Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przypomnienie dla uczestników promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

7.01.2019

Przypomnienie dla uczestników promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Zbliża się moment przygotowania do kolejnej (miejmy nadzieję) edycji promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków".

Przypomnienie dla uczestników promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
A to moment, na który (chwilowo) warto wyzerować konta w Banku Millennium, tak aby 12.01.2019 r. posiadać tam jak najmniej środków (a najlepiej wcale). Bo wtedy będzie możliwe załapanie się na kolejną promocję oprocentowania.

Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium od dłuższego czasu należy już do najlepszych rachunków tego typu oferowanych przez banki w Polsce. Kluczowym kryterium oceny nie jest tu wysokość oprocentowania, tj. w obecnej, kończącej się już edycji 2,7% (bo w innych bankach można znaleźć wyższe stawki). Największym plusem konta oszczędnościowego Profit jest to, że choć promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie przez ograniczony okres i tylko dla "nowych środków", to w praktyce z podwyższonej stawki korzystać można "ciągle". Tak to przynajmniej wyglądało w poprzednich edycjach. By jednak załapywać się na kolejne edycje promocji, koniecznie trzeba zastosować pewien trik. Na szczęście jest on dość prosty.

Bank Millennium zaraz po zakończeniu jednej edycji, odpala kolejną promocję, w której za dzień badania salda środków wyznacza dzień poprzedzający start akcji z promocyjnym oprocentowaniem. Jeśli zatem ta polityka banku będzie utrzymana (bazuję na doświadczenia z poprzednich edycji), to w nowej promocji (która powinna pojawić się w niedzielę 13.01.2019 r.) dniem badania salda będzie stan Twych środków w Millennium w sobotę (na koniec dnia 12.01.) Do salda liczą się środki nie tylko na koncie oszczędnościowym, ale i na innych rachunkach w Millennium. Z tego też względu warto te środki wycofać.
💡 O tym jak działa mechanizm wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne odsłony promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym szczegółowo piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium.

A dlaczego informuję o tym już teraz? W bankowości internetowej Banku Millennium obowiązuje bowiem dzienny limit przelewów zewnętrznych, który wynosi 50 000 zł. A przypomnę, że poprzednia edycja oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit pozwalała ulokować do 200 000 zł ze stawką 2,7% w skali roku (dla nowych środków). Zatem kto wpłacił tak duże środki, teraz ich wypłatę będzie musiał rozłożyć aż na 4 dni. Jeśli będziesz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Dlaczego w taki właśnie sposób? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na taką samą, wysoką kwotę, bank może wstrzymać realizację dyspozycji złożonej elektronicznie, aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno dyspozycja klienta).

Dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów wewnętrznych. Zatem z konta oszczędnościowe na swe konto osobiste w Millennium najlepiej od razu przelej całą kwotę, a później kolejne transze przelewaj do innego banku właśnie z konta osobistego. Pamiętaj o tym, bo w miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego tylko jeden przelew jest darmowy (a za każdy kolejny zapłacisz 7,50 zł).

W obecnej edycji Bank Millennium oferuje stawkę 2,7% w skali roku na okres 92 dni i dla kwoty do 200 000 zł. Jak będzie w kolejnej? Zobaczymy. Warto zwrócić uwagę, że w chwili obecnej dobrych alternatyw nie brakuje. Na kontach oszczędnościowych w innych bankach możesz uzyskać:

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


35 komentarzy:

 1. Miejmy nadzieję że Millennium teraz podniesie oprocentowanie. Bo kiedy jeśli nie teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co miałoby ich tak do tego mobilizować, że teraz? Inflacja spada, konkurencja nie naciska (poza Getinem i Ideą ale to odrębna historia).

   Usuń
 2. A jak dopiero 23.12 wpłaciłem kasę na KO Profit to muszę też wypłacać teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że nie ale lepiej wypłać. Nie wiadomo jak długa będzie nowa edycja. Może jednak być tak że twoje 92 dni rozpoczęte 23.12 skończy się dopiero w kolejnej (po tej najbliższej) edycji i wtedy wypłata teraz będzie bez sensu ale może być tak że najbliższa edycja będzie jakaś dłuższa więc dlatego lepiej wypłać i wtedy płynnie przejdziesz z jednej obecnego okresu promocyjnego na kolejny

   Usuń
  2. Nie musisz ale pamietaj, że jak skończy się "Twoje 92 dni" promocji tej edycji to środki ktore masz na dzień
   badania (13.01) w następnej edycji już nie będą nowe.

