Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zmiana opłat i prowizji w mBanku od 1.03.2021 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

8.12.2020

Zmiana opłat i prowizji w mBanku od 1.03.2021 roku

Zmian będzie sporo - odczują ją m.in. posiadacze kart do kont oraz kart kredytowych.

Zmiana opłat i prowizji w mBanku od 1.03.2021 roku
mBank podniesie opłaty, podwyższy wymogi, których spełnienie zwalnia z opłat, a także wprowadzi nowe prowizje. Co się dokładnie zmieni w mBanku? Oto przegląd tego, co będzie obowiązywać od 1. marca 2021 roku.

To, że banki będą podnosić opłaty, było więcej niż do przewidzenia... i tylko można się dziwić, że skala tych podwyżek póki co nie jest aż tak duża. Wiem, brzmi to gorzko. Jednakże 2020 rok przyniósł wiele zmian, o których pisałem już, gdy Citibank zmieniał swój cennik. Później całkiem znaczących modyfikacji doczekało Konto Jakie Chcę w Santander Banku, ale i inne banki nie pozostawały bierne (głównie podwyższając koszty utrzymania "starych" kont już dawno wycofanych z oferty, a także podnosząc prowizje dla osób, które korzystają z obsługi w placówkach). 

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, a pewne cykle w bankach można zaobserwować już od dawna: pojawia się super konto, które z czasem obrasta różnymi warunkami do spełnienia i opłatami; bank powoli wycofuje z oferty "stare" konto, odpalając nową propozycję. I tak chociażby we wspomnianym już Citibanku znaleźć można obecnie bezwarunkowo darmowe CitiKonto z tak samo darmową karta, a przy okazji do wzięcia jest premia 150 zł + 10 darmowych przesyłek z InPostem. Zatem grunt to trzymać rękę na pulsie i nie przyzwyczajać się do jednego banku, gdy wchodzą w życie zmiany nam nieodpowiadające.

Póki co przyglądam się zmianom jakie dla swych klientów zapowiedział mBank.

Zmiana opłat i prowizji w mBanku od 1.03.2021 r.

▶️ eKonto osobiste pozostaje prowadzone za 0 zł, ale o ile dotąd z opłaty za kartę (7 zł) zwalniała jedna płatność kartą na dowolną kwotę, to od 1.03.2021 r. będzie trzeba bardziej się postarać. Tej opłaty mBank nie potrąci dopiero w przypadku wykonania płatności kartą (debetową lub kredytową) na sumę co najmniej (aż) 350 zł miesięcznie.

▶️ eKonto standard, eKonto, eKonto plus oraz eKonto m dla osób powyżej 25. roku życia oraz eKonto z darmowymi bankomatami. W przypadku tych kont, by uniknąć opłaty za kartę wydaną do konta (10 zł miesięcznie) będzie trzeba: 

 • wykonać płatności kartą (debetową lub kredytową) na sumę min. 350 zł w miesiącu oraz 
 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku - to nowy wymóg, z jakim (najprawdopodobniej) nie mamy do czynienia w żadnym innym banku.

Jeśli zrealizujesz wymagany obrót na karcie, ale zabraknie logowania, to bank pobierze 3 zł.

▶️ Od 1.03.2021 r. wzrosną też opłaty za różnego rodzaju usługi (m.in. przelewy zlecane w placówkach czy wpłaty i wypłaty gotówki w kasie banku).

▶️ Droższa będzie usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" - za to mBank będzie pobierać 9 zł miesięcznie. 

▶️ Na wyższą prowizję muszą przygotować się osoby korzystające z wpłatomatów Euronetu. Koszt w przypadku wpłaty wyniesie 0,5%, min. 5 zł.

▶️ Nowa prowizja za transakcje kartami (wydawanymi do kont, jak i kredytowymi) w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich wyniesie 4%.

▶️ Już teraz mBank zapowiedział też podwyższenie opłat rocznych za niektóre karty kredytowe, mające wejść w życie od 1.03.2022 r. (czyli za grubo ponad rok). Jako że kart tego typu w ofercie mBanku było sporo, osoby zainteresowane zachęcam do zapoznania się z wykazem zmian dla swojej karty - linkuję do niego na końcu niniejszego wpisu.

▶️ Za kieszeń złapać się muszą też ci, którzy chcą uzyskać, podwyższyć albo odnowić kredyt odnawialny w koncie. Prowizje będą wyższe - niezmiennie będą naliczane procentowo (minimalna prowizja jednak wzrośnie), ale minimalna opłata wyniesie 99 zł (zamiast dotychczasowych 69 zł).

