Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: marzec 2020 roku

700 zł od Santandera630 zł od BNP Paribas⭐ 500 zł od: Millennium, ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.03.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: marzec 2020 roku

Nowy miesiąc tradycyjnie zaczynam od sprawdzenia, gdzie można znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

Świnka skarbonka i najlepsze lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe: marzec 2020 roku
Rada Polityki Pieniężnej już od 5 lat (lada dzień będzie rocznica) nie zmieniła stóp procentowych. Banki jednak robią swoje i miniony miesiąc przyniósł sporo cięć oprocentowania. O dobre stawki jest jeszcze trudniej, więc w czasach rosnącej inflacji tym skrupulatniej trzeba dobierać najkorzystniejsze lokaty czy konta oszczędnościowe dla swych pieniędzy. W tym właśnie pomoże Ci niniejszy wpis.

Poniżej dowiesz się:
 • Gdzie znaleźć najlepsze lokaty bankowe na marzec 2020 roku? Będą to zarówno lokaty krótkoterminowe, jak i długoterminowe, z kontem i bez niego, promocyjne (dla nowych klientów), ale i też bez dodatkowych warunków.
 • Kiedy korzystniej wybrać konto oszczędnościowe zamiast lokaty bankowej, ponieważ obecnie rachunki oszczędnościowe częściej oferują wyższe oprocentowanie.
 • Które banki oferują lokaty lub konta oszczędnościowe łączące się z promocjami. Dzięki temu uzyskasz nie tylko odsetki, ale też dodatkowe, gwarantowane premie pieniężne zwiększające zysk. 

Przeszukanie ofert różnych banków, sprawdzenie tabel oprocentowania i porównanie lokat oraz kont oszczędnościowych "trochę" czasu mi zajmuje. Na blogu chcę to jednak przekazać w maksymalnie uproszczonej formie, więc dla ułatwienia stosuję poniższe pogrupowanie:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus (to propozycje, z których Czytelnicy bloga Bankobranie korzystają najczęściej, bo można zyskać podwójnie. Jak? Szczegóły poniżej)
 • Promocyjne lokaty na marzec 2020 r. 
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe 
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe (i tę część wpisu polecam uwadze, bo sporo tam ciekawych propozycji z oprocentowaniem wynoszącym nawet 3% w skali roku).

⚡ Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


Na początek kwintesencja tematyki podejmowanej na blogu, a więc i najlepsze oprocentowanie dla oszczędności, i promocje bankowe z gwarantowanymi bonusami na start. W tym przypadku będzie mowa o ich połączeniu - bo jest to możliwe - więc korzyść jest podwójna. Oprócz odsetek, wynikających najczęściej z promocyjnego oprocentowania, dostaniesz też dodatkową premię, która zwiększy Twe zyski.

3% na 4 miesiące + bonus 200 zł na start od Banku Pekao


3% na 4 miesiące + bonus 200 zł na start od Banku Pekao
Kumulacja promocji Banku Pekao to 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym, które bank oferuje dla kwoty do 30 tys. zł na okres 4 miesięcy, a także łatwy do wzięcia bonus 200 zł. Gwarantowana nagroda pieniężna przysługuje za otwarcie konta osobistego, a te i tak jest niezbędne na potrzeby promocji oprocentowania dla oszczędności. Można więc od razu uzyskać jedno i drugie - a warunki do spełnienia w promocji z bonusem 200 zł za konto osobiste są proste, bo w większości sprowadzają się do warunków, których realizacja zwalnia z opłaty za konto i kartę. Można więc je mieć za darmo i jeszcze zyskać 3% oraz 200 zł. Kliknij i sprawdź szczegóły promocji w Banku Pekao.

2,7% na... długo + premia 200 zł w Banku Millennium


2,7% na... długo + premia 200 zł w Banku Millennium
Wiele banków oferuje promocje oprocentowania na koncie oszczędnościowym, jednak najczęściej dotyczą one nowych klientów lub nowych środków i obowiązują tylko przez określony czas (a później oprocentowanie spada do standardowego). Bank Millennium w tym przypadku wyróżnia się, bo choć daje promocyjną stawkę 2,7% w skali roku na 100 dni na koncie oszczędnościowym Profit i obowiązuje ona tylko dla nowych środków, to w praktyce nawet obecni klienci banku mogą łapać się na promocję z edycji na edycję, ciągle obracając tą samą kwotą! Jest bowiem inne, bardziej liberalne kryterium (o czym piszę w podlinkowanym wpisie). Ważna uwaga: na obecną edycję promocji załapać się można wyłącznie do 14.03.2020 r. (liczy się data wpłaty pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe - od tego momentu biegnie wspomniane 100 dni).

A kto dopiero teraz zdecyduje się stać klientem Millennium i założy konto osobiste (bo jest ono wymagane dla uzyskania promocyjnego oprocentowania), to czeka na niego premia pieniężna 200 zł na start (w kolejnej edycji znanej i już sprawdzonej promocji).

