Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3,5% na rok na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (promocja "Bonus za aktywność" - VIII edycja)

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.03.2020

3,5% na rok na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (promocja "Bonus za aktywność" - VIII edycja)

Powraca promocja konta oszczędnościowego z najwyższym oprocentowaniem na rynku i z najdłuższą gwarancją jego utrzymania.


Bonus za aktywność - VIII edycja: konto oszczędnościowe 3,5% w Getin Banku
W Getin Banku konto oszczędnościowo daje 3,5% na 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i powracający klienci, a dodatkową zachętą jest bon 50 zł na zakupy.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

"Bonus za aktywność", czyli Elastyczne Konto Oszczędnościowe 3,5% w Getin Banku


Dla kogo promocja? Elastyczne Konto Oszczędnościowe ze stawką 3,5% w skali roku przewidziane jest dla osób, które w okresie od 11.05.2017 r. do 29.02.2020 r. nie posiadały konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie w Getin Banku:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO) i wyraź zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę co najmniej 1 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w dowolnym momencie możesz je wydać, przelać lub wypłacić). 

Choć w regulaminie promocji pojawia się wzmianka o wpływie "wynagrodzenia", to na szczęście jego definicja jest bardzo liberalna. Getin uznaje, że to:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł" 

Wpływ ten nie musi być więc stricte wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę. Wystarczy bowiem przelew nawet z własnego konta w innym banku (co sprawdziło się w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Na pierwszy taki wpływ bank oczekuje najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (którym jest spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na sumę min. 1 000 zł na konto osobiste).

Odsetki otrzymywać będziesz w dwóch transzach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki naliczone w oparciu o standardowe oprocentowanie. Z kolei wyrównanie do poziomu 3,5% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w promocji "Bonus za aktywność") bank wypłaci na Twe konto oszczędnościowe do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 31.05.2020 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konta: osobiste i oszczędnościowe).

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Getin Banku


Główne cechy Konta Proste Zasady (czyli konta osobistego w Getin Banku) to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Konto oszczędnościowe (Elastyczne Konto Oszczędnościowe) to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł. Obecnie - w ramach promocji obowiązującej do końca 2020 r. - z Elastycznego Konta Oszczędnościowego można wykonywać dowolną liczbę darmowych przelewów na własne konto osobiste w Getin Banku (po warunkiem ich zlecania poprzez bankowość internetową czy mobilną). Standardowo (a więc najprawdopodobniej i od 1.01.2021 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym klientowi przysługuje jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego.

Jak uzyskać bon 50 zł za konto w Getin Banku?


Kto założy Konto Proste Zasady (wszak wymagane do uczestnictwa w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym), ten za spełnienie prostych warunków (które w praktyce pokrywają się z warunkami uzyskiwania stawki 3,5% dla oszczędności - wystarczy bowiem zapewnić wpływy; trzeba jeszcze jedynie pamiętać o wyrażeniu dodatkowych zgód, o których piszę w niżej podlinkowanym prześwietleniu promocji), zapewnić może sobie dodatkową nagrodę.

By otrzymać bon o wartości 50 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Decathlon, na Allegro lub Empik.com, we wniosku o konto podaj kod polecenia (jak go uzyskać, dowiesz się we wpisie prześwietlającym promocję "Polecam Proste Zasady - VII edycja").


Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:

Przydatne dokumenty: 

53 komentarze:

 1. Mam takie pytanie: to 3.5% jest do 10k. Jeżeli wpłacę więcej to będzie 3.5% dla 10k i 2.7% dla pozostałych środków, czy 2.7 dla całości?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy od całej kwoty będzie naliczone 2,7% (przez 92 dni) i odsetki będą wypłacane na koniec miesiąca kalendarzowego, a do 15. dnia miesiąca kolejnego nastąpi wyrównanie do 3,5% dla kwoty do 10 tys. zł.

   Po upływie promocji oprocentowania dla nowych środków, bank standardowo będzie naliczać podstawowe oprocentowanie, a bonus (ten wypłacany do 15.) będzie wyższy.

