Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2019 roku + ranking lokat

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.06.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2019 roku + ranking lokat

Skoro jest nowy miesiąc, to czas przyjrzeć się, gdzie można znaleźć najkorzystniejsze lokaty i konta oszczędnościowe.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: czerwiec 2019 roku + ranking lokat
Ostatnie dni przyniosły absolutny hit, jakim jest lokata z premią 150 zł. Przy ulokowaniu kwoty minimalnej (dzięki odsetkom i premii) łącznie można zyskać tyle, co na lokacie z oprocentowaniem aż 6,2% w skali roku! I o tym oczywiście też dziś piszę, bo to bezkonkurencyjna opcja, ale wybór jest zdecydowanie większy (aczkolwiek część banków w ostatnim czasie obniżyła oprocentowanie).

Na blogu opisuję sporo promocji bankowych. O ile propozycji z bonusem za otwarcie konta czy wyrobienia karty kredytowej jest całe mnóstwo, o tyle dodatkowe premie do lokat nie są zbyt często spotykane. Choć się zdarzały, ale wtedy banki dawały nagrody o wartości do 50 zł, a jeśli do zgarnięcia było więcej, to i pojawiały się dodatkowe wymogi (np. otwarcie konta osobistego). Tym razem jednak w Toyota Banku założyć można lokatę bez konta, a do wzięcia jest bonus aż 150 zł. Oferta pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji - zwłaszcza, gdy porównać ją do innych lokat bez jakiś szczególnych warunków do spełnienia. Ale o szczegółach za chwilę.

Wpis tradycyjnie rozpoczynam od sprawdzenia, jakie najwyższe oprocentowanie dostępne jest na lokatach w poszczególnych lokatach:

Na wykresie trudno o zielony kolor, który wskazywałby na podwyżkę stawek. Czerwony też na szczęście nie nazbyt rzuca się w oczy - tych najlepiej oprocentowanych lokat w swej ofercie banki za bardzo nie ruszają. Ale już nieflagowe lokaty niestety spotykają cięcia - tak w ostatnim czasie stało się między innymi w Idea Banku i Nest Banku.

By ułatwić przegląd tego dość obszernego wpisu, pogrupowałem go w taki sposób, że znajdziesz tutaj:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus
 • Promocyjne okazje
  • Najlepsze lokaty bez konta osobistego
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


Poniżej znajdziesz propozycje, które nie tylko dają gwarantowane odsetki, ale przy okazji można również zgarnąć gwarantowany bonus pieniężny, dzięki czemu zwiększy się ostateczny zysk z ulokowanych środków.

Odsetki (2,5%) + premia 150 zł = zysk jak na lokacie nawet 6,2%!


Lokata Standard w Toyota Banku z premią 150 zł
Na początek promocja, która od kilku dni okazuje się hitem wśród promocji bankowych. To lokata w Toyota Banku, którą można założyć bez konta. Oprocentowanie na niej wynosi 2,5% w skali roku, ale odsetki to nie wszystko, co jest do wzięcia, bo jest jeszcze dodatkowa, gwarantowana premia 150 zł za samo otwarcie i utrzymanie lokaty przez określony czas. Przy zdeponowaniu minimalnej kwoty (5000 zł) odsetki wraz z premią dadzą Ci zysk odpowiadający lokacie z oprocentowaniem aż 6,2% w skali roku! Sprawdź szczegóły promocji Lokaty Standard 2,5% z premią 150 zł >>

Do 4% dla oszczędności + bonus 50 zł na start


Bonus 50 zł za konto osobiste w Getin Banku
W przypadku Getin Banku mamy do czynienia z całkiem bogatym pakietem propozycji dla oszczędzających - od e-Lokaty na nowe środki, przez konto oszczędnościowe ze stawką 3,2% w skali roku (nawet do 400 000 zł), po 3-miesięczną lokatę mobilną z oprocentowaniem aż 4% w skali roku (do 20 000 zł). Część tych ofert dostępna jest tylko dla posiadających bądź otwierających konto osobiste w Getin Banku. A jego założenie jest teraz szczególnie opłacalne, bo do wzięcia w bardzo prosty sposób jest bonus 50 zł, który otrzymasz oprócz odsetek. Sprawdź szczegóły promocji w Getin Banku >>

