Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gdzie znaleźć darmowe konto bankowe i kartę do konta za łatwe 0 zł? Porównanie oferty i warunków banków nie łupiących na opłatach

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

11.12.2020

Gdzie znaleźć darmowe konto bankowe i kartę do konta za łatwe 0 zł? Porównanie oferty i warunków banków nie łupiących na opłatach

Gdy jedne banki podnoszą opłaty i prowizje, inne niezmiennie oferują podstawowe usługi za 0 zł (bezwarunkowo lub po spełnieniu prostych wymogów).

Konto bankowe za darmo
To nazywa się konkurencją. I dobrze, że w Polsce mamy dużo banków, bo jest z czego wybierać. Dziś sprawdzam więc, gdzie można znaleźć konto osobiste za darmo lub takie, gdzie nie trzeba wykonywać nadmiernej gimnastyki w celu uniknięcia opłat.

Trendy w bankowości były różne. Był czas kont i kart za 0 zł bez warunków. Był i czas, gdy kartą trzeba było robić płatności na sumę kilkuset zł w celu uniknięcia opłat. Wydawało się jednak, że wszystko zmierza ku uproszczeniu ofert, bo konto bankowe z kartą jest dziś na tyle podstawowym produktem, że ma je (prawie) każdy. Banki więc muszą rywalizować na tym polu, a potencjał zarobku widzą na czym innym - gdy klient będzie szukał kredytu, to najpierw sprawdzi ofertę banku, w którym już ma konto. Podobnie będzie z lokowaniem oszczędności. Jak będzie płacić kartą, to bank też swoje zarobi (dzięki prowizjom naliczanym sprzedawcom udostępniającym terminal płatniczy). Obraz idealny? 

W tym roku dla nowo zakładanych kont PKO Bank Polski wycofał się z wymogu robienia obrotów na sumę min. 300 zł w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty wydawanej do konta. Aktualnie wymaga wykonania zaledwie 5 płatności kartą (na dowolne kwoty) i już: karta będzie za 0 zł (tak samo jak prowadzenie konta). Gdy na jakiś ruch decyduje się największy bank w Polsce, to często inne banki decydują się go naśladować.

Banków, które wymagają większych obrotów kartą, by uniknąć za nią opłaty, w chwili obecnej jest niewiele. Tak działa Konto Jakże Osobiste w Alior Banku oraz Konto Direct w ING Banku Śląskim - w obydwu przypadkach miesięcznie trzeba zrobić płatności na sumę min. 300 zł. Lżej, bo do wydania jedynie 100 zł, mają posiadacze Konta Inteligo. I gdy grono tych banków wydawało się już mocno zawężać... mBank zapowiedział zmiany. Od 1.03.2021 r. posiadacze eKonta osobistego będą musieli wykonywać płatności na sumę min. 350 zł miesięcznie. Prowadzenie samego konta pozostaje za 0 zł (bez zmian), ale jeśli chodzi o uniknięcie opłaty za kartę, to jest to już dość wyśrubowany wymóg (który w mBanku już znają osoby mające kartę do konta starszego typu - Konta standard, eKonta, eKonta plus oraz eKonta m dla osób powyżej 25. roku życia i eKonta z darmowymi bankomatami; tam oprócz wydawania kartą min. 350 zł miesięcznie będzie trzeba co miesiąc logować się do aplikacji mobilnej).

Niniejszego bloga Bankobranie prowadzę już od prawie 7 lat, a z promocji bankowych korzystam jeszcze dłużej. Doświadczeń i wniosków z takiego okresu mam wiele. Kluczowym jest to, by nie dać się opłatom i nie ponosić nadmiernych wysiłków w celu unikania opłat, bo to nie my jesteśmy dla konta bankowego, ale konto jest dla nas - ma ułatwiać życie. Dobrze więc, by zasady były klarowne.

Konto bankowe za darmo i karta bez gwiazdek

W chwili obecnej w praktyce dostępne są 3 konta osobiste dostępne wraz z kartą płatniczą za 0 zł bez konieczności spełniania jakiś szczególnych warunków - w kolejności alfabetycznej takie oferty znaleźć można w Citibanku, Idea Banku oraz Nest Banku.

Na tapetę wezmę pierwsze z nich, bo to najmłodsza oferta (więc z potencjałem najdłuższej dostępności, gdyby bank w końcu kiedyś zdecydował się na zmiany w ofercie). A parametry CitiKonta w Citibanku są następujące:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę wydawaną do konta; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).
Dodatkową zachętą do skorzystania z propozycji Citibanku jest promocja z gwarantowaną nagrodą dla osób zakładających konto - do wzięcia czeka premia pieniężna 150 zł + 10 kodów na darmowe przesyłki z InPostem (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie zasad promocji).

