Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 250 zł na paliwo ORLEN, 200 zł do H&M lub 150 zł do Biedronki. Porównanie promocji ułatwiające wybór

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

16.06.2019

250 zł na paliwo ORLEN, 200 zł do H&M lub 150 zł do Biedronki. Porównanie promocji ułatwiające wybór

BNP Paribas w ostatnim czasie odpalił kilka promocji konta osobistego. By się w nich połapać, podsuwam proste zestawienie.

Porównanie 3 promocji konta w BNP Paribas
Wszystkie te promocje bankowe mają jeden istotny plus, a mianowicie skrócony (z 24 do 12 miesięcy) okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w BNP Paribas (czy w BGŻ BNP Paribas przed zmianą nazwy). Również proste są warunki do spełniania.

[Promocje zakończone. Sprawdź aktualnie dostępne promocje BNP Paribas.]

W ostatnim czasie opublikowałem 3 wpisy prześwietlające promocje bankowe z kontem w BNP Paribas w roli głównej. Zasady uczestnictwa, jak i warunki do spełnienia w każdej akcji są identyczne, ale nagrody do wzięcia i opłaty za kartę wydawaną do konta już się różnią.

Udział wziąć można tylko w jednej promocji. Zdobyć zatem można tylko jedną gwarantowaną nagrodę, którą może być karta paliwowa doładowana kwotą 250 zł do wydania na stacjach paliw ORLENbon o wartości 200 zł na zakupy w sklepach H&M albo bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.
💡 A może ta czwarta? Przypomnę, że dostępna jest jeszcze jedna promocja konta w BNP Paribas, dzięki której zgarnąć karnety OK System nawet na 9 miesięcy (to jednak promocjaz dłuższym, bo 2-letnim okresem karencji oraz z nieco szerszym zakresem warunków do spełnienia).

Spełnienie warunków w każdej z promocji z bonami/kartą na zakupy sprowadza się w praktyce do otwarcia konta z wydawaną do niego kartą oraz z dostępem do bankowości internetowej. Później trzeba aktywować aplikację mobilną oraz wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (powinny to być co najmniej trzy transakcje na dowolne kwoty, ale łącznie na 300 zł). I to już wszystko.

Każda promocja wymaga, by założyć Konto Otwarte na Ciebie. Ale różnią się kartą do konta, którą się w ramach promocji wyrabia. I tej różnicy poświęcam szczególną uwagę.

W poniższej tabeli znajdziesz porównanie poszczególnych promocji wraz z konfrontacją nagród i warunków prowadzenia konta, a właściwie przede wszystkim kosztów posiadania karty.


„Promocja otwarta na Świat”
„Promocja otwarta na eŚwiat”
„Promocja otwarta na Dzisiaj”
Nagroda:
250 zł do wydania na stacjach ORLEN
200 zł do wydania w sklepach H&M
150 zł do wydania w sklepach Biedronka
Pula rejestracji objętych promocją:
800 sztuk
1000 sztuk
1200 sztuk
Warunki do spełnienia (w skrócie):
- zawarcie umowy o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej
- aktywacja aplikacji mobilnej
- w miesiącu następującym po miesiącu aktywacji aplikacji wykonanie co najmniej 3 płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (np. 100 + 50 + 150 zł)
Konto otwierane w promocji:
Konto Otwarte na Ciebie
Karta, którą w promocji wyrabia się do konta:
Karta Otwarta na Świat
Karta Otwarta na eŚwiat
Karta Otwarta na Dzisiaj
Miesięczna opłata za kartę:
10 zł
6 zł
0/3 zł
Warunki zwalniające z opłaty za kartę:
Nie dotyczy (brak możliwości zwolnienia z opłaty)
1 płatność kartą (na dowolną kwotę) lub jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia
Wypłata gotówki za 0 zł:
Ze wszystkich bankomatów w Polsce
Z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash
Dodatkowe korzyści dla posiadaczy karty:
bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”
bezpłatne ubezpieczenie „CYBER Pomoc”
-
Prześwietlenie promocji na blogu:
Link do strony promocji:
Strona promocji
Strona promocji
Strona promocji

