Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ważna informacja dla posiadaczy konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium: czas przygotować się do kolejnej edycji promocji!

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

9.03.2020

Ważna informacja dla posiadaczy konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium: czas przygotować się do kolejnej edycji promocji!

Nadchodzi dzień, na który klienci Banku Millennium powinni się przygotować, by skorzystać z (miejmy nadzieję) kolejnej edycji promocji oprocentowania dla "nowych środków".

Rodzina korzystająca z konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium
A tym istotnym dniem jest nadchodząca sobota, 14.03., ponieważ właśnie wtedy najlepiej posiadać jak najmniej środków na rachunkach w Banku Millennium. To saldo będzie miało bowiem znaczenie w kolejnej odsłonie promocji oprocentowania dla "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit.

Obecnie jeszcze dostępna 19. edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium kończy się 14.03.2020 r., więc w niedzielę prawdopodobnie pojawi się nowa, już 20. edycja. Niniejszym przypominam więc co należy teraz uczynić, ażeby zaklepać sobie możliwość skorzystania z kolejnej promocji. Jest to instrukcja nawet dla tych oszczędzających na koncie Profit, których indywidualny okres promocji, bazujący na wcześniejszych edycjach wciąż trwa. Gdy dobiegnie końca, stosując się uprzednio do poniższej instrukcji, z tymi samymi środkami będzie można załapać się na kolejną (o ile bank faktycznie ją uruchomi).

Prosty trik dla obecnych klientów 


Konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium na tle konkurencji wyróżnia się tym, że z promocji oprocentowania korzystać mogą nie tylko nowi (jak to bywa najczęściej w innych bankach), ale również i obecni klienci banku. I dzieje się tak, choć promocja oprocentowania w Millennium dotyczy wyłącznie "nowych środków". Bo w praktyce można... obracać ciągle tymi samymi środkami. Najistotniejsze w tym przypadku jest bowiem zastosowanie pewnego prostego triku, który sprawia, że nawet "stare" środki są znów "nowymi" 😉

Co i kiedy zrobić? Bank Millennium po zakończeniu jednej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit od razu odpala kolejną edycję (tak działo się dotąd i pozostaje nadzieja, że to się powtórzy). A wtedy dniem badania salda środków tradycyjnie wyznaczany jest dzień poprzedzający start nowej edycji (czyli ostatni dzień dostępności poprzedniej edycji).

Zatem opierając się na doświadczeniu z poprzednich edycji, można przyjąć, że teraz (tj. 15.03.2020 r.) stanie się podobnie. Najbliższa niedziela powinna przynieść kolejną, czyli już 20. edycję promocji, a dniem badania salda środków (wobec którego będą wyliczane nowe środki) powinien być dzień 14.03.2020 r. (a dokładniej to saldo środków na koniec tego dnia). Do tego salda zaliczane są środki nie tylko na koncie oszczędnościowym Profit, ale też na innych rachunkach klienta w Banku Millennium, których jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (chodzi o konta osobiste, oszczędnościowe i lokaty - w tym lokaty strukturyzowane).

Jeżeli chcesz skorzystać z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z nowej edycji, to dobrze się do tego przygotować: do 14.03. wypłać środki z rachunków w Banku Millennium. A pieniądze wystarczy wycofać tymczasowo (by nie było ich na zbliżającą się sobotę, a już w niedzielę, czy w praktyce bardziej w poniedziałek, będzie można z nimi powrócić, by korzystać z dotychczas obowiązującego oprocentowania zapewne jeszcze wynikającego z indywidualnego okresu promocji bazującego na jednej z poprzednich edycji).
💡 Zasady działania mechanizmu wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne edycje promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym opisuję dokładniej (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium

Czy ta wypłata ma sens? Okres dostępności poszczególnych edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit bywa różny, więc trudno o przewidywalność.