Za 0 zł są też wspomniane konta (wraz z kartą) w Idea Banku i Nest Banku, ale... tu na chwilę obecną brakuje promocji powitalnych dla nowych klientów. One się zdarzały (choć rzadko i nie ma ich od dłuższego czasu), a jeśli już stawać się klientem danego banku, to lepiej, by były za to konkretne finansowe korzyści.

Darmowe konto bez warunków + karta za 0 zł bez wysiłku


W tej części przejdę do przyjrzenia się propozycjom banków, które oferują konto wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą za 0 zł za spełnienie prostych wymogów. Kryterium doboru jest brak konieczności zapewniania comiesięcznych, regularnych wpływów. W praktyce wystarczy wykonać maksymalnie kilka płatności kartą na dowolne kwoty (co więc dla większości osób nie będzie uciążliwe, bo każdy jakieś drobne zakupy czasem robi - wystarczy więc zapłacić za bilet, kawę, gazetę, batonika, bułkę czy lody i już płatność/płatności się zrobią).

Trzymając się takich warunków, tego typu konta znajdziemy w: BNP Paribas, Getin Banku i PKO BP. I tu dobrze się składa, bo można zyskać dzięki każdemu z tych kont - banki przygotowały promocje na powitanie dla nowych klientów.

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas cechuje się następującymi parametrami:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • do konta można wyrobić jedną z trzech poniższych kart - najlepszym wyborem jest jednak Karta Otwarta na Dzisiaj, w przypadku  której opłata miesięczna (3 zł) nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu zostanie spełniony jeden warunek:
  • wykonasz 1 płatność kartą (na dowolną kwotę) lub 
  • jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia; 
 • z Kartą Otwartą na Dzisiaj darmowe wypłaty gotówki są wyłącznie z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash (darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce dotyczą tylko osób w wieku 18-26 lat).
Na osoby zakładające konto w BNP Paribas czeka promocja z premią pieniężną do 350 zł (link prowadzi do prześwietlenia promocji, w której warunki do spełnienia są bardzo proste).

Konto Proste Zasady w Getin Banku prezentuje się następująco:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta (bez warunków); 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash; w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wyniesie 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł).
A tutaj na osoby zakładające konto czeka następujący pakiet powitalny: bon na zakupy o wartości 50 zł (do wyboru: Allegro, Decathlon, Empik.com), 6800 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile (przekładających się na nagrodę o wartości 100 zł - np. bon na zakupy) oraz 2% dla oszczędności. Sprawdź: szczegółowe prześwietlenie promocji konta w Getin Banku.

Konto Za Zero w PKO BP to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatność kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.
I także największy bank w Polsce sowicie wynagradza osoby, które zdecydują się na otwarcie konta. Do wzięcia czeka bon Allegro o wartości 200 zł (acz w tej promocji pojawia się limit nagród i z tego, co udało mi się dowiedzieć, to powoli on się wyczerpuje) albo darmowy dostęp do Canal+ przez pół roku (bez umowy wiążącej na dłużej; w tej promocji uwzględnić jednak należy, że do konta wybrać należy Kartę Kibica, co wiąże się z jednorazową opłatą 14,90 zł).

Można? Jednak można. A to nie wszystkie banki, w których można mieć konto i kartę za 0 zł bez warunków lub wykonując np. jedną płatność kartą miesięcznie. Wyżej wymienione konta, dostępne są dla wszystkich osób pełnoletnich (bez górnego limitu wieku). Ale są też propozycje dla młodych (najczęściej do 26. roku życia) na preferencyjnych warunkach. Takie jest m.in.:
 • Konto Mobi w ING Banku Śląskim (i konto, i karta są za 0 zł bez konieczności wykazywania się jakąkolwiek aktywnością, a do wzięcia jest premia pieniężna do 160 zł);
 • Konto 360º Student w Banku Millennium (dla osób do 26. roku życia konto jest za 0 zł, a karta nie kosztuje nic po wykonaniu min. jednej płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie; i tu jest dodatkowa zachęta na start: bon Allegro 200 zł + darmowe przesyłki z Allegro na rok + bonus 20 zł);
 • Konto Jakie Chcę dla młodych w Santander Banku (dla osób do 26. roku życia również prowadzone za 0 zł; z opłaty za kartę zwalnia wykonanie co najmniej jednej płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie; otwarcie konta opłaca się, bo można zgarnąć nagrody o wartości min. 200 zł).

Konto za darmo wraz z kartą za 0 zł oferują jeszcze inne banki, ale już pomijam te, gdzie dochodzą dodatkowe wymogi ze strony banków - np. konieczność zapewnienia wpływów.