3% do 50 tys. zł + bonusy do 150 zł w T-Mobile Usługi Bankowe


3% do 50 tys. zł + bonusy do 150 zł w T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile Usługi Bankowe to bank, który powstał w wyniku współpracy telekomu z Alior Bankiem. By skorzystać z jego usług, nie trzeba nawet posiadać telefonu w T-Mobile, a z drugiej strony można być klientem Alior Banku. Na nowych klientów T-Mobile Usługi Bankowe czeka 3% w skali roku (na okres 3 mies. dla kwoty do 50 tys. zł) na koncie oszczędnościowym. Do tego dojść mogą jeszcze zwroty za płatności (nawet do 150 zł w przypadku konta Premium). Jeśli jednak zadowoli Cię wyłącznie promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, a nie chcesz aktywnie korzystać z konta osobistego (które trzeba jednak założyć), to możesz wybrać Konto Freemium (bez karty prowadzone jest ono za 0 zł bez warunków). Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji w T-Mobile Usługi Bankowe.

ING Bank Śląski: premia 100 zł za oszczędzanie (nawet dla obecnych klientów) + do 160 zł dla nowych klientów


ING Bank Śląski: premia 100 zł za oszczędzanie (nawet dla obecnych klientów) + do 160 zł dla nowych klientów
Ta promocja premiuje usługę automatycznego oszczędzania (bank będzie przelewać środki z Twego konta osobistego na oszczędnościowe). Za uruchomienie Celu oszczędnościowego do wzięcia jest gwarantowana premia w wysokości 100 zł. Z propozycji ING Banku Śląskiego skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Dla tych pierwszych jest jednak i dodatkowa zachęta: premia do 160 zł za otwarcie konta osobistego (niezbędnego do uzyskania premii 100 zł za Cel oszczędnościowy). W sumie więc zgarnąć można nawet 260 zł! Kliknij i sprawdź: prześwietlenie promocji "Odkładaj na cel i zgarnij 100 zł".

Najlepsze lokaty promocyjne na marzec 2020 roku


4% na lokacie dziś jest już rzadkością. A właściwie to unikaty. Tylko dwa banki jeszcze dają takie stawki.

Bank Millennium 4% na 3-miesięcznej lokacie (do 15 000 zł) pozwala uzyskać zarówno nowym, jak i obecnym klientom. W ramach programu "Lubię to polecam!" warunkiem skorzystania z lokaty jest albo założenie konta osobistego z polecenia (przez osobę, która takowego konta nie posiada i co najmniej od 12 miesięcy nie posiadała w Banku Millennium) albo (i to już opcja dla obecnych klientów) uzyskanie takiego oprocentowania za polecenia konta. Klient może założyć nieograniczoną liczbę lokat (aczkolwiek jedną za otwarcie konta i po jednej za każde skuteczne polecenie).

4% w skali roku oferuje jeszcze Nest Bank. Takie oprocentowanie dostępne jest dla kwoty do 10 tys. zł i tylko dla osób zakładających (darmowe) konto osobiste. Klient może za to wybrać jeden z dwóch okresów lokaty: 3 lub 6 miesięcy. Dłuższy czas depozytu wymaga jednak spełnienia dodatkowego warunku (wpływu wynagrodzenia na konto w Nest Banku). Z lokaty skorzystać można tylko jeden raz.

Nowym klientom (tylko takim, którzy dotąd nie mieli z bankiem żadnych umów, ani nawet nie wnioskowali o jakikolwiek produkt), Idea Bank proponuje założenie jednej z dwóch lokat powitalnych. W obydwu przypadkach okres depozytu to 3 miesiące, ale różnice są w oprocentowaniu oraz kwocie jaką da się ulokować. Lokata Happy na 3,8% pozwala wpłacić od 500 do 20 000 zł. Z kolei limit kwotowy dla Lokaty Happy Pro na 3% mieści się w przedziale do 20 000,01 do 200 000 zł (maksymalna kwota w minionym miesiącu została ścięta o połowę! Dotąd Idea Bank nowym klientom pozwalał ulokować nawet do 400 tys. zł). Założenie lokaty powitalnej w tym banku nie wymaga otwierania konta, ani korzystania z innych produktów.

mBank na 3 miesiące proponuje 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł. By nic nie płacić za konto, które trzeba założyć, najlepiej wybrać eKonto osobiste bez karty. Choć zakładanie konta tylko dla lokaty to słaba korzyść, podczas gdy od mBanku (w odrębnej promocji) można zgarnąć do 300 zł za mKonto Intensive.

Lokaty mobilne: marzec 2020 r.


Poniżej znajdziesz propozycje nie tylko dla nowych, ale i dla obecnych klientów niektórych banków. Z lokat mobilnych - co już może sugerować nazwa - skorzystać można wyłącznie poprzez bankowość mobilną (bo w taki sposób banki chcą promować swe aplikacje).

