Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2020 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

26.12.2020

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2020 roku

Czas na mój ostatni w tym roku raport z prywatnego udziału w promocjach bankowych.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2020 roku
Jak co miesiąc przedstawiam, ile i w jaki sposób zyskałem, ile przy tym wydałem, a także co się zmieniło w mym portfelu. No i przypominam m.in. o kończących się okazjach (a obecnie, pod koniec roku, takich jest sporo).

Zarabianie na promocjach bankowych to poszukiwanie okazji tam, gdzie inni ich nie widzą. Nie trzymam się kurczowo jednego banku i nie mam konta, z którego korzystam, bo "trzeba". Najważniejsze jest, by dobierać sobie konta i karty w taki sposób, by czerpać z nich dodatkowe korzyści. Ale ta elastyczność ogranicza się wyłącznie do tego, bo ciągle kupuję to samo, co kupowałem i robię zakupy, w tych samych miejscach, co robiłem. Nie wydaję więcej... a wręcz przeciwnie. Część tych wydatków, które i tak bym robił, wraca. I takie są tego efekty, że w ciągu 6 lat zyskałem łącznie już 32 tys. zł. A już za nieco ponad miesiąc 7. rocznica bloga, więc znów przyjdzie moment większego podsumowania. Teraz czas na kolejny raport cząstkowy, czyli za jeden miesiąc. A miesiąc to całkiem dobry, bo uzbierało się ponad 420 zł (czyli mniej więcej tyle, ile wynosi moja średnia miesięczna z wielu lat).

A na początek - dla tych, którzy z tematem promocji bankowych być może spotykają się po raz pierwszy - krótkie wprowadzenie. Pomoże w tym mój krótki filmik:


Premia 50 zł + 2 x 50 zł do Biedronki od Citibanku

W podsumowywanym miesiącu najwięcej dał mi zyskać Citibank - to efekty otwarcia konta oraz posiadanych kart.

Po raz drugi odnotowałem wpływ bonusu 50 zł za bezwarunkowo darmowe CitiKonto (łącznie do wzięcia są bonusy pieniężne na sumę 150 zł - a w najnowszej edycji jako nagroda doszły jeszcze kody na darmowe przesyłki z InPostem).

Już od dość dawna (bo niezmiennie idą za tym kolejne profity) wraz z żoną (bo również jej zaangażowanie w korzystanie z promocji bankowych uwzględniam, bo mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc i wspólne wydatki, jak i do dochody) posiadamy karty kredytowe w Citibanku. Teraz skorzystaliśmy z promocji, dzięki której do wzięcia był bon 50 zł do Biedronki za zwiększenie limitu karty. Prosta operacja - wystarczyło kilka kliknięć w bankowości nawet bez konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji. I bank sobie tak to wymyślił, że sprawił miły prezent na święta - wiadomość z bonem przyszła w bankowości internetowej 25.12. Będzie 100 zł na zakupy w Biedronce. Takie prezenty dla obecnych klientów są zawsze mile widziane.

Santander Bank x 4

W Santander Banku konto i kartę kredytową posiadam już od dłuższego czasu, ale warunki uczestnictwa w tej promocji były bardzo liberalne - także obecni klienci mogli wziąć udział, więc oczywiście skorzystałem i odebrałem bony Allegro o łącznej wartości 100 zł za samo wyrobienie karty kredytowej (wszystko wystarczyło wyklikać w bankowości internetowej). A zyskałem też z tą drugą kartą kredytową z logo Santandera, którą mam już od kilku miesięcy (też zachęcony promocją - wtedy wpadło 200 zł) i która ciągle daje mi 1-procentowy zwrot za płatności. Choć muszę przyznać, że z tego moneybacku korzystam w ograniczonym zakresie (bo więcej daje mi płacenie innymi kartami). Niemniej jednak i tu wpadło 0,57 zł. Kwota symboliczna, ale te płatności wykonałem, bo kartę mam przypisaną pod Visa Oferty. Za płatność na Furgonetka.pl wpadło 1,69 zł (już jako 10-procentowy zwrot), a za opłacenie faktury za Play za pomocą tejże karty podpiętej pod Google Pay otrzymałem jednorazowy zwrot 20 zł. 

Ostatni moneyback od Millennium

Po raz trzeci, ale niestety ostatni, na konto wpadł mi 3-procentowy zwrot za płatności kartą kredytową Banku Millennium. Tym razem to 88,51 zł. Przypomnę, że ta karta przyniosła mi już sporo korzyści, bo ponad tysiąc złotych - i bonus na start, i 5-procentowy moneyback za płatności w Leroy Merlin, ale ten ostatni od stycznia zostanie wycofany, co sprawia, że - przynajmniej dla mnie - atrakcyjność tego moneybacku będzie ograniczona. Zastanawiam się nad rezygnacją.

