Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Znacząca zmiana opłat i prowizji w mBanku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

18.06.2019

Znacząca zmiana opłat i prowizji w mBanku

Będzie dużo drożej i o wiele ciężej, by uniknąć np. opłat za kartę wydaną do niektórych kont.

Znacząca zmiana opłat i prowizji w mBanku od 19 sierpnia 2019 roku
mBank właśnie zapowiedział spore zmiany w swej taryfie prowizji i opłat. Skala tych zmian jest bardzo duża i dla wielu klientów będzie odczuwalna. Zmienią się warunki zwalniające z opłaty za kartę wydawaną do konta (z wymogu 5 transakcji na wykonanie transakcji na sumę aż 350 zł!), wzrosną opłaty za karty, a także za wypłaty kartą kwot poniżej 100 zł z bankomatów.

Na blogu Bankobranie na co dzień publikuję wpisy z pozytywnym przekazem. Donoszę o promocjach bankowych i wszystkich okazjach na uzyskanie gwarantowanych nagród za spełnienie określonych warunków. Ale są momenty takie jak w tej chwili, których bardzo nie lubię. A muszę przyjrzeć się zmianom, które zapowiedział mBank. Zmiany są znaczne. W zdecydowanej większości obowiązywać zaczną od 19 sierpnia 2019 r.

Wzrost opłaty i zmiana warunków zwolnienia z opłaty za kartę do konta


Te zmiany dotkną osoby posiadające kartę płatniczą do eKonta standard, eKonta plus, eKonta m powyżej 25. roku życia i eKonta. Miesięczna opłata za kartę wzrośnie do 7 zł (dotąd np. osoby posiadające eKonto standard bądź eKonto plus mogły liczyć się z ewentualnością pobrania opłaty w wysokości 4 zł miesięcznie).

Trudniej będzie też uniknąć w/w opłaty za kartę wydaną do konta. Dotąd wystarczało bowiem wykonanie 5 płatności kartą, by nie ponosić żadnych kosztów z tytułu posiadania "plastiku". Mogły to być transakcje na dowolne, nawet najdrobniejsze kwoty. Zgodnie z zapowiedzią warunek zwalniający z opłaty zmieni się z ilościowego na kwotowy. By nie płacić mBankowi 7 zł, miesięcznie będzie należało wykonać płatności kartą na sumę aż 350 zł. Warunek ten zmieni się też dla posiadaczy eKonta z darmowymi bankomatami (ale dla tych osób nie zmieni się opłata za kartę wydaną do konta).

Sposobem na uniknięcie wzrostu wymogów dot. zwolnienia z opłaty za kartę wydaną do eKonta standard, eKonta plus, eKonta m powyżej 25. roku życia i eKonta jest zmiana kategorii rachunku na eKonto osobiste, które obecnie jest sztandarowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym z oferty mBanku. W jego przypadku do zwolnienia z opłat za kartę wystarczy 1 płatność miesięcznie na dowolną kwotę. Pamiętaj jednak, by takiej zmiany dokonać dopiero wtedy, gdy w bieżącym miesiącu będziesz już mieć spełnione warunki zwalniające z opłaty za Twe kont i/lub kartę, które obecnie posiadasz.

Droższe wypłaty małych kwot 


Jakiś czas temu (a dokładnie to od lutego 2017 r., o czym pisałem tutaj) mBank stał się prekursorem opłat za wypłaty mniejszych sum z bankomatów. Dla wypłat kartą płatniczą wydaną do konta wprowadzono prowizję w wysokości 1,30 zł, jeśli podejmowana kwota jest poniżej 100 zł (dla eKonta m 21-24 lata próg ten pozostaje na poziomie 50 zł). Śladem mBanku ostatecznie poszło niewiele banków. Ale teraz mBank też prowizję podnosi i jeśli kartą zechcesz wypłacić drobniejsze kwoty, to bank skasuje za to 2,50 zł.

Tu na szczęście jest alternatywa w postaci wypłat BLIKiem - za jego pomocą można wypłacić dowolną kwotę (np. 10 czy 50 zł) bez dodatkowych opłat (jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z BLIKa, sprawdź mój wpis: "BLIK - co to jest i jak działa? Sposób na płatności telefonem, czyli zalety i wady jakie ma Polski Standard Płatności").

