Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Radość działa zbliżeniowo II. Czyli nawet 300 zł do wzięcia z kartą kredytową w Credit Agricole

700 zł od Santandera630 zł od BNP Paribas⭐ 500 zł od: Millennium, ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.03.2020

Radość działa zbliżeniowo II. Czyli nawet 300 zł do wzięcia z kartą kredytową w Credit Agricole

Credit Agricole odpalił nową edycję promocji swej karty kredytowej.

Zwrot 3% do 300 zł z kartą kredytową Credit Agricole
Dzięki akcji "Radość działa zbliżeniowo II" do wzięcia czeka nawet 300 zł za wyrobienie karty kredytowej i wykonywanie płatności zbliżeniowych telefonem (od nich bank będzie naliczał zwrot).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Credit Agricole.]

Radość działa zbliżeniowo II: do 300 zł od Credit Agricole


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba, która nie posiada i w okresie co najmniej dwóch lat poprzedzających przystąpienie do promocji nie posiadała żadnej z poniższych kart kredytowych:
"Credit Agricole Visa Gold/Mastercard Gold, Credit Agricole Visa Silver /Mastercard Silver, Credit Agricole Visa Standard/Mastercard Standard".

Z promocji nie wyklucza posiadanie jakichkolwiek innych produktów Credit Agricole. Można więc np. posiadać lub założyć teraz konto osobiste w Credit Agricole z premią do 200 zł (ta akcja dostępna jest już tylko do 31.03.2020 r.) i zawnioskować o kartę kredytową w niniejszej promocji!

W praktyce konieczne jest także posiadanie urządzenia z systemem Android, umożliwiającego płatności z Google Pay lub urządzenia z oprogramowaniem iOS, by płacić dzięki Apple Pay. Bo to właśnie mobilne (zbliżeniowe) płatności telefonem będą premiowane zwrotem w wysokości 3%. Płatności takie wyglądają, jak "tradycyjne" płatności zbliżeniowe kartą płatniczą, z tą różnica, że do terminala płatniczego nie zbliżasz karty, ale swój telefon.
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane płacić telefon, sprawdź me wpisy poradnikowe: jak korzystać z Google Pay lub jak korzystać z Apple Pay?

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Radość działa zbliżeniowo II":
 • złóż wniosek o kartę kredytową w Credit Agricole (promocją objęte są karty srebrne i złote - niżej piszę więcej na ich temat); 
 • do 10.04.2020 r. zawrzyj z bankiem umowę o kartę, podpisując przy tym "Potwierdzenie przystąpienia do promocji".

Dalej pozostanie już wykonywać zbliżeniowe płatności telefonem (z podpiętą tam kartą kredytową Credit Agricole), by od nich uzyskiwać 3% zwrotu. A zwrot ten będzie naliczany od sumy płatności wykonanych mobilnie (zbliżeniowo) w sklepach lub punktach usługowych (można więc płacić w marketach, dyskontach, sklepach spożywczych, odzieżowych i innych, w lokalach gastronomicznych, aptekach, drogeriach, w kinie czy na stacjach paliw - w skrócie: wszędzie tam gdzie honorowane są płatności zbliżeniowe).

Zwrot 3% za płatności kartą kredytową w Credit Agricole


Na potrzeby promocji Credit Agricole wyróżnił 4 okresy rozliczeniowe:
 • (I) do 1.03. do 30.06., 
 • (II) od 1.07. do 30.09., 
 • (III) od 1.10. do 31.12.2020 r. oraz 
 • (IV) od 1.01. do 31.03.2021 r.

W każdym z tych okresów uzyskać możesz do 75 zł (czyli przez całą promocję da się zgarnąć nawet 300 zł!). Co nie znaczy jednak, że musisz wydawać maksa za każdym razem, bo sumę płatności możesz dopasować do swych możliwości (choć oczywiście, jeśli kartą w danym okresie wydasz mniej, to i dostaniesz mniej zwrotu; np. przy płatnościach w danym okresie na sumę 2000 zł, w ramach zwrotu dostaniesz 60 zł). By zgarnąć całą pulę za każdy okres rozliczeniowy, trzeba wykonać płatności na sumę ok. 2500 zł (oczywiście w całym - nawet 3-miesięcznym - okresie rozliczeniowym, a nie w każdym miesiącu).

Wypłaty zwrotów mają być realizowane przez bank do końca miesiąca kalendarzowego następującego po zakończeniu każdego z wymienionych okresów. Zwroty będą więc wpływać do 31.07., 31.10.2020 r. oraz 31.01. i 30.04.2021 r. Do dnia wypłaty nagrody, nie wypowiadaj umowy o kartę.

By uzyskiwać zwroty, terminowo spłacaj kwotę wydaną z karty (to wymóg regulaminu promocji). Ale to akurat opłaca się robić zawsze, bo dzięki okresowi bezodsetkowemu oddawać będziesz dokładnie tyle samo, ile kartą wydasz (bez odsetek).