3% gwarantowane do końca roku + bonus 150 zł


Konto oszczędnościowe 3% w Alior Banku + premia 150 zł
W Alior Banku osoby posiadające, jak i zakładające Konto Jakże Osobiste mogą wybrać jedną z tzw. 'korzyści', polegającą na podwyższeniu oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Obowiązuje wówczas stawka 3% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł, którą bank obiecał utrzymać do 31.12.2019 r. Jak już wspomniałem, by skorzystać z tej oferty niezbędne jest Konto Jakże Osobiste. Kto ten rachunek teraz założy w ramach promocji Money mania, ten w prosty sposób załapać się może na dodatkowy gwarantowany bonus pieniężny w wysokości aż 150 zł. Sprawdź szczegóły promocji Money mania z kontem w Alior Banku >>

Promocyjne okazje


W tej części znajdziesz lokaty ze zdecydowanie najlepszym oprocentowaniem. Co prawda są to najczęściej promocyjne lokaty powitalne dla nowych klientów, ale czasem (i wcale nie rzadko) na te oferty łapią się także klienci powracający.

Najlepsze lokaty na czerwiec 2019 bez konta osobistego


Najlepsze lokaty bankowe bez konieczności zakładania konta od dawna są znakiem rozpoznawczym Idea Banku. Tym, co szczególnie ma przyciągnąć klientów są lokaty powitalne. Do wyboru jest jedna z poniższych opcji:
 • Lokata Happy - to 3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 4% w skali roku dla kwoty od 500 do 20 000 zł lub
 • Lokata Happy Pro, będąca propozycją dla osób dysponujących większą sumą środków, bo bank pozwala wpłacić od 20 000,01 do 400 000 zł. Ta 3-miesięczna lokata oprocentowana jest na poziomie 3,5% w skali roku.

Powyższe lokaty dostępne są wyłącznie dla nowych klientów, którzy dotąd nigdy nie posiadali, ani nawet nie wnioskowali o jakikolwiek produkt w Idea Banku.

Kolejna najkorzystniejsza lokata bez konta dostępna jest w ofercie BOŚ Banku, który przygotował e-Lokatę na Plusie. Można na niej ulokować od 1 000 do 100 000 zł na okres 3 miesięcy i ze stawką 2,5% w skali roku. Ta lokata dostępna jest także tylko dla klientów, którzy dotąd nie korzystali z usług BOŚ Banku.

Najlepsze lokaty z kontem osobistym


O ile grupa banków oferujących dobre lokaty bez konieczności zakładania konta w ostatnim czasie nieco się zawęziła, o tyle banków oferujących promocyjne lokaty powitalne dla otwierających konto osobiste ciągle jest sporo.

Najkorzystniej wygląda Nest Lokata Witaj, którą oferuje Nest Bank. To depozyt, na który wpłacić można do 10 000 zł i uzyskać 4% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy. Krótszy okres nie wymaga spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Ale jeśli chcesz załapać się na promocyjne oprocentowanie na pół roku, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływów na konto (więcej na ten temat piszę tutaj). Konto osobiste w Nest Banku otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł.

Lokata na Start w Plus Banku to również 3-miesięczny depozyt, na który wpłacić można do 10 000 zł. Oprocentowanie w tym przypadku zaczyna się od 3% w skali roku w pierwszym miesiącu trwania lokaty, przez 4% w kolejnym, po 5% w trzecim miesiącu. Średnie oprocentowanie wynosi więc 4% w skali roku. W tym banku konto osobiste wymaga jednak aktywności, by uniknąć opłaty (trzeba zapewnić wpływy bądź wykonać płatności kartą na dość sporą sumę).