W przypadku eKonta osobistego (które ostatnio cieszyło się olbrzymią popularnością ze względu na promocje z bonusami nawet do 300 zł) warunki zwalniające z opłaty za kartę pozostają bez zmian - miesięcznie wystarczy wykonać 1 transakcję kartą na dowolną kwotę. Jednak i dla posiadaczy tego nowego (bo wprowadzonego w tym roku) konta zacznie obowiązywać prowizja 2,50 zł za wypłaty kartą z bankomatów kwot 2-cyfrowych.

Zmiana opłat w mBank - wykaz pozostałych modyfikacji


mBank zapowiedział wzrost opłaty za usługę "Wypłaty ze wszystkich bankomatów". Dotychczasową stawkę 5 zł, od 19.08.2019 r. zastąpi opłata w wysokości 7 zł.

Wzrosnąć ma także opłata za eKonto Plus - z 5 do 7 zł (warunek pozwalający uniknąć tego kosztu - czyli wpływ 1 000 zł - pozostaje). Zmiana opłat w mBanku dotknie także byłych klientów MultiBanku: opłata za mKonto Multi Comfort wzrośnie z 4,5 zł na 7,5 zł, a kto posiada mKonto Multi Active płacić może 15 zł zamiast 9 lub 9,50 zł (w zależności od daty zawarcia umowy).

Od 19.08.2020 r. (to nie błąd, mowa o przyszłym roku) posiadacze kart Miles & More będą musieli liczyć się z bezwarunkowo pobieraną opłatą roczną. Do wspomnianej daty obowiązywać będą jeszcze warunki uprawniające do zwolnienia z opłaty.

To co i tak dotąd było nieopłacalne (czyli wypłaty gotówki za pomocą karty kredytowej) teraz będzie jeszcze droższe. Dla posiadaczy karty kredytowej World Mastercard Intensive prowizja wyniesie do 5%, min,. 10 zł.

Szczegółowy wykaz wszystkich zmian, które mBank wprowadza, znajdziesz w dokumencie podlinkowanym na końcu niniejszego wpisu.

A może tak poszukać alternatywy?


Jeśli zmiany zapowiedziane przez mBank nie odpowiadają Twym oczekiwaniom, to możesz przetestować inny bank. A przy okazji też możesz zyskać dzięki promocjom z gwarantowanymi nagrodami na start:
 • premia do 300 zł za konto w Banku Millennium - sugeruję ten bank na początku, gdyż jego oferta od bardzo długiego czasu pozostaje stabilna, a warunki uniknięcia opłat za konto i kartę są bardzo proste; podobnie jest z możliwością korzystania z darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to, do którego banku lub instytucji należy urządzenie); ciekawa jest również oferta konta oszczędnościowego, z którym (regularnie) załapywać się można na promocyjne oprocentowanie (obecnie bank oferuje 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł);
 • Konto Proste Zasady z bogatym pakietem na start w Getin Banku - do wzięcia jest bonus 50 zł, 2 bilety do kina, do 3,5% na koncie oszczędnościowym oraz lokata 4% - no i warunki prowadzenia tego konta (jak sugeruje nazwa) są bardzo proste. Jedna płatność kartą i/lub BLIKiem miesięcznie (na dowolną kwotę) wystarcza, by konto, karta, krajowe przelewy Elixir PLN oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce były za darmo;
 • nawet do 680 zł w bonusach za Konto Jakie Chcę w Santander Banku - dzięki kumulacji promocji osoby otwierające konto osobiste w Santander Banku mogą zyskać bardzo dużo (a część z tych bonusów do zgarnięcia jest w bardzo prosty sposób - mam tu na myśli przede wszystkim bonusy pieniężne 100 i 80 zł oraz bon 50 zł do Biedronki); konto nie wymaga regularnych wpływów, a do zwolnienia z opłaty za kartę wydaną do konta wystarczy wykonanie 5 płatności miesięcznie na dowolne kwoty; z tego konta niezadowoleni mogą być jednak ci, którzy lubią często wypłacać gotówkę z bankomatów (nieliczne bankomaty są bowiem darmowe).

Możliwość zamknięcia konta w mBanku w specjalnym trybie


Jako, że mBank zapowiada zmiany, to klienci skorzystać mogą z udogodnienia, jakim jest zamknięcie produktów nawet bez konieczności zachowywania tradycyjnego okresu wypowiedzenia. O tym zresztą informuje sam mBank w wykazie zapowiadanych zmian. Znaleźć tam można następujący zapis:
"Jeśli akceptujesz zmiany, nie musisz nic robić. Jeśli nie wyrażasz na nie zgody – możesz do 18-08-2019 r. zgłosić sprzeciw albo wypowiedzieć umowę. Nie poniesiesz w związku z tym żadnych opłat. Jeśli: 
- zgłosisz sprzeciw, ale nie wypowiesz umowy, wygaśnie ona w dniu 18-08-2019 r. 
- wypowiesz umowę, rozwiąże się ona w dniu poinformowania Cię o zmianach, nie później jednak niż w dniu, w którym zmiany zostałyby zastosowane."

