Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata bez konta: 2,7% do 400 tys. zł w Getin Banku (+ do 3,5% na koncie oszczędnościowym + bonusy do 150 zł na start)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

26.03.2020

Lokata bez konta: 2,7% do 400 tys. zł w Getin Banku (+ do 3,5% na koncie oszczędnościowym + bonusy do 150 zł na start)

Lokata na nowe środki w Getin Banku daje obecnie już nawet 2,7% w skali roku.

Lokata na Nowe Środki XX edycja Getin Bank
Getin Bank właśnie podniósł oprocentowanie swej lokaty. W wariancie na 2 miesiące oferuje stawkę 2,7% w skali roku. By skorzystać z lokaty, wystarczy wpłacić nowe środki. Lokatę mogą otworzyć zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. I to bez zakładania konta oraz bez wychodzenia z domu.

[Promocja zakończona. Sprawdź inne aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Getin Bank: Lokata na Nowe Środki XX edycja


Główne cechy jakimi charakteryzuje się Lokata na Nowe Środki w Getin Banku to:
 • minimalna kwota: 500 zł;
 • maksymalna kwota: 400 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty:
  • 2,7% w skali roku na 2 miesiące
  • 2,3% w skali roku na 3 miesiące
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność promocji: do 9.04.2020 r. (to ostateczny czas na złożenie wniosku; środki na lokatę można wpłacić w ciągu 7 dni od złożenia wniosku).

Klient ma możliwość założenia trzech lokat tego typu (w tej samej edycji), co pozwala ulokować sporo oszczędności. Pamiętaj jednak, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni środki klienta w danym banku do kwoty będącej równowartością 100 tys. euro.

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Getin Banku (wtedy wniosek należy złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie wyłącznie dla nowych środków. A dla Getin Banku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków na koniec dnia 18.03.2020 r.

Do wyliczenia tego salda uwzględniane są - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE, a także lokaty klienta w Getin Banku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 18.03.2020 r.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"1) (...) użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz 2) zgodę Uczestnika na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną, (...) oraz 3) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)"


Konto oszczędnościowe do 3,5% i dodatkowe bonusy od Getin Banku


Zaletą lokaty na nowe środki w Getin Banku z oprocentowaniem do 2,7% w skali roku jest to, że można z niej skorzystać nawet bez konieczności zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów w tym banku. Jeśli jednak zdecydujesz się na założenie konta w Getin Banku, to zyskać możesz więcej.

W Getin Banku dostępna jest promocja konta osobistego, za którego założenie uzyskasz bony do Decathlonu o wartości 100 zł oraz dodatkowy bon o wartości 50 zł (do wyboru: Allegro, Decathlon lub Empik.com). A założenie takiego konta może Cię również uprawnić do uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, które w Getin Banku daje do 3,5% na rok dla kwoty do 10 tys. zł. Jeśli dysponujesz większymi środkami, to na tym samym koncie oszczędnościowym uzyskasz 2,7% w skali roku dla nowych środków dla kwoty do 400 tys. zł (gwarantowane na 3 miesiące).

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty:

64 komentarze:

 1. Jeśli jestem już klientem Getinu to:
  - jak sprawdzić saldo na 18.03.2020?
  - gdzie mogę sprawdzić/zmienić zgody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - infolinia/wiadomość w bankowości
   - jw.

   Usuń
  2. 1. Wejść na swoje konto i sprawdzić w historii lub
   2. Wysłać zapytanie poprzez bankowość internetową lub
   3. Zadryndać na infolinię.

   Usuń
 2. Ja się nie łapię ale jeśli założymy lokatę na moją matkę to przelew będzie musiał iść z jej konta czy to ja też mogę przelać jej te pieniądze? Bo rozumiem że po złożeniu wniosku będzie jakiś numer rachunku do zrobienia takiego przelewu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew musi być z konta osoby na którą ma być założona lokata. Dane muszą się zgadzać.

   Usuń
 3. A jaka jest karencja? Konto zamknąłem w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tu nie ma karencji. Zakładasz lokatę i znaczenie ma tylko to czy wpłacisz nowe środki.

   Usuń
  2. Do założenia lokaty nie ma żadnej karencji.

   Usuń
  3. @Anonimowy 26 marca 2020 12:01 okres wykluczenia dla byłych klientów dotyczy wyłącznie promocji konta osobistego (z bonami w nagrodę; o zasadach tych promocji piszę w podlinkowanym prześwietleniu). Do założenia lokaty do 2,7% posiadanie czy zakładanie konta nie jest wymagane.