W mBanku dla osób otwierających konto osobiste za pomocą promocyjnego wniosku przewidziana jest mLokata na Wejście. Można na niej uzyskać 3,5% w skali roku przez okres 3 miesięcy i dla kwoty do 10 000 zł. eKonto osobiste w mBanku (w wariancie bez karty) jest darmowe bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

Ostatni z banków oferujących lokatę powitalną dla osób zakładających konto jest Eurobank. Tu oprocentowanie jest najniższe (bo wynosi 2,5 lub 3% w skali roku), ale za to zdeponować można większą kwotę - nawet do 100 000 zł. Wyższe oprocentowanie bank naliczy, jeżeli na konto klienta wpłynie wynagrodzenie w wysokości min. 500 zł lub gdy zostaną zapewnione 2 wpływy na konto po min. 1 500 zł i wykonane co najmniej 9 płatności kartą (jednak by karta do konta była darmowa, to trzeba pamiętać o wykonaniu transakcji na sumę min. 400 zł miesięcznie!).

Lokaty mobilne


W tym miejscu znajdziesz lokaty dostępne wyłącznie w bankowości mobilnej. To propozycje, których więc próżno szukać w bankowości internetowej lub w placówkach banku. Obecnie najlepsze lokaty oferowane tylko w aplikacjach mobilnych to:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Getin Bank
3 miesiące
4%
500 zł
20 000 zł
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium (Urodzinowa)**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
Santander Bank Polska
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium (Mobilna)
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna w ciągu 30  dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (standardowe oprocentowanie na tej lokacie wynosi 2,25% w skali roku).

Lokata w Getinie i Mobilna w Millennium wyróżniają się tym, że po zakończeniu jednej można założyć kolejną tego samego typu. W pozostałych bankach to propozycje jednorazowego użytku.

Najlepsze lokaty na czerwiec 2019 roku dla każdego 


O ile większość z wyżej wymienionych lokat wymaga spełnienia jakiś dodatkowych warunków (trzeba być nowym klientem), to poniżej przedstawiam propozycje, z których skorzystać można w prostszy sposób. Owszem, pojawiają się dodatkowe wymogi (np. wpłacenie "nowych środków" albo założenie lub posiadanie konta), ale są one łatwiejsze do spełnienia.

Lokaty krótkoterminowe - czerwiec 2019


W tej grupie lokat od dawna już prym wiódł Idea Bank. Ciągle proponuje najwyższe oprocentowanie na lokatach na kilka miesięcy, ale w ostatnim czasie niestety dość mocno przyciął oferowane stawki. Wyjątkiem pozostaje jeszcze 3-miesięczna Lokata na Nowe Środki Plus (wymaga posiadania lub otwarcia konta) z oprocentowaniem 3,2% w skali roku. Ta sama lokata w wariancie na 6 lub 12 miesięcy daje już "tylko" 2,8% w skali roku (choć jeszcze niespełna 1,5 miesiąca temu na rok można było zaklepać sobie o 0,7 p.p. więcej).

W tym samym banku jest jeszcze Lokata nr 1 (już bez konieczności posiadania konta i z możliwością wpłacenia dowolnych środków). W jej przypadku najwięcej można uzyskać na okres 1 miesiąca (2,6%). Na 3 i 6 miesięcy oprocentowanie wynosi odpowiednio 2,5 i 2,4% w skali roku.

No ale i inni z Idea Bankiem jakoś mocno nie konkurują. W Getin Banku dostępna jest 3-miesięczna e-Lokata na Nowe Środki (bez konta) z oprocentowaniem wynoszącym 2,6% w skali roku.

Jeśli chodzi o lokaty na kilka miesięcy, to godną uwagi jest jeszcze Lokata Sprint w Toyota Banku, który na 180 dni oferuje 2,4% w skali roku (na depozyt wpłacić można do 18 000 zł, ale klient może posiadać do 10 lokat tego typu). Jeśli jednak nie jesteś klientem tegoż banku, sprawdź uprzednio Lokatę Standard 2,5% z premią 150 zł.