Bądź na bieżąco z bankowością i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


43 komentarze:

 1. Na tę chwilę z opisanych mam konto w millenium,getin,mbanku,paribas i santandarze i wlaśnie konto w tym ostatnim chwalę sobie szczególnie ze względu na darmowe przelewy ekspresowe... oraz getin ze wzgledu na promocje dla obecnych klientow i na wciaz fajne elastyczne konto oszczednosviowe (dużo lepszy odpowiednik niegdyś fajnie oprocentowanego profitu w millenium).

  Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się właśnie zrezygnowałam z cittybanku, brak oddziałów i bankomatów w Polsce a opłaty za inne bankomaty nie dla przecietniaka😱przeszłam do Millennium, jestem zadowolona. Żadnych niespodzianek😊👍

   Usuń
 2. Ja mam konto 360 w Millenium. Też za darmo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, to też dobre konto. I dostępne w promocji z nagrodami o wartości 269 zł na start. Jednakże w celu uniknięcia opłat wymaga comiesięcznych wpływów (z dowolnego źródła), a takich w powyższym zestawieniu nie uwzględniam ;)

   Usuń
 3. Zakładając konto w PKO BP na dzień dobry jest opłata za wydanie karty 14,90 zł (jednorazowo), ale jednak na początek koszt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta ze standardowym wizerunkiem wydawana jest za 0 zł. W przypadku karty z innym wizerunkiem, który można wybrać we wniosku (np. Karty Kibica z herbem klubu Ekstraklasy, jak to jest wymagane w promocji z dostępem do Canal+) opłata jednorazowa to wspomniane 14,90 zł.

   Usuń
 4. Błogosławieni którzy mają Konto Wyższej Jakości na 5 lat. Najlepsze konto jakie miałem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, super konto!:)

   Usuń
  2. W końcu dobre się skończy. A wtedy dokręcą śrubę.

   Usuń
  3. Mam i ja :) Konto bardzo dobre, ale boję się, że gwarancja braku opłat przez 5 lat już dobiega końca... I oby nawiązać do tematu wpisu - nie jest to konto bezwarunkowo bezpłatne.

   Usuń
  4. Pierwsze słyszę, choć laikiem bankowym nie jestem, raczej początkującym wyjadaczem.
   Zdradzisz coś wiècej, jaki bank?, jakie opłaty, ewentualne korzyści?

   Usuń
 5. Mam idea, bnp, mille i envelo. Wszystkie z prostymi warunkami za 0 miesięcznie.
  Bnp póki co pierwsze do odstrzału, ale jakoś brak mi motywacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Motywacją w "Paribasie" jest to, że im wcześniej zamkniesz konto, tym wcześniej łapiesz się na kolejną promocję, np. niedawno zakończona (400zł za otwarcie konta) bodajże po roku "abstynencji"

   Usuń
  2. To prawda :)

   Usuń
 6. IMHO mało przydatne zestawienie. W dzisiejszych czasach przy pięćsetplusach i innego typu zapomogach wydanie 300 zł nie powinno stanowić problemu! A jeśli stanowi, to w takim wypadku po co w ogóle otwierać konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wydawania są inne konta gdzie są jakieś benefity z tego. A wydawanie aż 350 pln dla łaskawego zwolnienia z opłaty to podpada pod mentalne niewolnictwo. Mojej zgody na to nie ma.

   Usuń
  2. @Anonimowy 12 grudnia 2020 10:15
   Typowa wypowiedź pracownika takiego banku. Tak jak @Anonimowy 12 grudnia 2020 12:23 - od wydawania to są takie kona i karty, gdzie ma się z tego jeszcze zyski. W mBanku jedyne co to jakieś strasznie biedne mOkazje i to bardzo rzadko a na tę marną i niepewną kasę trzeba czekać minimum 60 dni. Nie ma tu żadnego porównania choćby z Aliorem a do ING - gdzie warto wydawać te 300 zł/mies. ze względu na częste promocje dla stałych klientów - czy Citi nawet nie ma co porównywać.
   Jedyne co w mBanku było fajne, to lekka aplikacja. Dla samej apki jednak, to ja wolę już Citi choć moim zdaniem mają najcięższą i najmniej przydatną aplikację (gorszą nawet niż ta obciachowa choinka w Credit Agricole bo na niej przynajmniej da się jeszcze coś więcej zrobić) .

   Usuń
  3. Dobrze przedmówcy prawią.
   Na tym forum to się kolego zarabia na bankach, a nie traci.

   Usuń
 7. W PKO BP wypłata w oddziale z prowizją!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coraz więcej banków wprowadza opłaty za wypłatę/wpłatę gotówki w kasie. Wpłatomaty są za darmo.

