Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8 okazji dla wygodnych... czyli najlepsze promocje bankowe na początek wakacji

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

19.06.2019

8 okazji dla wygodnych... czyli najlepsze promocje bankowe na początek wakacji

W łatwych, prostych i przyjemnych promocjach czeka do wzięcia ponad 1200 zł.

Łatwe i proste promocje bankowe dla wygodnych
Dziś przypominam i w jednym miejscu zbieram promocje bankowe, dostępne przynajmniej na początku wakacji, które nie wymagają zbyt dużego zaangażowania i nawet w okresie urlopowym ich warunki można spełniać bez wysiłku i bez większego zaangażowania.

Do niniejszego wpisu natchnął mnie dzisiejszy dzień. W domu duża krzątanina. Pakowanie, lista niezbędnych rzeczy, ostatnie zakupy. Jutro rodzina Mr. Złotówy wyrusza na krótkie wakacje. Do wtorku będziemy w Dźwirzynie. Nieco ponad roczny syn pierwszy raz zobaczy morze 😉 Za to 3,5-letnia córka właśnie skończyła swój pierwszy rok w przedszkolu, a morze ujrzy po raz drugi (choć dla niej i jezioro w mej miejscowości jest na co dzień "morzem").

No ale w związku z tym, że atmosfera wakacyjna, urlopowa, a dla niektórych chociaż długi weekend, to dziś na tapecie promocje bankowe lekkie, przyjemne, bez "morza" warunków. Poniżej przedstawiam takie okazje do bankobrania, które zbyt dużo nie wymagają. Zazwyczaj wystarczą pojedyncze płatności kartą na dowolne, nawet najdrobniejsze kwoty i wpływy.

Na początek 4 praktyczne i przydatne wskazówki:

▶️ Gdy poniżej pojawia się wymóg wpływu na konto, to wystarczy własny przelew z własnego konta w innym banku (chyba, że w opisie zaznaczam inaczej - tak jest w przypadku Credit Agricole oraz ING Banku Śląskiego).

▶️ Wpływ na konto zawsze oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres (możesz je więc nawet od razu w części lub w całości wydać, przelać lub wypłacić).

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem oznaczają, że możesz płacić w dowolny sposób. Albo samą kartą, albo samym BLIKiem, albo w sposób mieszany (i kartą, i BLIKiem).

▶️ Płatności kartą lub BLIKiem, gdy nie wskazano, że mają być na jakieś określone minimum (tak jest tylko w promocji ING Banku Śląskiego), to mogą być na dowolne kwoty, co oznacza, że można zapłacić np. za bułkę, gazetę lub napój i już transakcja będzie zaliczona.

Za każdym razem warunki oraz zasady uczestnictwa szczegółowo omawiam w podlinkowanych opisach promocji.

Premia do 300 zł za konto w Banku Millennium


Logo Banku Millennium
Rekordowo popularna promocja Banku Millennium powróciła. I znów - podobnie jak w poprzednich edycjach - do wzięcia jest bonus 200 zł na start za spełnienie banalnie prostych warunków (które w praktyce idealnie pokrywają się z warunkami zwalniającymi z opłat). W każdym z trzech kolejnych miesięcy wystarczy zapewnić wpływy na sumę 1 000 zł (mogą to być nawet przelewy z własnego konta w innym banku) oraz wykonać 1 płatność kartą lub BLIKiem. Ale w tej edycji 200 zł to nie wszystko! Do wzięcia czeka bowiem jeszcze premia dodatkowa 100 zł, która przewidziana jest jednak wyłącznie dla tych, którzy mają dzieci (trzeba bowiem założyć też konto dla dziecka i zapewnić wpływy świadczenia z programu Rodzina 500+). Dodatkową zachętą dla oszczędzających będzie też oferta konta oszczędnościowego ze stawką 2,7% w skali roku.Min. 150 zł za konto w Santander Banku (+ kumulacja dla zaangażowanych)


