Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na grudzień 2020 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.12.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na grudzień 2020 roku

Przed nami ostatni miesiąc roku, który przyniósł nam bezprecedensowe spadki oprocentowania.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na grudzień 2020 roku

Sprawdzam, gdzie w grudniu da się założyć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe. Niezmiennie są dostępne okazje ze stawkami nawet powyżej 2% w skali roku, ale często konieczne jest spełnienie dodatkowych (mniej lub bardziej wymagających) warunków.

W poniższym przeglądzie lokat i kont oszczędnościowych opisuję najlepsze oferty bankowe dla oszczędzających, ale warto też zwrócić uwagę na to, że niektóre z banków oferują promocje z gwarantowanymi bonusami na start - to pozwoli Ci zgarnąć więcej niż odsetki. Do ewentualnych propozycji tego typu oczywiście niżej linkuję.

Najlepsze lokaty bankowe na grudzień 2020 roku

Oto najkorzystniej oprocentowane lokaty w grudniu 2020 roku (z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 1% w skali roku):

 1. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - 2,1% w skali roku, na 3 lub 6 miesięcy; do 10 tys. zł - to lokata powitalna w Nest Banku, z której mogą skorzystać osoby zakładające konto osobiste. Dostępna jest na jeden z dwóch okresów (do wyboru) - w przypadku 3-miesięcznej lokaty nie trzeba spełniać jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale dla uzyskania promocyjnego oprocentowania przez pół roku niezbędne jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto.

 2. Bank Millennium: Lokata "Lubię to polecam" - 2% w skali roku, na 3 miesiące; do 15 tys. zł - lokata jest jedną z nagród, czekających na uczestników programu poleceń konta w Banku Millennium (oprócz tego do wyboru są jeszcze bilety do kina oraz bony na zakupy). Nagrodę może uzyskać zarówno nowy klient (polecony, który założy konto), jak i osoba posiadająca konto w Millennium (czyli osoba polecająca).

 3. Idea Bank: Lokata na Nowe Środki Plus; do 3 miesięcy; do miliona złotych (acz pamiętaj, że limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego są o wiele niższe - o tym przypominam jeszcze na końcu niniejszego wpisu). Już nazwa lokaty sugeruje, iż wpłacić trzeba nowe środki, a "plus" w nazewnictwie lokat Idea Banku oznacza konieczność posiadania (lub założenia) konta osobistego (Konto Idealne prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Wysokość oprocentowania na tym depozycie zależy od okresu ulokowania środków: 1,2% na 1 miesiąc, 1,5% na 2 miesiące oraz 1,6% na 3 miesiące.

 4. Idea Bank: Lokaty powitalne - na 3 miesiące; do 200 tys. zł; oferta dostępna jest wyłącznie dla osób, które dotąd nie miały żadnych umów, ani nawet nie wnioskowały o jakikolwiek produkt w Idea Banku. Lokatę można założyć bez konieczności otwierania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Bank do wyboru daje jedną z 3-miesięcznych lokat: Happy (1,8% w skali roku; ta lokata jest dostępna dla kwoty od 500 do 20 000 zł) lub Happy Pro (1,5% w skali roku w przypadku wpłacenia kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł).

 5. Getin Bank: Lokata Mobilna i na Nowe Środki - w przypadku Getin Banku pod uwagę wziąć warto dwie lokaty. To Lokata Mobilna na Start (1,5% w skali roku, na 3 miesiące; do 10 tys. zł), którą założyć mogą jednak wyłącznie nowi klienci. Dla obecnych (i nowych również) jest z kolei Lokata na Nowe Środki - na niej można ulokować do 300 tys. zł i przez okres 2 miesięcy uzyskać 1,2% w skali roku (w przypadku tej lokaty nie ma konieczności posiadania konta w Getinie).

 6. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku, na 4 miesiące; do 20 tys. zł - najlepszy depozyt z oferty Santander Banku skierowany jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Jak wskazywać może nazwa lokaty, można ją założyć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Z Lokaty Mobilnej skorzystać można tylko jeden raz (kiedykolwiek). 

 7. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku, 3 miesiące; do 10 tys. zł - z powitalnej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku.

Zestawienie nie różni się znacząco względem zeszłomiesięcznego, acz drobne zmiany zaszły - oprocentowanie obniżył Santander Bank i Idea Bank (w przypadku lokaty dla nowych środków). Zestawienie jest dość krótkie, bo inne z lokat oferowanych przez banki w Polsce obecnie dają już mniej niż 1%.