Pierwszy bonus po transferze + zwroty

Gratyfikacją od banków, jaką obecnie otrzymuję od najdłuższego okresu jest bonus 25 zł, wpadający na Konto Premium w przypadku wykonania płatności na sumę min. 500 zł. W tym przypadku odnotowywałem zawsze T-Mobile Usługi Bankowe, ale ten bank został przejęty przez Alior Bank (na szczęście z zachowaniem warunków promocji). Tym samym o bonusie 25 zł mogę napisać pierwszy raz, jako o bonusie od Aliora. A tu posiadam też Konto Jakże Osobiste, z którym uzyskuję 1% zwrotu za zbliżeniowe płatności telefonem lub BLIKiem. Jako że w chwili obecnej miałem wyższe zwroty z innymi kontami/kartami, to tu skupiłem się wyłącznie na wykonaniu płatności na sumę min. 300 zł, która zwalnia z opłaty za kartę wydaną do konta. Tym samym zwrotu wpadło jedynie 3,61 zł.

Bonusy od Credit Agricole i EnveloBanku

Bonus 25 zł wpadł również na me konto w Credit Agricole w efekcie spełnienia dwóch warunków: wykonania 3 płatności kartą i zapewniania wpływu wynagrodzenia. To też promocja, z której korzystać będę przez dłuższy czas, gdyż bonusy przewidziane są przez 12 miesięcy. 

Raport domykają bonusy z EnveloBanku (będącego internetowym oddziałem Banku Pocztowego), gdzie wpadają bonusy za płatności internetowe, w przypadku których przesyłka obsługiwana jest przez Pocztę Polską. Okres przedświąteczny to czas, gdy takich zakupów jest więcej, więc i 4 bonusy się pojawiły (po 2 zł każdy).

Wszystkie bonusy i zwroty zebrane w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem?

Ile zyskałem?

Citibank

Premia za otwarcie konta

102 zł

50 zł

Nagroda za podwyższenie limitu karty kredytowej

-

2 x 50 zł (bony do Biedronki)

Santander Bank

Promocja "Zamawiaj online - zyskuj więcej" (za wyrobienie karty kredytowej)

14 zł*

2 x 50 zł (bony Allego)

Zwrot 1% + zwrot 10% za płatności na Furgonetka.pl

57 zł

0,57 + 1,69 zł

Zwrot za opłacenie faktury Play poprzez Google Pay

20 zł

Bank Millennium

Zwrot 3% za płatności kartą kredytową

2 950,33 zł

88,51 zł

Alior Bank

Bonus za płatności kartą (dla posiadaczy Konta Premium)

501 zł

25 zł

Zwrot 1% za płatności telefonem

361 zł

3,61 zł

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

8 zł

25 zł

EnveloBank

Bonusy za płatności za przesyłki z Pocztą Polską

147 zł

4 x 2 zł

*płatności wykonane na potrzeby uniknięcia opłaty za kartę

Otrzymane nagrody dokumentują poniższe zrzuty ekranu: 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2020Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2020 roku

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie listopada 2020 roku

Wyliczenia 

Podliczając wszystkie wyżej wymienione bonusy, wychodzi, że banki łącznie wypłaciły ‭mi 422,38‬ zł. Posiadane przeze mnie konta i karty nie generowały żadnych kosztów - są bez warunków za 0 zł lub z opłat zwalnia spełnienie warunków, które w praktyce najczęściej pokrywają się z warunkami promocji. Do kosztów uwzględnić muszę jedynie prowizję za płatność kartą (w eBOK PGNiG) w wysokości 0,49 zł, co sprawia, że za finalny zysk uznać mogę kwotę 421,89 zł.

Uzyskaną w ten sposób kwotę tradycyjnie porównuję do oszczędzania na najlepszych kontach oszczędnościowych. I tak, by uzyskać tyle samo z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych ‭471 886,19 zł.

(Po)rachunki, czyli co się zmieniło w moim portfelu

To był dość spokojny miesiąc. Nie zawierałem żadnej nowej umowy, ani też z żadnej nie zrezygnowałem. Jedynym ruchem jaki zrobiłem, to zwiększenie limitu na karcie kredytowej w Ctibanku (w wyniku czego otrzymałem z żoną wspomniane wyżej bony do Biedronki)

Z historii bloga Bankobranie - porównanie z latami poprzednimi


Bloga Bankobranie prowadzę już od prawie 7 lat i co miesiąc publikuję na nim swe raporty korzystania z promocji bankowych. I nawet gdy ten miesiąc wypada nieco skromniej, to zawsze to porównanie robię z miłą chęcią. Udowadnia bowiem, że da się zyskiwać regularnie i przez długi okres. Analogicznie miesiące w latach poprzednich przynosiły mi: 