Logo Santander Bank Polska
W przypadku Konta Jakie Chcę w Santander Banku mamy do czynienia z kumulacją kilku różnych promocji. I różny jest też stopień zaangażowania w tych promocjach. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na promocję "Konto Jakie Chcę z Bonusem" (z bonusem 100 zł na start i bonem do Biedronki o wartości 50 zł). By je zgarnąć, wystarczy założyć konto, zapewnić wpływ 1 000 zł (może być to przelew z własnego konta w innym banku) oraz wykonać 5 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem. Pozostałe promocje bankowe już wymagają nieco większego zaangażowania, ale też nie można przesadzić z osądem, że udział jest wymagający (zwłaszcza dla zdobycia dodatkowego bonusu 80 zł).Do 140 zł za eKonto osobiste w mBanku


logo mBank
Wypłata premii w tej akcji została podzielona na 2 transze w wysokości 100 i 40 zł. By je zgarnąć, w sumie wystarczy zapewnić 2 wpływy po 1000 zł (mogą być to przelewy z własnego konta w innym banku) oraz łącznie wykonać 10 płatności kartą i/lub BLIKiem (warunki rozkładają się na nieco ponad 2 miesiące). Transakcje mogą być na dowolne kwoty, więc jest łatwo i wygodnie.

Pisząc o promocji konta w mBanku nie sposób nie odnieść się do wczoraj opisanych przeze mnie zmian opłat i prowizji, jakie bank zapowiedział. Jeśli chodzi o warunki prowadzenia konta oraz utrzymania karty, to nic na szczęście nie zmienia się w przypadku eKonta osobistego (prowadzone będzie nadal za 0 zł bez warunków, a do zwolnienia z miesięcznej opłaty za kartę wystarczy jedna płatność kartą na dowolną kwotę). Zatem to jest i ciągle pozostanie świetne konto).Bonus 50 zł + 2 bilety do kina od Getin Banku


Logo Getin Banku
W tej okazji do bankobrania gratyfikacje na start może wyglądają skromniej na tle tego, co prezentują inne opisywane tu przeze mnie promocje bankowe. Ale za to bank ma bogaty pakiet propozycji dla oszczędzających, które warto łapać, bo mogą być to ostatnie okazje. Trend w ostatnim czasie jest niesamowicie zauważalny - banki obniżają oprocentowanie. Póki co można skorzystać z 3,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowane aż na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł (choć jest i propozycja na większe sumy: 3% w skali roku na 4 miesiące nawet do 400 000 zł). No i do tego jest jeszcze lokata 4% (na 3 miesiące; do 10 000 zł). Warunki do spełnienia są proste, bo wystarczy zapewniać wpływy (np. z własnego konta w innym banku) oraz wykonać jeden przelew z konta w Getin Banku.


Aż 350 zł w bonusach za konto w Credit Agricole


logo Credit Agricole
Właściwie to 2 promocje bankowe: "Korzyści dla Ciebie 2019" (z premią do 300 zł) oraz program poleceń (z bonusem 50 zł za otwarcie konta). W pierwszej z nich uczestnik do wyboru ma jeden z trzech wariantów spełniania warunków. I co ciekawe to fakt, że całość można ogarnąć bez wykonywania jakiejkolwiek płatności kartą (sic!), bo wystarczą same wpływy na konto. Tak jest w przypadku Konta VIP. A jeśli zdecydujesz się na Konto dla Ciebie, to będzie trzeba wykonywać 1 płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie, ale tylko po to, by uniknąć opłaty za konto i kartę. Jest zatem bardzo prosto. Choć same warunki promocji z premią do 300 zł wydają się wymagające (przeniesienie konta z innego banku + wypełnienie dyspozycji do pracodawcy + zapewnienie wpływów), to tylko pozory. Jest o wiele prościej i docelowo wystarczają wpływy na konto w postaci wpłaty gotówkowej bądź przelewu z innego konta niż własne.Wyżej opisane promocje bankowe to propozycje dla wszystkich (pełnoletnich). Poniżej znajdziesz już dwie propozycje tylko dla młodych (do 24 lub 26 lat) oraz jedną promocję konta firmowego.

Premia do 140 zł za Mobi w ING Banku Śląskim


Logo ING Bank Śląski
Kto nie ukończył 26. roku życia, ten może załapać się na otwarcie konta osobistego Mobi w ING Banku Śląskim i idące za tym gwarantowane bonusy (od 100 do 140 zł). Warunki są proste - przynajmniej do zgarnięcia 120 zł, bo wystarczy wykonać 10 płatności kartą lub BLIKiem na dowolne kwoty oraz 3 płatności BLIKiem po min. 5 zł każda w sklepach internetowych (te 3 płatności wliczają się do wspomnianych wcześniej 10 transakcji). No i oprócz tego jest jeszcze dodatkowy bonus 20 zł za zapewnienie odpowiedniego wpływu na konto (co dokładniej definiuję w opisie promocji). A samo konto i wydana do niego karta płatnicza są bez warunków za 0 zł.