Jeśli ktoś od niedawna ma uruchomione oprocentowanie wynikające z 19. edycji (a obowiązuje ono aż przez 100 dni), to jeśli następna, 20. edycja będzie dostępna krótko (np. przez miesiąc), to może się okazać, że ta wypłata środków na 14.03. okaże się zbędna. A stanie się tak, jeśli 20. edycja będzie krótsza od Twego 100-dniowego okresu promocyjnego oprocentowania. Przy takim scenariuszu (który jednak trudno przewidzieć, bo były edycje dostępne prawie przez 3 miesiące) będzie jeszcze koniecznym wypłacić środki na ostatni dzień 20. edycji (oprocentowanie z niej Cię ominie), co pozwoli załapać się dopiero na 21. edycję. Niemniej jednak jeśli chodzi o mnie, to ja wychodzę z założenia, że lepiej być przygotowanym i środki mimo wszystko warto teraz wypłacić.

Gdy Twój okres promocyjnego oprocentowania (wynikającego z którejś z poprzednich edycji) minie w okresie dostępności 20. edycji, to wtedy od następnego dnia (po upływie Twego dotychczasowego okresu promocji oprocentowania) włączy Ci się stawka wynikająca z nowej edycji (właśnie dzięki wypłacie środków na 14.03.). W bankowości internetowej w zakładce, gdzie widnieje informacja o promocji, zmiana pojawi się z jednodniowym opóźnieniem.

Jak poradzić sobie z limitem przelewów?


O wycofaniu środków z Banku Millennium przypominam już teraz ze względu na obowiązujące tu limity. Z tej przyczyny wcześniej o działaniu pomyśleć muszą osoby dysponujące sumą ponad 50 tys. zł na rachunkach w tym banku (w tym na rachunkach przeniesionych z Eurobanku). Dzienny limit dyspozycji przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej wynosi bowiem 50 tys. zł. Jeżeli więc ktoś posiada w Millennium np. 90 tys. zł, to przelewy musi rozłożyć na przykład na 2 dni. Tak to wygląda w przypadku autoryzacji przelewów za pomocą haseł z SMSów. Od niedawna Bank Millennium udostępnił jednak i alternatywną autoryzację mobilną (której nie należy mylić z przelewami wykonywanymi w bankowości mobilnej, bo w tym przypadku chodzi jedynie o potwierdzanie dyspozycji składanych w bankowości internetowej nie za pomocą haseł z SMSów, ale poprzez potwierdzenie w aplikacji). Wtedy limit jest wyższy i jednego dnia przelać można do 100 tys. zł.

Poniżej podpowiadam co robić, by wykonać przelewy w optymalny sposób, korzystając nadal z autoryzacji hasłami z SMSów.
💡 Jak uniknąć kosztów? Dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Millennium. Z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku można więc przelać od razu dowolną kwotę. I właśnie jednorazowe przelanie całości będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem, gdyż z konta oszczędnościowego wyłącznie jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł (a za każdy kolejny bank policzy sobie 7,50 zł). Jeżeli zamierzasz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Skąd te drobne różnice? Polityka Banku Millennium jest bardzo ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na identyczną kwotę, bank może wstrzymać ich realizację aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno Ty zlecasz przelew).

By jak najdłużej utrzymywać środki przy oprocentowaniu 2,7% (jeśli korzystasz już z promocji) na koncie oszczędnościowym Profit, można zastosować poniższy sposób składania dyspozycji (ciągle bazując na powyższym przykładzie z kwotą 90 000 zł).
💡 Przykładowo: w środę zleć przelew z konta oszczędnościowego na osobiste w Millennium całej kwoty 90 000 zł z datą wykonania tego przelewu na piątek. Także w środę zleć przelew z konta osobistego do innego banku kwoty 50 000 zł, by przelew wyszedł w piątek. W czwartek zleć przelew (również na piątek) z pozostałą kwotą (40 000 zł) z konta w Millennium do innego banku.