   Usuń
 2. czy jak wypłaciłem teraz środki z EKO (zakręciłem się po zmianie konta na EKO w styczniu i przepadło mi oprocentowanie za luty) to jak za kilka dni je ponownie wpłacę to będę miał je traktowane jako nowe środki czy zawaliłem temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3,5% w ramach promocji "Bonus za aktywność" przysługuje przez 12 miesięcy. Ewentualna przerwa nie powoduje utraty możliwości dalszego uzyskiwania tej stawki (oczywiście we wspomnianym okresie).

   Usuń
  2. Jaką sumę mogę wpłacić żeby otrzymać 3,5 procent

   Usuń
  3. 3,5% obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł.

   Usuń
 3. Czy przelewy z Konta Proste Zasady są darmowe na konto w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowe przelewy (Elixir PLN) z Konta Proste Zasady na konta w innych bankach (zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej) są za 0 zł.

   Usuń
 4. Z tą promocją ze stycznia:
  "Odbierz 100 zł na zakupy w sklepach Decathlon + dodatkowy bon 50 zł za konto w Getin Banku (i do 3,5% dla oszczędności)"
  zmieniło się tylko to, że teraz dają 50 zł?

  OdpowiedzUsuń
 5. "Komunikat dla Posiadaczy Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Noble Bank S.A."
  Brak dokumentu, Mr Złotówa sprawdzisz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie link do regulaminu na stronie banku przestał działać. Teraz wrzuciłem na dysk u siebie.

   Usuń
 6. Czy mozna w każdej chwili wyplacic całą gotowke z konta oszczędnościowego? Czy wtedy zabiera bank odsetki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można środki w każdym momencie dopłacać, jak i wypłacać (część lub całość). Odsetki zostaną i tak naliczone (za faktyczny czas utrzymywania środków).

   Usuń
 7. Mam lokatę mobilną w Getin Banku na kwotę 10 tys ktora kończy się 20 kwietnia. Nie mam konta.Czy dobrze rozumiem że po otwarciu ROR + KO promocyjne 3,5 % przyslugiwać będzie od nadwyżki ponad środki z zakończonej lokaty tj. saldo na dzień 31.03 bez względu że posiadałem w banku tylko ten produkt ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10k ciągle będzie liczone do salda. Nawet jak dopiero teraz założyć ROR + KO.

   Usuń
 8. Cześć,
  Czy dalej bank daje oprocentowanie 3,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, promocja jest niezmiennie dostępna.

   Usuń
  2. Mr. Złotówa
   A jak sądzisz będzie jeszcze jakaś okazja w Getin Banku że dadzą w bonusie pieniądze za założenie konta?
   I jak długo 3,5% może się utrzymać ta promocja?

   Usuń
  3. Trudno cokolwiek sądzić i nie sposób zgadnąć. Dotąd Getin wypłacał premie za polecenia, ale teraz przeszedł na bony.

   Promocja "Bonus za aktywność" (z oproc. 3,5%) ma być dostępna do 30.06.2020 r. Ale czy będzie kolejna edycja? Patrząc na cięcia wprowadzane przez inne banki... i tu lepiej nie kończyć ;)

   Usuń
 9. Hej,
  Czy jet możliwość wybrania pieniędzy z konta oszczędnościowego w każdej chwili i bez straty odsetek? Jeżeli nie, to czy mogę wybrać kasę z dnia na dzień czy muszę czekać jakoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 31.12.2020 r. z Elastycznego Konta Oszczędnościowego można wykonywać dowolną liczbę darmowych przelewów na własne konto osobiste w Getin Banku (po warunkiem ich zlecania poprzez bankowość internetową czy mobilną). W każdej chwili można przelać część lub całość środków. Odsetki nie przepadną, bo są one naliczane za każdy dzień od kwoty, która na koncie była zdeponowana (ale wypłacane są na koniec miesiąca kalendarzowego).

   Usuń
 10. Cześć, czy ta promocja jest dalej dostępna (chodzi mi o 3,5% dla 10k oraz 2,7% dla wyższej kwoty)? I czy jeśli tak, to data 31.05 jest datą ostateczną na złożenie wniosku, czy już na podpisanie umowy? Pytam, dlatego że mam atrakcyjne oprocentowanie 3% w Pekao SA do końca czerwca, i chciałbym obydwie te promocje optymalnie wykorzystać.
  Z góry dzięki za pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety te promki się nie łączą :)

   Usuń
  2. @Anonimowy 30 kwietnia 2020 11:22
   Data końca promocji to w tym przypadku też ostateczna data aktywacji konta (czyli już jego otwarcia po podpisaniu umowy).

