Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 2,7% dla nowych środków (+ gwarantowana premia 200 zł dla nowych klientów)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

13.01.2019

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium: 2,7% dla nowych środków (+ gwarantowana premia 200 zł dla nowych klientów)

Wystartowała nowa, już 12. edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit. Bank Millennium niezmiennie daje 2,7% w skali roku, ale tym razem dla kwoty do 100 000 zł.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków + bonus 200 zł
A to oznacza możliwość nie tylko (po raz kolejny) załapania się na dobre - jak na obecne czasy - oprocentowanie, ale i na kumulację promocji dla nowych klientów. Przypomnę bowiem, że za otwarcie konta w Millennium czeka gwarantowana premia 200 zł.

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit konieczne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w Banku Millennium. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak je otworzyć i zyskać gwarantowaną premię 200 zł (to bonus wypłacany oprócz odsetek).

Główne cechy 12. edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit to:
 • oprocentowanie: 2,7% w skali roku dla "nowych środków";
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni od momentu pierwszej wpłaty "nowych środków" (w okresie promocji) na konto oszczędnościowe;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 12.01.2019 r. (pod uwagę bank bierze środki zgromadzone na koncie osobistym, rachunkach technicznych, oszczędnościowych i lokatach - także strukturyzowanych); 
 • maksymalna kwota: 100 000 zł; nadwyżka ponad tę kwotę objęta będzie stawką 1,4% w skali roku; 
 • czas obowiązywania oferty: do 30.03.2019 r. (to ostateczny termin, w którym możesz uruchomić promocję poprzez wpłacenie pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe; bez względu na to, czy środki wpłacisz teraz, czy dopiero pod koniec promocji, czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania będzie taki sam, a więc przez 92 dni);

Kto dopiero teraz zdecyduje się zostać klientem Millennium, dla tego sytuacja jest klarowana - każda wpłacona kwota będzie "nowymi środkami". Jeśli jednak jesteś już klientem tego banku od dłuższego czasu, konieczne będzie sprawdzenie salda środków na Twych rachunkach z końca 12.01.2019 r. Promocyjne oprocentowane będzie obowiązywać wyłącznie dla nadwyżki środków ponad wspomniane saldo. Osoby, które zastosowały się do mej sugestii sprzed kilku dni (tutaj), by wycofać środki przed weekendem, teraz mogą być pewne zaklepania sobie oprocentowania z kolejnej edycji promocji, do której przejdą po zakończeniu dotychczasowego 92-dniowego okresu promocyjnego oprocentowania z poprzedniej edycji. 

Przypomnę, że choć kolejne promocje oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit niezmiennie wymagają wpłacania "nowych środków", a i w regulaminie znajduje się zapis "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie", to przy odpowiedniej taktyce można korzystać z kolejnych edycji (jedna po drugiej). I jest to możliwe przy lokowaniu nawet tej samej kwoty. Zastosować trzeba jednak prosty trik, który polega na tym, że środki z kont w Millennium wycofane są na odpowiedni moment (który do nowej promocji pozwala podchodzić z najkorzystniejszym saldem środków). Więcej na ten temat piszę tutaj. Dzięki temu konto oszczędnościowe w Banku Millennium, choć w innych bankach można przecież znaleźć wyższe oprocentowanie, wyróżnia się na tle innych kont oszczędnościowych. Te bowiem oferują promocyjne stawki, ale tylko przez krótki okres (np. przez 3-4 miesiące), po upływie którego trudno załapać się na kolejne promocje.

Konto oszczędnościowe Profit - szczegóły oferty 


Konto oszczędnościowe Profit prowadzone jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Jak to zazwyczaj bywa w przypadku tego typu rachunków, tak i tu w miesiącu kalendarzowym bezpłatna jest tylko jedna, pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu bank naliczy 7,50 zł. 

Dla osób wpłacających większe kwoty (powyżej 50 000 zł) mankamentem w przypadku Banku Millennium może być dzienny limit przelewów zlecanych za pośrednictwem bankowości internetowej. Wynosi on właśnie 50 000 zł, więc w przypadku przelewania środków do innego banku, transakcje będzie trzeba rozłożyć na więcej niż jeden dzień. Sposób na jak najsprawniejsze korzystanie z konta przy powyższym ograniczeniu również podsuwam we - wspomnianej już - instrukcji.

W sytuacji gdy jesteś już klientem banku, konto oszczędnościowe otworzysz w bankowości internetowej. 


25 komentarzy:

 1. No szkoda że oprocentowanie nic się nie zmieniło. Ale dobrze że zasady utrzymane. Ja kwotą się mieszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oprocentowanie z ostatniej edycji kończy mi się 11.02. Czy teraz zgłosić rezygnację z niej? By być w tej nowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z niczego nie musisz rezygnować. Jak skończy ci się promocja 11.02. to od 12.02. będziesz mieć 2,7% z nowej edycji.

   Usuń
  2. Oczywiście pod warunkiem że na 12.01. wypłaciłeś kasę.

   Usuń
  3. W regulaminie jest nawet wyjaśnione
   "W przypadku wpłaty Nowych Środków na Konto Oszczędnościowe Profit w okresie uczestnictwa w innej promocji na tym Koncie Oszczędnościowym Profit, której okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego zakończy się najpóźniej dnia 29 marca 2019 r., po zakończeniu obowiązywania tej promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit rozpocznie się Okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach edycji 12 Promocji"

   Usuń
  4. A jak nie wypłaciłem 12.01 bo sobie zapomniałem to jeszcze mogę jakoś wskoczyć na wyższy procent, czy pozostaje mi zmienić bank jedynie?

