Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3% do 400 000 zł (+bonus 50 zł na start)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

17.06.2019

Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3% do 400 000 zł (+bonus 50 zł na start)

Wystartowała nowa promocja oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3% do 400 000 zł (+bonus 50 zł na start)Z oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie jest wpłacenie "nowych środków". Ale dla tych pierwszych, którzy dopiero teraz otworzą konto w Getinie, do wzięcia czeka jeszcze gwarantowany bonus 50 zł, który bank wypłaci oprócz odsetek.

[Promocja zakończona. O nowej edycji przeczytasz tutaj.]


Konto oszczędnościowe 3% w Getin Banku 


Główne cechy promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku wyglądają następująco:
 • oprocentowanie: 3,0% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł (dla nowych środków) 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków promocji, którymi są: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego oraz oszczędnościowego, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz (przede wszystkim) 
  • wpłacenie pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do oferty (od 17.06. do 21.07.2019 r.). 

Udział w promocji biorą wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe (w tej sytuacji nie warto więc zakładać konta wspólnego). Jeżeli teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce wszystko co wpłacisz na konto oszczędnościowe będzie "nowymi środkami" (ale jeśli jesteś już klientem Getin Banku, to objaśnienia dotyczące wyliczenia środków objętych promocyjną stawką znajdziesz nieco niżej).

Jeśli oprócz odsetek chcesz zgarnąć dodatkowy bonus 50 zł i 2 bilety do kina za otwarcie konta osobistego w Getin Banku, to koniecznie sprawdź wpis, w którym prześwietlam promocję Getin Banku z bonusem na start (znajdziesz tam też link do wniosku, w którym można podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu oraz dowiesz się jak ten bonus uzyskać).

Konto oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Jak to w większości banków bywa, tak i tutaj, w każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego wykonać można tylko jeden darmowy przelew. Drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym kosztuje 9 zł. Jednak w Getin Banku jest na to pewien sposób - darmowe są bowiem także wypłaty (bez limitów ilościowych) z konta oszczędnościowego, które bezpośrednio zasilają lokatę zakładaną w Getin Banku (gdy we wniosku o lokatę wskażesz konto oszczędnościowe jako rachunek do zasilenia lokaty).

Konto Proste Zasady. By załapać się na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym niezbędne jest posiadanie lub otwarcie konta osobistego w Getin Banku. Szczegóły aktualnej oferty tego banku przedstawiam tutaj.

I to tyle jeśli chodzi o informacje dla nowych klientów. Teraz czas na kluczowe informacje także dla tych, którzy już korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają uzyskać promocyjne oprocentowanie.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


By załapać się na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku, niezbędnym jest wpłacenie "nowych środków". Aczkolwiek warunków jest więcej.

Udziału w obecnie dostępnej, 21. edycji promocji nie można łączyć się z poprzednimi edycjami, więc nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji (co mogłoby mieć miejsce zważywszy na to, że większość z poprzednich odsłon promocji raczyło klientów promocyjną stawką przez 122 dni, a jedna z akcji nawet przez 152 dni).

Przystępując do promocji, zwrócić należy też uwagę na to, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 17.06.2019 r. do 21.07.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”." 

A zgodnie z regulaminem "nowymi środkami" są w tym przypadku:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych" 

Saldo początkowe na potrzeby aktualnej edycji promocji wyliczane jest na 11.06.2019 roku. Getin Bank sumuje środki zgromadzone na koniec tego właśnie dnia na produktach depozytowych klienta (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te trzeba utrzymywać w Getin Banku przez cały czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, a to co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania.
💡 Jeśli nie łapiesz się na promocję oprocentowania w Getin Banku, sprawdź alternatywne propozycje: 3% do 50 000 zł gwarantowane na 3 miesiące w T-Mobile Usługi Bankowe (+bonusy do 150 zł) bądź 3% do 50 000 zł przez okres 4 miesięcy w Credit Agricole (z dodatkowymi bonusami do 350 zł na start).

Jeżeli posiadasz więcej niż jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku, to promocja oprocentowania obejmie wyłącznie najstarszy z tych rachunków, a może być to dowolne konto oszczędnościowe z oferty Getin Banku ("z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka, Kont Oszczędnościowych Premium, Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver oraz Kont Oszczędnościowych, które Bank wprowadzi do oferty w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej").Przydatne dokumenty: 

36 komentarzy:

 1. Jak skorzystam z tej promocji to lokatę mobilną też mogę założyć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy da się korzystać cały czas z wysokiego oprocentowania na tym koncie Getin czy trzeba robić jakieś przerwy pomiędzy kolejnymi promocjami (mam na myśli konto oszczędnościowe prowadzone powyżej 4 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Trzeba odczekać.

   Usuń
  2. Ta edycja KO trwa 122 dni kalendarzowe liczone od dnia 1-go wpływu na to konto dokonanego pomiędzy 17. czerwca i 21. lipca. Co będzie w kolejnych edycjach, tego się dowiemy w przyszłości.

   Usuń
  3. Raczej nie. Zauważ, że dzień wyliczenia salda początkowego jest niemożliwy do wcześniejszego przewidzenia, jako że jest on określony w/g uznania banku - tym razem to 11. czerwca, a co będzie w przyszłości to pażiwiom, uwidim :)

   Usuń
 3. cholernie to skomplikowane - nic nie rozumiem - czy można to jakoś wyraźniej - od kiedy za ile %, i czy można dopłacać do konta oszcz i wtedy doplaty tez maja 122 dni podwyzszonego %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest zbyt skomplikowane i na dodatek bardzo przystępnie przez Złotówę wytłumaczone.