Alternatywą do lokat krótkoterminowych są konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania warunków przez określony czas - zazwyczaj jest to właśnie kilka miesięcy. Więcej na ten temat piszę nieco niżej, gdzie znajdziesz obecnie najlepsze konta oszczędnościowe. Tego typu rachunki mają też przewagę nad lokatami ze względu na możliwość dopłacania środków w dowolnym momencie, a także ich wypłatę (w części lub całości) bez utraty odsetek.

Lokaty długoterminowe


Do niedawna wybór lokat na dłuższy okres (2, 3 lub nawet więcej lat) był całkiem spory. Teraz tego typu propozycji z oprocentowaniem godnym uwagi jest o wiele mniej. Na 24 miesiące pod uwagę można brać tylko propozycje Santander Consumer Banku (nie mylić z następcą BZ WBK, czyli z Santander Bankiem), gdzie oprocentowanie wynosi 2,4% w skali roku oraz lokatę w Nest Banku. Ten ostatni daje 2,3% w skali roku, ale wymaga posiadania konta, na które dodatkowo będzie wpływać wynagrodzenie. Bardzo słabo, jak na bank, który do niedawna brylował wśród banków oferujących najwyższe oprocentowanie na kilka lat.

Jeśli chodzi o lokaty na 3 lata, to najlepsze oprocentowanie znaleźć można w Eurobanku i Santander Consumer Banku (po 2,6%) oraz w Toyota Banku (2,4%) i Credit Agricole (2,3%). Oczywiście w każdym przypadku podaję oprocentowanie w ujęciu rocznym.

Stawki te obecnie nie kuszą. A pod uwagę trzeba wziąć, że gdyby stopy procentowe w końcu wzrosły, to podwyżka oprocentowania ominie klientów posiadających lokaty długoterminowe. Choć z drugiej strony, gdyby jednak ziścił się inny scenariusz, czyli dalsze spadki oprocentowania, to tego typu lokaty zabezpieczają zysk klienta (dzięki stałemu oprocentowaniu). Co jednak wydarzy się w tak długiej perspektywie, to trudno wywróżyć.

Dla długodystansowców jest jeszcze lokata z rosnącym oprocentowaniem w BOŚ Banku. Średnie oprocentowanie wynosi aż 2,84% w skali roku, ale jest to depozyt aż na 5 lat.

Najlepsze konta oszczędnościowe - czerwiec 2019


W czerwcu 2019 roku najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe znaleźć można w Citibanku, który na okres 4 miesięcy gwarantuje stawkę 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł.

O wiele więcej środków, bo nawet do 400 000 zł wpłacić można na konto oszczędnościowe w Getin Banku, uzyskując oprocentowanie 3,2% w skali roku przez 4 miesiące. Propozycja skierowana jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów - warunkiem załapania się na promocję jest wpłacenie nowych środków.

Oprocentowanie 3,2% w skali roku można znaleźć także w ofercie Idea Banku. Tamtejsze konto oszczędnościowe, noszące nazwę Konto Idealnie Proste pozwala jednak ulokować do 20 000 zł. Choć na zdeponowanie większych środków z promocyjnym oprocentowaniem jest szansa, bo każdy klient może założyć 3 konta tego typu, więc łącznie da się zdeponować do 60 000 zł. Mankamentem oferty jest jednak to, że promocyjna stawka gwarantowana jest tylko do końca czerwca.

Kolejne 4 banki oferują oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku. Te propozycje znaleźć można w Alior Banku, Citibanku, Credit Agricole oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Jednak poza wspólną cechą jaką jest wysokość oprocentowania, różnic w tych ofertach jest bardzo dużo. Głównie chodzi tutaj o wysokość kwoty jaka może być objęta podwyższonym oprocentowaniem, a także o czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnej stawki. I tak możesz ulokować do 20 000 zł do 31.12.2019 r. w Alior Banku, do 70 000 zł na 6 miesięcy w Citibanku, do 50 000 zł na 4 miesiące w Credit Agricole oraz do 50 000 zł na 3 miesiące w T-Mobile Usługi Bankowe.