94 komentarze:

 1. No to czas się pożegnać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie lepiej przekształcić konto w to Osobiste? Ja tak już zrobiłem.

   Usuń
  2. Czym to eKonto osobiste różni się od eKonta standard poza nazwą i opłatami? Są jakieś ograniczenia, mniejsze limity przelewów itp?

   Usuń
  3. nie różni się niczym a jest nawet sporo lepsze. Prowadzenie jest za 0 zł bez wymogu wpływów w obydwu ale konto osobiste wymaga 1 płatności kartą w miesiacu dla uniknięcia opłaty ( w koncie standard to dzisiaj było to 5 płatności) do twgo konto osobiste ma wszystkie bankomaty w Polsce za free od kwoty 100 zł (w standard tylko Euronet, planet cash i santander bank Polska) i za granicą 3 wypłaty z bankomatu za 0 zł (w standard od razu jest to 10 zł od pierwszej wyplaty)

   Usuń
  4. A jak wygląda opłata za kartę po zmianie rachunku ze standard na osobiste? Słyszałem, że nadal obowiązują opłaty dla karty wydanej do konta standard. Aby zostać zwolnionym z opłat (350zł) należy zamówić nową kartę do zmienionego rachunku. Prawda to?

   Usuń
  5. Ktoś ci źle powiedział. Jak zmieniasz taryfę konta, to zmienia się też sposób naliczania opłat za kartę do tego konta. Ale plastik zostaje ten sam. Nie trzeba nowego.

   Usuń
 2. w jaki sposób można zgłosić ten sprzeciw ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam konto z promocji z premią 100 zł i bonem do Biedronki. Czy zmiany mnie też obejmą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli promocję "Twoje Konto z Bonusem i Premią" (z bonusem 100 zł i bonem 50 zł do Biedronki) - zarówno w tej promocji, jak i w promocjach "Konto z premią – IV edycja" (z premiami 100 i 50 zł) oraz "eKonto z premią – V edycja" (z premiami 100 i 40 zł) otwierane było/jest eKonto osobiste. A ten rachunek pozostaje prowadzony za 0 zł bez warunków. Z opłaty z kartę (7 zł) zwalnia i także po 19.08.2019 r. zwalniać będzie wykonanie 1 płatności kartą na dowolną kwotę. Jedyne co się zmieni, to prowizja za wypłaty kartą w bankomatach kwot poniżej 100 zł (z 1,30 na 2,50 zł).

   Usuń
  2. Zagmatwane to wszystko. Ja swoje e-konto otwierałem jakoś w październiku 2017 w promocji z nagrodą za otwarcie i moneybackiem. Mam je do dzisiaj bo czasami korzystam z m-okazji ale cały czas karta jest bez warunków za darmo. Z bankomatów nie korzystam. W międzyczasie były już zmiany taryfy ale nic to nie zmieniało a teraz juz jestem głupi co bedzie.

   Usuń
  3. Możliwe, że konto zostało założone w promocji i wtedy na mocy jej regulaminu (który bierze górę nad taryfą opłat i prowizji) korzystasz ze zwolnienia z opłat (na jakiś określony czas bądź dożywotnio - to warto sprawdzić). Takie promocje się zdarzały.

   Usuń
  4. Też mam założone to konto i jeśli mówimy o tej samej promocji to wypłata ostatniej nagrody ma nastąpić do 30 czerwca. Po tej wpłacie żegnam się z bankiem.

   Usuń
  5. Jak to sprawdzić w swoim panelu, jakiego typu mam konto (osobiste czy standardowe)?

   Usuń
  6. Klikasz na to konto i w szczegółach masz - jaka taryfa :)

   Usuń
  7. No właśnie brak takiego info, mam tylko eKonto i to wszystko, żadnych innych nazw ani taryf. Z tego co mi powiedział konsultant mBanku mam konto starego typu. Także chyba trzeba złożyć wniosek o przemianowanie konta na to osobiste żeby uniknąć tych nowych chorych opłat.