   Usuń
  5. A jak nie wypłaciłem, to pozostaje mi jedynie przenieść pieniądze do innego banku, innej promocji?

   Usuń
 3. Jutro wpłace np 7 tys zł
  Za pare dni przeleje np 2 tys zl. Za miesiąc kolejne 3 tys zł.
  Jak to wtedy będzie liczone, oprocentowane ? Na koniec każdego dnia ?

  Jeśli tak to jak się to ma to poprzedniej sytuacji na koncie oszczędnościowym - wiedzialem że w piątek 11.01.2018 trzeba wycofać środki z rachunku, to od paru dni wcześniej obserwowałem stan środków na rachunku. I jak był na 5 stycznia, taki sam był na 11 stycznia i tyle przelałem na inne swe konto ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koncie oszczędnościowym odsetki naliczane są za każdy dzień od kwoty która znajduje się na nim na koniec dnia, a zsumowana kwota odsetek wypłacana jest na koniec miesiąca kalendarzowego.

   Nie do końca rozumiem tę obserwację zmian salda w ostatnich dniach. Do 12.01. należało wycofać środki z kont w Millennium, tak by do nowej edycji przygotować się z możliwie najkorzystniejszym (najniższym) saldem środków w Banku Millennium. Jeśli już wcześniej posiadałeś oszczędności na koncie oszczędnościowym Profit i korzystałeś z promocyjnego oprocentowania np. wpłacone 1.12. w ramach 11. edycji, to teraz ciągle masz jeszcze 2,7% z poprzedniej edycji (nowe środki liczone ciągle względem salda z 13.10.), a po upływie 92 dni (liczonych od tej przykładowej wpłaty z 1.12.), od kolejnego dnia włączy Ci się oprocentowanie z 12. edycji (ponownie 2,7% w skali roku) i znów na kolejne 92 dni. Z tym, że te promocyjne oprocentowanie będzie już liczone dla "nowych środków" liczonych względem salda z 12.01.2019 r.

   Usuń
  2. No teraz mi się rozjaśniło :-)
   Czyli jeszcze jakiś czas bedę w 11 edycji, a potem wskocze w 12 edycje.
   Ale środki i tak trzabyło wyzerować na 12 i jutro wpłacić od nowa :-)

   Usuń
 4. w idei mam 3,8% z pocałowaniem w ręke, niech sie staraja bardziej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idź idź , a najlepiej do skoku pójdź i tam ulokuj.

   Usuń
  2. A co masz do skoków, też są objęte BFG.

   Usuń
  3. Nie wierzę w BFG, gwarancjami w tym kraju to mogą być co najwyżej objęte tzw. Aniołki pana G.

   Usuń
  4. No to trzymaj w skarpecie.

   BFG działa bez zarzutu. Wypłacali już pieniądze klientom Skoków i SK Banku i wszystko grało jak należy.

   Usuń
 5. Jak bank podchodzi do środków z soboty tj. 12.01 przekazanych zwyklym elixirem przed koncem dnia? Srodki przelałem rano zwyczajnie z gapiostwa w sobote i teraz teoretycznie w poniedzialek beda na odrębnym rachunku innym niz millenium. Czyli teoretycznie w sobote bylo rano iles tam zł. Zaraz potem wszystko przelane na inny rachunek. Jak to jest z badaniem salda czy te środki "fizycznie" dalej sa w millenium czy zawisly w przestrzeni poza bankiem i saldo bedzie wynosić zero?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... ciężko stwierdzić bo nie praktykowałem takiego schematu ale jedno jestem pewien. Wypłaciłem w którejś edycji wszystkie pieniądze tak żeby nic nie zostało na koncie i zrobiłem to tak żeby przelew złapał się na sesję ale jednego nie przewidziałem, zapomniałem żeby nie płacić kartą. Wszystkie transakcje które nie zostały rozliczone a środki zablokowane zostały potraktowane jako saldo dodatnie na czas badania.

   Usuń
  2. Co do przelewu to liczy jakby ich nie było. Bo na koniec dnia sa już niedostępne.

   Usuń
 6. Proponuję ogłosić bojkot ,,milusiowego profita". Dziś dla chcącego łatwo jest znaleźć wyższe oprocentowanie niż te marne 2,7%. Jak dla mnie Millennium z tą swoją ofertą stał się już nudny jak przysłowiowe flaki z olejem. Pomóżmy mu się ogarnąć i pozamykajmy wszystkie profity. Bye bye monotonio!

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda że przycięli do 100k :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziwne... "Wyzerowałem się" i salda z 12.01.2019 mam 0,00 zł. Wpłaciłem środki, które dzisiaj pojawiły się na koncie jako... "środki oprocentowane standardowo" :(
  Jakiś błąd, czy zrobiłem coś źle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u mnie to samo .moze na koniec dnia zmieni sie

   Usuń
  2. I co? Zmieniło się?

   Usuń
  3. Zmieniło się :) Mam już oprocentowanie promocyjne

   Usuń
  4. U mnie też wszystko gra.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...