120 zł do wzięcia w promocji konta dla młodych w mBanku


logo mBanku
Alternatywna promocja banku (bo przecież i młodzi mogą skorzystać z wyżej opisanej promocji eKonta osobistego z bonusami do 140 zł) dotyczy eKonta możliwości i jest skierowana do osób w wieku 18-24 lata. Do wzięcia czekają 3 gwarantowane bonusy po 40 zł każdy. By je zgarnąć, należy wykonać 2 płatności telefonem (za pomocą Google Pay bądź Apple Pay), 2 przelewy BLIK oraz aktywować cel oszczędnościowy. Konto i karta (do 26. roku życia) są darmowe bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.Bonus 100 zł za mBiznes konto Standard w mBankulogo mBank Polska
I na koniec jeszcze jedna promocja mBanku. Ale tym razem to rachunek dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Promocja wyróżnia się ultrakrótkim okresem wykluczenia dla byłych klientów. A warunki to też "pestka". Wszystko sprowadza się bowiem do zawarcia umowy o konto, wykonania jednego przelewu do ZUS (min. 250 zł) oraz wykonania 1 płatności kartą na dowolną kwotę. A osoby otwierające konto w promocji dodatkowo zyskują gwarancję (na 2 lata) zwolnienia z opłat za konto, kartę i przelewy.


Chcesz wiedzieć więcej o najlepszych promocjach organizowanych przez banki? 


Podobne zestawienia przesyłam każdemu, kto wyrazi chęć otrzymywania mojego newslettera. To prosty sposób na zawsze aktualną wiedzę o promocjach bankowych, bez konieczności codziennego przeglądania wszystkich ofert. Pozwól, że zrobię to za Ciebie. Po prostu zostaw swój mail.

36 komentarzy:

 1. Mam 21 lat. Czy mogę założyć obydwa konta w mBanku? Wtedy wyszłoby 140 + 120 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można skorzystać tylko z jednej promocji.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Wyjaśniłem to na infolinii. Chociaż to 2 różne konta to jak się jedno założy to już jest się wtedy klientem a to wyklucza z drugiej promocji.

   Usuń
 2. Udanego pobytu nad morzem 😎🌞

  OdpowiedzUsuń
 3. W większości promocji uczestniczę albo uczestniczyłem i zgarnąłem kasę :) Bilety do kina są do 2020, więc czekają sobie. Miłego pobytu i wypoczynku, ja dopiero w 2 połowie sierpnia mam urlop.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłego wypoczynku.
  Dziękuje za wspaniały blog, wszystkie rady i instrukcje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. czy promocję 300 PLN na koncie w Millenium łączy się promocją za polecenia? Można kogoś polecić aby dostać nagrodę (np bon 80 PLN do empiku) a on dostanie bonusy(200 lub 300PLN) za założenie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie łączą się. Pytałem i mi wyjaśniono, że we wniosku o konto z premią 30o zł nie ma gdzie wpisać kodu polecenia. A z kolei tam gdzie jest taka możliwość to nie ma premii 300 zł

   Usuń
 6. A czy jeśli ja dwa miesiące temu założyłam konto junior to czy może to teraz zrobić mój mąż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli się kwalifikuje wiekowo, to dlaczego nie :)

   Usuń
  2. Ze niby założy drugie konto dla tego samego dziecka? Niezłe ale NIE!

   Usuń
  3. Dziecko nie może mieć 2 kont Junior, ale jak dziecku zamkniesz konto ty, to później mąż/ojciec będzie mógł założyć.

   Usuń
  4. @Anonimowy 22 czerwca 2019 07:47
   A karencja to się nie liczy, prawda? Najważniejsze jest tylko to, że - przykładowo ;) - ja chcę teraz założyć po raz drugi w przeciągu 2 mies. konto na tę samą osobę bo chcę zarobić.
   Tylko to się liczy i już!