   Usuń
  8. Założyłem 2 konta w promocji "Twoje Konto z Bonusem i Premią" - odebrałem niedawno ostatnie przelewy i bony do biedronki.
   Natomiast nurtuje mnie co innego - wykonałem po jednej płatności kartą w czerwcu jednak zapłaciłem opłaty po 7 zł za karty debetowe, z tego co czytam wyżej nie powinienem ponieważ są to eKonta osobiste.
   Czy ktoś miał taki przypadek?

   Usuń
  9. Złóż reklamację. 1 płatność miesięcznie powinna z opłaty zwolnić.

   Usuń
 4. Czy do tych transakcji kartą na kwotę 350zł wlicza się zasilenie Revoluta tak jak w ING?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie ma wykluczeń MCC tego ruskiego banku, to oczywiście, że się zalicza :)

   Usuń
 5. A dopiero co mamie otworzyłem jako drugie konto do transakcji w necie bo była kumulacja promocji + co miesiac wymog zaledwie 1 transakcji. Ech, co teraz polecasz z tanim utrzymaniem i najlepiej jakas promka na otwarcie. Dzięki w ogóle bo chyba jako jedyny bloger piszesz tez o takich sprawach a nie tylko o samych promocjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli był wymóg 1 płatności, by uniknąć opłaty za kartę, to mowa o eKoncie osobistym. W jego przypadku większość zostaje po staremu (nadal będzie prowadzone za 0 zł bez warunków, a z opłaty za kartę zwolni 1 transakcja miesięcznie). Jedyne co się zmieni w przypadku tego konta, to prowizja za wypłaty kartą (kwot poniżej 100 zł) - wzrośnie z 1,30 do 2,50 zł.

   Zmiany dotyczą przede wszystkim posiadaczy kart do eKonta standard, eKonta plus, eKonta m powyżej 25. roku życia i eKonta. Dla nich będą wyższe opłaty i ten wymóg płatności na sumę 350 zł zamiast 5 transakcji.

   Co do ostatniego Twego zdania, to uważam, że to podstawa. Bankobranie jest nie tylko zyskiwaniem na promocjach bankowych, ale i unikaniem niepotrzebnych kosztów. Ostrzegać więc o nich wypada :)

   Usuń
  2. Dzwoniłem na infolinię i poinformowali mnie że wszystkie konta mają posiadać opłatę 7 zł za kartę lub 350 zł (5 transakcji) aby mieć darmowe. Nawet te osobiste, ponieważ chciałem na nie przekształcić swoje.

   Usuń
  3. Infolinia niestety wprowadziła Cię w błąd. W taryfie prowizji i opłat wyraźnie jest to wskazane - dla eKonta osobistego od 19.08.2019 r. nic się w tym względzie nie zmieni. Do zwolnienia z opłaty za kartę wydaną do konta wystarczy wykonanie 1 płatności na dowolną kwotę.

   Usuń
  4. Świetnie to się uda bez kombinacji, dzięki;)

   Usuń
  5. A swoją drogą to skandal, że infolinia wprowadza w błąd. Jakby specjalnie zależało im na odejściu klientów. Żenujące

   Usuń
  6. To nie jest celowe działanie, ale raczej skutek niekompetencji - nihil novi :)

   Usuń
 6. Czy zmianie ulegną także warunki dla kont firmowych czy tylko indywidualnych? Firmowe które założyłem miało nie generować kosztów przez 2 lata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Firmowe bez zmian.

   Usuń
  2. Dziś ogłosili też podwyżki dla kont firmowych. A wczoraj pytałem ich na Mesengerze i jeszcze mi odpowiedzieli że zmiany są tylko dla klientów indywidualnych. Jak widać mają wolny obieg informacji. Od 19.08 będzie bezwarunkowa opłata za kartę do mBiznes konta Standard. 5 zł. Uniknąć jej nie da nawet wykonanie płatności na 500 zł jak to było dotąd!

   Usuń
  3. Na szczęście wciąż nie ma obowiązku posiadania u nich konta :)

   Usuń
  4. Zawsze można zrezygnować z karty na koncie biznes. Kasę przelewać na konto prywatne i z niego korzystać przy pomocy karty.

   Usuń
  5. No tak. Ale jak chce się robić zakupy na firmę to lepiej płacić kartą od konta firmowego. No ale ta przyjemność za 5 zł miesięcznie sprawia że już na pewno pożegnam się z bankiem bo na szczęście mam niewiele miejsc gdzie podałem nr konta.