   Usuń
 4. GNB, Lokata na Nowe Środki - maks. 400k, dzien badania salda 18. marca:
  - 2,7% na 2 m-ce
  - 2,3% na 3 m-ce

  Idea, Lokata na Nowe Środki - maks. 1 mln, dzień badania salda 20. marca:
  - 3,2% na 2 m-ce
  - 3,0% na 3 m-ce

  A ja wybieram 5-letnią w BOŚ @ 2,84% - za 5 lat zobaczymy kto miał rację :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 26 marca 2020 13:38
   A co tu patrzeć? Wiadomo że ten kto wybrał BOŚ z 2,84%.

   Usuń
  2. Ale tutaj niekoniecznie zawsze musi chodzić o rację ;) Bo ją może mieć każdy. Wszak każdy ma inną sytuację życiową i materialną, inne cele i plany, więc też może/musi pozwolić sobie na lokowanie środków w innej perspektywie czasu.

   Usuń
  3. Niestety w IB już nie ma 3%.

   Usuń
 5. Podczas zakładania lokaty informują, że do czasu założenia lokaty każda transakcja wpływa na wysokość salda nowych środków liczonego 18. marca. Ciekawe czy po założeniu można bez konsekwencji dowolnie dysponować pozostałymi depozytami, czy muszą one pozostać aż do zakończenia tej lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin to dość precyzyjnie określa.

   Usuń
  2. Promocyjnym oprocentowaniem objęte są tylko środki ponad stan z 18.03. Tutaj nie ma żadnej opcji do kombinowania.

   Usuń
  3. Tak, już następnego dnia po założeniu tej lokaty na kwotę spełniającą warunki z dnia badania salda, tj. 18. marca, można oczywiście bez konsekwencji wypłacać czy dowolnie dysponować pozostałymi depozytami, np. z kończących się innych lokat czy z KO albo ROR.

   Usuń
  4. Przecież piszę, że tu nie ma żadnej opcji do kombinowania.

   Usuń
  5. Nadwyżka ponad saldo z dnia badania tj. 18.03 może być zainwestowana na tej lokacie, a już następnego dnia z resztą trzymanej w Getinie kasy można zrobić to co się komu podoba. Nie ma konieczności utrzymywania salda do zakończenia tej lokaty - w regulaminie nie ma żadnego zapisu, który by tego zabraniał.

   Usuń
  6. Tak to działa w siostrzanej firmie czyli Idea Bank, ale czy na pewno tak jest w GNB tego nie wiadomo. Ja bym dla pewności sprawdził to w banku.

   Usuń
  7. Nigdy nie było potrzeby trzymania starego salda dłużej niż na koniec dnia w którym zakłada się lokatę na nowe środki. Oczywiście w przypadku lokaty. Bo konto oszczędnościowe to co innego.

   Usuń
  8. Ja obecnie mam ujemne saldo 'nowych środków' z 18.03 i zamierzam wpłacić taką kwotę, która zmieni to saldo na dodatnie, a następnie otworzyć lokatę jedynie na kwotę spełniającą warunki 'nowych środków' czyli nadwyżkę ponad saldo zerowe. Następnego dnia chciałbym przenieść resztę z tej uprzednio wpłaconej kwoty i zastanawiam się czy to nie wpłynie na obniżenie oprocentowania na tej lokacie.

   Usuń
  9. Myślę, że to saldo trzeba utrzymywać do końca lokaty. Gdyby tak nie było, to Złotówa zapewne by o tym napisał :)

   Usuń
 6. Czy przy założeniu konta w Getin można zrezygnować z karty i mieć bezwarunkowo darmowe konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta do konta i tak jest bez warunków darmowa, a pomaga uniknąć opłaty za konto (bo jest ono darmowe pod warunkiem wykonania w miesiącu jednej płatności kartą lub BLIKiem; lepiej więc kartę posiadać, bo może być łatwiej spełnić ten wymóg).

   Usuń
 7. Przelewałem dziś 25 tys z Aliora. I dostałem ofertę lokaty, która miała mnie zatrzymać. I tu uwaga! Aż 0,7% na 170 dni xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko. eLokata w Santanderze to teraz 0,4%

   Usuń
  2. W Santanderze lokata USD na 6 mies. w zeszłym tygodniu była jeszcze na 1,5%. Teraz 0,01%

   Usuń
  3. A w Volksbank Raiffeisen w Niemczech od niemal pół roku odsetki na KO oraz lokatach są ujemne (!) i wynoszą -0,5%

   Usuń
  4. @Anonimowy, 26 marca 2020, 20:46

   Kilka dni temu Fed obniżył stopy procentowe do zera.

   Usuń
 8. Czy dobrze widzę, że nie mając konta w Getin Banku przy wypłacie zakończonych/ej lokat/y obowiązuje limit 200k dziennie? Można to ograniczenie jakoś przeskoczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki limit? Po zakończeniu lokaty kasa wraca na konto, z którego zasilono lokatę.