   Usuń
 3. Po akcji z kartą kredytową (należę do osób, które musiałyby podpisać umowę w oddziale), czas się żegnać z Millenium. Jeżeli dla Banku jestem klientem "drugiej" kategorii to się po prostu pożegnamy i tyle.
  Przeniosę środki do lokatę Bezkarną (działa praktycznie jak konto oszczędnościowe), a oprocentowanie jest trochę lepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie będą się starali zatrzymać ofertą na KK :)

   Usuń
  2. Jeśli bank dba o stabilność i prowadzi rozważną politykę kredytową to wypada tylko chwalić. A oczywiście są banki które karty kredytowe i kredyty rozdają na lewo i prawo ale później koszty tego ponoszą wszyscy.

   Usuń
 4. Nie w temacie.Ktoś wie o zmianach w regulaminie Nest Konto Rodzinne.Bo nie potrafię więcej komentarzy niż do dnia 20 XII 2017.A wiem że ktoś coś na ten temat tam napisał.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po 6 edycjach wiernego korzystania tym razem już teraz mam 0 na koncie. Wszystko załadowane w Getinie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za przypomnienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również się pod tym podpisuję.

   Usuń
 7. Można złozyć telefoniczną dyspozycję zwiększajacą kwotę przelewu z 50 tys na 80 tys PLN. Bezpłatnie. Skracamy zatem okres wypłaty środków z konta. Przetestowałem osobiscie. Działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zaciekawiony powyższym wpisem, właśnie jestem po rozmowie z Infolinią MB, niestety nie miałem tyle szczęścia i konsultant orzekł 50k jaki max. dzienny limit.

   Usuń
  2. Moge przedstawic potwierdzenia. jeden przelew na 50 tys i drugi zlecony na infolinii na 30 tys. obydwa w ciagu jednego dnia.ksiegowane w tym samym dniu !

   Usuń
 8. Można również zlecić przelew wewnętrzny (z profit na ror) z przyszła datą. Tak samo przelewy zewnętrzne. Bank w pierwszej kolejności realizuje przelewy wew.

  Czyli można wynieść całe 200 tys. jednego dnia, bez utraty odsetek przez wcześniejsze transferowanie środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to też dobre rozwiązanie. Tylko trzeba codziennie pamiętać o zleceniu przelewu z datą przyszłą

   Usuń
 9. Witam. A co w sytuacji gdy moje promocyjne oprocentowanie trwa do 12.02.19r.? Wypłacać te środki w styczniu czy lepiej nie? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli teraz nie wypłacisz to nie załapiesz się na nową edycję (która - miejmy nadzieję - wystartuje 13.01.).

   Jeśli środki wycofasz do 12.01. i wrócisz z nimi po weekendzie, to do 12.02. będziesz mieć jeszcze 2,7% z obecnej edycji, a od 13.02. oprocentowanie płynnie przeskoczy Ci na to obowiązujące z edycji dostępnej od 13.01.

   Usuń
  2. Mr.Zlotówa halo? 😊

   Usuń
  3. dzieki za info :) pozdrawiam

   Usuń
 10. Czy wystarczy samo wytransferowany środków czy też muszę zamknąc obecne konto oszczędnościowe profit?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy samo wycofanie środków. Konto pozostaje bez zmian.

   Usuń
 11. Czyli jesli teraz korzystam z promocji do 5 lutego u mnie trwa. To też powinnam wypłacić do 12.01 a po 13 wpłacić. Zalapie się wtedy na ciągłość promocyjnego oprocentowania?

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja się z tymi przelewami już nie wyrobię. Zostanie mi jeszcze kilka tysięcy. Jeśli przelew zrobię w sobotę to to będzie się jeszcze liczyć do tego salda starych środków czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być w sobotę też. Tylko że wtedy na tym tracisz bo pieniądze są poza twoimi kontami gdzieś tam w czasoprzestrzeni międzybankowej.

   Usuń
 13. Obstawiam że pozostawią 2,7%

  OdpowiedzUsuń
 14. W przypadku konta wspólnego można wykonać dwa przelewy po 50 tys w jednym dniu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Środki wyewakuowane. Czekamy, może % podniosą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło by było. Ja bym chętnie widział 3%. Może być do 100k

   Usuń
 16. Oprocentowanie bez zmian - 2,7%. Saldo badane na 12.01

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest dalej 2,7 ale teraz max 100k PLN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że z 200 zrobili tylko 100 tys. bez zmiany oprocentowania. Mogłoby iść coś za coś.

   Usuń
 18. Jeśli wyplacilam pieniądze 12.01 to kiedy mogę ponownie przelać je na konto?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...