W tej grupie lokat, po wielu miesiącach, zmienił się lider. Stało się tak za sprawą ruchu Getin Banku, który postanowił ściąć oprocentowanie swej lokaty mobilnej z 3 do 2,7% (a warto przypomnieć, że jeszcze dokładnie rok temu dawał 4%).

Aktualnie najlepsze lokaty mobilne to:
 • Bank Millennium (Lokata Urodzinowa): oprocentowanie 3% w skali roku na okres 1 miesiąca dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł - lokata dostępna jest tylko w ciągu 30 dni od urodzin klienta; 
 • Getin Bank: Lokata Mobilna daje 2,7% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 500 do 10 000 zł;
 • Santander Bank Polska: stawka 2,5% w skali roku na 4 miesiące dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł (z tej lokaty skorzystać można tylko jeden raz w życiu); 
 • Bank Millennium (Lokata Mobilna): oprocentowanie 2,25 lub 2,5% w skali roku (wyższa stawka obowiązuje dla lokat zakładanych z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji mobilnej) na 3 miesiące dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł.

Lokaty mobilne w Getin Banku i Banku Millennium założyć można wielokrotnie, ale w danym momencie można mieć tylko po jednej lokacie tego typu.


Najkorzystniejsze lokaty dla każdego


Poniżej przedstawiam najlepsze lokaty, z których skorzystać mogą wszyscy. W praktyce nie ma bowiem wykluczeń - z tych propozycji mogą skorzystać zarówno nowi, powracający, jak i obecni klienci. Aczkolwiek dodatkowe warunki też się zdarzają (np. trzeba wpłacić "nowe środki" i/lub posiadać/założyć konto w danym banku).

Krótkoterminowe lokaty na marzec 2020


Na wstępie wspomniałem już o zaobserwowanym w ostatnim miesiącu cięciu oprocentowania przez banki. We wpisie było już o spadku oprocentowania na lokacie mobilnej w Getinie oraz zmniejszeniu atrakcyjności lokaty powitalnej w Idea Banku poprzez obniżenie maksymalnej kwoty depozytu.

Najwięcej zmian dotknęło jednak lokaty kilkumiesięczne. Bo o ile na początku zeszłego miesiąca szło w tej grupie depozytów znaleźć np. 2,5% w Idea Banku czy 2,4% w Toyota Banku, to teraz - na samym początku marca - te banki oferują już mniej.

W tych dwóch wymienionych bankach maksymalnie można obecnie uzyskać 2,2% w skali roku. Idea Bank daje tyle na Lokacie na Nowe Środki Plus (na 3 miesiące; w opcji na 6 lub 12 miesięcy oprocentowanie wynosi 2,1%). To lokata wymagająca wpłaty nowych środków oraz posiadania lub założenia konta osobistego (na szczęście prowadzonego za 0 zł bez warunków). Na tej lokacie zdeponować można duże środki (nawet do miliona złotych), ale przypominam, że limit środków jakie obejmuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jest znacznie niższy (piszę o tym jeszcze na końcu niniejszego wpisu).

Toyota Bank oferuje Lokatę Sprint 180 dni - na taki okres daje 2,2% w skali roku. Propozycja skierowana jest do osób, które posiadają konto, a na lokatę wpłacić można od 3 do 18 tys. zł. Jeden klient może założyć maksymalnie 10 tego typu lokat, co pozwala więc ulokować maksymalnie 180 tys. zł.

Na ruch w przeciwnym kierunku zdecydował się Nest Bank podnosząc swoje oprocentowanie w stosunku do ubiegłego miesiąca (choć jeden bank!). Nest Lokata Lojalna daje 2,4% w skali roku na 7 lub 12 miesięcy, a w przypadku wariantu 3-miesięcznego uzyskać można 2,1%. Są jednak dodatkowe warunki: trzeba posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe i zapewniać wpływy wynagrodzenia. Jeśli ten ostatni wymóg Ci nie odpowiada, to możesz wybrać Nest Lokatę Nowe Środki (także z kontem), która da o 0,1 p.p. mniej, a więc 2% na 3 miesiące i po 2,3% na 7 bądź 12 miesięcy.

W pozostałych bankach lokaty na kilka miesięcy dają już zdecydowanie niższe oprocentowanie (poniżej 2% w skali roku). Je więc pomijam. Jako alternatywę do kilkumiesięcznych lokat uznać można konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania warunków przez określony czas (i też najczęściej jest to właśnie kilka miesięcy). Wśród tych propozycji można znaleźć sporo ofert ze stawką od 2,5 do nawet 3% w skali roku - więcej na ten temat piszę jednak nieco niżej (dopiero po omówieniu lokat na dłuższe okresy).

