Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 250 zł za Konto dla Ciebie w Credit Agricole

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

7.01.2019

Nawet 250 zł za Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Wystartowała nowa promocja kont osobistych w Credit Agricole.

Premia do 250 zł za Konto dla Ciebie w Credit AgricoleTo już od dłuższego czasu wyczekiwana okazja do bankobrania w tym banku. Ale czekać było warto, bo znów mamy do czynienia z kumulacją promocji. Do wzięcia jest bonus 200 zł na start oraz dodatkowa premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia.

[Aktualizacja: O nowej promocji Credit Agricole przeczytasz tutaj]

I poniżej znajdziesz opisy obydwu promocji. Są to:
 • "Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie" (z bonusem 200 zł) oraz
 • "Program Poleceń II" (z premią 50 zł za otwarcie konta, ale i z premiami za polecenia).

Jak już wspomniałem, promocje te łączą się ze sobą, więc zgarnąć można 250 zł... lub więcej (jeśli będziesz polecać konto innym osobom - ale to już opcja dla chętnych).

Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie (z bonusem 200 zł)


Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji z bonusem 200 zł może być osoba pełnoletnia, a wykluczenie jest tylko jedno:
"Z Promocji nie może skorzystać klient, który w okresie trwania Promocji [od 7.01. do 31.03.2019 r. - przyp. Mr. Złotówa] był już Posiadaczem konta indywidualnego, którego umowę wypowiedział w tym okresie."

Zasady promocji. By skorzystać z promocji należy złożyć wniosek o konto oraz:
 • najpóźniej do 31.03.2019 r.:
  • zawrzeć umowę z bankiem;
  • wypełnić "Zlecenie przekazywania środków" oraz 
  • upoważnić Credit Agricole do przeniesienia konta;
 • zapewnić stały wpływ na konto w kwocie co najmniej 1 000 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe (regulamin nie precyzuje od kiedy należy zapewniać wpływy, więc najlepiej zrobić to czym prędzej, bo wtedy szybciej wpadnie bonus).

Pojęcie "Zlecenia przekazywania środków" w regulaminie promocji nie zostało sprecyzowane (brak jego definicji!), ale znamy je już z poprzednich edycji. To dokument, który bank wysyła do pracodawcy, by ten przekazywał wynagrodzenie na Twe nowe konto... aczkolwiek nigdzie więcej już nie ma informacji, by wpływy wymagane na konto miały być konkretnie tymże wynagrodzeniem. Zatem wystarczy "stały wpływ", który regulamin definiuje już tak:
"suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam, Programu Systematycznego Oszczędzania, Antidotum PRO, Antidotum Progresywnego, przelewów wykonanych w wyniku odkupienia jednostek uczestnictwa w Funduszu Inwestycyjnym dystrybuowanym przez Bank lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank [czyli Credit Agricole - przyp. Mr. Złotówa], jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika"

Zatem w skrócie: nie może to być przelew z Twego konta w Credit Agricole, którego jesteś posiadaczem lub pełnomocnikiem. Ale nie ma wymogu, by było to wynagrodzenie. No i nie ma przeszkód, by był to przelew np. z Twego konta w innym banku.

Upoważnienie do przeniesienia konta. To dokument, który w Twym imieniu pozwoli bankowi zamknąć Twe konto w "starym" banku (bo nie jest to przeniesienie numeru rachunku, a więc takie przeniesienie, które znamy z przenoszenia numeru telefonu między operatorami telekomunikacyjnymi). Może to być dowolne konto osobiste (dyspozycja dotyczy wyłącznie jednego, wskazanego rachunku, więc jeśli posiadasz w takim banku także i inne konta, to one pozostaną aktywne). By taka dyspozycja mogła być zrealizowana, pamiętaj aby dane w upoważnieniu, a także Twój podpis zgadzały się z danymi oraz ze wzorem podpisu w banku, w którym konto ma być zamknięte.

Numer rachunku konta do przeniesienia należy wskazać już podczas składania wniosku o konto w Credit Agricole (na samym końcu niniejszego wpisu, w podlinkowanych dokumentach, znajdziesz listę banków uczestniczących w procesie przenoszenia kont).

Wypłata nagrody. Bonus 200 zł wpadnie na Twe konto do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zapewnisz trzeci wpływ na konto.

Premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia


Zakładając konto w Credit Agricole, możesz też skorzystać z kodu polecenia od osoby posiadającej już konto w tym banku. Dzięki temu zyskasz dodatkową premię 50 zł. Jeśli nie znasz żadnego klienta Credit Agricole, to wiarygodny kod polecenia możesz uzyskać ode mnie - wyślij zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego tutaj.

Kod ten wpisz we wniosku o konto - zgodnie z poniższym zrzutem - w części wniosku zatytułowanej "POZOSTAŁE OPCJE" zaznacz "Otwieram konto z polecenia" i wpisz kod:
Jak otworzyć konto z polecenia w Credit Agricole


O ile jednak w promocji z bonusem 200 zł okres wykluczenia dla byłych klientów jest bardzo krótki, o tyle w programie poleceń wynosi on 265 dni (to czas przed zawarciem umowy, w jakim nie można było posiadać konta w Credit Agricole).

Oprócz wykorzystania kodu polecenia we wniosku o otwarcie konta, należy również umowę o konto zawrzeć w ciągu 30 dni od złożenia wniosku, a także wyrazić zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych (zgód tych nie należy wycofywać w czasie trwania programu poleceń, ani nie wyrażać sprzeciwu), a także zawrzeć umowę o bankowość internetową.

Polecony premię 50 zł otrzyma jeśli spełni dodatkowo w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy kalendarzowych od zawarcia umowy jeden z warunków:
 • zaksięgowane zostaną płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 300 zł lub 
 • zapewnienie wpływów na konto na kwotę min. 1000 zł (i ta druga opcja jest o wiele prostsza, bo idealnie może się pokrywać z warunkami w promocji z bonusem 200 zł).

