodziewane zyski, jakie przyniesie Ci lokata bankowa lub konto oszczędnościowe.

Wszystkie opisane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki podlegające polskiemu Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (BFG). Dzięki temu, jeśli Twe środki zgromadzone w danym banku nie przekraczają równowartości 100 tysięcy euro, możesz spać spokojnie. Nawet w przypadku upadku banku, odzyskasz bowiem swe oszczędności. Więcej o zasadach działania BFG przeczytasz tutaj.


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. 

49 komentarzy:

 1. Lokaty Idei i Getinu nadały mi ponownego sensu oszczędzania na lokatach.
  Dobrego roku życzę wszystkim co mają oszczędności!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wygląda wyliczanie limitu BFG dla Getinu i Idea Banku skoro właściciel ten sam? Liczy się łącznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin Bank i Idea Bank są odrębnymi podmiotami, więc dla każdego limit Bankowego Funduszu Gwarancyjnego liczony jest odrębnie.

   Usuń
 3. W Getin banku nie ma lokaty w aplikacji Mobilnej na takie oprocentowanie ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą sprawdzone i oferta jest aktualna.

   Być może już kiedyś skorzystałeś/-aś z niej w Getin Banku? Bo to lokata którą można założyć tylko raz w życiu. Ja kiedyś (może już 4-5 lat temu) ją miałem i obecnie tej lokaty u mnie brak.

   Usuń
  2. No właśnie, pewnie dlatego, że już wcześniej się korzystało...

   Usuń
 4. Niestety z grupy dobrze oprocentowanych kont oszczędnościowych wypadł BGŻ Optima. W 2019 chyba tam lepiej już nie będzie, więc moje konta już u nich są w trakcie zamykania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paribas zgarnął kasę po BGŻ a teraz jeszcze Raiffeisen Polbank dochodzi więc mają jej aż nadto i na lokatach im chyba już nie zależy.

   Usuń
  2. No właśnie ja mam konto oszczędnościowe w BGŻ i zgroza po prostu, jakie niskie odsetki. Szlag mnie trafia, bo z miesiąca na miesiąc coraz gorzej i w końcu przyszedł czas zmienić konto, ale nie wiem na jakie.

   Usuń
 5. Lokata mobilna w Millennium jest na 2,25%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowe oprocentowanie wynosi 2,25%, ale jeśli w aplikacji wykorzysta się proces otwierania z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości to oprocentowanie jest wyższe (2,5%). Kiedyś lokatę szczegółowiej opisałem tutaj (wraz z filmikiem; było to jednak w czasach, gdy i oprocentowanie było zdecydowanie wyższe).

   Usuń
  2. I tak ta lokata nie ma wielkiego sensu bo na koncie oszczędnościowym jest 2,7 proc.

   Usuń
 6. Poproszę o podpowiedź, jak założyć lokatę mobilną na 4%? W sensie, gdzie szukać odnośnika do jej założenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty -> Nowa lokata i na p-wszym miejscu jest Lokata Mobilna 4%

   Usuń
  2. A wybór menu będziesz mieć po kliknięciu w 3 kreseczki w prawym górnym narożniku w apce.

   Usuń
  3. Ścieżkę do założenia lokaty potwierdzam. Co do menu to te 3 kreski w aplikacji na urządzeniu z iOS znajdują się w prawym narożniku, ale na Anroidzie w lewym ;)

   Usuń
  4. Lokata jest. Założona.

   Usuń
 7. Getin, Idea? No cóż, do odważnych świat należy. Ja raczej odpuszczę i chyba uczciwie byłoby wspomnieć skąd tak nierynkowe stawki w bankach grupy Czarneckiego, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ten temat było w zeszłomiesięcznym przeglądzie (tutaj). Nic od tamtego czasu się nie zmieniło. A jak w każdym innym banku obowiązuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc kto ulokuje kwotę do równowartości 100 tys. euro, ten może spać spokojnie :)

   Usuń
  2. Jaka odwaga jest potrzebna do założenia lokaty? To nie jest inwestycja w obligacje czy akcje. Masz gwarancje BFG więc żadna to różnica czy to Getin, PKO Bank Polski, mBank czy SKOK. Gwarancja taka sama. No ale jest różnica % i z tego trzeba korzystać.

   Usuń
 8. Wniosek o lokatę w Idea Banku jest ważny 5 dni. To dni kalendarzowe czy robocze i czy liczone jest od dnia złożenia wniosku czy od dnia kolejnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 dni kalendarzowych. Dziś złożony wniosek jest ważny do niedzieli włącznie.

   Usuń
 9. Mam pytanie o "Konto Idealnie Proste": czy jeśli takie konto zostało założone na początku listopada, wtedy kiedy ta oferta się pojawiła, to też łapie się na promocyjne oprocentowanie do końca marca? Czy trzeba zamknąć stare konta i założyć nowe? Pytam, bo w regulaminie jest mowa o okresie przystąpienia "począwszy od dnia 31 grudnia 2018 r."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie są takie warunki:
   "Do Promocji może przystąpić osoba fizyczna, o której mowa w §1 ust. 3 lit.b)
   która w Okresie Promocji spełniła łącznie następujące warunki:
   a) zawarła Umowę o Rachunek Oszczędnościowy „Konto IDEALNIE PROSTE”
   z zastrzeżeniem §3 ust. 1,
   b) zawarła Umowę o Bankowość Elektroniczną lub była stroną Umowy o Bankowość
   Elektroniczną przed rozpoczęciem Okresu Promocji,
   c) zaakceptowała Regulamin Promocji."