Jak na okres przedświąteczny, to te wszystkie powyższe informacje nie należą do najlepszych. By więc było bardziej optymistycznie, przypomnę o promocjach, których ostatnio mamy cały wysyp i jest z czego wybierać (bo pod koniec roku banki zapewne chcą zrealizować swoje plany co do liczby otwartych kont czy wyrobionych kart):


Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w bankowości i z promocjami banków. Zapisz się na bezpłatny newsletter:

Przydatne dokumenty:

80 komentarzy:

 1. Czas się pożegnać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy zamknięcie samej karty debetowej sprawi, że konto bedzie darmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy które konto. Jeśli chodzi o eKonto osobiste, to ono prowadzone jest za 0 zł bez warunków.

   Usuń
  2. Jak to? Piszesz przecież że obecnie warunkiem jest jedna płatność kartą na dowolną kwotę, a za chwilę będzie trzeba zapłacić 300 zł miesięcznie kartą.

   Usuń
  3. Ok, chodzi o opłatę za konto, nie kartę. Wszystko jasne.

   Usuń
  4. @Anonimowy 9 grudnia 2020 10:11, odniosłem się do tego, o co pytał Anonimowy 8 grudnia 2020 23:16. Samo eKonto osobiste (po rezygnacji z karty) będzie darmowe.

   Karta do konta to osobny temat - i teraz jest płatna. Zmieniają się warunki uniknięcia tej opłaty z jednej płatności miesięcznie (na dowolną kwotę) na płatności na sumę min. 350 zł miesięcznie.

   Usuń
  5. Jako kartę mam tzw. nalepkę. No i za moje eKonto (stare bardzo) nic nie płacę.

   Usuń
 3. Czy do tych płatności na 350 zł miesięcznie wliczają się też transakcje Google Pay?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy a jeśli tak, to w jaki sposób można zrezygnować z samej karty debetowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze pamiętam, to w mBanku rezygnacja z karty wydanej do konta możliwa jest poprzez bankowość internetową.

   Usuń
  2. Niestety w bankowości internetowej jest tylko opcja zastrzeżenia karty oraz zablokowania/odblokowa karty.

   Usuń
  3. w mBanku zastrzeżenie wystarczy. Nie wysyłają nowej dopóki się jej odrębnie nie zamówi.

   Usuń
  4. Dzięki :)

   Usuń
 5. czy w związku ze zmianami warunków od marca mogę wypowiedzieć umowę teraz ze skutkiem natychmiastowym bez okresu wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze w przypadku zmian regulaminów/cennika przysługuje możliwość wypowiedzenia w trybie natychmiastowym.

   Usuń
 6. Skąd te informacje o zmianach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank rozesłał maile do klientów.

   Usuń
  2. Bank przysłał maila z informacjami na ten temat. Linkuje w nim również do strony, na której przedstawia zmiany.

   PS. Swoją drogą to ogromna zmiana na plus. Pamiętam czasy (sprzed kilku lat), gdy modyfikacje cennika były komunikowane podlinkowaniem nowych dokumentów i samemu trzeba było szukać co i jak się zmienia. Teraz jest to czytelne i w łatwo przyswajalnej formie.

   Usuń
 7. Ta aplikacja mobilna to logowanie na telefonie? Mam jeszcze stary model ( nie smartfon) to oznacza że minimum 3 zł będą pobierać, tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o aplikację mobilną (pobraną z Google Play, App Store lub AppGallery).

   Usuń
 8. Czy posiadając 2 eKonta wspólne, a do nich po 1 karcie (dla mnie i współwłaściciela) musimy wykonać transakcje na 350zł każdą z 4 kart ?

  Czy naklejka zbliżeniowa pozostaje bezpłatna ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy posiadając eKonto z kartą debetową i naklejką zbliżeniową, transakcje na kwotę 350zł mogę wykonywać dowolną z tych kart ? Czy transakcje zbliżakiem nie będą się liczyły i trzeba wykonywać je wyłącznie kartą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo debetową albo kredytową.

   PS. Ludzie nadal używają naklejek jak jest Apple Pay i Google Pay?

   Usuń
  2. jeśli mają smartfona bez NFC to tak

   Usuń
  3. He he...dzięki naklejce mam konto za 0 zł. A tzw naklejka jest od początku w plastikowej "oprawie" wielkości klasycznej karty płatniczej. Nie trzeba jej wyłamywać. Jestvwięc jak zwykła karta tylko bez paska magnetycznego.