Na koniec, jak zawsze, podkreślę, że niestety nie ma gwarancji spełnienia powyższego scenariusza. Wycofanie środków z Banku Millennium będzie miało sens tylko wtedy, gdy bank zaproponuje nową edycję i zachowa dotąd obowiązujące zasady (aczkolwiek bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji przynajmniej można mieć nadzieję, że tak się stanie).
💡 Osobom, które nie są jeszcze klientami Banku Millennium, przypomnę, że w promocji "Korzystaj i zdobądź 200 zł" do wzięcia czeka tytułowa nagroda pieniężna i do tego jeszcze 2 bilety do kina.

Docenisz moją czujność w temacie tej promocji?


O tego typu ważnych momentach dla uczestników promocji bankowych informuję najczęściej drogą mailową. Daję też w ten sposób znać o najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych, zwłaszcza tych pojawiających się okazjonalnie. Polecam mój newsletter (jedynie ważne informacje):

130 komentarzy:

 1. Mój okres oprocentowania kończy się 11.04. Wypłacać? Zwłaszcza że przypadnie to w sobotę przez Wielkanocą? I w niedzielę-poniedziałek nic nie zrobię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna edycja najpewniej będzie trwała dłużej niż do 11.04 więc oczywiście warto pieniądze wycofać. A to że ci się kończy 11.04 i że przypada to na święta to nie ma najmniejszego znaczenia.

   Usuń
 2. Ciekawe czy utrzymają 2,7% czy czasem czegoś jednak nie zmienią? Oprocentowania albo limitu 100 tys zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nadal tę ofertę będą traktować wizerunkowo to powinni zostać przy obecnych zasadach. Jeśli cokolwiek obniżą/zmienią to atrakcyjność pryśnie.

   Usuń
  2. Limit zapewne pozostanie na 100k, ale odsetki spadną do 2,5% - tak bym obstawiał.

   Usuń
 3. No moja lokata też kończy się w kwietniu 3 miesięczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z lokatami to trochę jest zonk jak korzysta się KO Profit. Bo jak będziesz chciał ją wrzucić na konto oszcz. to nie będą to nowe środki. A jak ją będziesz mieć 14.03 to jej wypłacenie spowoduje ujemne saldo środków w kontekście KO Profit.

   Usuń
 4. Już jest opcja zlecenia przelewu z limitem dziennym 100 000 PLN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko mobilnie. Via Millenet się nie da.

   Usuń
 5. Czy w czasie trwania promocji można dopłacać środki? Czy 2,7% jest tylko dla p-wszej wpłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz dopłacać;) tylko wtedy zwróć uwagę że kolejne dopłaty wskocza na wyższe oprocentowanie dopiero następnego dnia.

   Usuń
  2. Można dopłacać bez problemu

   Usuń
 6. Nie rozumiem.Moja 19 edycja promocji trwa od 21.01 do 29.04.Mam wypłacać????Co ciekawe napisane mam że saldo nowych środków było badane 11.01.czyli na 10 dni przed rozpoczęciem promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłać. Jak 20-sta edycja będzie dłuższa niż do 29.04 to wtedy się na nią nie załapiesz jeśli teraz pieniędzy nie wypłacisz.

   Słusznie ci napisali że saldo jest badane na 11.01 bo to przeddzień startu 19-tej edycji a nie ma znaczenia kiedy u ciebie była wpłata na KO Profit po raz p-wszy.

   Usuń
  2. Zrozumiałam.Dzięki.

   Usuń
 7. Sądząc po zamieszaniu jakie tu panuje, jedno jest pewne - bardzo sprawnie działający bank (jak na polskie warunki) konsekwentnie strzela sobie w stopę tą powracającą 'pułapką' z dniem obliczania salda - dość smutne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tle konkurencji nie wyróżniają się niczym szczególnym, gdyż KO są częścią marketingu banków i służą w zasadzie przyciąganiu klientów.

   Usuń
  2. Lokaty mobilne są jeszcze skuteczniejszym wabikiem.

