Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bankowość i promocje bankowe - subiektywne podsumowanie 2020 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.12.2020

Bankowość i promocje bankowe - subiektywne podsumowanie 2020 roku

Mija rok, który zapamiętamy wszyscy...

Bankowość i promocje bankowe - subiektywne podsumowanie 2020 roku
Dziś podsumuję go od strony bankowej. Piszę więc jak szło zarobić co najmniej 9,2 tys. złotych na promocjach bankowych, o hitach roku, ale także o tym, co zmieniło się na gorsze (to że mam na myśli oferty dla oszczędzających, łatwo się domyślić).


Co najmniej 9,2 tys. zł w portfelu nowicjusza

Od prawie 7 lat prowadzę bloga, na którym nie tylko teoretyzuję, prześwietlając promocje bankowe, ale też dzielę się swoimi doświadczeniami oraz co miesiąc raportuję ile w praktyce dało się zarobić. Piszę więc o konkretach - o miesiącach lepszych (gdy wpadała kwota nawet 4-cyfrowa), jak i tych skromniejszych (wszak był miesiąc, gdy zyskałem zaledwie kilkadziesiąt złotych). Średnia wychodzi jednak niezmiennie przyzwoita - to ok. 400 zł, co udowodniło podsumowanie z okazji ostatniej rocznicy bloga. Podliczyłem, że dzięki promocjom bankowym zarobiłem 32 tys. zł w ciągu 6 lat.

Tym razem pokusiłem się jednak na wyliczenie, które w swym założeniu przyjęło scenariusz idealny: ktoś z dniem 1.01.2020 r. postanowił zarabiać na promocjach bankowych i w każdym z banków mógł zakładać konta i wyrabiać karty, jako klient "czysty", czyli niemający nigdzie historii (a więc nie dotyczyły go okresy wykluczenia dla byłych klientów). I tak w poszczególnych bankach szło zyskać (lub zapewnić sobie uzyskanie, bo część warunków ciągle może pozostawać do spełnienia):

Łącznie można więc było przytulić niebagatelną kwotę nawet... 9239,70 zł, zakładając wyłącznie konta osobiste (ok. 4,1 tys. zł to nagrody za konta) i wyrabiając karty kredytowe (dzięki nim uzyskać można było nawet 4,6 tys. zł). 

Jeśli dodać do tego posiadanie dziecka i zakładanie kont dla niego, to do wzięcia było jeszcze min. 470 zł (dzięki promocjom w Getinie, ING, mBanku, Millennium, Pekao, PKO BP i Santander Banku, które dawały od 20 do 100 zł).

A w sytuacji, gdy ktoś dodatkowo ma działalność gospodarczą, to mógł zapewnić sobie potencjalny zysk na sumę 5510 zł (promocje dla przedsiębiorców w minionym roku zaproponował Alior, Idea Bank, Millennium, Nest Bank, Pekao i  Santander Bank)

Już nie liczę potencjału skutecznych rekomendacji produktów bankowych innym osobom w ramach programów poleceń, ani zakładania produktów na większą liczbę osób we wspólnym gospodarstwie  domowym. Pod uwagę nie biorę też odsetek, zwrotów za opłacanie rachunków z konta, ani promocji pozabankowych czy nawet zwrotów z Visa Okazje. Mimo tylu pominięć, żniwa mogły okazać się solidne (choć oczywiście trzeba było mieć odpowiednie wyczucie czasu i zakładać tylko najlepsze w danym roku okazje).

Najbardziej szczodrzy wśród banków

Patrząc na to, ile szło zyskać z poszczególnymi bankami, na szczególne wyróżnienie zasługują Citibank, Santander Bank i Millennium. W optymalnym scenariuszu w każdym z tych banków szło zyskać kwoty 4-cyfrowe (choć w skrupulatności podsumowań trzeba zauważyć, że w ostatnim z wymienionych banków część oferty dla obecnych klientów mocno się zmieniła - chodzi m.in. o obniżkę oprocentowanie i zmianę zasad wyliczania nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit, wycofanie moneybacku na kontach przeniesionych z Eurobanku czy zapowiedź zmian w moneybacku na kartach kredytowych - głównie odczuwalna w przypadku karty Alfa).

Za intensywność w serwowaniu promocji wyróżnić należy BNP Paribas. Przestojów przez cały rok nie odnotowywał też Getin, ING, mBank, ani Bank Pekao, choć można by sobie życzyć nieco wyższych bonusów (w przypadku Getinu szczególnie), krótszego okresu wykluczenia dla byłych klientów (w mBanku) czy powrotu do wyższych premii (w Pekao).