Credit Agricole wypłaci premię poleconemu do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków (do momentu jej wypłaty konta nie należy zamykać, ani wypowiadać umowy). Polecający premię (także 50 zł) otrzyma wcześniej, bo do końca miesiąca po miesiącu otwarcia konta z polecenia.

Jeśli już posiadasz lub założysz konto w Credit Agricole, to również możesz je polecać. Do programu poleceń możesz przystąpić tutaj. Za skuteczne polecenie bank płaci 50 zł (a maksymalnie można zarobić do 500 zł, bo premie przysługują wyłącznie za 10 skutecznych poleceń; ta edycja programu poleceń trwa już od 10.04.2018 r., więc jeśli wcześniej polecałeś/-aś konto w Credit Agricole, to część tego limitu może być wykorzystana).

Konta osobiste w Credit Agricole - prześwietlenie


W promocji założyć można Konto dla Ciebie lub Konto VIP. Najprościej będzie je porównać za pomocą tabeli:

Konto dla Ciebie
Konto VIP
Opłata za prowadzenie konta
0/7 zł
opłata nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu na Twe konto zapewniłeś wpływ w wysokości 1 000 zł i wykonałeś co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.
0/30 zł
opłata nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu na Twe konto zapewniłeś wpływ w wysokości 10 000 zł lub średnie miesięczne saldo łącznie na rachunkach prowadzonych w ramach konta wynosi 200 000 zł
Opłata za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej
0 zł
0 zł
Opłata miesięczna za kartę ze standardowym wizerunkiem
0/9 zł
opłata nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu na Twe konto zapewniłeś wpływ w wysokości 1 000 zł i wykonałeś co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.
0 zł
bez warunków
Opłata za wznowienie karty (po upływie jej ważności)
10 zł
0 zł
Opłata za wypłaty z bankomatów
0/5 zł
opłata nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu na Twe konto zapewniłeś wpływ w wysokości 1 000 zł i wykonałeś co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.
Ze wszystkich bankomatów w Polsce bez warunków

W ofercie banku znaleźć można jeszcze Konto dla Ciebie MOVE! (dla osób w wieku 18-27 lat), ale ono nie kwalifikuje do promocji "Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie".

Po złożeniu wniosku o konto, gdy skontaktuje się z Tobą konsultant banku, wybrać możesz sposób podpisania umowy. Może to być kurier lub placówka banku. W pierwszym przypadku wszystkie formalności będzie można załatwić w rozmowie z konsultantem banku (w dokumentach do podpisania kurier przywiezie też wszystkie dyspozycje i zlecenia - w tym upoważnienie do przeniesienia konta).

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczce Marcie.


Przydatne dokumenty:

477 komentarzy:

 1. A można przenieść konto oszczędnościowe z BGŻ Optima?

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak prowadzę dział.gosp. to co podać w takim zleceniu przekazywania środków? Własną firmę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, możesz podać własną firmę. Przerabiałem to w poprzedniej edycji.

   Usuń
 3. Problem jak aktualnie nie posiada się konta do zamknięcia bo wszystkie zarabiają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W którymś z banków w którym masz konto załóż drugie i poświęć do zamknięcia.

   Usuń
  2. trzeba założyć obojętnie jaki i zamknąć ;)

   Usuń
 4. Nie do końca rozumiem "Zlecenia przekazywania środków". Skoro podam dane pracodawcy, to Bank zwróci się do niego o przekazywanie mojego wynagrodzenia. W takim przypadku jak ma się do tego przelew z mojego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo bank nie wymaga wpływu zgodnego z zleceniem. Tylko stałego wpływu. Wszystko masz rozbite w opisie.

   Usuń
  2. podajesz im dane podpisujesz papierek i mówisz, ze sam dostarczysz pracodawcy i ...nie dajesz pracodawcy a sam sobie wpłacasz po 1 tys.

   Usuń
  3. Najlepiej dane budżetówki w stylu straż pożarna 😉 Tam to trafi od razu do niszczarki.

   Usuń
  4. W sensie podać niepoprawnego pracodawcę?

   Usuń
 5. Złotówa a co w przypadku takim jak moj gdy nie mam konta które mogl bym zamknąć? tzn przenieść na potrzeby promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć bo jakieś musisz podać.

   Usuń
  2. Załóż dowolne konto aby je zamknąć w tej promocji :) np jako drugie czy szóste z kolei w San

   Usuń
  3. W takim przypadku możesz otworzyć jakieś konto w innym banku tylko po to, aby je za chwilę zamknąć ;)

   Usuń
 6. Jeśli zamknąłem konto w grudniu to mogę teraz je założyć i korzystać z promocji

  OdpowiedzUsuń
 7. Czeałem pół roku na nową edycję promocji i się nie doczekałem więc w końcu zamknąłem konto. Czyli jak wrócił do mnie przelew z tytułu zamknięcia konta w dniu 04.01.2019 to teraz mogę je ponownie otworzyć w celu zgarnięcia premii 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
 8. dwa pytania mam:
  1. wypełniam polecenie przelewu wynagrodzenia do pracodawcy i.... skoro przelew moze być od siebie to rozumiem że mogę powiedzieć w pracy żeby to olali (ważne żeby bank wysłał dyspozycję) dobrze roozmumiem??
  2. jezeli w planach 1.02 miałam zamknięcie konta w BNP Pariba (31.01.2019 dostanę ostatnią premie za otwarcie konta) to mogę w lutym kazać je przenieść do CA i załatwie dwie sprawy za jednym razm??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Tak.
   2) dokładnie tak. Tylko sprawdź czy czasem umowy w Paribasie nie można wypowiadać do wypłaty premii. Bo jeśli tak jest to wstrzymaj się z przenoszeniem do lutego. CA dość szybko to wysyła więc Paribas od razu potraktuje to jako wypowiedzenie co może zablokować ci wypłatę ostatniej premii

   Usuń
 9. Czyli praktycznie nie muszę podpisywać tego oświadczenia o przekazywaniu pięniedzy, tylko przelewać po te 1000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisać musisz. Nie musisz realizować.