W pozostałych bankach oprocentowanie jest już niższe (maksymalnie wynosi 2,7% w skali roku).

Objaśnienia


Stan przedstawiony w powyższym wpisie obowiązuje na dzień 1.06.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Lokaty i konta oszczędnościowe uwzględnione w powyższym przeglądzie najlepszych propozycji bankowych dla oszczędzających oferowane są wyłącznie przez banki podlegające pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) - przeczytaj jak działa BFG oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze. Dzięki temu o swoje oszczędności nie musisz się martwić nawet w sytuacji upadku banku. Gwarancja zwrotu środków obowiązuje do kwoty będącej równowartością 100 tys. euro.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oszczędzania i w ogóle lokat bankowych, sprawdź mój poradnikowy wpis: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam znajdziesz też bardzo prosty w obsłudze kalkulator odsetek z lokat i kont oszczędnościowych, który pozwoli wyliczyć ile zyskasz.

Nie przegap żadnej najlepszej - nawet wyjątkowo krótko trwającej - promocji lokaty czy konta oszczędnościowego!


Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga, dzięki czemu będziesz na bieżąco z propozycjami banków dla oszczędzających i z promocjami. 

46 komentarzy:

 1. Co do oferty Toyota to przy ulokowaniu kwoty maximalnej 70 tys. zł (dzięki odsetkom i premii) łącznie można zyskać tyle, co na lokacie z oprocentowaniem aż 2,7% w skali roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie trzeba lokować maksymalnej kwoty. Można wpłacić 5000 zł i wycisnąć tym samym maksimum korzyści, a jeśli jest możliwe to resztę środków ulokować gdzie indziej przy wyższym oprocentowaniu. Swobodny wybór.

   Usuń
  2. Więcej na 12 mies. jest tylko w Idea Banku (2,8%). I to masz tak tylko przy kwocie 70k, że lokata w IB jest lepsza od tej w Toyota Banku. Bo przy 60k z odsetkami i premią masz 2,81%. Bez konta. No a czym mniejsza kwota to ten bilans wypada jeszcze korzystniej.

   Usuń
  3. Lokata na 5K to żadna inwestycja i oczywiście nie będzie nawet odczuwalna dla banku w jakimkolwiek znaczącym stopniu.

   TB mógłby zrobić sobie przysługę poprzez zróżnicowanie premii w zależności od wysokości kwot zainwestowanych na lokacie. A tak będą mieli niemal wszystkich uczestników tej promocji z lokatami na te marne 5K :)

   Usuń
 2. W Idea Banku tendencja spadku % jest bardzo duża. No a Nest to już w ogóle wypadł z obiegu. Poza lokatą 4% reszta lokat lokat tam nie jest warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drzewiej, w czasach gdy posiadaczem był fundusz inwestycyjny Abris Capital Partners oprocentowanie ich lokat należało do ścisłej czołówki w Polsce.

   Od czasu gdy posiadaczem został fundusz inwestycyjny AnaCap generalnie oprocentowanie mocno zapikowało.

   Usuń
  2. Co się teraz dzieje w temacie ich KO Nest Oszczędności?

   W menu "Szczegóły konta" widnieje Oprocentowanie: 0,00%
   Natomiast w menu "Podsumowanie oszczędności" ---> "Konta oszczędnościowe" widnieje Oprocentowanie: 1,20% - dziwne :)

   Usuń
  3. A mnie dali 2,2% i nawet nie skorzystałem.

   Usuń
 3. A jesli mam teraz w Getinie promocyjne konto oszczednosciowe na 3.5% na 5 miesiecy i konczy mi sie ta promocja w sierpniu to moge od razu zalozyc sobie lokate mobilną 4% do 20000 i czy ona mi sie zacznie liczyc jesli to nie będą nowe środki w tym banku tylko przerzucone z konta oszczędnościowego na lokatę mobilną?
  Dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że dopóki XVI edycja KO w Getin jeszcze trwa, dopóty Idea będzie zmuszona oferować Lokatę Zawrotną na 3,5% przy próbie przelewu do Getin.