   Usuń
 7. Czy zmiana konta w mBanku z ekonto standard na ekonto osobiste też kwalifikuje do otrzymania premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @aa_dorota
   A gdzie to jest zapisane w regulaminie?

   Usuń
  2. Nie, bo to ciągle jest to samo konto (jedynie ze zmienioną taryfą). A żeby wziąć udział w promocji, to niezbędnym jest nieposiadanie konta w mBanku w określonym czasie (w każdym podlinkowanym opisie promocji szczegółowo omawiam warunki).

   Usuń
 8. Ja konto w Santanderze wczoraj zamknąłem od ręki powołując się na zmianę regulacji. Dziś poszedł wniosek więc 100 zł i bon do Biedry wpadną 🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja idę w poniedziałek. Liczę na to samo.

   Usuń
  2. A co sie zmieniło w Santander bank że można wypowiedzieć natychmiastowo?

   Usuń
  3. Zmiana TOiP-y.

   Usuń
 9. Dziękuję Ci Mr Złotówa , bo po części dzięki Tobie jestem właśnie w Portugalii !!!pozdrowienia i wspaniałej pogody i wrażeń dla Twoich Dzieciaków ! Ps.po.powrocie.biorę się za Credit Agricole i Santanderka ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że bankobranie przynosi takie korzyści i przyłożyło się do takich wakacji! Pozdrawiam również i życzę dalszego owocnego korzystania z promocji :)

   Usuń
 10. Oh Dźwirzyno, w czasie studiów pracowałem tam w wakacje sprzedając pamiątki turystom :D Ciekawe czy dalej jest knajpka gdzie co wieczór śpiewano kilka razy "Przszczółka Maja sobie lata..." zmieniając dalszy tekst na wersję ocenzurowaną lub nie w zależności od pory ;)
  Udanego urlopu!!! A jak za rok będziesz chciał wrócić w te rejony daj znać, mój brat z żoną właśnie wykańczają apartament na wynajem w Kołobrzegu, całkiem niedaleko od morza i w spokojnej dzielnicy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Namiary prześlij proszę na kontakt@bankobranie.pl - aczkolwiek w ten rewir pewnie wrócimy za parę lat. Staramy się wybierać różne miejsca i póki co - z małymi dziećmi - hotele.

   Usuń
 11. Promocja Credit Agricole: Czy trzeba "trzymać" te 3000 zł na koncie, czy mogę je od razu z powrotem przelać do osoby, która mi przelała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba trzymać. Możesz od razu wypłacić.

   Usuń
 12. A BNP i promocja na 550zł się opłaca? Z tego co widziałem to chyba trzeba sporo rzeczy zrobić zanim dadzą kasę, a i tak nie dają tak " na raz"

  OdpowiedzUsuń
 13. @metid ale te rzeczy, które trzeba zrobić do ciężkich nie należą. Moim zdaniem jeśli ''podoba'' Ci się ten bank to czemu nie? Może i pieniądze się rozkładają w czasie, ale zawsze jakaś dodatkowa sumka jest.

  OdpowiedzUsuń
 14. @metid jak ktoś ci daje za free pół tysiąca złotych to ciężko zeby się nie opłacało. A z drugiej strony żaden bank za samo założenie konta nie da ci kasy bo tym sposobem to ja bym się zawodowo zajmował zakładaniem rorów w bankach.
  @anonimowy kasa przychodzi na przełomie paru miesięcy w przyszłym roku więć luz. Wystarczy dobrze przeczytać warunki promki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @kostrzyn oczywiście, to by im się bardzo nie opłacało :p Fajnie, że mają takie promki mimo wszystko, zawsze się znajdzie coś dla siebie. @kostrzyn w przyszłym roku? Trochę długo...

   Usuń
 15. @anonimowy dla mnie bank jak bank. Skoro w jakimś dają lepsze warunku to przechodzę i tyle. Bardzo proste zasady
  @metid a jak sadzisz? Daje ci ktos za darmo pieniadze, opłaca się czy się nie opłaca?

  OdpowiedzUsuń
 16. @behom zgadzam się, po co siedzieć kilka lat w tym samym banku jak gdzieś indziej są lepsze warunki i można jeszcze załapać się na fajną promocję :)
  @metid pewnie, że się opłaca darmowy hajsik zawsze fajnie dostać, poza tym czego Ty się spodziewałeś że pieniądze dostaniesz od tak ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...