Najwyżej oprocentowane lokaty długoterminowe


W tej części pod uwagę biorę lokaty na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Na początek 24-miesięczna EKOlokata na lata z oferty BOŚ Banku, która standardowo daje 2,1% w skali roku, ale... do wzięcia jest jeszcze dodatkowy bonus podwyższający oprocentowanie o 0,5 p.p.. By w sumie uzyskać 2,6% w skali roku, trzeba jednak spełnić kilka warunków: posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe oraz zapewnić comiesięczne wpływy wynagrodzenia min. 1000 zł i w każdym miesiącu wykonywać płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł.

Warto też sprawdzić co przygotował Nest Bank, bo tu znaleźć można 2,4% w skali roku na Nest Lokacie Lojalnej na okres 18 lub 24 miesięcy oraz 2,3% na Nest Lokacie Nowe Środki z wyborem takich samych okresów depozytu. W przypadku obydwu lokat konieczne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w Nest Banku, przy czym Nest Lokata Lojalna dla uzyskania promocyjnego oprocentowania wymaga zapewnienia wpływów wynagrodzenia. Takiego warunku do spełnienia nie ma przy drugiej z wymienionych lokat, ale - jak sugeruje jej nazwa - trzeba wpłacić nowe środki. A jeśli ktoś nie chce zakładać konta, to w Nest Banku na lokacie na nowe środki uzyska o 0,2 p.p. mniej (czyli 2,1% w skali roku).

2,3% w skali roku na 2 lata oferuje jeszcze Toyota Bank (wymagane jest otwarcie lub posiadanie konta osobistego w tym banku).

Najlepsze lokaty w marcu 2020 roku na okres 36 miesięcy oferują: Toyota Bank (2,3%) oraz Santander Consumer Bank (2,2%). W drugim z nich nie ma wymogu otwierania konta.

No i jest jeszcze propozycja dla długodystansowców, czyli dla osób gotowych ulokować swe oszczędności na bardzo długi okres. To Lokata 5 na 5, na której BOŚ Bank oferuje oprocentowanie rosnące z roku na rok. Średnia wynosi 2,84% w skali roku, ale dopiero po 5 latach, bo na aż tak długi okres jest umowa. Oczywiście przed wpłatą środków na tak długi czas zawsze warto się zastanowić, czy te środki nie będą potrzebne. No i warto też mieć na uwadze, że stopy procentowe w tak długiej perspektywie mogą wzrosnąć (co może ominąć posiadaczy Lokaty 5 na 5).

Najlepsze konta oszczędnościowe na marzec 2020 roku


O ile na lokatach już ciężko o oprocentowanie z trójką na przedzie (poza nielicznymi wyjątkami w postaci lokat powitalnych dla nowych klientów i w dodatku ze sporymi ograniczeniami kwot, jakie można ulokować), to kont oszczędnościowych z oprocentowaniem min. 3% w skali roku jest całkiem sporo. Można znaleźć je w ofercie aż 6 banków.

Najwięcej, bo 3,5% i to aż na 12 miesięcy daje Getin Banku. Taką stawkę daje Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus za aktywność" (dla kwoty do 10 tys. zł). A jeśli dla kogoś kwota ta jest za niska, to na tym samym rachunku można też uzyskać 2,7% w skali roku na 3 miesiące dla "nowych środków" - w tym przypadku już do 100 tys. zł.

O koncie oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe już wspominałem ze względu na promocję oprocentowania, którą można łączyć z promocją konta (na którym do wzięcia jest do 150 zł). Stawkę 3% w skali roku bank daje na 92 dni i dla kwoty do 50 tys, zł.

Maksymalnie po 30 tys. zł przy oprocentowaniu 3% w skali roku pozwalają ulokować 2 banki: Credit Agricole (przeczytaj więcej o Rachunku Oszczędzam i promocji konta) oraz Bank Pekao (dla otwierających Konto Przekorzystne w promocji z premią do 200 zł). I w praktyce ich propozycje są bliźniaczo podobne, bo promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez podobny okres (4 miesiące).

3% na koncie oszczędnościowym już od grubo ponad dwóch lat oferuje Alior Bank. Promocja udostępniana jest na krótsze okresy, ale bank sukcesywnie ją przedłuża (aktualnie do 30.06.2020 r.). Z oferty skorzystać mogą jednak wyłącznie posiadacze Konta Jakże Osobistego w ramach tzw. 'korzyści', którą można sobie przy koncie włączyć. Dla osób korzystających z tego konta oszczędnościowego niedawno pojawiła się ważna informacja o zmianie zasad dotyczącej uzyskiwania 3% dla oszczędności, która wejdzie w życie od 1.04.2020 r.

No i piątą, a jednocześnie ostatnią ofertą ze stawką 3% w skali roku jest rachunek Nest Skarbonka w Nest Banku. Tu promocyjne oprocentowanie można uzyskać na 6 miesięcy, ale jedynie dla kwoty do 5 tys. zł.