   Usuń
  2. Zawrotna to juz tylko 2,8%

   Usuń
  3. A mnie wczoraj oferowali 3,5% przy przelewie.

   Usuń
  4. Lokatę mobilną nie trzeba zakładać z nowych środków

   Usuń
 4. Ktoś się orientuje jakie są teraz propozycje lokaty zatrzymaniowej w Getinie? Czy coś jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy próbie przelewu solidnej kwoty do Idea można dostać ofertę KO "Podwyższamy oprocentowanie" @ 3,30% do 200K na 3 m-ce.

   Usuń
 5. W Santanderze już nie ma tej lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mobilnej? Jest ale można skorzystać tylko raz w życiu.

   Usuń
 6. KNF właśnie podjęła decyzję na wczorajszym posiedzeniu o ustanowieniu kuratora w Plus Bank.

  Celem tego działania ma być poprawa sytuacji finansowej banku. Kurator ma zapewnić efektywny przepływ informacji między bankiem a KNF oraz stworzyć możliwość bieżącego monitorowania podejmowanych w banku działań restrukturyzacyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Getin wznowił promocję z 3,5 proc. na koncie oszczędnościowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2019/06/konto-oszczednosciowe-w-getin-banku-3-5-procent-na-rok.html

   Usuń
  2. Tak, to kolejna edycja oferty 'za aktywność' czyli KO @ 3,5% do maks. 10K przez 12 m-cy.

   Usuń
 8. Witam. Wiem, że pytanie nie na temat, ale prosiłbym o informację jeśli ktoś jest zorientowany w temacie:

  Przenosiłem w promocji Credit Agricole konto z Inteligo. Miałem zostawione na koncie 4 zł z groszami. Dzisiaj pobrało mi 4 zł opłatę za kartę do 27 maja (bo tego dnia wypada mi końcowy dzień okresu rozliczeniowego) i drugą opłatę proporcjonalną za kartę 52 grosze za okres 28-31 maja. Kartę mi zamknęło, ale konta nie bo pojawił się debet 48 groszy. Spłaciłem go od razu szybkim przelewem (BLIK na telefon) - na koncie są 2 grosze na plusie. I teraz pytanie: konto zostanie zamknięte automatycznie w najbliższym dniu roboczym czy znowu muszę jakieś wnioski wypełniać lub kontaktować się z bankiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 2 grosze powinni przelać na konto do CA

   Usuń
  2. Na przyszłość dla innych. Kartę można zastrzec w bankowości jeszcze przed złożeniem wypowiedzenia i wtedy opłat więcej nie pobierają.

   Usuń
  3. Najkorzystniej zrobić to wnet po rozliczeniu wymaganych w promocji transakcji kartą na 200 zł oraz transakcji BLIK-iem na 40 zł, gdyż tzw. 'prowadzenie' konta jest darmowe.

   Usuń
 9. Idea Bank: właśnie weszła w życie kolejna obniżka oprocentowania dla Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam. Szukam lokaty, którą mogę zalożyć online z możliwoscią zerwania bez utraty odsetek. Musze gdzieś przetrzymać 40 tys. do sierpnia. Możecie coś polecić? Może być nawet konto oszczędnosciowe. Idea bank odpada i Alior również.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idea Bank, Lokata Beztroska, 500 zł - 1 mln zł. Niestety kilka dni temu obniżyli na niej oprocentowanie i obecnie to jedynie 1,7% rocznie.

   Usuń
  2. Sprawdź konta oszczędnościowe - może tam uda się znaleźć coś z lepszym oprocentowaniem i na co się załapiesz. Bo o lokaty z możliwością zerwania bez utraty odsetek to dość trudno (przy Twej kwocie wchodziłaby w grę tylko Lokata Happy Pro, ale to dla nowych klientów Idea Banku, który - jak piszesz - odpada i wspomniana Beztroska).