   Usuń
  2. A wpływy muszą być z tytułem "wynagrodzenie"? Czy jakoś inaczej?

   Usuń
 10. Chętnie skorzystałabym z tej oferty, ale obecnie nie pracuję.
  Idzie jakoś ominąć "Zlecenie przekazywania środków" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką samą sytuację. Ktoś coś doradzi?

   Usuń
  2. ja podałem dane byłego pracodawcy

   Usuń
 11. I za to szanuję Credit Agricole, krótkie karencje i praktycznie od razu po zamknięciu konta można być nowym klientem.
  Szkoda, że ja jeszcze biorę udział w poprzedniej edycji i zostało mi z 5miesięcy :D

  OdpowiedzUsuń
 12. w poprzedniej edycji mówiło, się że samemu to zlecenie się przyniesie do kadr i to było na tyle. odznaczali gdzieś w systemie że warunek spełniony a sama dyspozycja do pieca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A teraz pytanie kluczowe. Co jeśli nie mam pieca? ;)

   Usuń
  2. Możesz rozpalić ognisko.

   Usuń
 13. A jeżeli posiadam od mniej więcej roku rachunek w tym Banku , to mogę polecać konto w tym programie ? I drugie pytanie : jako osoba polecająca muszę spełniać jakieś dodatkowe warunki , czy tylko polecony ma określone warunki spełnić >?

  OdpowiedzUsuń
 14. Szkoda że nie ma na liście Orange finanse, a tak nie mam konta które można zamknąć :(, chyba że założyć w SGB i po 2 tygodniach przenieść?? Czy ktoś ma lepszy pomysł??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też myślałem nad SGB bym wiedział to bym potrzymał konto z BNP albo poświęcę jedno z WBK

   Usuń
  2. czytam regulamin i mam pomysła, ja ich upoważniam, oni składają wniosek o zamknięcie rachunku a ja na tydzień przed końcem dzwonie do swojego banku że sie rozmyśliłem

   Usuń
  3. tak to bym nie kombinował bo Credit się kapnie i będą problemy jak Ci nie wypłacą. Patrzyłem i założę w SGB tylko wolalbym nie brać karty bo konto jest za free ale trzeba zrobić 5 transakcji kartą. Tylko nie wiem jeszcze czy bez karty można samo konto założyć. Zakładam i po 2 tygodniach zgłaszam w Credit - tak to widzę

   Usuń
  4. pamietaj o 265 dniach karencji za polecenie mi sie skonczy pod koniec lutego i wtedy będę myślał albo spółdzielczy albo założe jeszcze 1 w santanderze takie do usunięcia

   Usuń
 15. Teraz już można przenieść konto z każdego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest przecież lista banków więc niestety nie wszystkie:(

   Usuń
  2. Teraz spojrzałem że ta lista to jest z 2017, więc zadzwoniłem na infolinie Credit z zapytaniem czy są jakieś banki wykluczone (konta ror) w ramach przeniesienia w ramach promocji. Konsultant sprawdził i potwierdził że wszystkie konta ror mogą być przeniesione. Więc ja mam w orange finanse i to przeniose. Ale może warto byłoby żeby ktoś też to potwierdził.

   Usuń
 16. A co jak złożyłem wypowiedzenie 27 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Definicja jest jasna. Wypowiedzenia nie złożyłeś w czasie w okresie promocji.

   Usuń
  2. Z oferty nie może skorzystać klient, który w okresie trwania promocji miał konta, którego umowę wypowiedział w tym okresie.

   Usuń
 17. Z tego co rozumiem to praktycznie nie ma karencji?

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie mogę otworzyć tego załącznika zlistą banku w. Czy są na niej Santander bank i bank Pocztowy? Czy ktoś przynosił konta z tych banku w? I czy jeśli moim dochodem jest emerytura to też kwalifikuje się do tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest BZ WBK. Więc należy rozumieć że Santander to obowiązuje.

   Usuń
  2. Pocztowy jest. Na liście wskazano następujące numery rozliczeniowe (czyli z miejsc od trzeciego do dziesiątego w 26-cyfrowym numerze konta):
   13200006 - Bank Pocztowy SA Centrala/Bydgoszcz
   13201537 - Bank Pocztowy SA Centrum Giro

   Usuń
  3. w poprzedniej edycji mama zamykała z WBK i dochodem jest emerytura i wszystko było ok

   Usuń
 19. Wygląda na to, że już trzeci raz przytulę z żoną po 250 zł (plus 50 z polecenia) za przeniesienia konta do CA czyli znowu 550 zł zusammen - życie jest piękne!

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy to zlecenie przekazywania środków to może być np dane do zusu(emerytura) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej też ;) W definicjach zawartych w regulaminie możemy też znaleźć "Wynagrodzenie - środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów" (choć definicja ta jest o tyle zaskakująca, że już nigdzie więcej w regulaminie nie pada pojęcie "Wynagrodzenie"). Ale z tego można wywnioskować, że i ZUS może być.

   Usuń
  2. Złotówa, czyli wystarczy napisać to czego oczekują na tym papierku: np. z tytułu umowy o pracę, ale że nie wymagają zgodności do wzięcia udziału w promocji, może być przelew z mojego konta w innym banku. Co w takim razie z moimi danymi w przelewie (będzie przecież imię i nazwisko). Chyba, że można najzwyczajniej zrobić przelew na 1000zł i w tytule napisać "pomarańcze".

   Usuń
 21. Jak przy podpisaniu umowy przez kuriera obejść kwestię "Zlecenie przekazywania środków" - nie chcę zmieniać konta do wynagrodzeń....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. powiedz zgodnie z rawdą że sam zaniesiesz pracodawcy bo on chce osobiście żeby takie sprawy zlecać

   Usuń
 22. Czy na koncie przenoszonym lepiej żeby były jakieś środki np. 1 zł ? czy bez znaczenia i może być konto puste?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy. Jeżeli bank z którego przenosisz konto nie pobiera opłaty za taki przelew możesz zostawić parę złotych i po ich wpływie do CA masz pewność, że konto zostało przeniesione.
   Ja poprzednim razem przenosiłem konto z BZWBK, oni biorą chyba nawet 8 zł za przelew do innego banku, dlatego najlepiej w tym wypadku przenieść wyczyszczone konto.
   Pamiętam, że w poprzedniej promocji dostałem smsa od CA, który brzmiał mniej więcej tak "Pamiętaj aby zapewnić dodatnie saldo przenoszonego konta", poprzednio nie trzeba było się tym przejmować, konto z saldem 0 zł też się przeniosło, ważne że nie było debetu.