Mniej, bo 2,7% w skali roku, ale już dla kwoty do 100 tys. zł oferuje Bank Millennium. Stawka obowiązuje dla nowych środków przez 100 dni, ale konto oszczędnościowe Profit wyróżnia się na tle konkurencji tym, że także obecni klienci mogą korzystać z promocji edycja po edycji (ciągle w praktyce obracając tymi samymi środkami; i tej zasadzie dowodzi już 19 edycji promocji oprocentowania).

Przydatne informacje


Wszystko co przedstawiłem w powyższym wpisie to stan obowiązujący na 1.03.2020 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe w dowolnym momencie znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:

Kryterium doboru lokat i kont oszczędnościowych


Wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe, które uwzględniam przy przygotowaniu powyższego wpisu, muszą być oferowane przez banki, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Sam cenię sobie sobie bowiem spokój i bezpieczeństwo. A właśnie BFG daje każdemu klientowi banku gwarancję kapitału dla kwoty, która nie przekracza równowartości 100 tys. euro. To sprawia, że gdyby któryś bank zbankrutował, to Ty swe środki odzyskasz. O tym jak działa system ochrony depozytów w Polsce i sam BFG, przeczytasz w podlinkowanym wyżej wpisie.

Oprocentowanie w każdym przypadku podawane jest w ujęciu rocznym. Przedstawiam wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem (czyli z góry określonym, które nie ma prawa się zmienić w trakcie umownego okresu trwania lokaty).

Słowo dla początkujących


Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać pieniądze i być może po raz pierwszy masz do czynienia z produktami bankowymi dla oszczędzających, to zachęcam Cię do zapoznania z kompendium wiedzy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Tam, oprócz objaśnień, wskazówek i wielu przydatnych informacji, znajdziesz także intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci szybko wyliczyć spodziewane zyski z lokaty lub konta oszczędnościowego.

Jak zachować czujność?


Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi lokatami oraz promocjami bankowymi i nie chcesz przegapić nawet czasowo dostępnych okazji, skorzystaj z niezawodnego źródła informacji. To newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie, który wysyłam do dwóch razy w tygodniu (zapis zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja z bezpłatnej subskrypcji, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

88 komentarzy:

 1. Millenium: Oferta lokaty zakładanej przez rzeczywistość wirtualną i dająca 2,5% zamiast standardowych 2,25% pojawia się - przynajmniej u mnie - w aplikacji dopiero po założeniu tej standardowej lokaty. Czyli faktycznie nie mogę z niej skorzystać. Uznałam to za błąd, ale nie chce mi się tego reklamować. Czy komuś udało się założyć tę lokatę z użyciem VR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zakładam bez problemu.

   Usuń
  2. U mnie działa. Co 3 mięsiace odnawiam.

   Usuń
  3. U mnie też działa,już kilkukrotnie zakładałam.

   Usuń
  4. Dzięki za odpowiedzi. Może u mnie to wina modelu smartfona /iPhone SE. Niemniej aplikacja w najnowszej wersji. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. W PKO jest lokata 2% ale tylko dla osób które wykupią OC lub AC w aplikacji IKO. Lokata na 1 mies. i max. 20 tys.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy mógłbyś powiedzieć jak skorzystać z :mBank na 3 miesiące proponuje 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł.
  Nie widzę ani informacji na stronie ani w aplikacji mobilnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link masz w rankingu Złotówy:
   https://bankobranie.blogspot.com/p/najlepsze-lokaty-bankowe.html

   Usuń
  2. Jak juz masz otwarte konto-to nie skorzystasz z tej promo. Jak wejdziesz na stronę mbanku to tam masz informacje o lokacie 3,5% i z zamieszczonego tam linka otwierasz konto i lokate jednocześnie

   Usuń
  3. To jest oferta dla osób zakładających konto w tej promocji. Lokatę można założyć na etapie zakładania konta.

   Usuń
 4. Czy przy zamknięciu ROR i EKO w Getin jest jakaś oferta utrzymaniowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zamykałem jesienią i proponowali jakiś zwrot za płatności kartą, bodajże 2 czy 3%

   Usuń
  2. ja jestem w okresie wypowiedzenia (jescze 2tyg) - na razie nie dzwonili z zadna propozycja

   Usuń
 5. Czas zamykac toyota bank czekalem bo zawsze byly atrakcyjne promocje a lokate niestety trzeba u nich miec żeby unikać opłaty za kartę

  OdpowiedzUsuń
 6. A czy przypadkiem 3,5% w Getinie się nie skończyło? Bo na stronie banku widzę informację, że promocja jest (a właściwie była) dostępna do 29.02.2020.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie banku faktycznie nie ma jeszcze informacji o nowej edycji, ale będzie (a właściwie już jest).