Od siebie plusa dam też dla PKO BP, który ruszył z fajnymi promocjami (dając nagrody o wartości zdecydowanie większej, niż do niedawna), a przy tym stosując bardzo łatwe warunki do spełnienia.

Kto ma minusa, czyli bankowa ośla ławka

Gdy przygotowywanie promocji bankowych stało się czymś normalnym i powszechnym, bo jest sposobem na pozyskiwanie klientów (na mocno już zagospodarowanym rynku bankowym) i buduje pozytywny wizerunek banków sowicie wynagradzających nowych klientów, to ciągle pozostaje grupa banków, które potencjału w serwowaniu takich okazji jakoś nie widzą. 

BOŚ Bank, EnveloBank, Nest Bank, Plus Bank i Toyota Bank niestety już od dłuższego czasu nie zaproponowały promocji, które mogłyby się stać skutecznym zachęceniem do skorzystania z ich oferty. Miejmy nadzieję, że w końcu jednak podążą śladem większości.

Zaskakująca stabilność rynku bankowego

Od lat trwa trend konsolidacji rynku bankowego w Polsce. Zniknęło już z niego wiele banków (które zostały przejęte przez inne, większe) i taki los do niedawna wróżyło się wielu innym. Jeszcze na początku 2020 roku dość głośno zrobiło się o sprzedaży mBanku przez większościowego akcjonariusza, ale kres tym planom położyła pandemia, która przyczyniła się do ogromnej przeceny banków - w takich okolicznościach sprzedaż więc się nie opłaciła.

Jak przypomnę sobie zmiany z roku 2019 (gdy zniknęły takie banki jak Raiffeisen Polbank, Eurobank i Orange Finanse, a z nazwy BNP Paribas wygumkowano człon BGŻ), to mijający, 2020 rok można uznać za w miarę spokojny. Pożegnaliśmy się z brandem BGŻ Optima, a Alior Bank przejął prowadzenie produktów z T-Mobile Usługi Bankowe (co sprawiło zniknięcie tej marki). 

Dla oszczędzających... dobre złego początki

3% na koncie oszczędnościowym + zwroty (do 150 zł) za płatności kartą wydaną do konta w T-Mobile Usługi Bankowe. Do tego w przeglądzie najlepszych ofert bankowych dla oszczędzających: do 4% na lokacie i do 3,5% na koncie oszczędnościowym. Takimi dwoma wpisami rozpocząłem 2020 rok na blogu Bankobranie. A później było jeszcze lepiej: premia aż 200 zł za konto w Pekao + 3% dla oszczędności, no i jeszcze przygotowanie pod kolejną edycję promocji oprocentowania dla "nowych" środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium, gdzie aż 2,7% w skali roku uzyskiwać mogli (prawie) nieprzerwanie także obecni klienci banku, ciągle "obracając" tą samą kwotą. Stawki na poziomie 2,5-3% można było też uzyskać m.in. w Aliorze, Getinie, ING i mBanku. Od wyboru do koloru.

Dziś oszczędzający wiele by dali, by móc cofnąć się do tamtego czasu. Ale rzeczywistość pandemiczna i idące za nią działania Rady Polityki Pieniężnej, która drastycznie obniżyła stopy procentowe, sprawiły, że banki chcąc utrzymać jak najwyższą rentowność, postanowiły ostro ściąć stawki. Wiele z nich oferuje dziś oprocentowanie lokat na poziomie 0,01-0,1% w skali roku... co w praktyce ma na celu "wypychanie" tych pieniędzy z kont i lokat klientów. Choć okazje ciągle się zdarzają, ale sytuację ratują już nieliczne banki - głównie Idea Bank i Getin Bank (a z łezką w oku można już wspominać zażartą rywalizację, gdy na rynku działały jeszcze takie banki jak BGŻ Optima czy Meritum). Kiedyś jednak (miejmy nadzieję) lepsze czasy wrócą... choć pewnie sporo będzie trzeba poczekać.