Zwroty będą wpłacane na rachunek karty kredytowej, więc spłacą ewentualnie wykorzystany limit na karcie lub spowodują jego nadpłatę (w tym drugim przypadku środki najlepiej będzie wydać, wykonując płatności; alternatywne opcje: wypłata w bankomacie lub przelew z karty nie należą do korzystnych rozwiązań).

Jak działa karta kredytowa i czy to się opłaca? Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty Silver wynosi 15,01%, to pamiętaj, że bank jest zobligowany do podania tego typu informacji na bazie obowiązujących przepisów i robi to w oparciu o narzucony wzór... który sprawdza się w przypadku pożyczek czy kredytów i daje klientom możliwość porównywania ofert różnych banków, ale w przypadku kart kredytowych to wyliczenie mija się jednak z rzeczywistością. Bo jeśli chodzi o karty kredytowe, to mamy do czynienia chociażby z okresem bezodsetkowym. A ten oznacza, że środki, które z karty wydasz (wykonując płatności za jej pomocą), możesz w określonym terminie zwrócić w dokładnie takiej samej kwocie (i ani grosza więcej). A i ewentualne opłaty za kartę można uniknąć (o czym piszę nieco niżej).

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać (tam znajdziesz objaśnienia - m.in. dotyczące okresu bezodsetkowego, a także filmiki pozwalające bliżej zapoznać się z tym jak działa karta kredytowa).


Karta kredytowa w Credit Agricole - szczegóły oferty


Na potrzeby promocji wyrobić należy kartę srebrną lub złotą z oferty Credit Agricole

Karty srebrne (Visa lub Mastercard Silver) wiążą się z miesięczną opłatą 7,90 zł, ale można jej uniknąć - wystarczy wykonać płatności na sumę min. 700 zł (liczy się data zaksięgowania transakcji). Zatem równomierne rozłożenie na miesiące wykonywania płatności na potrzeby promocji w danym okresie pozwoli nie tylko zdobywać jak najwyższy zwrot, ale też zwolni z opłaty. Za karty srebrne Credit Agricole nie pobiera opłat rocznych.

Posiadanie konta osobistego w Credit Agricole nie jest wymagane dla skorzystania z promocji karty kredytowej ze zwrotami do 300 zł. Jednakże z tabeli opłat i prowizji Credit Agricole wynika, iż w nieco uprzywilejowanej sytuacji są posiadacze kont starego typu (obecnie już niedostępnych w ofercie dla nowych klientów), bowiem znaleźć można tam następujący zapis o braku opłaty za kartę Visa lub Mastercard Silver:
"gdy miesięczna kwota wpływów na rachunek główny konta w pakiecie Konto PROSTOOszczędzające PLUS lub Konto PROSTOOszczędzające PREMIUM, którego klient jest posiadaczem lub jednym z posiadaczy, wynosi odpowiednio min. 1 500 zł lub 10 000 zł" (Dodatkowym warunkiem jest terminowa spłata karty kredytowej)

A więc kto posiada ciągle Konto PROSTOOszczędzające PLUS lub Konto PROSTOOszczędzające PREMIUM, ten wpływem zwalniającym z opłaty za prowadzenie konta jednocześnie może zapewnić sobie zwolnienie z opłaty miesięcznej za srebrną kartę kredytową wydaną przez Credit Agricole. Ten warunek nie dotyczy już kont zakładanych od drugiego kwartału 2018 r., a więc Konta dla Ciebie, ani Konta VIP.

W przypadku karty złotej (Visa albo Mastercard Gold) nie ma z kolei opłaty miesięcznej, ale występuje opłata roczna 200 zł. By nie ponieść tego kosztu za pierwszy rok, wystarczy wykonać 3 płatności (na dowolne kwoty) w ciągu 90 dni od zawarcia umowy. I wtedy cały rok jest za darmo. W drugim (i każdym kolejnym roku), by bank nie pobrał opłaty rocznej, będzie trzeba wydać łącznie 18 000 zł w ciągu 12 miesięcy - wtedy za kartę nie zapłacisz ani grosza. Jeśli suma transakcji w w tym okresie przekroczy min. 12 000 zł, to opłata zostanie zmniejszona do 75 zł.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. czy jedną kartę (z konta żony) można podpiąć do dwóch różnych telefonów różnych osób na android i iphone, aby rachunki z kraty żony mógł płacić również mąż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można.

   Usuń
  2. W Aliorze tak korzystamy z żoną. Ja mam telefon z Androidem a ona iPhona. I zwroty zliczają z jednego i drugiego choć konto jedno i karta jedna.

   Usuń
 2. Ooo jestem pierwszy, albo tylko tak mi się wydaje ...
  Odpadam, szkoda że tylko Google Pay

  OdpowiedzUsuń
 3. Są jakieś wykluczenia? Czy można płacić wszędzie (poczta, żabka)?

  OdpowiedzUsuń
 4. Za drugi rok opłata jest pobierana z goŕy czy dopiero na końcu - czyli czy przed czy po wypłacie ostatniej transzy

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...