   @Anonimowy 30 kwietnia 2020 11:48
   Wszystkie promocje się łączą (tj. i 3,5% do 10 tys. zł, i 2,7% do 400 tys. zł).

   Usuń
 11. Czy Konto Proste Zasady można założyć przez przelew weryfikacyjny bez konieczności wizyty w oddziale czy wizyty kuriera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewem założyć się nie da. Zresztą mało gdzie się da.

   Usuń
  2. Tylko kurier ale za to z żadnego banku tak szybko nie przyjeżdża jak z Getinu. U mnie był następnego dnia.

   Usuń
 12. Mam pytanie.Czy jest jakaś promocja do 100 tysiecy np.na rok a nie 3 miesiące. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja czego na te 100k?

   Usuń
  2. Jak na 12 mies. to < 1,8%
   https://bankobranie.blogspot.com/p/najlepsze-lokaty-bankowe.html

   Rozglądałbym się po Idea, Nest i Toyota Banku.

   Usuń
  3. BOŚ również.

   Usuń
  4. Santander Consumer.

   Usuń
 13. Hej,
  Czy aby mieć cały rok 3,5% to ja musze zapewnić wpływy 1000 zł co miesiąc na konto Proste Zasady? Oba konta załozone w kwietniu 2020.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jako nowy klient założyłem pod koniec lutego 2020 konto i mam też oszczędnościowe na 40 tys. Jakie mam oprocentowanie i do kiedy bo się pogubiłem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od tego kiedy środki zostały wpłacone na konto oszczędnościowe. Polecam kontakt z bankiem (np. wiadomością w bankowości internetowej - dość szybko i bardzo rzeczowo odpisują) z zapytaniem o to jaka promocja Cię obowiązuje oraz przez jaki czas (tj. do kiedy konkretnie).

   Usuń
  2. W szczegółach EKO wszystko jest widoczne.

   Usuń
 15. Witam,
  czy dobrze zrozumiałem, że gdy informacja o wpłacie tego comiesięcznego przelewu w wysokości co najmniej 1000 zł pojawi się w historii konta (dla danego miesiąca), to środki te (tzn. w/w 1000 zł) można od razu wypłacić i przelać na inne konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super:) Dziękuję bardzo za potwierdzenie:)

   Usuń
 16. Mam pytanie. Dwa dni temu złożyłam wniosek o konto na stronie. Mam czekać na telefon z banku celem potwierdzenia danych. Ale telefonu coś nie ma. Czy ktoś tak miał też? Ile może to potrwać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś, tzn. w czasach zanim przywlekli ten chiński wirus, dzwonili następnego dnia.

   Usuń
 17. Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić od kiedy się nie jest klientem banku?
  Chyba właśnie w 2017 zamknąłem tam konto, ale nie pamiętam dokładnie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem nowym klientem, założyłem wczoraj konto wraz z EKO. Jeśli teraz wpłacę 10 tys i spełnię opisane warunki to mam 3,5%,a jesli więcej to to więcej jest oprocentowane 2% teraz? Dobrze rozumiem. Będę wdzięczny za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze. Do 10 tys. będzie 3,5% przez rok, a dla nadwyżki 2% przez 62 dni.

   Usuń
 19. Złożyłam właśnie wniosek o Konto Proste Zasady, ale nie było miejsca na założenie EKO. Czy coś przegapiłam? Jeśli tak, to czy mogę jeszcze je założyć?

  OdpowiedzUsuń
 20. Kontakt z banku błyskawiczny, już wszystko wyjaśnione👌 więc proszę nie odpowiadać na moje pytanie z poprzedniego komentarza.🧡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co odpowiedzieli, jeśli można spytać?

   Usuń
 21. Przepraszam, dopiero dziś tu zajrzałam.🙂 To pakiet "dwa w jednym" wystarczy załozyć konto proste zasady, automatycznie masz też EKO.👍

  OdpowiedzUsuń
 22. W regulaminie data końca promocji to 31.05, a nie 30.06. jeżeli założę konto dzisiaj, złapię się do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Do końca promocji powinna być już zawarta umowa (czyli niestety nie da się już załapać).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...