Promocje (w praktyce) bez karencji

Premia za konto w BNP Paribas w praktyce bez okresu wykluczenia dla byłych klientów banku, premia za konto w mBanku z zaledwie 4-dniową karencją oraz nawet 1120 zł za kartę kredytową w Citibanku w promocji, w której karty z logo Citi wystarczyło nie posiadać od 3 miesięcy. Pierwsze półrocze mijającego roku mogło zachwycić kilkoma okazjami. Choć były to okazje bardzo krótko dostępne (niektóre przez zaledwie kilka dni), więc jeśli nie chcesz takich promocji przegapić w przyszłości, to zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - wtedy żadna okazja Ci nie umknie:

Po cichu mam nadzieję, że w końcu niektóre banki (zwłaszcza jeden na 'M' i drugi na 'm') zdecydują się na zmianę polityki i skrócą okresy wykluczenia. Tak jak życzyłem tego przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, tak to podtrzymuję. I wierzę, że nowy, 2021 rok przyniesie nam okazje na opłacalne powroty do niektórych banków.

Zmiany tabel opłat i prowizji... nie tylko z podwyżkami

Komunikat o zmianie cennika, klientom banków zaczął już kojarzyć się jednoznacznie: będzie drożej. Względnie możliwość uniknięcia opłat pozostanie, ale warunki do spełnienia będą bardziej wyśrubowane. O tym, że można spodziewać się wyścigu banków na takie typu ogłoszenia wieszczyłem we wpisie: "Citibank zmienia opłaty i prowizje: karta Citi Simplicity będzie płatna! Co się dzieje i co się dziać będzie w bankowości 2020?". I tak się stało: zmiany wprowadził m.in. Santander Bank (dodając wymóg wpływów na konto w celu uniknięcia opłat za Konto Jakie Chcę i kartę) oraz mBank (który od 1.03.2021 r. zamiast jednej płatności kartą na dowolną kwotę miesięcznie będzie wymagał obrotów kartą na sumę aż 350 zł). Mniejsze lub większe zmiany wprowadziły też inne banki - zwłaszcza ograniczając/zapowiadając ograniczenia możliwości darmowych wypłat z bankomatów (takie zmiany pojawiły się m.in. w Getin Banku i Nest Banku).

Nie wszędzie jest jednak trudniej i drożej. Bo w tym roku dla nowo zakładanych Kont Za Zero PKO BP wycofał opłatę za prowadzenie konta, a kartę można mieć za 0 zł po wykonaniu 5 płatności na dowolne kwoty w miesięcznym okresie rozliczeniowym (dla starszych kont wymagane było wykonanie transakcji na sumę min. 300 zł). Teraz to konto dostępne jest w promocji z dostępem do Canal+ przez pół roku za 0 zł (bez umowy wiążącej na dłużej).

Wbrew rynkowemu trendowi poszedł też Citibank, który zaoferował bezwarunkowo darmowe CitiKonto z kartą również za 0 zł (bez konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji; w podlinkowanym wpisie prześwietlone przy okazji promocji z premią do 150 zł i z 10 darmowymi przesyłkami z InPostem).

Pozostaje więc nadzieja, że tak długo, jak w Polsce będzie działało wiele banków, tak długo pozostanie konkurencja z korzyściami dla nas.

Najlepsze z najlepszych

Promocjami bankowymi dotyczącymi poszczególnych produktów, które cieszyły się największą popularnością wśród Czytelników bloga, były: promocja konta w Santander Banku z premią min. 350-380 zł na start (z początku 2020 roku), a także propozycja Citibanku, który zaoferował nawet 1120 zł za kartę kredytową.

Przypominając sobie mijający rok, poniżej przedstawiam 10 najczęściej czytanych postów na blogu w 2020 roku: 

 1. Min. 350 zł na start za konto w Santander Banku + więcej w pozostałych promocjach - to wspomniana promocja ze stycznia, która przyniosła rekordowe (w historii bloga) zainteresowanie;

 2. Bony do Biedronki o wartości 300 zł za Konto Otwarte na Ciebie - z rozlicznych promocji BNP Paribas, to właśnie ta propozycja cieszyła się największym zainteresowaniem wśród Czytelników, choć niewiele ustąpiła jej inna promocja tego banku...

