Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (marzec 2020 roku): 2,7% do 100 tys. zł w Getin Banku

OSTATNIE CHWILE na: ⭐ 650 zł od Santandera i od VeloBanku990 zł od Citi500 zł od Millennium300 zł od Raiffeisen DB

Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

1.03.2020

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (marzec 2020 roku): 2,7% do 100 tys. zł w Getin Banku

Getin Bank utrzymał promocyjne oprocentowanie dla nowych środków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku
Elastyczne Konto Oszczędnościowe niezmiennie daje 2,7% w skali roku dla nowych środków (dla kwoty do 100 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje w Getin Banku.]

Jako że kluczowym kryterium załapania się na promocyjne oprocentowanie jest wpłata nowych środków, to z tej oferty skorzystać mogą nie tylko nowi, ale i obecni klienci Getin Banku. Kto jednak dopiero teraz zechce stać się klientem tego banku, to może uzyskać sporo więcej: na tym samym koncie oszczędnościowym 3,5% gwarantowane na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł, a wraz z kontem osobistym (które jest niezbędne do uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym) bon Decathlon o wartości 100 zł oraz bon o wartości 50 zł (Decathlon, Allegro lub Empik.com.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł (dla kwoty dla nadwyżki ponad tę kwotę, ale maksymalnie do 400 000 zł to już zaledwie 1,5% w skali roku);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, licząc od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 1.03. do 5.04.2020 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Cię obowiązywać przez wspomniane 92 dni). 

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą tylko osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe (w tej sytuacji nie opłaca się więc zakładanie konta wspólnego). Jeżeli teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce każde wpłacone środki spełnią kryterium "nowych środków". Ale jeśli już jesteś klientem tego banku, to trzeba nieco więcej posprawdzać i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Jak uzyskać dodatkowe nagrody?


By Elastyczne Konto Oszczędnościowe dawało Ci 2,7%, to niezbędnym jest posiadanie konta osobistego. Jeśli dopiero teraz je założysz, to możesz sporo zyskać. Rachunek ten prowadzony jest za 0 zł za spełnienie bardzo prostego warunku (w miesiącu wykonać należy co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę).

Za otwarcie konta w Getin Banku uzyskasz nagrodę w postaci bonu o wartości 100 zł do sklepów Decathlon oraz bon 50 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon lub na Allegro bądź Empik.com. W podlinkowanym wpisie znajdziesz instrukcję jak spełnić warunki krok po kroku (w tym uzyskasz kod polecenia, który należy podać we wniosku), a także link do wniosku objętego promocją.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Dzięki promocji obowiązującej do 31.12.2020 r., bez opłat wykonywać będziesz też przelewy z tego konta na własne konto osobiste w Getin Banku (o ile są one zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną). Bez limitu ilościowego! W standardzie (a więc pewnie i od 1.01.2021 r.) klient ma możliwość wykonania tylko jednego darmowego przelewu w miesiącu kalendarzowym.

Na koncie oszczędnościowym bank nalicza odsetki za każdy dzień, na koniec którego środki znajdowały się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Odsetki na Twe konto trafią na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki lokowane w Getin Banku podlegają pod 100-procentową ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.

I to już właściwie wszystko co ważne dla nowych klientów. Niżej znajdują się wyłącznie informacje istotne dla tych, którzy korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na najnowszą edycję promocji oprocentowania 2,7% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Z promocji oprocentowania 2,7% w skali roku mogą bowiem skorzystać wyłącznie osoby posiadające Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO).

W sytuacji, gdy masz "zwykłe" konto oszczędnościowe, to teraz trzeba albo je zmienić na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (da się to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia), albo otworzyć kolejny rachunek - tym razem EKO.

Żeby uzyskać promocyjne oprocentowanie (2,7% w skali roku) na Elastyczne Konto Oszczędnościowe należy wpłacić "nowe środki", przez które Getin Bank rozumie:
"środki na EKO wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO (w przypadku nieposiadania EKO w Dniu Salda początkowego nadwyżka wyliczana jest nad Saldem początkowym na najstarszym, indywidualnym Koncie Oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną) oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych

Saldo początkowe wyliczane jest na 25.02.2020 roku i jest ono sumą środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę wziąć należy rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, bo tylko nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta stawką 2,7% w skali roku do 100 tys. zł.

Wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnie dostępnej, 5. edycji promocji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Pamiętaj, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 1.03.2020 r. do 5.04.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki” lub „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.", 
jak i na to, iż:
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Na nowe środki”, „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz więcej aniżeli jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja obowiązywać będzie na najstarszym z posiadanych przez Ciebie rachunków.

O najlepszych kontach oszczędnościowych, jak i o lokatach, nawet tych pojawiających się w ofercie banku jedynie na chwilę, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

15 komentarzy:

 1. EKO 'niezmiennie' daje 2,7% w skali roku? Toż to konto dość nowe w ofercie GNB :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo będzie pół roku (EKO wprowadzono we wrześniu 2019 r.). Czas szybko leci ;)

   Usuń
  2. Niezmiennie miało oznaczać ponownie :)

   Usuń
 2. To gwarantowane 3,5% na 12 m-cy dla kwoty do 10 tys. zł jest tylko dla klientów, którzy w okresie od 11.05.2017 do 29.02.2020 nie posiadali u nich konta czyli lipa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nadwyżka 100k zbiera tylko 1,5% - jest coraz zabawniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety coraz bardziej tną. A jeszcze niedawno było 2,7% do 200 tys.

   Usuń
  2. A jeszcze wcześniej było 3% do 400k :)

   Usuń
 4. Rozumiem, ze jak łapie się na te promocje 3,5% to przy wpłacie na konto oszczędnościowe przykładowo 40tys, pierwsze 10tys mam oprocentowane 3,5 a pozostałe 30tys 2,7%?

  OdpowiedzUsuń
 5. Złapałem się jeszcze na poprzednią promocję (kilka dni temu), z bonem 100 zł do Decathlonu. Czy obowiązują mnie też darmowe wypłaty z konta oszczędnościowego do 31.12.2020?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz sprawdzić w bankowości czy masz Elastyczne KO, a nie zwykłe. Bo to od tego zależy

   Usuń
 6. Czy musi być określony wpływ na konto przy tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy bezposrednie przelanie środków z konta elastycznego na konto w innym banku też jest bezpłatne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do innego banku to tylko 1 przelew w m-cu za darmo.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Wyższa premia od Santandera! Nawet 650 zł w bonusach za konto osobiste

Nowa edycja promocji przyniosła sporo zmian na lepsze. Do wzięcia czekają bonusy o wyższej wartości - wzrósł przy tym udział premii pieniężn...