   Usuń
 8. Praktycznie za każdym razem gdy wycofuję środki pojawia mi się propzycja skorzystania z przelewu natychmiastowego za 0 zł. TOiP mówi co innego. Czy ktoś miał również taką propozycję, skorzystał z niej i może potwierdzić, że rzeczywiście nie ma opłaty za przelew natychmiastowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się to pojawia. Ale nie korzystałem.

   Usuń
 9. ktoś wie co się stało z zawrotną? JAkiś tydzień temu wypłacałem większą sume, próbowałem na różne konta i nie było zadnej oferty zawrotnej. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millennium też oferuje Lokatę Zawrotną? Od kiedy?

   Usuń
  2. U mnie też się nie pojawia już od min 2 tyg. Kilka razy próbowałem.

   Usuń
  3. Millennium nigdy nie oferowało Lokaty Zawrotnej!

   Usuń
  4. Zobaczymy czy i w ogóle jak będą zatrzymywać klientów co rok temu zakładali lokaty na 3,5% bo gdzieś za miesiąc będzie zapadalność tych lokat. I to może być duży odpływ gotówki.

   Usuń
  5. Millennium miało rok temu lokaty na 3,5% ??? Dziwnie jakoś to przeoczyłem :)

   Usuń
  6. Oczywiście chodzi o Zawrotną w Idea Banku.

   Usuń
  7. Swoją drogą w Millennium też były lokaty na zatrzymanie ale % bez szału

   Usuń
  8. @Anonimowy, 10 marca 2020, 20:58

   Rozumiem, choć to wątek w kwestii KO Profit w Millennium :)

   Usuń
 10. Czy 15 marca środki mogą wrócić do Millennium? Mam w Aliorze przelew natychmiastowy do dyspozycji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelać można ale według dokumentu - "Godziny graniczne realizacji przelewów krajowych w walucie PLN"

   "Polecenie przelewu wewnętrznego zlecone w dniu wolnym od pracy, niedziele i święta obciążą rachunek/ zostaną uznane
   na rachunek w danym dniu, ale zostaną zaksięgowane/ zapisane w historii transakcji z datą następnego dnia roboczego."

   Czyli taki przelew natychmiastowy oczywiście dojdzie ale gdy przelejesz środki z ROR na Profit w niedzielę, to środki te zostaną zaksięgowane na koncie Profit dopiero w poniedziałek, chociaż fizycznie będą na koncie profit od niedzieli. Więc w niedzielę nie będą naliczone żadne odsetki od środków, ponieważ środki zaksięgują dopiero w poniedziałek. Lepiej przetrzymać środki przez niedzielę na innym KO a przelać w poniedziałek.
   Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie mojej wypowiedzi.

   Usuń
 11. Jestem już klientem banku Millenium i mam konto oszczędnościowe Profit, a okres w którym miałem promocyjne oprocentowanie już minął. Teraz chciałbym jeszcze raz skorzystać z promocyjnego oprocentowania, to muszę wypłacić wszystkie środki i zamknąć konto oszczędnościowe, czy wystarczy jak wypłacę, środki, konto utrzymam otwarte i po uruchomieniu promocji wpłacę środki z powrotem na to samo konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wypłacić środki i wpłacić ponownie w poniedziałek. Środki trzeba przelać do innego banku.

   Usuń
  2. Nie musisz zamykać. Cały czas możesz korzystać z tego samego KO Profit.

   Usuń
  3. w zeszłym tygodniu w środę (11.03) wypłaciłem środki z KO Profit, a w poniedziałek (16.03) wpłaciłem z powrotem. Nic nie dało, oprocentowanie dalej mam standardowe 0,8%. Chyba źle mi doradziliście, to konto trzeba założyć od nowa, a nie wpłacić na to samo konto, jak radziliście.

   Usuń
  4. Być może zanim wypłaciłeś kasę 11. marca też miałeś 0,8% :)

   Usuń
  5. Nikt cię nie wprowadził w błąd. Może nie masz konta Profit ale jakieś inne? Dopytaj w aplikacji bo mają tam czat. Albo napisz wiadomość (odpowiadają do 3 godz.).