   Usuń
 23. Mam rachunek osobisty w ING i co prawda na tej liście Banków z którego można przenieść rachunek ten Bank jest ale nie ma takiego nr rachunku jaki ja posiadam . Czyli co takiego rachunku nie przeniosę ? ( troche dziwne bo zakładany w tamtym roku) ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy dobrze rozumiem, że według regulaminu promocji nie ma konieczności złożenia wniosku o konto przez stronę internetową i można załatwić wszystko w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
 25. Może ktoś podać kod polecenia?
  Czyli wystarczy podpisać przekazywzanie środków do pracodawcy i nie dostarczyc tego papierka?

  OdpowiedzUsuń
 26. Na liście banków jest Getin Noble Bank. Czy to to samo co Getin Bank?

  OdpowiedzUsuń
 27. Ile czasu mija od złożenia wniosku do telefonu z banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie trwało 30min:)

   Usuń
  2. A ile czasu mija od wizyty kuriera do aktywacji konta?

   Usuń
 28. Czy jeśli zlecę zamknięcie konta w citi i napisze do citi żeby, zignorowali te zamknięcie przysłane przed CA, to czy tak się stanie? W poprzednich edycjach po zleceniu zamknięcia nie zostało zamknięte żadne konto, niewiem czemu, a teraz zależy żeby citi nie był zamknięty przez pomocje i reklamację do nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko się nie pospiesz z wycofaniem tej dyspozycji bo wtedy mogą poinformować CA i z wszystkiego nici.

   Usuń
 29. Czy promocja obowiązuje również podczas otwierania konta dla ciebie w placówce bankowej?

  OdpowiedzUsuń
 30. chce założyć konto i chętnie skorzystam z polecenia proszę podać Wasz kod

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Instrukcja uzyskania kodu polecenia jest opisana powyżej (w prześwietleniu promocji). Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy - kod przyjdzie mailem.

   Usuń
 31. Złożyłem wymowienie o konto w dniu 28 grudnia. Czyli gdy mi już je zamkną to mogę na nowo zostać ich klientem i zgarnąć 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Definicja z regulaminu na to wskazuje :)

   Usuń
  2. To super. Takie promocje bardzo lubię.

   Usuń
  3. myślicie ze to przejdzie?

   Usuń
  4. "Z Promocji nie może skorzystać klient, który w okresie trwania Promocji [od 7.01. do 31.03.2019 r. - przyp. Mr. Złotówa] był już Posiadaczem konta indywidualnego, którego umowę wypowiedział w tym okresie."

   Skoro więc wypowiedzenie nie jest złożone "w tym okresie" a wcześniej to wszystko jasne.

   Nie dziwmy się niczemu. Kiedyś CA płacił 100 zł za zamknięcie konta. Tak, to nie pomyłka. Po wypowiedzeniu wpłacał 100 zł na zamykane konto.

   Usuń
 32. Mr. Złowówa, chcę przenieść konto Ing Direct. Poza rorem mam w Ing KO OKO i KK.
  Moje pytanie - czy wcześniej muszę zamknąć KO i KK ? Czy te produkty zostaną z automatu zamknięte po zleceniu tej dyspozycji CA ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Upoważnienie dotyczy wyłącznie przeniesienia konta osobistego, więc inne produkty należy zamknąć odrębnie (samodzielnie).

   Usuń
 33. A to trzeba zamknąć to konto na które wpływało wcześniej to wynagrodzenie od pracodawcy , czy też można zamknąć inne konto na które nie wpływało żadne wynagrodzenie >?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie jakie. CA przecież nie wie na jakie konto wpływa twe wynagrodzenie.

   Usuń
 34. Czy ktoś chwilowo bez pracy przeszedł całą procedurę czy lepiej sobie odpuścić ze względu na upoważnienie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawaj smialo podobno dalej pracujesz w tym samym miejscu i zaniesiesz papierek osobiście?

   Usuń
 35. czy oszczędnościowe Idea Bank można przenieść?

  OdpowiedzUsuń
 36. Czy Envelobank jest na liście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłem dwa razy na infolinię Credit i akceptuje wszystkie ror, ale dla pewności sam zadzwoń i się dopytaj czy Twój bank również.

   Usuń
  2. @marton, Envelobank nie jest odrębnym bankiem - jest tylko "bankowością cyfrową" Banku Pocztowego. Konta Envelo mają te same numery rozliczeniowe co inne konta w Banku Pocztowym. Nie przenosisz więc konta z Envelobanku, tylko z Banku Pocztowego.

   Usuń
 37. A jak później można zamknąć konto w CA? Można online, telefonicznie lub korespondencyjnie (bez potwierdzeń notarialnych) czy tylko w placopla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko 2 opcje:

   placówka banku lub

   list (adres: Credit Agricole Bank Polska S.A., Departament Rozwoju Jakości Obsługi Klienta, pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław)

   Usuń
 38. W czerwcu 2018r. polecałam już konto i miałam swój kod na polecenie. Teraz wygenerowałam nowy, bo chcę polecać konto znowu i przysłali mi kod inny niż wcześniej miałam. Skoro ta promocja trwa już od kwietnia 2018r. to zastanawiam się, który kod należy użyć teraz - ten pierwotny czy obecny. Czy może oba są dobre?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam przypadek ! Sam jestem ciekaw który z dwóch jest dobry, czy może oba ??