   Usuń
 7. Może warto dodać, że wystarczy przekształcić konto na osobiste i mamy lepsze warunki jak w standardowym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Przejdzie.

   Usuń
  2. Dzwoniłem dzisiaj na infolinię z tym pytaniem i odpowiedź była kategoryczne NIE :)

   Usuń
  3. @Anonimowy 18 czerwca 2019 22:39
   Dzwoń dalej z takimi pytaniami na infolinie banków to na pewno wtedy wszystko przejdzie.

   Przez takie pytania już niejedna możliwość korzystania z "R" się skończyła!

   Usuń
  4. To samo mówię, ale nikt nie słucha - rozpacz!

   Usuń
  5. Revolut ma wciąż niekończące się problemy z urzędem nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (brytyjski odpowiednik KNF) ... ciekawe dlaczego?

   Usuń
 9. Zagmatwane to wszystko. Ja swoje e-konto otwierałem jakoś w październiku 2017 w promocji z nagrodą za otwarcie i moneybackiem. Łacznie wtedy można było "wyciągnąć" chyba z 600 zł. Karta była i jest do dzisiaj bezwarunkowo darmowa choć w międzyczasie były już zmiany taryf. Trzymam je bo czasami wpłacę jakieś środki gdy chcę skorzystać z m-okazji. Nie wiem co będzie teraz. Z bankomatów nie korzystam ale czy karta będzie nadal za free?

  OdpowiedzUsuń
 10. A może po prostu mBank chce zawęzić swoją ofertę do jednego ROR tak jak zrobiły to już niemal wszystkie banki działające w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ofercie ma jedno. Ale wycofanych całą masę. I to jak każdy bank. Cenniki są strasznie grube. Zwłaszcza w bankach po wielu fuzjach.

   Usuń
  2. A może po prostu mBank ma zbyt duże obciążenie finansowe spowodowane pozwami nabitych w kredyty frankowe?

   Usuń
  3. Coś w tym jest, gdyż tych pozwów jest rzeczywiście najwięcej przeciw nim i co ciekawe wszystkie są rozstrzygane na ich niekorzyść!

   Usuń
 11. zamykam kartę, a potem konto papa

  OdpowiedzUsuń
 12. No to nadszedł czas pożegnań.

  OdpowiedzUsuń
 13. A jak przekształcić ekonto standard na osobiste?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak ja zrobiłem to dziś. Dzwonisz na infolinię lub samemu z panelu.

   Usuń
  2. W serwisie transakcyjnym proszę wybrać opcję Pasaż-Market-Usługi-Dyspozycje-Złóż wniosek, następnie Kategorie-Rachunki-Przekształcenia-Zmiana typu rachunku.

   Usuń
 14. Jak sprawdzić czy sie ma konto osobiste, standard czy jakieś inne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pasaż -> Przekształcenie konta

   Usuń
  2. Pulpit > lista rachunków > klikasz na konto i masz tam taryfa.

   Usuń
 15. Moje pytanie: Czy rezygnacja z karty debetowej do ekonta standard spowoduje, że opłaty nie bedą naliczane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, eKonto standard bez karty będzie darmowe (i nie będzie opłaty za kartę).

   Usuń
  2. Mam naklejkę Mastercard Debit. Kosztowała jednorazowo 10 zł. Wydaje mi się, że pozostaje bezpłatna. Może ktoś to potwierdzić ? Czat mBanku zbył mnie linkiem do taryfy opłat i prowizji. A tabele wydają się potwierdzać fakt, że ta namiastka karty pozostaje "za zero".

   Usuń
  3. Ja bym definitywnie złożył skargę gdyby mnie tak potraktowano!

   Usuń
 16. Mr. Złotówa czy typ konta zakładany w promocji 300zł z Twojego linku https://bankobranie.blogspot.com/2019/02/az-300-zl-za-eKonto-osobiste-w-mBanku.html
  też podlega pod wydanie tych 350zł aby nie było opłaty za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już w tytule masz, że tam było ekonto osobiste. Z nim nie zmienia się nic poza opłatą za wypłaty (<100 zł) z bankomatów.

   Usuń
 17. Od wielu lat mam eKonto. Bez opłat za kartę i konto beż żadnych warunków. Czy to się zmieni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy eKoncie zmienia się opłata za kartę i wymóg wydawania 350 zł. Zmień na ekonto osobiste

   Usuń
 18. ja nie mam karty bankomatowej ale ekonto standart czyli dalej bez oplat?