 3. 400 zł w bonach (Biedronka i Allegro) za konto w BNP Paribas;

 4. Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2020 roku - choć wpis z przeglądem najkorzystniejszych ofert bankowych dla oszczędzających pojawia się regularnie co miesiąc, to właśnie na początku roku cieszył się on największą popularnością (część osób z nowym rokiem zapewne postanawia oszczędzać);

 5. Premia 200 zł za Konto Przekorzystne w Pekao (i do tego 3% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na 4 miesiące);

 6. Premia 300 zł za konto w Alior Banku - na tamten czas była to promocja z rekordową premią za Konto Jakże Osobiste (później pojawiła się akcja, w której bank przygotował jeszcze większą pulę, ale też wyśrubował warunki do spełnienia);

 7. Bon Allegro 200 zł za konto w PKO BP - do serwowania promocji największy bank w Polsce powrócił z impetem; wiele osób na to czekało, więc łapiąc się na okazję, z chęcią ją przyjęło;

 8. Nagrody o łącznej wartości 1120 zł za darmową kartę kredytową Citibanku - na uczestników tej promocji czekały bonusy pieniężne (do 720 zł) oraz jedna z nagród do wyboru: bon o wartości 400 zł (do wykorzystania na Allegro, BP lub w Lidlu) albo telefon LG K30 Dual Sim. Na popularność akcji (która dostępna była dość krótko) bez wątpienia miał też krótki okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty z logo Citi;

 9. Co najmniej 250 zł do wzięcia za konto w Santander Banku - to już kolejna oferta tego banku w TOP 10;

 10. 400 zł do Lidla za kartę kredytową Citi Simplicity - zestawienie zamyka jeszcze raz pojawiający się Citibank z promocją z początku roku, gry nagrody za kartę kredytową jeszcze były wyższe.

W samym 2020 roku bloga Bankobranie odwiedziło dokładnie tyle samo użytkowników, co w okresie od... 1.05.2018 do 31.12.2019 r. Przyrost więc jest już bardzo duży. A zestawiając 2020 do 2019 roku - zgodnie z danymi z Google Analytics - wychodzi, że przybyło 37% użytkowników! W tym roku nie  było już miesiąca, by ich liczba nie osiągnęła progu 6-cyfrowego. To budujące. Ale wiem, że nie liczby mają tu największe znaczenia, ale każdy jeden Czytelnik czy Czytelniczka z osobna. I korzystając z tej okazji dziękuję za Twe zaangażowanie, komentowanie, dzielnie się doświadczeniami, zgłaszanie promocji i oczywiście za korzystanie z tych promocji. Blog jest dla Ciebie i dzięki Tobie. Dziękuję!

A jaki był dla Ciebie rok 2020? Co Cię - zarówno pozytywnie, jak i negatywnie - zaskoczyło? Zapraszam do komentowania.

52 komentarze:

 1. Wyliczenia kwoty do zyskania w 2020 r. opierają się na założeniu, że ktoś był jasnowidzem i w styczniu wiedział, by nie korzystać z dostępnej akurat akcji w banku na B, bo za kilka miesięcy pojawi się promocja ze znacznie wyższą premią. Ponadto wiele akcji było dla zaproszonych klientów, nie do każdej bank zapraszał każdego klienta.
  W akcjach dotyczących Bezcennych Chwil często ważne jest to, że ktoś nigdy dotąd nie uczestniczył w nim, a nie to, że nie zarejestrował karty danego banku. Jak więc ktoś przystąpił z Bezcennych Chwil z kartą X, to nie może liczyć na premię w akcji banku Y.
  Zupełnie osobna rzecz, to jak wypełnić wszystkie warunki promocji biegnących równolegle... Wszak w wielu z nich chodziło nie o zapewnienie wpływów (to można by zrealizować przelewając sobie pieniądze z konta na konto), ale o wydanie konkretnych kwot kartą czy mobilnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakiej promocji było rzekome wykluczenie osób, które mają jakąś kartę innego banku zarejestrowaną w Bezcennych Chwilach?? Wykluczenie jest zawsze na dany bank i obojętnie ile innych masz, to możesz brać udział w promocji dla karty banku X, o ile nie masz żadnej karty w BCh właśnie tego banku X.

   Usuń
  2. Też zawsze rejestrowałem karty choć miałem innych banków i się łapałem.

   Usuń
 2. Ja dopiero zaczynam. Na bloga zaglądałem od kilku miesięcy ale jakoś nie mogłem się przekonać. Zmobilizowały mnie podwyżki zapowiedziane w mBanku, gdzie konto miałem od 14 lat. Już poszło wypowiedzenie, a założyłem konta w Millennium i Getin Banku.

  Do zmiany zostało jeszcze konto firmowe, ale tu na ruch będę mógł się zdecydować dopiero w przyszłym roku.

  Dzięki za wskazówki i życzę do siego roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejszy pierwszy krok. Ważne, że już poczyniony. Życzę dalszego owocnego korzystania z bloga.

   Usuń
 3. Super by było pomyśleć nad jakąś aplikacją. Dużo wygodniej by się korzystało .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poważnie apka do bloga?