   Usuń
 39. W Millenium dodaje kolejne konto osobiste (fake konto), oprócz podstawowego 360.
  Konto dodatkowe przenoszą, a główne nadal zostaje.
  Czy tak to będzie wyglądać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie poprzednika, czy stworzone w ten sposób dodatkowe "fake" konto wystarczy do spełnienia wymogu, upoważniania Credit Agricole do przeniesienia konta ?

   Usuń
  2. O ile można mieć drugi ROR w Millennium. W Santanderze takie coś przeszło. Tego samego dnia otworzyłem konto i podałem je do przeniesienia.

   Usuń
  3. W jaki sposób dodałeś nowe konto w Santanderze? Przez strone/aplikacje, czy trzeba iść do banku?

   Usuń
  4. W Santanderze (jeszcze za czasów BZWBK) otwarłem kolejne konto (bez karty, żeby mi się jakieś opłaty nie naliczyły) w bankowości internetowej (umowę potwierdziłem smsem) i jeszcze tego samego dnia poszedłem do CA je przenieść... Za BZWBK nie było limitu posiadanych kont, był okres, że miałem chyba 7...

   Usuń
 40. Czy ten wpływ min. 1000 zł wystarczy że się pojawi w historii i może po 1 dniu np. 950 zł zniknąć z konta przelewając do innego? Czy $$ musi być na koncie cały czas i trzeba płacić tymi środkami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy pojawienie się w historii. Część lub całość można wydać/przelać/wypłacić nawet i tego samego dnia.

   Usuń
 41. Czy w promocji może wziąć udział osoba która jest pełnomocnikiem posiadacza rachunku w Agricole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji w zakresie wykluczeń odnosi się jedynie do posiadacza konta. Nie ma nic o pełnomocnikach, więc co nie jest zabronione to jest dozwolone ;)

   Usuń
 42. Konto i kartę zlikwidowałam dawno temu ale pozostał mi dostęp internetowy, czyli umowa ramowa. Czy to mnie wyklucza z tych promocji?

  OdpowiedzUsuń
 43. @ Złotowa wysłałem do Ciebie maila z prosba o kod polecenia, kiedy mi przeslesz ?

  Rozumiem, ze osoba polecona i polecajaca zgarnie po 50zl ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W celu uzyskania kodu polecenia polecam formularz, do którego linkuję w powyższym opisie promocji. Wtedy odpowiedź idzie automatycznie.

   Z odpowiedzią na wiadomości idzie to wolniej (bo są różne tematy, a maili, zapytań itp. dostaję sporo).

   Tak, w programie poleceń zarabia i polecający, i polecony (po 50 zł).

   Usuń
 44. Czy ten link jest na pewno dobry? Nie ma tam żadnej informacji o premii 200 zł. tylko o koncie oszczędnościowym, stąd moje wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To taki sam wniosek jak każdy inny. Nie ma jakiejś dedykowanej strony. Promocja póki co przez bank nie jest jakoś szczególnie eksponowana (na stronie banku można ją znaleźć tylko w zakładce 'PROMOCJE', ale informacji na jej temat nie ma nawet w zakładce o kontach).

   Usuń
 45. Czy można przenieść konto ROR INTELIGO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można, ale zapewne będą utrudniać i trzeba będzie spróbować konto przenieść ponownie po zmianie wzoru podpisu

   Usuń
 46. Jeśli chcę spełnić warunki do programu poleceń to do 300zł transakcji bezgotówkowych przelew na revolut przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
 47. Osobę, która wysłała zgłoszenie o kod polecenia, podając adres woj*****12@gmail.com proszę o kontakt raz jeszcze - dostałem zwrotkę "Nie znaleziono adresu" (być może jest jakaś literówka?).

  OdpowiedzUsuń
 48. Mam cały czas mętlik w głowie czy pakować się w tą promocję bo nie wiem czy robią problem w placówce z tym "Zleceniem przekazywania środków" Nie chcę już zmieniać danych do wypłaty wynagrodzenia. Co wtedy zgodzą się na zlecenie przekazywania środków od siebie? Mam podać swoje dane. To jest takie masło maślane skoro i tak muszę robić wpływy min 1000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musi być wplyw od pracodawcy, wystarczy deklaracja wplat, min. 1000 zł. Nic ponad wymagania z regulaminu nie jest wymagane.

   Usuń
  2. Nie robią żadnego problemu. Specjalnie wybrałam podpisanie umowy w banku, żeby powiedzieć, że sama zaniosę papier do pracodawcy.Pani,że nie ma problemu i mam papier u siebie i też nie daję. Nie wiem czy kurier by zostawił dlatego wolałam przejśc się do banku

   Usuń
 49. Ten link do założeni konta nie działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tam przekierowania na stronę banku i tam znajdziesz wniosek o konto

   Usuń
 50. a co podac we wniosku do pracodawcy wole przesylac sam 1000zl. co miesiac mniej zachodu...Moge wymyslec dane??

  OdpowiedzUsuń
 51. Witam. Chciałbym uzyskać potwierdzenie odnośnie zlecenia przekazywania środków. Czy jak powiem że sam dostarczę te zlecenie do mojego pracodawcy bank i tak będzie próbował się z nim skontaktować w tej sprawie? I druga sprawa. Jak będę przelewał środki z mojego konta w innym banku to muszę coś wpisywać w tytule przelewu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rok temu u mnie nie próbowali się kontaktować. Przelewała mi żona (to tak dla pewności) z tytułem "Wynagrodzenie"

   Usuń
 52. Odnośnie wymogu wypełnienia polecenia przelewu wynagrodzenia od pracodawcy: czy w "Zleceniu przekazywania środków" można zlecić przelewanie tylko wskazanej części wynagrodzenia (n.p. 1001 zł) przez 3 kolejne miesiące?

  OdpowiedzUsuń
 53. Widzę, że z tym Zleceniem przekazywania środków to każdy inaczej... Mi pani przez telefon zapytała, czy przenieść, to powiedziałem, że sam dostarczę do pracodawcy. Ale czy muszę to wypełnić faktycznie przy kurierze i podpisać z danymi pracodawcy? Już sam nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 54. A co w przypadku studenta, który nie jest zatrudniony? Może otworzyć konto w promocji jesli nie zleci przekazywania środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 200 zł nie dostaniesz bez wypełnienia zlecenia.