  OdpowiedzUsuń
 19. Tylko masowy exodus może tutaj coś ich nauczyć, tak jak było w maju 2017 z TMUB :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Zaraz po tym TMUB zaoferował KO @ 3% do 50K maks. za założenie u nich konta :)

   Usuń
 20. Czy w wariancie ekonto osobiste usługa aktywacji, deaktywacji i miesięczna opłata przelewów stałych (automatycznych) jest płatna?

  OdpowiedzUsuń
 21. A ja posiadam bezwarunkowo darmowe eKonto mobilne i kartę Visa PayWaywe też bezwarunkowo darmową. Jak będzie wyglądać sytuacja po zmianach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatna tylko karta.

   Usuń
  2. A mi według nowej TOiP karta Visa PayWave do eKonta mobilnego nadal wychodzi bezwarunkowo bezpłatna...

   Usuń
 22. Mam poniżej 26 lat i konto o nazwie "ekonto" bez żadnego oznaczenia standard czy plus. Czy zmienia się dla mnie opłata za konto i kartę debetową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to chyba będzie konto standard, więc zmienia się

   Usuń
 23. A mKonto Intensive założone w ubieglorocznej promocji ( https://bankobranie.blogspot.com/2018/08/do-450-zl-za-mKonto-intensive.html ) bez zmian?

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja już w maju pożegnałem się z mBankiem. Za dużo miałem otwartych kont w promocjach i mnie skasowali za brak aktywności na koncie. Teraz znalazłem bank bez opłat (celowo nie piszę jaki żeby nie być posądzony o reklamę) i jestem zadowolony. mBank to kiedyś był hit, teraz odcinają kupony.

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam!

  Mam w mBanku ekonto oraz ekonto oszczędnościowe. Nie mam żadnej karty (ani debetowej ani kredytowej). Czy od 19 sierpnia będę za coś płacił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Główne zmiany dotyczą kart. Warunki zwolnienia z opłat za konto czy też brak takiej opłaty (w zależności od rodzaju konta) pozostają po staremu.

   Usuń
 26. Złotówo, a czy orientujesz się czy mozna miec konto w mbanku bez karty? moze zrezygnowac z karty?

  OdpowiedzUsuń
 27. Czy po zmianie ekonta na Osobiste dostanę całkiem nowy numer konta ?
  I czy historia transakcji ze starego przechodzi też na nowe - osobiste?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zmienia się rodzaj konta, to dostęp do bankowości, numer rachunku i jego historia pozostają.

   Usuń
 28. Czy zmiana konta na osobiste likwiduje problem ?
  Jedyne co trzeba zrobic to wykonac jedna platnosc miesieznie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to wygląda. eKonto osobiste prowadzone jest za 0 zł bez warunków, a z opłaty za kartę zwalnia wykonanie 1 płatności miesięcznie (na dowolną kwotę).

   Usuń
  2. Jak na obecna chwilę to załatwia problem ... oczywiście do czasu kolejnej zmiany TOiP-y :)

   Usuń
  3. I tak teraz nie jest źle. Kiedyś mBank zmieniał tabele co 2-3 miesiące. Teraz się uspokoiło.

   Usuń
  4. Rzeczywiście, tak było kilka lat temu. Info o tym wysyłali w bankowości zazwyczaj już po wprowadzeniu zmian :)

   Usuń
 29. A jak mam na ekoncie jakąś kwotę, np. 1000.00 zł, to czy po zmianie na osobiste te pieniądze też przechodzą na nowe, czy też trzeba je wyjąć przed zmianą Z?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasa zostanie. Wszystko będzie postaremu. Tylko się zmieni typ konta i taryfa opłat dla niego.

   Usuń
 30. Jak kształtują się opłaty za kartę w przypadku aktywnego konta osobistego z taryfą "izzy" - konto zakładane lata temu jeszcze gdy istniały te taryfy dla osób niepełnoletnich. Typ konta nie uległ zmianie po przekroczeniu 26lat.

  OdpowiedzUsuń
 31. Byłem zapytać w BOK i doradca stwierdził jednoznacznie, że bank chce zamknąć stare "produkty" i próbuje wymóc na klientach zmianę rodzaju konta gdyż nie może zrobić tego sam i niejako wymusza by klient podjął decyzję o zmianie.

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy ktos z was juz dzis dostal oplate za karte i nie wie dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 33. wymusza zmianę być może na gorsze ukryte warunki które wyjdą w trakcie korzystania?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...