Gdy jednak oferta lokat, co tu kryć, jest dość skromna, pozostaje przyjrzeć się ofercie kont oszczędnościowych. Przy czym pod uwagę biorę wyłącznie takie, które zapewniają utrzymanie oprocentowania przez określony czas, czym stają się alternatywą dla kilkumiesięcznych lokat - bo gwarancja utrzymania warunków na koncie oszczędnościowym najczęściej obowiązuje właśnie przez kilka miesięcy (za jednym wyjątkiem).

Najlepsze konta oszczędnościowe na grudzień 2020 roku


Po 2% w skali roku dają trzy banki - takie oprocentowanie można uzyskać w Credit Agricole, Getin Banku i mBanku. W dwóch ostatnich promocyjne oprocentowanie naliczane będzie do 10 tys. zł, ale różny jest czas jego obowiązywania - Getin Bank daje gwarancję utrzymania warunków aż przez 12 miesięcy, a mBank przez 3 miesiące. Bliźniaczo podobny jest też inny warunek - trzeba założyć konto osobiste, ale to akurat się opłaca. Getin Bank daje nagrody o wartości 150 zł, a w mBanku można zgarnąć premię pieniężną do 160 zł.

Z kolei propozycja Credit Agricole obowiązuje dla większej kwoty, bo do 20 tys. zł, ale też jedynie przez 3 miesiące od otwarcia konta. Z propozycji mogą skorzystać osoby zakładające konto osobiste (wraz z Rachunkiem Oszczędzam).

Dla większych środków niż w wyżej wymienionych bankach są propozycje z niższym oprocentowaniem. 1,5% w skali roku do 50 tys. zł oferuje Nest Bank, który utrzymanie stawki zapewnia do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta osobistego (w przypadku salda choć o 1 grosz wyższego, oprocentowanie dla całości środków wyniesie 1%). W Getin Banku i Idea Banku uzyskać można 1,2% w skali roku - odpowiednio na 92 dni i do 19.01.2021 r. W pierwszym z tych banków na promocyjnym oprocentowaniu ulokować można do 400 tys. zł, a Idea Bank nie zastosował żadnego górnego limitu.

Przydatne informacje 

Powyższy przegląd przedstawiający najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na grudzień 2020 roku, przedstawia stan na 1.12.2020 r. Bankowe oferty potrafią się jednak szybko zmieniać, więc zachęcam do sprawdzania zestawień, które aktualizuję na bieżąco: 

Zawsze gdy pisze o oprocentowaniu, mam na myśli stawki w skali roku, przy czym uwzględniam tylko lokaty ze stałym oprocentowaniem, dzięki czemu z góry można wyliczyć spodziewane odsetki - w tym z pomocą może przyjść prosty i intuicyjny kalkulator, który znajdziesz we wpisie poświęconym ogólnie tematowi depozytów bankowych: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty". 

Wszystkie wyżej wymienione lokaty i konta oszczędnościowe dostępne są w bankach, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, chroniący oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowy opis działania BFG). 

Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami lokat i kont oszczędnościowych oraz promocji bankowych. By żadna z najkorzystniejszych propozycji nie umknęła Twej uwadze, skorzystaj z bezpłatnego mailingu dla Czytelników bloga Bankobranie - to niezawodne źródło informacji o nowościach:

36 komentarzy:

 1. Skończyły mi się lokaty w Toyota Banku, więc sprawdzałem co tam mają. Strasznie też polecieli w dół, bo wszystko poniżej 1%. Konto poszło do zamknięcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tegorocznych wyczynach RPP każdy bank musiał dostosować się do sytuacji. Przy stopach procentowych jakie obecnie obowiązują to nawet 0,5% na lokacie to jest bardzo dużo.

   Usuń
  2. A jaka masz alternatywe?

   Usuń
  3. Nowe środki w Getinie lub IB.

   Usuń
 2. Generalnie dramat. A przeciez ten 1 proc. czy troche wiecej, to nawet nie pokrywa obecnej inflacji. Co sądzicie jeszcze o tych lokatach facto od włochów? Dają np. 1.50 proc na 6 mc, ale nie wiem, czy to nie ryzyko wpłacać do banku z siedzibą we Włoszech, a nie w PL. Jest jeszcze konto oszczednosciowe w Aliorze na 1 proc. o ktorym nie wspomniano w artykule. Szalu nie ma, ale to tez moze byc jakas opcja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak zerwiesz lokatę to miesiąc mogą zwracać. Zgodnie z regulaminem. Ja dziękuję.

   Usuń
  2. Tez dalam sie nabrac na promocje w Alior konta Mega Oszczednosciowego 1% na 2 m, dali tylko 1 % przez ok.2 tyg. oczywiscie trzeba spelnic kilka warunkow miec konto, nowe srodki i zgody markatingowe.