   Usuń
  2. U mnie niestety by kasa wpłynęła na konto z którego zasilono lokatę trzeba było wstukać fizycznie nr konta a potem udać się do oddziału mimo że to było grubo poniżej 200 tys

   Usuń
  3. Dzienny limit 200k obowiązuje dla przelewów z własnego konta dokonywanych w bankowości. Oczywiście zakłdam, ze mało kto jest tak nieodpowiedzialny, żeby obracać takimi kwotami na smartku :)

   Usuń
 9. Szkoda że tylko na 2 miesiące :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą lokatę można założyć również na 6 lub 12 m-cy.

   Usuń
  2. Jakby to było możliwe, to Złotówa bankowo by o tym napisał, nie?

   Usuń
  3. Opcja na 6 i 12 miesięcy jest. Ale to 1,4% w skali roku. Szkoda klawiatury ;)

   Usuń
 10. Nie wiem jak teraz, ale tydzień temu przy próbie przelania z Getinu co najmniej 50 tys. pojawiała się oferta lokaty "Specjalny Procent" - 2,7% na 3 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe ile dają teraz?

   Usuń
  2. potwierdzam, dają ofertę przy probie przelewu poza bank

   Usuń
 11. Przy dużych oszczędnościach to oczywiście dobra informacja, ja jestem zadowolony ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na wpłatę jest 7 dni roboczych czy zwykłych?

  OdpowiedzUsuń
 13. Idea bank znowu na nowe środki daje 3 % na 3 miesiące i 3.2 % na 2 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, już od kilku dni :)

   Usuń
  2. Takie oprocentowanie wydaje się dzisiaj już tylko snem :)

   Usuń
 14. Dla uściślenia . 2,7 na 2 miesiące to jest konto czy lokata ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto na 2,7% było w poprzedniej czyli IV edycji, a teraz na 2,7% mają ofertę lokaty na Nowe Środki XX edycja.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy - "Lokata na Nowe Środki XX edycja:
   - min. kwota 500 zł;
   - maks. kwota 400 000 zł;
   - 2,7% w skali roku na 2 m-ce
   - 2,3% w skali roku na 3 m-ce"

   Usuń
  3. Promocja konta oszczędnościowego nadal jest (opisuję ją tutaj; jest też w powyższym opisie linkowanie). Ma być dostępna do 5.04. Dotyczy kwoty do 100 tys. zł, ale promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni.

   Lokata daje 2,7% w skali roku na 2 miesiące. Ale za to dla większej kwoty.

   Usuń
 15. Dzień dobry,
  Interesuje mnie lokata bez konta na 2,7% dla nowego klienta,czy gotówkę można wpłacić czy musi być przelew z innego banku?
  pozdr, Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednorazowy przelew z Twojego rachunku w innym banku w kwocie zadeklarowanej we wniosku.
   Tytuł przelewu to nr lokaty.

   Usuń
  2. Serdecznie dziękuję za odpowiedź:)
   pozdr, Kasia

   Usuń
 16. Jak nie zmienię odnawialności to na jaki procent odnowi się lokata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnawiane lokaty oprocentowane są na poziomie 0,7-1% w skali roku (w zależności od okresu lokaty). Zatem lepiej pamiętać o dacie zakończenia lokaty.

   Usuń
 17. Czy lokata w Getinie jest bezpieczna? Niektóre oddziały otwierane sá później a znajomi mówią żeby nie lokoeać tam środków. Jaka jest prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inne banki też ograniczają czas pracy placówek. W tej sytuacji to nie dziwi. A jest bezpieczne tak samo jak w PKO i w jakimkolwiek innym banku bo masz BFG z gwarancją do 100 tys. euro.

   Usuń
 18. Czy można bez problemu zerwać lokatę bez konta,podobno niektóre banki wstrzymują przelewy nawet na ok 30 dni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko Facto tak robi. Ale nie tylko z tego powodu omijać to szerokim łukiem!

   Usuń
  2. Dopiero co zrywałem lokatę na infolinii w TB - dyspozycja wykonana od ręki, kasa wpłynęła na wskazane konto już następną sesją Elixir.

   Usuń
 19. Moja lokata bez konta na Nowe środk w systemie z automatu pokazuje:odnawialność-tak. Jest widoczny nr rachunku zasilającego lokatę.Jak chcę edytować by nie była odnawialna,to pojawia się do wpisania nr rachunku do zwrotu środków,nie ma możliwości kliknięcia tego nr rachunku z którego zasiliłem lokate? Trzeba wpisać ręcznie czy też jest inna możliwość której nie widzę. Czy bez problemu przelewają środki,czy też jest zwłoka ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Liczyłem że w nowej edycji dadzą jednak coś z dwójką na przodzie. Tymczasem od dziś max. 1,8%. A lokata mobilna na 2% :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...