Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Mega Oszczędnościowe (3. edycja): do 2,5% do 100 tys. zł w Alior Banku (+200 zł dla nowych klientów)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

6.03.2020

Konto Mega Oszczędnościowe (3. edycja): do 2,5% do 100 tys. zł w Alior Banku (+200 zł dla nowych klientów)

Alior Bank odpalił 3. edycję promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Konto Mega Oszczędnościowe 3. edycja w Alior Banku 2,5%
Uzyskać można na nim 2,5% w skali roku do 100 tys. zł. A że warunkiem załapania się na promocję jest wpłacenie nowych środków, to z oferty skorzystać mogą nie tylko nowi, ale i obecni klienci banku. Dla tych pierwszych jest jednak i dodatkowa zachęta - premia 200 zł na start.

Wczoraj wystartowała nowa, już 22. edycja Money manii z premią 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. I tam już piszę o propozycji tego banku dla oszczędzających - do wzięcia jest bowiem również 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 20 tys. zł. Kto jednak dysponuje większymi środkami, ten pod uwagę może wziąć jeszcze Konto Mega Oszczędnościowe, czyli dodatkowy rachunek oszczędnościowy.

Konto Mega Oszczędnościowe 3 edycja: do 2,5% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność: od 6.03. do 7.04.2020 r.;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 2,1% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 2,5% w skali roku (oprócz wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy, należy też zapewnić jednorazowy wpływy w wysokości co najmniej 1500 zł miesięcznie na konto osobiste w Alior Banku).

Wymóg wpływu zrealizować należy w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki powinien pochodzić "z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank". Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 28.02.2020 r.. Do tego salda wliczane są środki na produktach oszczędnościowych, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

No i na koniec jeszcze istotne informacje dla tych, którzy mają już Konto Mega Oszczędnościowe i/lub (wcześniej dostępne) Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku. Zgodnie z regulaminem
"Z 3 edycji Promocji, (...), nie może skorzystać Uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe” i „Konto Mega Oszczędnościowe”". 

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek, który Alior Bank otwiera i prowadzi bezwarunkowo za 0 zł.

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (wykonywane poprzez bankowość elektroniczną) są za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste - piszę o tym przy okazji prześwietlenia promocji, w której do wzięcia jest premia 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze.

Z kolei obecni klienci Alior Banku Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym stawka 2,5% w skali roku nie jest dostępna).

Środki klientów zgromadzone na rachunkach w Alior Banku podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), więc lokując kwotę nie większą niż równowartość 100 tys. euro, możesz spać spokojnie. A jeżeli w prosty sposób zechcesz wyliczyć spodziewane odsetki, sprawdź kalkulator odsetek.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Szkoda że -0,1 p.p. w dół

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszędzie tną. Obawiam się że niebawem to samo nastąpi w Millennium.

   Usuń
 2. Dzięki za wpis, Złotówa!

  Czy to Konto Mega może być otwarte równolegle ze 'zwyczajnym' KO @ 3% do maks. 20k?równolegle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KO na 3% dla 20 k masz w ramach "korzyści" do KJO. To co innego.

   Tak, możesz otworzyć Konto Mega na 2,5% dla 100k równolegle.

   Usuń
  2. Tak, w tej sytuacji można i trzeba mieć 2 rachunki (oprócz KJO). czyli oszczędnościowe (3%) i Mega Oszczędnościowe (2,5%).

   Co starsi klienci to mają jeszcze większą kolekcję (bo było już Mocno Oszczędnościowe i Lokacyjne).

   Usuń
  3. Wygląda na to, że ktoś u nich ma sporo inwencji wymyślaniu nazw dla KO :)

   Usuń
 3. piuuuuuu cieńko cieniuśko, tyle co wpłaciłem kilka dni temu na 2 edycję teraz już by nie miała sensu wypłata z ING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla kogoś takiego jak ja, to jest dobra nowina - lada moment kończy mi się lokata w Idea @ 3,5% i nie jest lekko :)

   Usuń
 4. Czyli z tego konta można przelewać kasę na ROR dowolną ilość razy? Czy nadwyżka ponad 100k zbiera tylko 0,5% tak jak jest standardowo na KO?

  OdpowiedzUsuń
 5. Te 20 tys na 3% wchodzi w kwotę 100 tys na 2,5%? Czy to jest liczone odrębnie i razem można wpłacić 120 tys zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To odrębne konta i odrębne limity. Możesz ulokować więc 120 tys.

   Usuń
 6. Czyli do końca marca jedyny warunek na wyższe oprocentowanie to jednorazowy wpływ co najmniej 1500 zł miesięcznie na ROR, a od prima aprilis dojedzie jeszcze obrót kartą na min. 300 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie.

   Usuń
  2. No nie do końca dokładnie.

   Bez wpływu 1500 zł też będzie 3%. Ale będzie opłata za konto. No chyba że ktoś ma poniżej 26 lat. To wpływu nie musi mieć i będzie miał darmowe konto i 3%.

   A wpływ 1500 zł na ROR musi być przy 2,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym. Ale tu płatności bez zmian nie są konieczne.

   Usuń
 7. 06.11.2019 założyłam konto promocyjne w Alior Banku. Spełniłam wszystkie warunki a do chwili obecnej nie otrzymałam gwarantowane nagrody 200 zł. Dzwoniłam do banku ale powiedzieli że w związku z epidemią nie mają czasu na rozpatrywanie wniosków. Nie rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli konto zostało założone pod koniec listopada ub.r., to wtedy dostępna była promocja "z nami najlepiej - 3 edycja" - w niej wypłata premii ma nastąpić do 31.03., więc jeszcze trochę czasu zostało i w chwili obecnej nie ma podstaw do składania reklamacji. A banki często wypłacają nagrody na ostatnią chwilę, więc zapewne będzie ona dopiero w poniedziałek lub nawet wtorek.

   PS. Odpowiedź infolinii co najmniej dziwna. Też nie rozumiem ;)

   Usuń
  2. @Anonimowy, 26 marca 2020, 17:01

   Tego co mówią na infoliniach raczej nie warto brać pod uwagę, a szczególnie w Alior - złóż reklamację do organizatora.

   Ja złożyłem wniosek w 4. edycji co zaskutkowało bezzwłocznym potwierdzeniem jego przyjęcia wniosku (generowanym automatycznie) przesłanym w wiadomościach e-mail oraz SMS. Gdy po ponad 2 tygodniach DHL nie dostarczył umowy zadzwoniłem na infolinię, gdzie usłyszałem, że powodem jest ... rzekome podanie przez mnie we wniosku złego adresu dostarczenia przesyłki tj. mojego adresu zamieszkania :)

   Na dodatek nie byli w stanie podać ani daty wysyłki umowy, ani numeru do śledzenia - pośmiewisko!

   Usuń
  3. Poprawiam się! 6.11. (nie wiem dlaczego myślałem o 26.11.) była dostępna wcześniejsza edycja, więc dla tamtej promocji premia powinna być wypłacona do 29.02.2020 r. Sugeruję więc złożenie reklamacji (najpewniej najprościej i najszybciej będzie wiadomością poprzez bankowość internetową).

   Usuń
 8. Wypłata odsetek wynikających z oprocentowania promocyjnego i standardowego następuje na koniec ostatniego dnia m-ca kalendarzowego, w którym nastąpi koniec promocji.

  Czyli w przypadku 1. wpłaty na to konto w kwietniu odsetki wpłyną na koniec lipca?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jutro pewnie i tu 2%. Albo mniej.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...