   Usuń
 8. @Anonimowy 12 grudnia 2020 15:11 - źle mnie zrozumiałeś. Jak konto jest niepotrzebne, a tym bardziej trzeba spełniać jakieś kosmiczne warunki, to się je zamyka! Tym bardziej jeśli kogoś nie stać na wydanie 300 zł. Nie stać na wydanie 300 zł, nie potrzebne - zamykam i z bani, i ewentualnie czekam na jakąś kolejną promocję. I nie ma znaczenia czy to mBank, Alior czy cokolwiek innego - żadnego spełniania warunków na siłę - niepotrzebne / nie stać - zamykam. A mBanku nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy do uniknięcia opłaty za kartę w mBanku wystarczy zawiesić kartę? Jeśli tak, to jest rozwiązanie, przynajmniej na jakiś czas, bo nie wierzę, że mBank na stałe te opłaty wprowadzi jeśli inne banki będą mieć darmowe karty lub lagodniejsze warunki do zachowania bezkarności.
  Nie chce zmieniać numeru konta do wpływów więc po otrzymaniu pieniędzy w mBanku przelewalbym na konto w innym banku, gdzie kartę mam bezpłatnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz kartę zastrzec. Opłat nie będzie.

   Usuń
  2. pamiętam, że kilka lat temu mbank wprowadził 100 obrotu, potem 200 wtedy zrezygnowałem z karty potem chyba 5 x płatności a ostatnio to nawet nie wiem jak było

   Usuń
 10. Nest bank wprowadza zmiany od marca 2020 na wypłaty z bankomatów. Tylko euronet będzie darmowy. Ostatnio wysłali maile do klientów. Złotówa przesłałem do Ciebie mail w tej sprawie. Może warto artykuł napisać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Może zna ktoś odpowiedź, jaką kartę debetową daje Citibank w swoim koncie? Mastercard czy Visa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mastercard

   Usuń
  2. I można zarejestrować w Bezcennych Chwilach. A w takim mBanku łaskawie pozwalają zarejestrować tylko najdroższe karty kredytowe.

   Usuń
 12. Santander-konto jakie chcę-należy w serwisie www wybrać opcję dla karty 5 płatności i wtedy karta jest za darmo.

  BNP minimum jedna płatność.
  Mbank- po 20 latach podziękuję im raczej na pewno. Dojrzał ten owoc i niedtety już czas....mbank to taka instytucja która kiedyś była suoer a ostatnia ich decyzja to kpina z wszystkich ...kto normalny w takie coś wejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Santander od 1.12.wystarczy jedna płatność kartą w miesiącu,aby karta była za darmo(dotyczy osób do 26 roku życia)powyżej 26 roku jeszcze wpływ 500 zł.i jedna płatność kartą.

   Usuń
 13. Dokładnie ! W Nestbank karta pozostaje bez opłat , konto też

  OdpowiedzUsuń
 14. Pora Zmienić mNank. Odnowienie kredytu odnawialnego w koncie 5%. Zaboli. Wygenerowali właśnie informacje, ile kasy zabrali tytułem kosztów, prowizji i odsetek Zostawiłem ponad 5500 zł w 2020 roku Podjąłem decyzję o zmianie banku. Może ktoś podpowie - który bank na tę chwilę jest najsensowniejszy. Czasu na wybór mam niewielki, bo kredyt muszę wypowiedzieć do 3 stycznia 2021

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem zadowolony z Millennium. Konto założyłem 4 lata temu i od tamtego czasu traktuję jako główne.

   Usuń
 15. Myślę, że warto dodać do artykułu w pełni darmowe rachunki PRP. Konto PRP to podstawowy rachunek płatniczy. Możesz je otworzyć, jeśli nie masz konta w PLN w Polsce. Każdy bank je oferuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PRP (czyli podstawowy rachunek płatniczy dla niewtajemniczonych) to nie jest konto dla tutaj obecnych. Każdy ma co najmniej 2 konta.

   Usuń
  2. Osoby do których adresowany jest ten rachunek raczej nie są czytelnikami tego bloga. O ile w ogóle internetu.

   Usuń
 16. Jest jeszcze Inteligo - darmowe konto, karta 4zł lub zwolnienie przy płatnościach powyżej 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam konto w alior i w t-mobile i jeszcze kredytowke w t-mobile. Czy jak teraz połączyły się banki to płatności np kredytową liczą się do spełnienia warunków bezpłatnych kont i kart z obu banków oraz zwrotów za płatności? Czy jednak muszę robić oddzielnie płatności kartą t-mobile i oddzielnie kartą aliora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kredytówka założona w tmub liczy się do warunku bezpłatności dla konta z byłego tmub i do zwrotu 25zł/15zł. Do konta w aliorze trzeba robić zakupy kartą wydaną do tego konta.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbym prosić o link do strony / regulaminu gdzie to jest napisane?

   Usuń
  3. @Anonimowy 18 grudnia 2020 00:03
   Takich informacji szukaj w TOiP bo mając konto w jakimkolwiek banku, wypada chociaż to minimum spełnić jakim jest przeczytanie TOiP, regulaminu(ów) i umowy. To podstawowe działanie już przed założeniem konta.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...