   Usuń
 7. Czy jeśli obecnie moje promocyjne oprocentowanie w Millenium obejmuje okres do 5 maja to warto w trakcie wycofać środki, aby załapać się na kolejną edycję? Bo jak rozumiem, kolejna edycja jeśli się zacznie to będzie to 15.03? Co jest bardziej opłacane? jestem nowa w bankobraniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 14.03. warto środki wycofać (i wrócić z nimi 15. czy w praktyce 16.03.). Bo jeśli 20. edycja się pojawi i będzie dostępna dłużej, niż do 5.05. (a tego niestety nie wiemy, bo edycje były bardzo różne), to dzięki tej wypłacie od 6.05. włączy Ci się stawka promocyjna z 20. edycji.

   Usuń
  2. Czy dzienny limit przelewów to wciąż 50k?

   Usuń
  3. Limit 100 tys. przy autoryzacji w aplikacji mobilnej

   Usuń
  4. A dla posiadaczy normalnych telefonów wciąż po staremu?

   Usuń
  5. @Anonimowy, 2 marca 2020, 10:30

   Tak. Ewidentnie ktoś w Millennium uważa, że obracanie kasy smartfonem jest bezpieczniejsze niż przez komputer - dość szokujące!

   Usuń
  6. @Anonimowy2 marca 2020 18:57 ale tu nie chodzi o przelewanie tego smartfonem. Przelew robisz w bankowości na komputerze a jedynie zatwierdzenie nie odbywa się hasłem z smsa ale potwierdzeniem powiadomienia w aplikacji. Wtedy jest limit 100k. A z hasłem z smsa limit po staremu wynosi 50k.

   Usuń
  7. Autoryzacja SMS-em nawet nie jest wymagana gdy to odbiorca zaufany. Dlaczego takie potwierdzenie robione w apce jest dla nich lepsze (2-krotnie!) niż w normalnym telefonie, do którego nie sposób się włamać, gdyż nie ma systemu operacyjnego?

   Usuń
 8. Lokata 5 na 5 wymaga założenia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto nie jest wymagane.

   Lokatę można założyć przelewem ale nie dostaje się dostępu do bankowości internetowej. Można tak założyć 1 lokatę, bo kolejne wymagają już wizyty w placówce. Dostęp do bankowości jest tylko z RORem albo kontem oszczędnościowym.

   Usuń
  2. 5 lat? Długo. Choć kto wie czy te 2,84% to nie będzie jakiś kosmos za ten czas.

   Usuń
  3. Za 5 lat stopy procentowe mogą być ujemne, tak jak to obecnie jest w €-zonie.

   Usuń
  4. Czy ktoś wie ile czasu jest na zasilenie tej lokaty od dnia złożenia wniosku na ich stronie oraz gdzie spłynie kasa po zakończeniu lokaty?

   Usuń
  5. @Anonimowy, 2 marca 2020, 13:50

   Dzięki. Czy w trakcie składania wniosku jest szansa wskazania konta do zwrotu kasy po zakończeniu lokaty, czy może zwracają domyślnie na konto zasilające?

   Usuń
  6. Chyba pozostaje jedynie wypełnić wniosek i się przekonać :)

   Usuń
  7. Od jak dawna jest oferowana ta lokata?

   Usuń
  8. @Anonimowy 6 marca 2020 22:02
   Od początku lipca 2016 roku. Oprocentowanie od tamtego czasu jest wciąż takie samo i obecnie jest to najlepsza lokata dla planujących oszczędzanie przez najbliższe lata. Obawiam się jednak, że możliwość skorzystania z tej lokaty wkrótce będzie tylko historią.

   Usuń
  9. @Anonimowy 2 marca 2020 18:54
   a zerknij w "Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków terminowych lokat oszczędnościowych dla osób fizycznych" znajdujący się na stronie BOŚ Banku...

   "§ 27

   1. Wypłata środków z Lokaty może być dokonana, zgodnie z dyspozycją Posiadacza Lokaty:
   1) przelewem na rachunek wskazany przez Posiadacza, z zastrzeżeniem postanowień ust. 2 lub
   2) gotówką w Placówce Banku, zastrzeżeniem postanowień ust.4.

   2. Wypłata środków z Lokaty zakładanej za pośrednictwem Strony internetowej Banku, Witryny internetowej, Usługi TeleBOŚ lub Call Center może być dokonana przelewem na rachunek, z którego zostały przelane środki na otwarcie Lokaty."

   Usuń
  10. @Anonimowy, 7 marca 2020, 07:08
   Dokładnie. Stąd właśnie moje pytanie, gdyż mam podobne przeczucie - wniosek złożony dzisiaj.

   @Anonimowy, 7 marca 2020, 07:17
   W trakcie składania wniosku jest tylko jedna opcja - zwrot kasy na konto zasilające, co może być problemem, gdyż lokata jest 5-letnia.

   Usuń
  11. RPP na poważnie kątem pluje obniżkę stóp w maju o 0,5%

   Usuń
  12. Jeden z zapisów w TOiP do tej lokaty brzmi: " Odsetki są naliczane odrębnie za każdy pełny rok utrzymywania lokaty, wg stopy procentowej obowiązującej dla danego roku" - ciekawe czy to oznacza, że odsetki po każdym roku się kumulują powiększając tym samym kwotę lokaty na kolejny rok?