   Usuń
  2. Ja bym polemizował regulamin wyraznie mowi o stypendium.
   Masz na pewno jakieś albo socjalne albo naukowe w poprzedniej edycji to przechodziło.

   Usuń
 55. jakie są możliwości podpisania umowy? kurier? czy można się przejść do oddziału?
  oczywiście pytam przez to zlecenie przekazania środków, które to zapomnę dostarczyć pracodawcy... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozesz ale od dzisiaj juz jest wymog podawania (wypełnienia) w oddziale zlecenia przekazywania srodkow, ktory i tak idzie do kosza bo na drugim deklarujesz wplywy min. 1000zł.

   [dalsza część usunięta - przyp. Mr. Złotówa; przypomnę, że zgodnie z zasadami komentowania nie są publikowane komentarze z kodami poleceń, danymi kontaktowymi itd.]

   Usuń
 56. U mnie taka historia że przeniesienie konta zostało odrzucone przez Santander bo dane się nie zgadzają. Muszę teraz iść je zaktualizować i jeszcze do CA też iść zaktualizować upoważnienie by wysłali raz jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 57. Czy jak na potrzeby promocji założę 2 konto w mB i podam jego nr do zamknięcia, to nie wpłynie to na promocję zwrotu za zakupy w mB z której aktualnie korzystam?

  OdpowiedzUsuń
 58. Witam ,Złotówa mam takie pytanie jeśli miałem już u nich konto założone w takiej samej promocji jak ta (czyli 200 pln za przeniesienie z innego banku ) to czy mogę skorzystać znów z tej promocji ? Niektóre banki wykluczają klientów którzy skorzystali już kiedyś z oferty promocyjnej ,jak jest w przypadku Millennium i tej promocji ??? załapię się czy nie ???? pozDrawiaM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli spełnione będą warunki opisane w prześwietleniu promocji to jak najbardziej możesz skorzystać. Zdobycie takiej premii w przeszłości nie ma znaczenia ;)

   Usuń
  2. Dziękuję za szybką odpowiedź i pozDrawiaM ;-)

   Usuń
 59. Co do zlecenia przelewu środków. Pani prze tel spytała czy sam chce dostarczyć do pracodawcy. Powiedziała że to nie wpływa na promocję. Jak przyszły dokumenty do podpisu były spięte razem. A osobno było dołączone zlecenie do wpisania i chyba do zniesienia do pracodawcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Marton. Czyli jako obecnie niepracujący mogę wziąć te papiery i nie odsyłać tego dotyczącego danych firmy, a później zrobić przelewy z innego konta?

   Usuń
  2. Mam nadzieję że tak ;-) tak zrobiłem i jak piszą wtajemniczeni we wcześniejszą edycję... działało

   Usuń
 60. W oddziale dopytywałem czy wszystkie konta biorą udział w przeniesieniu, zapewnie otrzymałem że tak. Niestety dzisiaj sms ze przeniesienie konta jest nie możliwe. Czyli jeśli ktoś chce konto orange finanse przenieść niestety nie uda się. Ale już założyłem drugie w mbanku darmowe i to wskaże do przeniesienia. Mam nadzieje że nic nie pokręcą u nie przeniosą mi pierwszego konta w mbanku.

  OdpowiedzUsuń
 61. @Złotowa podaje swoj bo Ty przekazujesz czytelnikom kody (w tym mi, rodzinie) z poczatkiem 31..... Jak wiesz te kody sa jeszcze generowane z poprzedniej edycji programu polecen z ponad dwoch lat, sa wiec nieaktualne a piszesz, ze sa sprawdzone. Generowane nowe kody sa od 33..... dlatego podaje swoj [kod usunięty - przyp. Mr. Złotówa; przypomnę, że zgodnie z zasadami komentowania nie są publikowane komentarze z kodami poleceń, danymi kontaktowymi itd.], zeby nie okazało sie, ze ktos za miesiąc dwa nie otrzyma premii z polecenia. Podaj moj kod tez innym, ktorzy napiszą do Ciebie z prośbą, bo moj jest na 100% sprawdzony i pewny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualna (II) edycja programu poleceń trwa od 10.04.2018 do 31.03.2019 r. Przekazywany kod polecenia został wygenerowany 24.05.2018 r., więc jest aktualny.

   We wcześniejszych edycjach była inna cyferka na początku kodu (w I edycji programu poleceń kod zaczynał się od dwójki, a jeszcze wcześniej - w programie PoleCAm z 2016 r. - od jedynki).

   Usuń
  2. Mi dziś pan podczas rozmowy powiedział, że nie ma obowiązku podawania danych Bankowi do przekazania pracodawcy. Ma być tylko jakieś oświadczenie, że zrobię to sam. Co ciekawe pomylił się co do warunków uzyskania 50zł. Użył "i" zamiast "lub" i to nawet po dopytaniu przeze mnie czy nie ma tam być właśnie "lub" powiedział, że nie (chodzi o płatności na kwotę conajmniej 300zł kartą co miesiąc).

   Usuń
  3. Tak się składa, że "i" zamiast "lub" to spora różnica ... życie swoje, a regulamin swoje?

   Usuń
 62. Witam a jak wykorzystasz swój kod polecenia do maksymalnosci który dostarczysz tym co proszą to otworzysz możliwość aby czytelnicy wysyłali swoje kody polecania a ty będziesz wysyłał je tym co proszą o nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy mi na tym, by każdy kto za mym pośrednictwem otrzymuje kod polecenia miał pewność, że premię otrzyma. Dlatego, że wiem iż kod jest aktualny, a ja konta nie zamknę za wcześnie. Niestety dystrybuując inne kody nie jestem w stanie za nie odpowiadać.

   Usuń
 63. to jak to w końcu jest z tym wynagrodzeniem ? czy lepej wybrać podpisanie umowy w banku i zabrać ze sobą "niby" do pracy druk do zlecenia przelewu środków ? Bo kurier pewnie zabierze i może spowodowac ze bank sam wyśle do pracodawcy .
  Jeśli nie bedzie zlecenia środków a zapewnię wpływ ze swojego konta w innym banku to przejdzie i warunki będą spełnione ?