   Mam smartfon z NFC. Przykład - zakup kawy w automacie w pracy lepiej wychodzi zwykłymi kartami niż smartfonem. Sprawdziło to już kilka osób. Z HCE albo z GPay. Jednakowo źle.

   Usuń
 10. Czas poszukać innego banku...

  OdpowiedzUsuń
 11. No to ładnie jeśli ktoś korzysta z iloczynu Stopy lombardowej i wskaźnika z tej umowy to opłaty nie uniknie za użytkowanie karty kredytowej. Dotyczy każdej karty. Można to zmienić bodajże podpisując aneks.

  OdpowiedzUsuń
 12. Brak karty to i brak mOkazji. Teraz np. dostępna max 20 zł za wykonanie 20 transakcji kartą do 20.12.2020, za każdą złotówka. I z takich akcji przyjdzie zrezygnować bez karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za rzadko coś sensownego wpada w mOkazjach żeby dla tego utrzymywać kartę.

   Usuń
  2. Nie widzę w bankowości tej mOkazji z 20 transakcjami, może dlatego że mam kartę kredytową?

   Usuń
  3. Ja też jej nie mam.

   Usuń
 13. Tyle lat...i już się czas pożegnać..

  OdpowiedzUsuń
 14. hej, a orientuje sie ktoś czy można wpłacać we wpłatomacie za pomocą blika? wtedy karta rzeczywiście niepotrzebna :]

  OdpowiedzUsuń
 15. Ekonto osobiste-karta 7 zł a nie 10jesli nie spełnisz warunku płatności 350zl.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak mam eKonto osobiste to nie będzie trzeba logować się do aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymóg logowania do aplikacji mobilnej pojawia się przy kontach starszego typu. W przypadku eKonto osobistego do uniknięcia opłaty za kartę liczy się tylko obrót na karcie.

   Usuń
 17. Jakiś czas temu archaiczne wymogi płatności odeszły w zapomnienie, teraz znów wracają.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dobrze widzę, że dla konta intensive w warunkach zwolnienia z opłaty nic się nie zmienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku tego konta jedyną zmianą jest nowa prowizja za transakcje kartami w loteriach i totalizatorach, w kasynach (w tym internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich w wysokości 4%.

   Usuń
 19. Czy Mbank daję jakąś ofertę utrzymaniową gdy wypowie się umowę na ekonto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamykałem kilka miesięcy temu. Nic nie oferowali.

   Usuń
 20. Mam tylko ekonto (zwykłe bez żadnych dodatków jak osobiste, standard itp.). Nie posiadam żadnych kart (debetowych, kredytowych, naklejek itp.). Czy konto dalej będę miał za 0zł czy pojawią się jakieś opłaty?

  OdpowiedzUsuń
 21. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wychodzi mi na to że mBank będzie miał teraz najbardziej wyśrubowane warunki za najzwyklejszym koncie osobistym spośród wszystkich banków. Od wymogu tak dużych płatności odszedł nawet PKO BP gdzie było trzeba wydawać 300 zł/m-c, a teraz wystarczy 5 transakcji.

  Tym samym bank który rewolucjonizował bankowość w Polsce teraz będzie w absolutnym ogonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 300 zł trzeba wydawać miesięcznie w Aliorze i ING. mBank postanowił ich przebić. Po odpływie klientów i mniejszej liczbie nowych zapewne dojdą do wniosku że trzeba zaoferować nowe konto za 0 zł.

   Usuń
  2. nic dodac nic ująć niczym pogrzeb prohibicji w USA , "kto teraz będzie pił w tajnych barach skoro alkohol jest legalny?" dla bankobiorcy to pestka bo jest R ale dla przeciętnego klienta...

   Usuń
 22. Stracą kolejnego klienta
  Za dużo mam kont by jeszcze tyle wydawać na utrzymanie konta w mBanku. Jak była teraz 1 płatność/m-ąc kartą to jeszcze szło to ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń
 23. konto w mbank mam od 2004 wtedy to było coś konto internetowe za całkowite ZERO! no ale cóż oddziały powstały od tamtego czasu i ktos musi za to zapłacić

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja rezygnuję z konta w mBanku i namawiam do tego wszystkich znajomych polecając bezpłatne opcje (plus bonusy) w innych bankach. Już dwa konta w rodzinie zamknięte, pozostało tylko moje bo muszę zgarnąć ostatnie nagrody a że dam radę do 1 marca to jeszcze trzymam.
  Coś czuję, że mBank pójdzie pod młotek za kilka miesięcy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Coś czuję, że mBank pójdzie pod młotek za kilka miesięcy. :)"

   Już miał iść pod młotek - tylko nie było "wystarczająco hojnych" chętnych. Teraz po odpływie zażenowanych podwyżkami klientów i tym co się dzieje z zyskami banków jeszcze trudniej będzie im znaleźć kupca.