   Usuń
  13. Niestety to lokata przeznaczona wyłącznie dla osób, które nie posiadały z BOŚ żadnych relacji przed dniem złożenia wniosku.

   Usuń
  14. W poniedziałek na parkiecie była istna rzeźnia na bankach - np. BOŚ stracił aż 12% mimo, że na przeciągu ostatnich 10 lat ich akcje straciły na wartości 25-krotnie!

   Usuń
 9. Bank Millennium: 4% na 3-miesięcznej lokacie do 15 000 zł co daje aż 121,5 zł za jedno polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mr. Złotówa, czy lokata 36 miesięcy w Toyota banku spadła z 2,4 % na 2,3 % % ? Mają chyba prace serwisowe i nie mogę sprawdzić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Plus: 2,4%. Lokata Standard: 2,3%

   Usuń
  2. Ale wymagane jest posiadanie smartka :)

   Usuń
  3. "Nest Lokatę Nowe Środki (także z kontem), która da o 0,1 p.p. mniej, a więc 2% na 3 miesiące i po 2,3% na 7 bądź 12 miesięcy."

   Złotówa, ta lokata jest oferowana również na 24 m-ce @ 2,3%.

   Usuń
  4. Też jest o tym ale niżej.

   Usuń
  5. @Anonimowy 1 marca 2020 22:57, najpierw piszę o lokatach krótkoterminowych i tam wymieniam 7- i 12-miesięczny wariant Nest Lokaty Nowe Środki, a dalej jest jeszcze część wpisu poświęcona lokatom długoterminowym, gdzie już jest miejsce na tę lokatę w opcji na 18 czy 24 miesiące.

   Usuń
  6. Złotówa, warto wspomnieć o tzw. dniu bazowym dla Nest Lokat Nowe Środki - to 24.01.2020 r.

   Usuń
 11. Ostrzegam przez "haczykiem" na rachunku Nest Skarbonka w Nest Banku. Jeśli przekroczycie kwotę 5000zł choćby o 1 grosz (np przy dopisaniu odsetek za mijający miesiąc)oprocentowanie dla całej kwoty wynosi 1,2%.
  Niestety prawie dwa miesiące przez to się przejechałem. Pod tym względem to nawet Getin jest wzorem uczciwości i przejrzystości. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin od czasów afery z KNF to jeden z najlepiej działających banków w Polsce.

   Usuń
  2. Przy tak skromnej kwocie to jedynie parę groszy różnicy :)

   Usuń
  3. Getin to bardzo ryzykowny i niewiarygodny, konto oszczędnościowe do 10tys. na 3,5%, a już po założeniu 2,7% pomimo spełnionych warunków, oszustwoooooo...

   Usuń
  4. Najpierw doczytaj regulamin. Dowiesz się że podstawowe odsetki wypłacają na koniec miesiąca a bonus do 15-go więc resztę jeszcze dopłacą. No ale ciężko przeczytać, a lepiej pisać o oszustwie.

   Usuń
 12. Santander na koncie oszczędnościowym VIP dawał 2%. Teraz na innym koncie oszczędnościowym (Select) daje promocyjne oprocentowanie. Aż... 1,3%!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. a gdzie lokata Facto i 2,85% w skali roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak gwarancji polskiego BFG. To mnie nie przekonuje. A cenię sobie bezpieczeństwo oraz spokój i - jak często już wspominałem - piszę o tym z czego sam korzystam lub przynajmniej chciałbym skorzystać.

   Usuń
  2. no tak ale polski BFG a wloski BFG to to samo .gwarancje takie same 100tys euro.a wlosi w Polsce bija wszystkich oprocentowaniem na glowe lokatami facto..

   Usuń
  3. Tylko wyobraź sobie, żeby załatwić sprawę trzeba jechać do Włoch. Konto nie dla mnie .

   Usuń
  4. Jechać to jeszcze nic - ładny kraj, dobre żarcie, fajny klimat, ale niestety u nich się nic nie da załatwić :)

   Usuń
 14. nie trzeba nigdzie jechac jest internet a siedxibe oddzialu maja w Lodzi!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zbankrutuje to nic to nie da że siedziba w Łodzi.

   Usuń
  2. jesli zbankrutuje to kasa po 14 dniach na koncie tak jak bylo ze skok wolomin!!!tylko nie z Polski a Wloch co to za roznica....

   Usuń
  3. Rzeczywiście to takie proste? Jakoś nie wierzę :)

   Usuń
  4. A wiesz jaki jest proces wypłaty pieniędzy z BFG? Musisz się zgłosić do banku wyznaczanego do wypłat gwarancji. Polski BFG wyznaczał np. Pekao.

   A kogo wyznaczy włoski BFG? Może Unicredit Banca.