   Usuń
 12. Promocja obejmuje: 100 000
  Oprocentowanie: 2,7%
  Realna stopa inflacji: 5,0%.

  2,3% x 100 000 = 2 300 straty rocznie. Tak dokonuje się transferu kapitału (czyt. grabieży oszczędności).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się całkowicie. W związku z tym jakie masz propozycje?

   Usuń
  2. No i?? Zawsze możesz założyć swój bank i dawać nam na lokatach 5% :)

   Usuń
  3. Pierwsza propozycja to edukacja finansowa. Co do 5% - tyle mógłbym Ci spokojnie wypłacać dywidendy i to nawet dwa razy w roku jakby zamiast dodawać, odejmowali podatki..

   Usuń
  4. Wczoraj na parkiecie była istna rzeźnia na bankach - np. BOŚ stracił aż 12% mimo, że na przeciągu ostatnich 10 lat ich akcje straciły na wartości 25-krotnie!

   Usuń
  5. Co ma wycena akcji do wysokości oprocentowania lokaty?

   Usuń
  6. To odpowiedź na niedorzeczność sugestii o rzekomym 'transferze' kapitału :)

   Usuń
 13. czy konto z Eurobanku też jest wliczane do wyliczenia salda środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto z Eurobanku to już konto w Millennium więc całość kasy na nim liczy się do salda.

   Usuń
 14. Wieść gminna niesie, że 20 edycja to będzie 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez tak myślę - to ostatni trend :)

   Usuń
  2. Jeśli potwierdzam przelewy mobilnie to dlaczego mam limit do 50 tys. zł a nie do 100?

   Usuń
  3. Być może nie zmieniłeś limitu :)

   Usuń
  4. Też tak miałam i zachodziłam w głowę co jest grane? Wejdź do systemu, ustawień, etc. Po nitce do kłębka dojdziesz do sedna.

   Usuń
  5. Musisz zmienić w ustawieniach limitów.

   Usuń
  6. Czy to nie parodia, żeby wymagać od klientów posiadania smartka jedynie w celu umożliwienia im dostępu do całości ich WŁASNYCH pieniędzy?

   Usuń
  7. Od kiedy to obracanie kasą na smartku jest bezpieczniejsze niż na kompie? Amok!

   Usuń
 15. Dzięki za przypomnienie. Zlecenia przelewów poustawiane. U mnie 2,7% kończy się 21.03, więc oby tylko nie obniżyli!

  OdpowiedzUsuń
 16. Bzdura totalna, przeczytajcie sobie warunki promocji. Badanie salda nie jest na koniec danej promocji, tylko dużo wcześniej/ok.miesiaca/ i nic nie da wypłacenie środków przed końcem danej promocji, bo i tak nie zalapiesz się na następną. Trzeba by trzymać pieniądze ok.40 dni zamiast 100 i to jest średnia zabawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Scenariusz wyżej opisany bazuje na regulaminach właśnie i na doświadczeniu z poprzednich 19 edycji. Dzień badania salda zawsze przypada na przeddzień startu danej edycji. Sprawdzone w teorii i w praktyce :)

   Usuń
  2. Anonimowy poczytaj jeszcze raz. Promocja omówiona tu już X razy. Tyle samo razy sprawdzona.

   Usuń
 17. Mój okres promocyjnego oprocentowania kończy się 6.06. Nie wiem czy jest sens wypłacać, jak sądzicie??

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie rozumiem tego oprocentowania konta oszczędnościowego. Teraz w 19 edycji mam oprocentowanie środków na 2,7% do któregoś kwietnia, to jeśli do soboty wypłacę środki z konta, a 16.03 wpłacę - to będę korzystała dalej z tego oprocentowania z 19 edycji? Czy z oprocentowania z nowej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po powrocie ze środkami w dn. 16.03. nadal będziesz mieć 2,7% ("do któregoś kwietnia", więc przyjmijmy, że np. do 15.04. - będzie łatwiej wytłumaczyć) wynikające z poprzedniej edycji.