A jak to się dzieje, że w tak długi okresie ciągle udaje się zyskiwać? Wszak liczba banków jest ograniczona i w dodatku banki stosują karencje (czyli okres wykluczenia dla byłych klientów). I to (niestety) prawda, acz w tak długiej perspektywie czasowej do wielu banków udało się powrócić (czasem wielokrotnie), łapiąc się na kolejne okazje. No i do tego dochodzą też zyski z promocji dla obecnych klientów (których w bieżącym podsumowaniu jest kilka). O tym, że "Banki nie dają nic za darmo. Odbiorą wszystko w opłatach", "To gra niewarta świeczki. Zajmuje mnóstwo czasu" czy "To źródełko wyschnie. Nie da się tak na okrągło" już kiedyś pisałem tutaj (obalając wszystkie te mity).

Promocje bankowe godne uwagi 

Aktualnie banki przygotowały sporo propozycji. Najpopularniejszymi promocjami wśród Czytelników bloga są:

Jak zyskiwać dzięki bankom - sprawdź praktyczny przewodnik

Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli chcesz bliżej poznać świat bankowości i bankobrania, skorzystaj z bezpłatnego przewodnika "Jak zyskiwać dzięki bankom?" - znajdziesz w nim objaśnienia, wskazówki, podpowiedzi oraz triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. To prezent, który przesyłam do każdej osoby, która zapisze się na mój darmowy newsletter (a ten z kolei jest niezawodnym źródłem dowiadywania się o najnowszych promocjach):


37 komentarzy:

 1. Gratuluję wyniku i samego bloga. Wiele mi już pomógł. U mnie za ostatni miesiąc wpadło 100 zł od BNP Paribas, 50 zł od Santandera, 25 zł w Aliorze. Miesiąc słabszy, ale ogólnie w tym roku 3720 zł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Imponująca kwota! Oby kolejny rok przyniósł również co najmniej tyle. Pozdrawiam również.

   Usuń
 2. u mnie za grudzień 244 zł + może jeszcze 50 zł będzie z citi (czekam na rozstrzygnięcie reklamacji, twierdza, że nie zapłaciłam Google Pay, a na potwierdzeniu płatności stoi jak byk, że płatnośc własnie taka była).
  A za cały rok 3439 zł, choć to już czwarty rok Bankobrania.
  a od początku to już 18.516 zł, aż samej mi trudno w to uwierzyć ;)
  I to wszystko dzięki Tobie Mr Zotówa - jak zawsze wielkie dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz jak zwykle. Imponujące kwoty. Życzę szybkiego wyjaśnienia sprawy z tym bonusem 50 zł i dalszego owocnego korzystania z promocji bankowych. Dzięki za miłe słowa. Acz proszę mi aż tyle nie przypisywać - to wszystko zasługa własnych chęci i woli do działania :)

   Usuń
  2. @Kasia, 26 grudnia 2020, 17:34
   Oni nazywają to Wallet Pay - czy to była płatność na Allegro za pośrednictwem PayU?

   Usuń
 3. Za mną bardzo dobry miesiąc.
  200 zł (Allegro) od PKO
  100 zł za konto w BNP
  100 zł od Santandera
  100 zł od Getinu (voucher)
  50 zł (Biedronka) od Citi.

  W sumie 550 zł, nie licząc odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie bardzo dobry wynik. Życzę wielu powtórek!

   Usuń
 4. TMUB to dawny Alior Sync

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w maju 2014 r. Sync ostał przekształcony w TMUB - historia lubi się powtarzać :)

   Usuń
 5. Ja w roku 2340 zł. To mój pierwszy rok. Jestem zadowolona, że dzięki Tobie zaczęłam się w to bawić. Bo traktuję to jako zabawę. Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jaka miła to zabawa, gdy przynosi takie korzyści. Oby tak dalej!

   Usuń
 6. U mnie 157 zł. Ale przyszły miesiąc powinno być ok. 650 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Oby było jak najwięcej miesięcy z takim wynikiem, jak ten spodziewany.

   Usuń
 7. Mr.Złotówa czyli rozumiem,że jeśli mam kartę debetową Tmub muszę zrobić obrót 300zl, aby nie płacić za kartę? Wcześniej wystarczyło zrobić obrót na karcie kredytowej i nie trzba było sie martwić o oplaty za konto premium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa miał chyba na myśli Konto Jakże Osobiste w Alior - tam żeby nie płacić za kartę trzeba nią wykonać płatności na 300 zł

   Usuń
  2. Płatności kartą kredytową nadal "załatwiają" zwolnienie za Konto kartę do konta Freemium lub za kknto Premiumn. W tym względzie nic się nie zmieniło.