  OdpowiedzUsuń
 64. Czy zlecenie przeniesienia konta skutkuje zamknięciem i całkowitą likwidacją konta i powiązanych produktów w poprzednim banku - w taki sposób, że rozpoczyna się w nim okres karencji, czy muszę jednak sam podjąć działania w "starym" banku, żeby całkowicie zlikwidować produkty (ROR i karta, bankowość internetowa i mobilna, zgody marketingowe)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, zamykane jest tylko to jedno wskazane przez Ciebie konto. Ja tak mialam w mbanku w poprzedniej edycji

   Usuń
 65. " 9. Polecony - pełnoletnia osoba fizyczna, którą Polecający zachęcił do zawarcia umowy Konta, a która w okresie 265 dni przed zawarciem umowy Konta, nie była posiadaczem konta"
  Dobrze rozumiem, że jak np. w maja 2018 zamknęłam konto, to teraz tych 50 zł za otwarcie z polecenie jednak nie dostanę?

  OdpowiedzUsuń
 66. Witam
  Te zamknięcie konta moim zdaim bibjst wymagane, brale udział w dwóch poprzednich promo i żadne kont nie zostało zamknięte, zpowdu jais ta problemów, peie dostałem, ponieważ spelnilem warunek, czyli podpisalem zlecenie zamknięcia konta a to jest warunek a njezamkniece konta, podobna sytuacja m se przy zleceniu środków.

  OdpowiedzUsuń
 67. Mr Złotowa a jak to działa w przypadku posiadania kilku rachunków w jednym banku i podaniu nr jednego do zamknięcia? Bank zamknie tylko jeden a co z pozostałymi? Nie chcę aby były zamknięte podobnie lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zamkną TYLKO ten co wskażesz, przerabiałam w poprzedniej promocji

   Usuń
 68. Czy mogę podać do zamknięcia konto będące w okresie wypowiedzenia (od 30.12.2018 do 30.01.2019) w innym banku, czy najpierw anulować wypowiedzenie?

  OdpowiedzUsuń
 69. Pracownik CA zapewnia mnie, że wystarczy założyć konto bezpośrednio u niego. On przenosi moje konto z innego banku i ponoć załapię się na tę promocję... Czy, aby napewno?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, konto w promocji możesz otworzyć w oddziale, bez składania wniosku przez internet.

   Usuń
  2. Zgodnie z regulaminem promocji: mozna i w placówce CA i przez infolinię.

   Usuń
  3. Czy ktoś już zakładał konto przez internet (kurier) i zostawił sobie część do przekazania w kadrach bez zwrotu do banku?

   Usuń
  4. A wspominałeś konsultantowi wcześniej, że tak chcesz zrobić czy najzwyczajniej zostawiłeś "i cześć"?

   Usuń
 70. A ja mam pytanie czy do zamknięcia konta można podać konto wspólne założone w placówce banku(konto wspólne z osobą 3 -niespokrewnioną ) ?Zgodnie z zasadami konto wspólne którego jest się współwłaścicielem możne zamknąć jak i wypowiedzieć dowolna osoba ,bez zgody 2 osoby .Czy w związku z tym mogę takie konto podać do zamknięcie ?proszę o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 71. Dzisiaj założone :) rejestracja online podpisanie w oddziale ,kod działa, dzięki adminie .
  Brak wymogu przelewu wynagrodzenia ,tylko określenie minimalnego wpływu ( 1 tyś )
  inaczej mówił konsultant ale może mają z tego dodatkową prowizję .A tak na marginesie kadrowa uświadomiła mnie że miejsce przelewu wynagrodzenia zależy tylko ode mnie a nie jakiegoś nawet największego banku i kropka .Trwało trochę dłużej niż normalnie ale mieli moje stare dane i trzeba było zaktualizować .Pozdrawiam Wszystkich .

  OdpowiedzUsuń
 72. Jak długo czekaliście na aktywację konta po wizycie kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 11.01 był kurier do dziś tj. 16.01 nie mam żadnej informacj

   Usuń
  2. Ja tak samo...

   Usuń
  3. U mnie kurier 10.01, a dziś telefon z banku, że nie mogą mi aktywować tej umowy i mam ją podpisać jeszcze raz w placówce. Gdyby nie promocje, to ten bank omijałbym szerokim łukiem.

   Usuń
  4. Dzisiaj dostałem SMS do bankowości internetowej ale umowy dalej nie ma

   Usuń
 73. Witam, dzisiaj w oddziale założyłem konto w promocji i konsultantka mówiła że aby otrzymać premie należy przelać wynagrodzenie. Sami wysyłali zapytanie do centrali i dostali taka odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 74. A dokument to Zlecenie przekazania środków a nie deklaracja wpływów więc komu tu wierzyc?

  OdpowiedzUsuń
 75. @Unknown - uwierz regulaminowi, który wspomina tylko o zleceniu przekazania środków ;)

  OdpowiedzUsuń
 76. Kiedy można wskazać formę zawarcia umowy z bankiem w placówce zamiast kurierem? Podczas całej procedury składania wniosku o konto jest mowa tylko o kurierze. Oraz czy można nie wrzucać skanu dowodu osobistego, a przedstawić go w placówce podczas zawierania umowy z bankiem? Póki co udało się wysłać wniosek bez skanu (była opcja dostarczenia kserokopii podczas wizyty kuriera - ale znów tylko ten kurier...).

  OdpowiedzUsuń
 77. Po poprzedniej promocji został mi aktywny dostęp internetowy do CA, czy to nie przeszkodzi we wzięciu udziału w tej edycji? Kont żadnych już u nich nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 78. Trochę nie nadążam w kwestii Zlecenia przekazywania środków. Bo skoro sam mogę go (nie)dostarczyć pracodawcy, to skąd Bank będzie wiedział, że je wypełniłem i podpisałem, zakładając, że będę podpisywał umowę przy kurierze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta akcja ma na celu przeniesienie konta do CA.