   Jeśli 20. edycja będzie dostępna np. do 25.04., to oprocentowanie wynikające z 20. edycji włączy Ci się od 16.04. - dzięki tej wypłacie na 14.03. (bo dla banku środki na KO Profit będą nowymi środkami, bo sprawdzi stan środków względem Twego salda z 14.03.). Informacja o promocyjnym oprocentowaniu z 20. eydcji w systemie bankowości pojawi się dzień później.

   Zachęcam do zapoznania się z podlinkowaną instrukcją (można ją znaleźć tutaj). Tam szczegółowiej to omawiam.

   Usuń
  2. Skąd wziąłeś tą datę 16. kwietnia?

   Usuń
  3. Anonimowy 10 marca 2020 18:13 napisała o tym, że 2,7% ma "do któregoś kwietnia". By łatwiej było wytłumaczyć, przyjąłem (o czym wyżej piszę), że np. 15.04., więc stąd data 16.04. (jako dzień następny po zakończeniu indywidualnego okresu promocyjnego oprocentowania).

   Usuń
  4. Rozumiem. Masz rację i te daty rzeczywiście bardzo dobrze to ilustrują.

   Usuń
 19. Pytanie początkującej: czy jesli zlecę przelewy na piątek ,tak jak to opisuje Mr Złotówa-to rozumiem ,że system sam będzie taki mądry i najpierw wykona przelew z KO na ROR a w następnej kolejności przelewy wychodzące ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, będzie komunikat, że nie masz środków do wykonania przelewu

   Usuń
  2. Najpierw trzeba zlecić (na piątek) przelew z KO na ROR, a dopiero później (też na piątek) z ROR do innego banku.

   PS. 3 razy to przerabiałem. Za każdym razem zadziałało :)

   Usuń
  3. Chyba dla utrzymania własnego wizerunku jako niewątpliwie wyjątkowo solidnego banku Millennium powinno odpuścić ten limit przelewu sztywno ustawiony na 50k przy limicie wkładu na KO do 100k - zbyt dużo zamieszania o nic!

   Usuń
  4. Dzięki za odpowiedz - tak zrobię

   Usuń
  5. Ja tam wole tradycyjny alarm w telefonie choc z kontem w millenium czekam na odwołanie dozywocia

   Usuń
  6. Najskuteczniejszy jest alarm w budziku.

   Usuń
 20. Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ale jest nowa promocja Twisto. Z premią 100 zł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocję, w której do wzięcia jest bonus 100 zł od Twisto opisuję na Promocjobraniu (bo promocja nie jest bankowa).

   Usuń
 21. Dysponując kwotą 100k znacznie rozsądniej jest założyć lokatę np. 36-miesięczną w TB (Standard) albo Santander Consumer (Wzrost, Nowe Srodki) czy nawet 24-miesięczną w Nest (Lojalna, Nowe Środki) póki RPP nie obniży stóp procentowych.

  Lokaty 3-miesięczne maja wyższe oprocentowanie, ale to już wkrótce będzie tylko historią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Wystarczy spojrzeć na historię oprocentowania lokat oraz KO przez ostatnie 3 lata.

   Usuń
 22. Czy jak na świeżo założonym proficie małżonki promocyjne oprocentowanie jest do 9.06 to nie muszę czyścić swojego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpewniej 20. edycja będzie krótsza więc pewnie możecie odpuścić.

   Usuń
  2. Czy to info z jakiegoś wiarygodnego 'przecieku' czy jedynie przypuszczenia?

   Usuń
  3. Ostatnie edycje raczej były na 1-2 mies. 3-miesięczne to były hen hen temu na samym początku.

   Usuń
  4. Już za niespełna 8 godzin wszystko będzie jasne :)

   Usuń
 23. Dziękuję za wytłumaczenie działania konta oszczędnościowego. Nareszcie zrozumiałam to wypłacanie środków i przechodzenie do nowych edycji. Konto w Millennium mam od niedawna.