   Usuń
  2. @TomTom 10 grudnia 2020 13:36
   a może właśnie komuś o to chodzi żeby przez takie działania obniżyć wartość tego towaru, a po sprzedaży dostać wysoką premię za nią?
   U nas wszystko jest możliwe. :P

   Usuń
  3. Może i tak właśnie być ;)

   Usuń
 25. Na szczęście w eKoncie mobilnym nadal bezwarunkowo bezpłatne konto i karta. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Konto dzisiaj poszło do zamknięcia.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak jest z kontem "ekonto z opcją standard" założonym kilka lat temu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz to w TOiP. W skrócie, nic dobrego.

   Usuń
 28. Jak jest z kontem typu "ekonto z opcją standard"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz w artykule. Z opłaty za kartę zwalniają transakcje na 350 zł i logowanie do apki.

   Usuń
  2. Bezsensowny wymóg z tym logowanie. Bzdura jakaś. Nie każdy musi mieć odpowiedni telefon. Nie ma? No to cyk, bank weźmie 3 zł. 36 zł rocznie!

   Usuń
  3. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Już nie jestem klientem mBanku ale z tego co kojarzę to kiedyś włączyli ludziom domyślnie autoryzację mobilną. Smsy z hasłami zostały tylko dla tych którzy nie korzystają z aplikacji. A Smsy pewnie kosztują to chcą ludzi zmusić do aplikacji. I przy okazji pewnie włączą im autoryzację mobilną.

   Usuń
  4. Co prawda idzie wrócić z wymuszonej autoryzacji mobilnej na SMS-y ale pewnie mało kto to robi.

   Usuń
 29. do anonimowego z 10.12.g.14.57 i tu się mylisz,karta mobilna będzie uwarunkowana takimi samymi cechami 350 albo opł.10.

  OdpowiedzUsuń
 30. Jakie konto jako główne wybrać? Będzie wpływać wynagrodzenie, musi być karta do niego i koniecznie Blik. Najlepiej bez opłat lub z jakimiś prostymi wymogami żeby opłat nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wpis: Gdzie znaleźć darmowe konto bankowe i kartę do konta za łatwe 0 zł? Porównanie oferty i warunków banków nie łupiących na opłatach.

   BLIK aktualnie działa już w wielu bankach (z tam wymienionych jest dostępny dla klientów m.in. BNP Paribas, Getinu i PKO BP).

   Usuń
 31. To chyba pierwsza w moim życiu podwyżka opłat z której się ucieszyłem.
  Karta zastrzeżona, a od kilku miesięcy zwlekałem z tym, bo miałem nadzieję na jakąś ciekawą mOkazję.
  Konto jeszcze zostaje, bo korzystam z oprocentowania oszczędności na 2,5%, ale jak nie będzie już to działało i zejdą do okolic procenta to pożegnam się z nimi ponownie (bo zamykałem już u nich konto 2 razy i wracałem w promocji z premiami).

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy płatność Blikiem również jest liczona jako płatność kartą?

  OdpowiedzUsuń
 33. Wszystkie transakcje mają być na 350 zł czy tylko jedna na taką sumę bo nie kumam tego mbanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj TOiP. Tam masz wszystko.

   Usuń
  2. Może być wiele na sumę co najmniej 350

   Usuń
 34. Co z Wami? Jesteście dzieciakami z przedszkola? 350 zł, to w tej chwili tankowanie auta na full albo dwa razy tygodniowe zakupy. W czym problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to przymus. Lepiej te 350 zł wydać i mieć coś z tego. Wolę płacić z konta w Aliorze. I w zamian mieć 3,50 zł moneybacku.

   Usuń
  2. No właśnie niepoważnym jest wydawanie 350 zł żeby uniknąć opłaty i nie mieć żadnych korzyści. Poziom korzystania z bankowości na poziomie przedszkolnym.

   Usuń
 35. mBank wycofuje się z wymogu logowania do aplikacji żeby unikać opłaty. Obiekcje do tego miał KNF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy KNF ustosunkuje się kiedyś do sposobu logowania do Toyota Banku.

   Usuń
 36. Czyli do niedzieli 28 lutego zastrzegamy 💳 i od marca nie mamy opłat za kartę?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...