   Usuń
 79. @wilk stepowy sposób zawierania umowy możesz podać podczas rozmowy z konsultantem. Razem z nim przejdziesz cały etap weryfikacji wniosku i wybierzesz sobie placówkę w której zawrzesz umowę. W moim przypadku konsultant zadzwonił dosłownie 5 minut po złożeniu wniosku a wysyłałem go w okolicach 20.00 :D . Zlecenie przekazywania środków to tylko i wyłącznie informacja jaką kwotą będzie zasilany nowo otwarty rachunek oraz jakie jest źródło jego pochodzenia, np. umowa o pracę - nie trzeba podawać nazwy pracodawcy (zakładałem konto osobiście w placówce i taką informację otrzymałem) [dane kontaktowe zgodnie z zasadami komentowania zostały usunięte - przyp. Mr.Złotówa]

  OdpowiedzUsuń
 80. Czy oprócz zlecenia przekazywania wynagrodzenia do banku potrzebny jest jeszcze wypełnienie dokumentu w którym zadeklaruje się wpływ np. 1000 zł na to konto? Bo mam wrażenie, że niektórzy taki dokument wypełniali, a mi pani w placówce bankowej nic takiego do podpisania nie dała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, gdyż to "Zlecenie przekazywania środków" to fikcja - sprawdzone w poprzedniej edycji :)

   Usuń
  2. Ja miałem taka deklarację wysokosci wpływów i ich źródła. Jesli zamiast zadeklarowanej kwoty z konta firmowego wplace tylko 1000 ze swojego konta to nici z nagrody?

   Usuń
 81. Rzeczony "stały wpływ" na konto w kwocie co najmniej 1000 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe może pochodzić nawet od innego klienta CA - sprawdzone w poprzedniej edycji (przelew od żony) - to moja ulubiona promocja ... życie jest piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 82. Ja jeszcze dla pewności odnośnie "bezpłatności" prowadzenie konta (w tym bezpłatności za kartę)... Wystarczy w miesiącu wpływ 1000zł i płatność karta lub blik i konto i kartę mamy bez opłat?

  OdpowiedzUsuń
 83. Jak konto założone dziś , to można już je zasilić pieniędzmi i będzie się liczyć wtedy styczeń, luty, marzec do wypłaty premii czy dopiero od następnego miesiąca to wszystko powininem ruszyć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czym prędzej tym lepiej bo prędzej wpadnie premia :D

   Usuń
 84. hmm, po zalogowaniu na rachunku oszczędzam mam 0,40% (poprzednio konto zamykałem w listopadzie 2018 r) liczyłem na promocyjne 2,5%

  OdpowiedzUsuń
 85. No dziś w moim oddziale CA pani była nieugięta i musiałem podać adres do firmy i zadeklarować choć część kasy z wynagrodzenia :( na nic tłumaczenia że z innego rachunku zasilę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A można podać fikcyjne dane firmy?

   Usuń
  2. Tak. Im naprawdę chodzi o przeniesienie konta z innego banku, a reszta to jedynie zasłona dymna :)

   Usuń
 86. Mam jedno pytanie związane z zamykaniem kontem. Jak to się w praktyce odbywa i co ze środkami? Są one automatycznie przesyłane na nowe konto czy muszę je osobiście przesłać? jaki jest okres od zlecenia realizacji zamkniecia konto do jego finalnego zamknięcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej wyzeruj konto bo niektóre banki za taki przelew z zamykanego konta kasują prowizję jak za przelew zlecony w placówce (od kilku do 10 zł)

   Usuń
 87. Jeśli robię przelew "tytułem wynagrodzenia" z innego konta do CA to musi być w tytule : wynagrodzenie, pobory itp czy może być "wpłata" ?
  Ode mnie wymagano podania pracodawcy w oddziale, natomiast siostra przez infolinię również musiała podać i kurier upierał się ze musi wypełnić Zlecenie przekazywania wynagrodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie. Najlepiej wynagrodzenie bo to najpowszechniejsze ale w sumie nie ma aż takiego dużego znaczenia.

   Usuń
  2. Zlecenie przekazania wynagrodzenia deklarowałem, że sam przekażę pracodawcy. Moge niby tego nie zrobić, a w dokumentach do założenia konta był dokument, w ktorym deklarowałem że wplywy będą z tytułu umowy o pracę. Czy jeśli wplywy beda jednak jako przelew z mojego innego konta to uznaja do warunków promocji?

   Usuń
  3. w dokumentach do założenia konta był dokument, w którym deklarowałem że wpływy będą z tytułu umowy o pracę
   -----
   Jaki znowu dokument?

   Usuń
  4. Ludzie mylą "Zlecenie przekazywania środków" które jest po prostu fikcją z jakimś rzeczywistym zobowiązaniem.

   Usuń
  5. To powtórka z poprzednich edycji, te same pytania, te same dylematy :)

   Usuń
 88. Czy ktoś już otrzymał swoją umowę i ma aktywowane konto? Kurier z umową był 14 stycznia, dostałam pocztą pin do aktywowania karty, dostałam sms-y z hasłami do serwisów, info że karta już w drodze, a umowy ani widu ani słychu.

  OdpowiedzUsuń
 89. I czy przez to, że nie mam jeszcze umowy ani danych do konta, nie mogąc zrobić ani przelewu ani płatności kartą, pobiorą mi opłatę za prowadzenie konta?

  OdpowiedzUsuń
 90. Mr. Złotówa, wykazie banków nie widzę Nest banku. Czy można przenieść konto z tego banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ten wykaz sporządzono zanim jeszcze powstał Nest :)

   Usuń
 91. @MrZłotówa czy będzie można przenieść konto z BZ WBK (obecnie Santander), które zostało otwarte poprzez wideorozmowę ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak uzupełnisz wzór podpisu w Santanderze to przeniosą.

   Usuń
  2. Metoda otworzenia konta nie ma znaczenia - liczy się jedynie numer kontrolny.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...