  OdpowiedzUsuń
 24. Propozycja lokaty 2% na 3 miesiące podczas przelewu z millennium do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie wolę 2,3% na 3 lata w TB albo 2,4% na 2 lata w Nest :)

   Usuń
  2. Wygląda na to, że w TB, Nest i BOŚ to już chyba jedne z ostatnich okazji na rozsądne odsetki - będzie coraz cieniej.

   Usuń
  3. Kiedyś miałam oferty z taką lokatą na zatrzymanie, ale odnoszę wrażenie że po zmianie autoryzacji już się nie pojawiają. Przelewałam dzisiaj 56 tys. zł i nic mi się nie pojawiło.

   Usuń
  4. Tu chodzi o dość powszechny nadmiar depozytów w niemal wszystkich bankach działających w Polsce. Gdyby potrzebowali kasy, to by próbowali zatrzymywać - to dość oczywiste.

   Usuń
  5. Nieliczne wyjątki to Nest (kredyty dla małych firm) oraz TB (kredyty na wiosenne zakupy samochodów) gdyż podwyższyły odsetki na lokaty, ale to się zmieni w momencie gdy popyt na kredyty spadnie - taki klimat :)

   Usuń
  6. Nest już to zrobił, a TB zapewne tak uczyni w przyszłym tygodniu.

   Usuń
 25. Moja promo trwa do 21.04. Czyli jak wycofam kasę zgodnie z poradą to 20 edycję włączą mi dopiero po 24.04 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włączą 22.04. Czemu miałbyś mieć przerwę?

   Usuń
 26. Czyli jak mam czas trwania edycji 19 do 21.04 to wycofując kasę teraz , na 20 edycję przeskoczę po 21.04 ?

  OdpowiedzUsuń
 27. Miałem KO i ROR w Eurobanku teraz w Millenium. Żeby załapać się na 2,7% to muszę otworzyć KO PROFIT (mogę to zrobić np. dziś?). Mam obecnie 90000 na KO, rozumiem, że powinienem przelać te pieniądze do piątku do innego banku a potem np. w poniedziałek z powrotem na nowe KO PROFIT dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz słusznom racjem :)

   Usuń
  2. Sokaldnie. Jeśli nie masz obecnie KO Profit i tym samym żadnej uruchomionej u siebie edycji promocji oprocentowania to jak dokonasz wpłaty w poniedziałek to sobie włączysz 20 edycję.

   Usuń
  3. Miało być dokładnie, a nie Sokaldnie. Autokorekta :(

   Usuń
  4. A ja uważam, że znacznie rozsądniej jest aktywować 19. edycję po czym się ewakuować do poniedziałku :)

   Usuń
  5. Tez tak myślę, gdyż warunki oferty na 20. edycję będą zapewne gorsze, jeśli oczywiście oferta na KO Profit zostanie przedłużona :)

   Usuń
  6. Obniżka stóp przez RPP w najbliższych miesiącach to niemal 100-procentowa pewność, gdyż poza jakimś wielomiliardowym pakietem dla firm od rządu tylko niższe koszty pożyczek mogą pomóc gospodarce w obecnej chwili.

   Usuń
  7. Miałeś rację - 3 dni po tym wpisie obniżyli stopy!

   Usuń
 28. Limit karty kredytowej, nota bene także otworzonej w ramach promocji, nie wchodzi w badane saldo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KK to dług a nie wartość posiadana.

   Usuń
  2. Karty kredytowej nie. Ale wykorzystany limit w koncie już tak

   Łączne saldo – suma sald rachunków technicznych, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunków oszczędnościowych, rachunków oszczędnościowych
   lokat terminowych i lokat strukturyzowanych w PLN (z wyłączeniem lokat pomostowych otwieranych w związku z zakupem obligacji strukturyzowanych),
   z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym,
   których posiadacz/współposiadacze są ci sami, co Konta Oszczędnościowego Profit

   Usuń
 29. Czy jak się spoznilam i zrobię przelew wychodzący z banku dopiero dzisiaj (w sobotę) to załapię się na nową edycję promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyszczenie kont ma na celu przygotowanie zerowego salda na dzień badania tegoż przypadającego dzisiaj do nowej, 20. edycji, która NAJPRAWDOPODOBNIEJ będzie zaoferowana jutro.