   Usuń
  2. Pomysł dobry, acz niestety dość trudny w realizacji (by było to dobre). Niemniej jednak dzięki za sugestię.

   Usuń
 4. U mnie rok bardzo dobry. 5872,30 zł (w tym 750 zł za polecenia).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję świetnego wyniku. I życzę co najmniej powtórki w 2021 roku!

   Usuń
 5. Sprzedaż/nie sprzedaż mbank --- to nie pandemia, ale przede wszystkim duży portfel kredytów pseudofrankowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Portfel kredytów CHF nie jest balastem czego dowodzi choćby sprzedaż Nordei.

   Usuń
  2. Jeśli kiedykolwiek nastąpi od dawna ogłaszana sprzedaż mBank, to i tak będzie to efektem fatalnej kondycji finansowej Commerzbank.

   Usuń
 6. Jest może jakiś bank który wynagradza wpływy wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Credit Agricole ale to przy zamykaniu konta proponują na zatrzymanie

   Usuń
  2. I chyba żaden inny. Wszędzie wystarcza "wynagrodzenie" wpisane w tytule. Tak jest w Getinie i Citi.

   Usuń
 7. Chciałam bardzo podziękować, dzięki Pana blogowi zainteresowałam się promocjami bankowymi i śledząc wpisy korzystam z okazji od 3 lat ze średnim zyskiem 2000 zł rocznie (nie licząc odsetek od oszczędności przenoszonych między bankami, które na dany moment dają najwyższe %). A wybieram tylko promocje z warunkami w miarę prostymi do spełnienia(np. bez konieczności przenoszenia wpływów wynagrodzenia od pracodawcy na nowe konto). Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2021 Panie Złotówo! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa i komentarz oraz życzenia. Wzajemnie! :)

   Usuń
 8. Niestety w tym roku było jeszcze mniej promocji dla stałych klientów. W ING nawet już jak na lekarstwo w porównaniu z tym co było choćby w '19.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wiosnę mieli mega-łatwą promkę KO za 100 zeta.

   Usuń
  2. To, ogólnie raczej jest ich mniej (w ING faktycznie było łatwe 100 zł za uruchomienie celu oszczędnościowego). Odnoszę jednak wrażenie, że pojawia się (nieśmiało) więcej promocji na zatrzymanie.

   Usuń
 9. Jakie banki aktualnie oferują coś na zatrzymanie? Wiem o karcie kredytowej w Citi. Ktoś coś jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millennium, CA.

   Usuń
  2. Millennium jak zamykasz KK przez infolinię to obowiązkowo ktoś dzwoni z opcją zatrzymania. Trzeba się tylko przygotować na taką rozmowę i odmówić pierwszej propozycji. Standardowo: co jest przyczyną, że chce Pan zrezygnować? - mówisz opłaty za kartę, to dają zwolnienie z opłaty na kilka m-cy. Później proponują zwroty 5% od płatności kartą, w danych max kwotach zwrotu i okresie. Po skorzystaniu z tej opcji ze zwrotami nie liczcie na kolejny zwrot. Wtedy max zwolnienie z opłat na kilka m-cy a jak nie to zamykają KK.

   Usuń
  3. Dodam od siebie info o KK Citibank - mam Simplicity od ok 2 lat, za założenie dali mi jak dobrze pamiętam 300 pln i już 4 raz za przedłużenie dostałem po 100 pln cashback, kolejna wypłata w lutym 2021, później znowu telefon i mam nadzieję że zaproponują kolejne 100pln.

   Usuń
  4. Millennium kk

   Usuń
  5. Czy Millennium wciąż ma ofertę zwrotów za płatności kartą (2%) oraz BLIK-iem (5%) przy zamykaniu ROR?

   Usuń
  6. Tak u mnie za zamknięcie konta dali zwroty za płatności kartą 2 % i 5% blikiem na 6 miesięcy. Konto zamykane 2 razy w dłuższym odstępie czasu.

   Usuń
  7. Za zamknięcie konta? Gdzie więc przelewali te zwroty?

   Usuń
 10. Dla nas z żoną był to najlepszy rok (lekko ponad 3700 zł) od 5 lat bankobrania - serdeczne dzięki Mr. Złotówa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję wyniku! Niechaj następny rok będzie minimum tak owocny!