   Usuń
 3. Mam lokatę w Idea Bank (2,9%) która kończy się za 2 tygodnie, orientujecie się jaki % dają teraz w propozycji lokaty zwrotnej jeśli chce się przelać kasę do innego Banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W piątek lokata Zawrotna 1,3% przy przelewie do Getiniu.

   Usuń
  2. Pytanko mam, przelewałeś prosto z lokaty ? Czy z lokaty na konto Osobiste w Idea i dopiero z tego konta przelew ?
   P.S: Jest jakiś limit ile można przelać w jednym przelewie ?

   Usuń
  3. Na jaki czas proponowali to 1,3 % ?

   Usuń
  4. Gdzieś jeszcze takie lokaty jak Zawrotna są?

   Usuń
  5. u mnie dzisiaj skończyła się lokata, robiłam przelew do innego banku i żadnej propozycji.

   Usuń
  6. Anonimowy1 grudnia 2020 12:57
   Z konta. Limit przelewów jest taki jaki ustawisz w bankowości.

   Anonimowy1 grudnia 2020 12:57
   3 miesiące

   Anonimowy1 grudnia 2020 13:04
   W Getinie nie dawno było 1,4 proc. przy przelewie do Idea Banku

   Anonimowy1 grudnia 2020 13:21
   Lokata zawrotna jest od 10 tys.

   Usuń
  7. Nie da się przelać z lokaty na konto w innym banku... Najpierw trzeba na konto w Idea i wówczas na obce konto.

   Usuń
  8. Można zerwać lokatę ze wskazaniem przelewu do innego banku jak się nie ma konta w Idea Banku. Ale kto obecnie ma lokaty bez konta jak tylko z kontem są sensowne?

   Usuń
  9. W Aliorze jest taka lokata. Az 0,2%. Złotówa też o tym pisał na Twitterze.

   Usuń
  10. Dzisiaj przy przelewie z Getinu do Idea Banku Lokata Specjalny Procent 1,4% na 2 albo 3 miesiące.

   Usuń
  11. U mnie w Getinie dziś był 1%. Przy przelewie 27 k.

   Usuń
  12. Do Ba S 2grudnia 2020 09:23

   Czy masz może odpaloną jakąś promocję na EKO? Kiedyś przy "zawrotnej" w Getinie oferowali również promocję na KO. Ta propozycja najbardziej by mnie interesowała.

   Usuń
  13. jak ma się jakąś aktywną promocję oproc. na EKO to wyskakują tylko lokaty. Oferta promocji oproc. na EKO jest dopiero wtedy gdy na nim jest oproc. standardowe.

   Usuń
  14. Myślę że w Idea Bank czas na lepsze procenty przyjdzie w okolicach Bożego Narodzenia bo wtedy będą kończyć się lokaty z okolic afery z panem L.C. Będą zatrzymywać klientów i możliwe jest 2%+

   Usuń
  15. Ja nie miałem odpalonej promo na EKO, więc dostałem też 3 opcję - propozycję 1,4% przez 2 m-ce na EKO (przelew 10k zł do IB). Skorzystałem - bo będzie jak znalazł na kończące się 21 grudnia 2,9% w IDEI. Dam im czas na dobrą propozycję, a jak nie - to kasa zostanie w Getinie ;)

   Usuń
  16. propozycja 20 k z konta głownego do BZWBK na 0,8% potrzymam sobie w pudełku po butach

   Usuń
  17. Cześć, fajna sprawa te propozycje lokat zwrotnych, Mr. Złotówa co Ty na to żeby zrobić taki osobny temat ? i byśmy dyskutowali ile i gdzie nam dają takie propozycję ? Co Ty na to ?

   Usuń
  18. ja jestem za. zdecydowanie za!

   Usuń
  19. Problem w tym że dają tylko w Getinie i Idea Banku. I na tym koniec jakichkolwiek sensownych lokat ala Zawrotna.

   Usuń
  20. Dzisiaj przy przelewie z Getinu pojawiła się oferta do wyboru: 1,4% na lokatach lub na koncie oszczędnościowym. Wybrałem KO na 3 mies. do 400 tys. PLN

   Usuń
 4. Niestety, konto Oszczędzam w CA już tylko 2%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwidoczniej nie zależało już im na tym żeby się wyróżniać.

   Usuń
 5. A tymczasem w IB lokata Happy to teraz 2,9 proc! Szkoda, że można skorzystać tylko jeden raz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, to miła niespodzianka (acz tylko dla nowych klientów) - szczegółowo omawiam tutaj.

   Usuń
  2. Idea Bank bankrutuje przejmuje go PKO BP

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 stycznia 2021 11:01
   Coś ci się pomieszało. I to nieźle...

   @do prowadzącego ten blog
   Taki hejt przechodzi?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...