   Usuń
 15. Złotówa, skąd pochodzi informacja, że do założenia lokaty Standard, np. na 24 m-ce bądź na 36-m-cy, potrzebne jest konto w Toyota Bank? Z pewnością nie wynika to z ich TOiP:
  https://www.toyotabank.pl/fileadmin/user_upload/PDFy/Tabele_do_podmiany/200212_tabela_opocentowania.pdf

  Ponadto lokatę taką można założyć poprzez ich formularz:
  https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/oszczedzanie/lokaty/lokata-standard/szczegoly/
  klikając na klawisz "Załóż lokatę".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno już po kilku dniach po złożeniu wniosku internetowego oddzwaniają, a po przelewie kasy na wskazany nr konta lokaty wysyłają umowę, ale nie wiem czy pocztą, czy kurierem.

   Usuń
  2. Na ichniej TOiP-ie przy Lokacie Plus widniej zapis: "Możliwość założenia lokaty tylko z kanału elektronicznego Systemu Bankowości Elektronicznej" jednak nie ma go przy Lokacie Standard.

   Usuń
  3. Do założenia Lokaty Standard w TB definitywnie nie potrzeba konta. Mam u nich taką lokatę, a konta nie posiadam.

   Usuń
  4. Co więc Złotówa miał na myśli pisząc: "Najlepsze lokaty w marcu 2020 roku na okres 36 miesięcy oferują: Toyota Bank (2,3%) oraz Santander Consumer Bank (2,2%). W drugim z nich nie ma wymogu otwierania konta"? W obu bankach nie ma wymogu otwierania konta do założenia tych lokat.

   Usuń
  5. Złotówa, czy u nich można mieć więcej niż jedna Lokatę Standard bez otwierania konta?

   Usuń
  6. Mam tam już jedną lokatę 12-miesięczną Standard na 70k @ 2,5% z letniej promki (czyli bez konta) i chciałbym teraz założyć kolejną przez internet. Jest taka możliwość?

   Usuń
  7. Można mieć dowolną ilość tych lokat na dodatek bez zakładania konta.

   Usuń
 16. To prawda, RPP już od 5 lat nie zmieniła stóp procentowych i w maju zanosi się na zmianę - podobno ma być obniżka o 0,5% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W maju czyli na posiedzeniu przed wyborami? Spoko bajeczka na dobranoc ;)

   Usuń
  2. To wynikało by z wypowiedzi członków RPP Eryka Łon oraz Jerzego Żyżyńskiego.

   Usuń
  3. 2 członków to nie większość RPP xD

   Usuń
  4. Dziś słowo stało się ciałem, a to nawet nie jest jeszcze maj :)

   Usuń
 17. Czy Santander oferuje jakieś KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś w Wubeku jeszcze były nawet niezłe, ale obecnie to chyba nie mają żadnego

   Usuń
  2. Oczywiście oferuje. Ale daje mało. Max 1,3% na koncie oszczędnościowym Select.

   Usuń
 18. W Nest Banku 2,4% zostało tylko na lokacie lojalnej na 3 mies. Na pozostałych śmieszne oprc. 1,6-1,9% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze do wczoraj 24-miesięczna Lojalna była na 2,4% natomiast również 24-miesięczna Na Nowe Środki była na 2,3% z dniem bazowym 24.01.2020 r.

   Na razie inne banki jeszcze nie zrobiły podobnego ruchu w konsekwencji obniżek stóp przez RPP, ale w poniedziałek może być różnie :)

   Usuń
  2. Czyli tak mniej więcej 0,5 proc. Zgodnie z ruchem RPP.

   Usuń
  3. A tymczasem w Idea Bank oproc. w górę. Nawet 3,2%. W Getinie 2,7%.

   Usuń
 19. Oferta specjalna dla posiadaczy finansowania na zakup samochodu w Toyota Bank Polska - Moto Lokata 3% w skali roku dla kwoty nawet 50 000 zł!

  OdpowiedzUsuń
 20. Do założenia Lokaty Plus w Toyota Bank wymagane jest posiadanie Moto Konta. Czy opłata miesięczna w wysokości 2,49 zł za to konto jest zwracana w przypadku utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2500 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 28 marca 2020 12:48
   wydaje mi się, że do uzyskania odpowiedzi na zadane tu pytanie, najwłaściwszym działaniem jest udanie się do TOiP umieszczonej na stronie Banku.

   "10) Opłata pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca i zwracana do 10-go dnia roboczego kolejnego miesiąca, jeśli w poprzednim miesiącu zostały spełnione warunki zwrotu opłaty 11) Opłata zwracana w przypadku utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł lub po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty kredytu samochodowego posiadanego w Toyota Bank Polska S.A. lub po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty z tytułu umowy leasingu w Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Średnie miesięczne saldo konta obliczane jest jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu."

   Usuń
 21. W Millenium taka "promocja": Otwórz lokatę Millenet w godz. 11-14 i zyskaj oprocentowanie 1,40%!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...