   - podwyższone oproc. w wysok. 3% startuje z dniem 1-ego wpływu na to konto dokonanego pomiędzy 17. czerwca i 21. lipca
   - dopłacać można do końca trwania oferty czyli przez 122 dni od w/w dnia 1-ego wpływu
   - kwota objęta podwyższonym oproc. to nadwyżka ponad saldo z końca dnia 11. czerwca

   Jak mawiali starożytni komuniści - kto pyta ten nie błądzi :)

   Usuń
  2. Wystarczy przeczytać uważnie. No ale w pigułce, musisz:
   - mieć lub założyć konto osobiste i oszczędnościowe
   - wyrazić zgody marketingowe
   - wpłacić nowe środki liczone względem 11.06
   - p-wsza wpłata nowych środków uruchamia 3% na 122 dni
   - możesz dopłacać (też będzie na 3%) i wypłacać kiedy chcesz.

   Usuń
  3. dziekuje - teraz lepiej :)

   Usuń
 4. Dodam że z KO można wypłacać bez prowizji raz w miesiącu. Ostatnio miałem potrzebę wypłaty 2 raz i nie chciałem zapłacić prowizji, to założyłem lokatę która zasiliłem z KO co w/g toip jest bezpłatne, a po chwili zerwałem lokatę przelewając kasę na ror i też nie policzyli żadnej prowizji. To tak jak by komuś była potrzebna kasa, a wykorzystał by już w miesiącu darmowy przelew i nie chciał by płacić prowizji od drugiego przelewu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieźle to wymyśliłeś.

   Usuń
  2. To dość dobrze znany 'trick' :)

   Usuń
 5. Ja nie mogę przystąpić do promocji "Na Nowe Środki" gdyż obecnie wciąż korzystam z promocji, która dostałem na zatrzymanie - "Podwyższamy oprocentowanie" @ 3,3% na 3 m-ce.

  W podlinkowanym regulaminie nie ma takiego wykluczenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasie Podwyższonego oprocentowania 3,30% nie możesz korzystać w tym samym czasie z innej promocji. Musisz czekać do końca i potem skorzystać z promocji na nowe środki, pamiętając o badaniu salda na 11.06.2019 roku. Ja też tak mam, podwyższone oprocentowanie kończy mi się 24.07.2019 r. W związku z powyższym XXI edycja, która trwa do 21.07.2019 roku, mnie wyklucza.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 17 czerwca 2019, 16:23

   To prawda - w podlinkowanym regulaminie promocji "Na Nowe Środki" nie ma takiego wykluczenia. Stosowny zapis znajduje się w par. III. pkt. 5. warunków Oferty Specjalnej "Podwyższamy oprocentowanie"

   Usuń
  3. @Jerzy, 17 czerwca 2019, 19:26

   Wygląda na to, że nie załapiesz się również na edycję 22.

   Usuń
  4. Skąd wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie ta XXII edycja?

   Usuń
 6. Konto założyłem na początku czerwca. Bilety do kina już dostałem! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, ale niestety tego kina u nas nie ma :)

   Usuń
 7. Czas łapać póki jeszcze 3 na przodzie. Oprocentowanie na lokacie na nowe środki już zniżyli do 2,4%

  OdpowiedzUsuń
 8. Która edycja KO była ze promocyjną stawką przez okres 152 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 16. edycja dostępna od 14.01. do 3.02. oraz 17. edycja od 4.02. do 3.03.2019 r.

   Usuń
 9. Czy nadal można polecać to konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opis programu poleceń:
   https://bankobranie.blogspot.com/2019/05/program-polecam-proste-zasady-getin-bank-iv-edycja.html

   Usuń
 10. Rozumiem że te 3% liczy się od otwarcia konta? Czy może od wpłaty środków? I czy wtedy można jeszcze dopłacać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opisu oferty powyżej: czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 122 dni liczone od dnia pierwszej wpłaty.

   Usuń
  2. No to dobrze bo konta założyłem a z wpłatą kasy muszę jeszcze chwilę zaczekać. Dzięki za odpowiedź.

   Usuń
 11. moje pytanie o wypłatę środków z konta oszczędnościowego kiedy lokata wygasła i została zasilona kwotą "starych środków". Wiadomo że te pieniądze się nie liczą do oprocentowania 3%. Co w takim wypadku jak je wypłacę? Zmniejsza pule środków które są na oprocentowaniu wyższym o ta kwotę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim przypadku to tak.

   Usuń
  2. to kiedy mogę je ruszyć aby nie uszczuplić wartości "nowych środków"?

   Usuń
  3. Kwota przewyższająca tzw. saldo początkowe - wyliczane na 11.06.2019 - jest objęta oprocentowaniem podwyższonym.

   Usuń
 12. Konieczne jest założenie konta? Miałam u nich ok. pół roku temu KO, ale po skończonym terminie (wypłaconych odsetkach) pieniądze trzymam gdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dla uzyskania promocyjnego oprocentowania (3%) na koncie oszczędnościowym niezbędne jest też posiadanie/otwarcie konta osobistego.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...