   Usuń
  3. Oprocentowanie na Beztroskiej znowu poszło w dół i obecnie to już tylko 1,5%

   Usuń
 11. Od dzisiaj znowu obniżka oprocentowania lokat w Idea:
  - Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS na 3 m-ce @ 2,8%
  - Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS na 6 m-cy @ 2,4%
  - Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS na 12 m-cy @ 2,4%
  - Lokata NR1 na 1 m-c @ 2,2%
  - Lokata NR1 na 3 m-ce @ 2,2%
  - Lokata NR1 na 6 m-cy @ 2,1%
  - Lokata NR1 na 12 m-cy @ 1,9%
  - Lokata NR1 na 24 m-ce @ 1,8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robi się nieciekawie, bo inflacja rośnie, a banki obniżają oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych.

   Usuń
  2. Idea, podobnie jak GNB, obniżają oprocentowanie depozytów gdyż zgodnie z zaleceniami KNF mocno poprawiły przez ostatnie pół roku tzw. wskaźnik pożyczek-do-depozytów (LDR, Loan-to-Deposit Ratio).

   Nie zmienia to faktu, że Idea wciąż utrzymuje się w czołówce jeśli chodzi o oprocentowanie lokat!

   Usuń
  3. Na prawdę robi się spora bieda. I Getin ściął oprocentowanie na lokacie dla nowych środków. Za chwilę możemy być w sytuacji w której lokata 2% będzie rarytasem :(

   Usuń
  4. Poza bankami Czarneckiego lokaty na 2% już od dawna to rarytas. Dziękujmy tym wałkarzom z KNF za ponad pół roku sutych lokat - taki klimat!

   Usuń
  5. Ja fartownie poszedłem po calaku w połowie kwietnia na Lokacie NA NOWE ŚRODKI PLUS: 280K @ 3,5% na 12 m-cy dzięki czemu na wiosnę przytulę blisko 8K w odsetkach!

   Usuń
  6. Szczęściarzami mogą się nazwać ci którzy w kwietniu w IB założyli lokatę 3,5% na 12 mies.

   Usuń
  7. Kto oferuje dzisiaj roczną lokatę na 2,5% nie licząc tej promo w TB - nie widzę nikogo :)

   Usuń
  8. A jeszcze niedawno był Nest (wcześniej Smart), BGŻ Optima, a wcześniej Meritum. To już nie wróci :(

   Usuń
  9. Smart/Nest miał tylko raz rozsądną ofertę, tzn. w styczniu 2018 była 24-miesięczna lokata @ 3% poza tym raczej lipa.

   Jednak zanim Abris został zmuszony do sprzedaży FM/Biz innemu funduszowi (AnaCap) tam mieli jedne z najlepszych ofert na rynku obok Idea czy Meritum!

   Usuń
 12. Nwla lepsze % w Idea Banku już nie ma co liczyć. Kurator KNF robi swoje. Niestety równają do reszty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak KO jak i lokaty w Idea są najwyżej oprocentowane na rynku.

   Usuń
  2. Ostatnio nawet PKO obniżył oprocentowanie. Czyli ze słabego na jeszcze słabsze. Ludzi czytających tego typu blogi raczej to nie interesuje ale niestety taki bank wyznacza trendy innym i te obniżki mogą być powszechniejsze.

   Usuń
  3. PKO B.P. wyznacza trendy innym bankom w kwestiach lokat? To dość odważna 'hipoteza' - sam bym tego nie wymyślił :)

   Usuń
  4. Sprawdź sobie historię. Jak PKO obniżył oprocentowanie to szybko za nim szły inne banki. I na odwrót przy podwyżkach. Sprawdź sobie też ile poszczególne banki mają depozytów klientów i zrozumiesz zależność i znaczenie ruchów PKO

   Usuń
  5. To dość zabawne,ale zawsze kojarzyłem tak PKO jak i Pekao z firmami dla emerytów. Od lat mam lokaty w różnych bankach, ale nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby w którymś z nich deponować. Czy oni oferują nawet jakieś lokaty?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...