W praktyce scenariusze w tym przypadku są dwa: albo wybierzesz promocję z bonem do Biedronki, w której i konto i kartę w prosty sposób możesz mieć za 0 zł (więc udział w promocji zamkniesz z zyskiem 150 zł na czysto), albo wybierzesz promocję z bonem do H&M lub na stacje ORLEN (ale wtedy musisz liczyć się z opłatą za kartę). W tej drugiej opcji miesięczny koszt posiadania karty niestety "zje" część zysku, aczkolwiek na szczęście okres pomiędzy otwarciem konta, a otrzymaniem nagrody (bo do tego momentu trzeba utrzymywać konto i wydaną do niego kartę) nie jest długi.

Optymalny przebieg promocji wygląda tak: gdy w maju otworzysz konto z kartą (za ten pierwszy niepełny miesiąc opłaty za kartę bank nie pobiera) i jeszcze w maju aktywujesz aplikację, to płatności kartą będzie należało wykonać w czerwcu. Wtedy nagrodę otrzymasz do końca lipca. Do tego czasu w promocji z bonem H&M masz szansę zyskać "na czysto" 188 zł, a z bonem ORLENu realnie 230 zł.
💡 Gdy już otworzysz konto w którejś z powyższych promocji (ta kolejność ma znaczenie ze względu na umowę ramową), możesz również zainteresować się inną promocją tego banku: z kartą kredytową BNP Paribas uzyskasz aż 400 zł do wykorzystania na zakupy (na Allegro lub w sklepach Douglas, Empik albo RTV Euro AGD).


13 komentarzy:

 1. "a z bonem ORLENu realnie 230 zł."

  co z okresem wypowiedzenia karty? bo z tego co pamiętam kartę trzeba mieć do czasu otrzymania nagrody czyli do końca lipca. Wtedy dochodzi nam 3 miesiąc opłaty za kartę przy założeniu standardowego okresu wypowiedzenia dla kart w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otwierasz konto w czerwcu, w lipcu wydajesz 300 zł, w sierpniu dostajesz nagrodę. I jeszcze w sierpniu i zaraz po tym rezygnujesz z karty - najpóźniej 31. sierpnia. Wypowiedzenie dotyczy konta, ale nie karty. Od ręki jest rezygnacja. Opłaty wtedy tylko za lipiec i sierpień, czyli x 2.

   Usuń
 2. Ta....
  I znowu będą problemy z aktywacją bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej ....
  Taki bank a stwarza tyle problemów !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiadam w BNP konto optymalne, czy mogę otworzyc Konto Otwarte na Ciebie i skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze kojarzę, to u nich można mieć tylko jeden ROR indywidualny.

   Usuń
  2. Z promocji (każdej z wymienionych) wyklucza posiadanie konta osobistego (jakiegokolwiek) w BNP Paribas teraz lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

   Usuń
  3. Podobnie w Raiffeisen :)

   Usuń
  4. Tak, promocja "ROK-uj z nami" w Raiffeisen dla wielu wciąż trwa.

   Usuń
  5. Czy dobrze rozumiem, że posiadanie BGZ Optima wyklucza możliwość skorzystania z promocji konta z bonem do Biedronki oraz karty "mam bonus" ? Dziękuję i pozdrawiam

   Usuń
  6. @Anonimowy, 17 czerwca 2019, 16:40

   Dla mnie oraz kilku osób z mojej rodziny ta promka okazała się wyjątkowo owocna pomimo dość niefortunnego startu. Jeszcze 50 zł premii w sierpniu i nastąpi auf Wiedersehen :)

   Usuń
  7. @hanielka, posiadanie umowy z BGŻ Optima nie wyklucza z promocji konta, ani karty kredytowej w BNP Paribas :)

   Usuń
 4. Czy mog ę już zrezygnować z konta i karty - bon już dostałem smsem oraz na konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co dostałeś na konto jak to bony miał być?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...