   Obrót na 300 zł (o którym wspomniałem) dotyczy zwolnienia z opłaty za kartę do Konta Jakże Osobistego.

   Usuń
  3. Andrzej, płatności kartą kredytową nie "robią" płatności których wymaga Konto Jakże Osobiste. To krzyżowanie tyczy się tylko kont i kart kredytowych przeniesionych z T-Mobile Usługi Bankowe.

   Usuń
 8. U mnie 342,76 zł. W tym roku 3890,55 zł, a od początku czyli w ciągu 4 lat 17661,03 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Imponujące wyniki. Życzę dalszego owocnego korzystania z promocji bankowych!

   Usuń
  2. Moje przychody (oraz żony) za mijający rok to 2785 zł czyli lekko powyżej średniej za okres 5 lat od kiedy się w to bawię :)

   Dzięki za 'inspirację' Złotówa!
   Dosiego Roku!

   Usuń
 9. Jak wygląda rozliczenie podatku od takich nagród? Pytanie może głupie, ale właśnie złożyłem pierwszy wniosek i teraz się zastanawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od nagród nie ma podatku.

   Usuń
  2. W promocjach bankowych - w zdecydowanej większości - nie ma potrzeby rozliczania podatku - wg mego stanu wiedzy, bo doradcą podatkowym jednak nie jestem ;) Promocje są traktowane jako sprzedaż premiowa i wtedy w określonej kwocie (do 2000 zł) nie ma potrzeby rozliczania podatku. Dotyczy to pojedynczej akcji. Nawet w regulaminach promocji zazwyczaj jest zapis na ten temat.

   Przykładowo z regulaminu promocji konta osobistego w Banku Millennium:
   "Uzyskana Premia stanowić będzie przychód Uczestnika zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1509, j.t. z późń. zm)."

   W przypadku promocji gdzie można zyskać/wygrać więcej (choć zdarza się to rzadko) są też zapisy, że banki fundują nagrody dodatkowe, będące równowartością należnego podatku.

   Jedyna grupa osób która zawsze musi się rozliczyć z podatku (bez względu na to ile zarobi) to osoby prowadzące działalność gospodarczą, które zyskują dzięki promocjom np. przy założeniu konta firmowego (ale już nie konta osobistego). Wtedy muszą się rozliczyć, bo to przychód z tytułu prowadzenia tej działalności (bez względu na to jaka jest kwota tej premii), bo to dzięki swej działalności gospodarczej zyskali (kto inny konta firmowego nie założy).

   Usuń
  3. TMUB drzewiej przysyłał PIT 8-C po wypłacie premii za polecenie.

   Usuń
 10. Też wydębiłem 250 PLN od Santander
  A dopiero zaczynam tę przygodę

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ktoś bawi się z Vivid? Za zakupy w Lidlu oddało mi 2x po 10% po czym dało tylko 0,1%. Potem znowu 10% i ostatnie 2x znowu tylko 0,1%. Apka twierdzi, że abym mógł mieć 10% muszę uaktywnić Super Deals zapraszając kogoś. Dodam, że od momentu aktywacji nie minęły 3 miesiące, w ramach których miałem mieć te preferencyjne warunki. Chciałbym na stałe opłacać wersję premium, co miało kosztować 9,99€, ale ta opcja jakby zniknęła. Macie podobnie, albo wiecie co z tym zrobić by owe 10% odzyskiwać?

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie w tym miesiącu tylko 168 zł:
  - 50 zł konto w citi
  - 100 zł bon do frisco (bezcenne chwile Getin Bank)
  - 18 zł monety na allegro (karta kredytowa Santander).
  Ogólnie w tym roku wpadło 4842 zł (ja + mąż), więc jestem bardzo zadowolona z wyniku :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Coś City kantuje na 50zł w tym miesiącu za Google Pay , widzę że jest więcej takich osób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakupy robione poprzez GPay na Allegro z pośrednictwem PayU są wykluczone - patrz regulamin.

   Usuń
  2. Aby płatność była uznznza, to w historii operacji musi widnieć pozycja z opisem: "TRANSAKCJA WALLET PAY".

   Usuń
  3. Niektóre osoby dzisiaj dostały nagrodę nr 2.

   Usuń
  4. A dlaczego zakupy zrobione na Allegro prze Google Pay są wykluczone?

   Usuń
 14. W tym roku nie dostałem nagrody w Ing, Santander i City. Chwalę sobie promocje w Alior, mBank, PKO, Milenium, Getin, Paribas.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bonus za utrzymanie konta w Credit Agricole jak można go uzyskać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa pisał, że składał wypowiedzenie w placówce i później dzwonili z promocją. Ja konto zamykałem i niestety takiej oferty nie uświadczyłem, więc widać że dają to wybiórczo.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...