   Dziwne jest to że odwołują się do Okresu Promocji, a nie Okresu Przystąpienia bo one są tak wyznaczone:
   "d) Okres Promocji – okres od dnia spełnienia warunków określonych
   w §2 do dnia 31 marca 2019 r., w którym Bank nalicza Oprocentowanie
   Promocyjne;
   e) Okres Przystąpienia – okres, w którym Uczestnik może przystąpić do
   Promocji, począwszy od dnia 31 grudnia 2018 r. do czasu odwołania, jednak
   nie krócej niż do dnia 7 stycznia 2019 r.;"

   Ale raczej chodzi o to że konto musi być otwarte od 31.12. by teraz załapać się na 3,2%

   Usuń
  2. Ja bym wybrał Lokatę Beztroską zamiast konta Idealnie Prostego bo też 3,2% a odsetki masz już w dniu zerwania.

   Usuń
  3. Czytałam te fragmenty regulaminu i dla mnie to masło maślane, bo jeden punkt regulaminu odwołuje się do drugiego i na odwrót - stąd moje pytanie.

   Na tą chwilę te konta nie są mi potrzebne i chciałam je zamknąć, ale zauważyłam, że przedłużyli promocję, więc jednak bym zostawiła - za niedługo mogą się przydać, a nie wiadomo, jakie lokaty będą wtedy w ofercie.

   Usuń
 10. Nic nie piszecie o PKO z żubrem i PKO że skarbonką U nich się nie opłaca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczysz żartować? W tych 2 bankach max to 1,8%

   Usuń
  2. PKO jeszcze kiedyś była lokata mobilna. Teraz już nawet jej nie ma. Tam się nie idzie by zakładać lokaty. CHoć wielu emerytów tylko tam własnie trzyma zaskórniaki.

   Usuń
  3. Moja mama też ma konto w PKO i dla mnie mówiła: "Tylko w PKO zakładaj, jak gdzie indziej założysz to wszystko stracisz, bo te wszystkie banki upadną, a PKO zostanie." Ale ja założyłam w mbanku, a teraz myślę o zmianie na inne.

   Usuń
  4. "PKO z żubrem" to Bank Pekao S.A. - omijać szerokim łukiem!

   Usuń
 11. Idea już tnie procenty, max to 3,8.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Hicie. Dobrze że nie ruszyli na Nr 1 :)

   Usuń
  2. I Hicie Plus.

   Usuń
  3. Lokatę nr 1 jeszcze trzymają na 3,8%

   Usuń
 12. Mam pytanie czy można mieć tylko konto systematyczne w Santander bez ror-u.
  Jeśli konto jest konieczne ile kosztuje oraz czy karta debetowa jest obowiązkowa?
  Dzięki za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo systematyczne pewnie można mieć ale wtedy będziesz mieć standardowe oprocentowanie. Bo 2,7% przy włączeniu automatycznych zleceń stałych z Konta Jakie Chcę.

   Usuń
 13. A czy nie może być wplyw z innego banku? Rozumiem ze musi być z konta jedynego jako zlecenie stale. Czy to konto można miec bez debetowki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Systematyczne? To będziesz miał standardowe oproc. 0,4%. Musi być z zlecenie stałe z Konta Jakie Chcę.

   Usuń
 14. A w aliorze z pakietem korzyści jest 3% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W artykule masz: "Obecnie ta rywalizacja przystopowała. Przykładowo jeszcze we wrześniu aż 4 banki serwowały stawkę 3% na koncie oszczędnościowym. Teraz robi to tylko jeden bank. Takie oprocentowanie mogą uzyskać posiadacze Konta Jakże Osobistego w Alior Banku (zarówno dla obecnych klientów, jak i tych, którzy dopiero takie konto założą). Obowiązuje ono dla kwoty do 20 000 zł i jest gwarantowane do końca 2019 r."

   Usuń
  2. Jednak utrzymanie KJO nie jest bezwarunkowo darmowe podobnie jak Konta 360° w Millennium, dzięki któremu można założyć KO Profit.

   Usuń
  3. No tak samo masz w Getinie i Santanderze ale warunki są łatwe do spełnienia ;D

   Usuń
 15. Ja mam pytanie odnośnie ko w ING bo zona swoje "grosze" boi się inwestować po za bank ING a teraz kończy jej się 7 styczeń 4 miesięczne ko 2,5% co zrobic żeby znów mozna było założyć bo podobno na jakiś dzień się saldo liczy i musza być nowe środki ktoś cos podpowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przemów jej że lepiej zmienić bank i mieć lepsze oprocentowanie. Nawet 3,5% w Getinie

   Usuń
 16. Czas zbierać wszystkie oszczędności do Getin lub Idea.
  Myślę że za 2 lata będzie trzeba uciekać od banków bo będziemy bankrutami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ty. ja nie zamierzam bankrutować.

   Usuń
 17. W Idea banku ciągle jest lokata Zawrotna. Robiłem przed chwilą przelew do Aliora. 3,5% na 3 mies.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...