   Usuń
 11. Ja zacząłem zarabiać na bankach dokładnie w tym roku od stycznia. Udało mi się zyskać 3.963 zł (miałem wpadki na łącznie 32 zł). Dodając zarobek żony i syna uzbieraliśmy 5.273 zł. Kolejny rok będzie słabszy z powodu karencji no ale coś tam zarobię z pewnością. Powodzenia w roku 2021 wszystkim !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz i podzielenie się swymi, imponującymi wynikami. Również życzę powodzenia!

   Usuń
 12. Ja w mijającym roku zainkasowałem 2010zł co przy 9000zł wygląda dość blado,z tym że blokowały mnie okresy karencji. Na uwagę zasługuje karta kredytowa Millennium dzięki której za odstąpienie od rezygnacji z jej użytkowania otrzymałem raz 3% zwrotu za zakupy a innym razem aż 10. Ciekawe czy w styczniu również mi coś zaproponują.

  Dzięki Mr.Złotówa za Twoją pracę i do zobaczenia w przyszłym roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten scenariusz (co podkreślam) jest wyidealizowany i (trudny) do osiągnięcia. Niemniej jednak 2010 zł też jest kwotą imponującą! Dzięki za miłe słowa. Do zobaczenia!

   Usuń
 13. Trafiłem tu przez zupełny przypadek na początku roku. Dzięki temu zyskałem ponad 6500 zł. Co prawda wraz z odsetkami, ale przed trafieniem tutaj $ trzymałem na koncie bez żadnego zysku.. dlatego sobie to wliczam. Dziękuję Złotówa, bo to takie 500+ od Ciebie w tym roku wyszło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że udało się trafić na blogu, no i miło czyta się, że przyniosło to aż takie zyski. Takie komentarze zawsze są dla mnie bardzo budujące. Życzę dalszego owocnego korzystania z promocji! :)

   Usuń
 14. Ja czekam na promocję bankomatową z czasów BZ WBK albo na darmową pożyczkę z umorzeną ostatnią ratą, jak w Credit Agricole.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja bankomatowa była super.

   Usuń
  2. Na czym polegała ?

   Usuń
  3. Na wypłatach gotówki z bankomatów Wubeku kartami konkurencji - to se ne vrati :)

   Usuń
 15. Chyba coś słabo mi poszło bo wyszło 2100. No nic ;) trzeba ciężej bankobrać w przyszłym roku ;) szczęśliwego nowego !

  OdpowiedzUsuń
 16. Przeczytałam, że Idea Bank zostaje przejęty przez PeKaO. Pomocy co robić? Mam w nim kilka lokat. Zrywać lokaty? Zabierać pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla mnie był to najlepszy rok w ponad 6 letniej karierze udziału w promocjach. Udało się zyskać 6056 zł zotych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo - to daje ponad 1000 zł rocznie!

   Usuń
  2. Ciekawe przy jakim nakładzie czasowym?

   Usuń
  3. Nie 1000 zł rocznie tylko 6056 w samym 2020 roku. Przez te 6 lat to zebrało się prawie 30 000 zl

   Usuń
  4. Ciekawe przy jakim nakładzie czasowym? Mając jakiś dobry zawód można znacznie więcej zarobić przez ten czas ... nie biorę nawet pod uwagę czasu poświęconego na pisanie reklamacji :)

   Usuń
  5. Ale tu nie chodzi o dodatkową pracę. Chodzi o to żeby zarobić przy tym co i tak się robi: przelewy, zakupy.

   Usuń
 18. To był mój pierwszy rok z bankobraniem na które namówiła mnie Żona bo gdzieś trafiła na bloga Mr. Złotówy na początku byłem bardzo sceptyczny do tego pomysłu bo nie wierzyłem ze banki mogą dać "coś za darmo" ale po zagłębieniu się w bloga stwierdziłem ze warto spróbować:) i tak w pierwszym roku zarobiliśmy(2+1) ponad 4500 zł + telefon LG K30. Kwota bez odsetek choć i te można by doliczyć bo dzięki Blogowi trafiłem na całkiem niezłe % w niektórych bankach. Dziękuję MR. Złotówa za Twojego Bloga i poświęcony czas na jego prowadzenie oraz za cenne porady udzielone na FB bez tego na pewno bym tyle nie zarobił. Wszystkim czytelnikom życzę Szczęśliwego Nowego Roku i udanego Bankobrania 2021

  OdpowiedzUsuń
 19. Podsumowanie 30.12., a 31-go bomba z Idea Bankiem. To był rok wyjątkowy. I wyjątkowo trudny pod względem oszczędzania. Ale w promocjach był dla mnie całkiem dobry, bo uzbierałem 3276,21 zł.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...