   Przelew zlecony dzisiaj i tak będzie zrealizowany z datą poniedziałkowa - taki jets klimat w Millennium :)

   Usuń
 30. A ja chciałam spytać co w momencie gdy wypłaciłam pieniążki dopiero 14.03 ? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O co konkretnie chciałaś spytać ... chętnie odpowiem :)

   Usuń
  2. Jeśli przelew dziś zlecony to spoko. Ta kwota nie powinna być zaliczona do salda.

   Usuń
  3. Niestety ale przelew dokonany dzisiaj zostanie 'zaksięgowany' z datą poniedziałkową.

   Usuń
  4. Jak nie? Przecież poleci dopiero w poniedziałek...

   Usuń
 31. Jest kolejną edycja. Niestety oprocentowanie niższe o 0,1 czyli 2,6% przez 92 dni.

  OdpowiedzUsuń
 32. No i miałem rację: w nowej edycji KO Profit jest 2,6% do 100 000 zł oraz 0,8% dla salda powyżej 100 000 zł - dobre i to, bo mogło być gorzej :)

  OdpowiedzUsuń
 33. 2,6% od dziś na 92 dni. Szkoda że obniżyli %.

  OdpowiedzUsuń
 34. Jest już info o nowej edycji?

  OdpowiedzUsuń
 35. można już dziś wpłacać środki na konto czy jutro?

  OdpowiedzUsuń
 36. Okres naliczania promocyjnego oprocentowania 10.02-19.05. Zrobiłem tak jak mówiłeś, tj wypłaciłem, po 3 dniach wpłaciłem i teraz środki oprocentowane są standardowo. Co teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic, ale na 25. kwietnia konta trzeba będzie znowu czyścić - w tym banku raczej nudzić się nie da :)

   Usuń
 37. Kiedy prawdopodobnie będzie następna edycja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli bank utrzyma dotychczasowe zasady, to nowa, 21. edycja powinna wystartować 26.04.2020 r.

   Usuń
  2. A jeśli mój indywidualny okres promocji (19.edycja) kończy się 28.04 to 23.04 mogę wypłacić pieniądze? Wpłacam je wtedy spowrotem 27.04 i odsetki za kwiecień też się naliczą wtedy? Próbuję to zrozumieć, ale chyba tylko połowicznie na razie umiem...

   Usuń
  3. @Anonimowy17 kwietnia 2020 23:07 - Tak. Czyszczenie konta na dzień badania salda czyli na sobotę 25.04 przygotuje konto pod kolejną edycję.

   Ciekawe o ile obniżą oprocentowanie?

   Usuń
 38. Badanie salda na 21 edycję odbyło się 18 kwietnia i tylko 2%

  OdpowiedzUsuń
 39. Zastanawiam się, jak wygląda sytuacja w przypadku, gdy korzystałam z 19. edycji (na koncie obowiązuje w czasie 29.02-7.06). Z tym, że przegapiłam wtedy wypłatę przed rozpoczęciem tej edycji i tylko jakieś niewielkie środki były "nowymi". Wypłaciłam całość 16.04, bo myślałam o tej nowej, 21. edycji, ale ma być na niej już tylko 2%. Czy w takim wypadku, jeżeli przed końcem 20. edycji (do soboty) wpłacę środki ponownie, będą one uznane jako nowe, czy saldo z 14.03 było "zbadane" i nie zalapie się na nią tak czy siak? Wtedy zostaje mi tylko ta mniej korzystna 21. edycja. Będę wdzięczna za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba by wyłączyć aktualnie obowiązującą Cię edycję. Ale żeby skorzystanie z 20. edycji miało sens, to znaczenia ma saldo z 14.03., bo bank będzie to sprawdzał (a ono raczej korzystne nie jest, gdy wypłata była dopiero 16.04.).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...