Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zmiany w moneybacku dla posiadaczy kart kredytowych Alfa i Impresja w Banku Millennium

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

4.12.2020

Zmiany w moneybacku dla posiadaczy kart kredytowych Alfa i Impresja w Banku Millennium

Od 1.01.2021 r. osoby korzystające ze zwrotów czeka kilka zmian.

Zmiany w moneybacku dla posiadaczy kart kredytowych Alfa i Impresja w Banku Millennium
Zmienia się roczny limit zwrotów, a także część miejsc, w których płatności premiowane będą moneybackiem. Do tego dochodzi nowość - ograniczenie wysokości miesięcznego zwrotu jaki można uzyskać z kartą kredytową Alfa lub Impresja.

Wśród Czytelników bloga posiadaczy kart kredytowych z logo Millennium raczej nie brakuje, bo bank ten regularnie serwuje promocje, w których wynagradza wyrobienie takiej karty - obecnie do wzięcia czeka bon Allegro o wartości 300 zł za skorzystanie z karty Impresja. To propozycja dla osób posiadających konto osobiste w Banku Millennium (bo o kartę kredytową w promocji z nagrodą na start zawnioskować można tylko poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną). Jeśli takowego konta jeszcze nie masz, to na jego otwarciu też można zyskać: bon Allegro 200 zł + darmowe przesyłki z Allegro Smart przez rok + bonus 20 zł.

Zmiany w Banku Millennium

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Ostatnimi czasy doświadczyli tego chociażby posiadacze kont przeniesionych do Millennium z Eurobanku, którzy otrzymywali zwrot 5% za płatności kartą wydaną do konta w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych. Wraz z końcem października Bank Millennium wygasił program "Codziennie zyskuję". Teraz, w przypadku zmian dla użytkowników kart kredytowych Alfa lub Impresja nie można mówić o końcu, ale dla niektórych osób na pewno będą to zmiany znaczące.

Pokrótce przypomnę, jak dotąd działał moneyback dla tych kart. Bank oddawał 5% zwrotu za płatności w wybranych sieciach handlowych lub usługowych. Nie obowiązywał limit miesięcznych zwrotów, a jedynie w ciągu roku można było zgarnąć maksymalnie 760 zł. Całą pulę można było więc uzyskać nawet w jednym miesiącu, co sam doceniłem - w związku z posiadaniem karty kredytowej Alfa i większymi wydatkami, maksymalny zwrot zgarnąłem kilka miesięcy temu za płatności w Leroy Merlin, o czym donosiłem w jednym z mych comiesięcznych podsumowań zarabiania na bankach. Gdybym takie wydatki miał za jakiś czas, to w przyszłym roku już na zwrot nie miałbym co liczyć, bo takowy nie będzie naliczany w sieci wspomnianych sklepów budowalnych.

Nowy program moneyback dla kart kredytowych Alfa i Impresja w Banku Millennium

Moneyback na nowych zasadach ma obowiązywać od 1.01. do 31.12.2021 r., zgodnie z regulaminem, dla umów o karty kredytowe Alfa lub Impresja:

"1) zawartych do 30.04.2013 r. albo od 11.11.2019 r., albo 

2) do których po dniu 28.11.2020 r. zawarto aneks zmieniający postanowienia dotyczące zasad oprocentowania Rachunku Karty [taki aneks pojawia się po zalogowaniu do bankowości internetowej; w przypadku zawarcia aneksu do umowy po 1.01.2021 r., zwroty będą naliczane dopiero od dnia zaakceptowania aneksu - przyp. Mr. Złotówa"


Bank Millennium niezmiennie będzie naliczał 5% zwrotu za płatności kartą kredytową u partnerów (nie zalicza się do tego płatności BLIKiem, nawet gdy ten powiązany będzie z rachunkiem karty kredytowej).

Maksymalny miesięczny zwrot wynieść może 50 zł, co w rok da nie więcej niż 600 zł.

Zwroty będą wypłacane do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności (pod warunkiem rozliczenia tych transakcji do 9. dnia miesiąca wypłaty zwrotu). Do czasu wypłaty zwrotu należy nie zamykać rachunku karty kredytowej.

O ile wcześniej wyraźnie zauważalnym były różnice miejsc, w których naliczane były zwroty dla posiadaczy kart, bo karta Alfa była kartą głównie "męską", a Impresja skierowaną przede wszystkim dla pań, to teraz dochodzi do ujednolicenia. Zarówno posiadacze karty kredytowej Alfa (Visa), jak i karty kredytowej Impresja (Mastercard lub Visa), od 1.01.2021 r. na zwrot 5% będą mogli liczyć za płatności u następujących partnerów programu banku (tylko na terenie Polski; dla transakcji w PLN):

 • Apart
 • Baldinini
 • Bershka
 • Cinema City (nie dotyczy zakupów on-line, czyli transakcji dokonywanych Kartą na odległość), 
 • Cocinelle
 • Deichamann-Obuwie
 • Empik (nie dotyczy zakupów na empik.com, empiktravel.pl, w Empik school, ani Empik cafe), 
 • Francesco Biasia
 • Inter Cars (dotyczy wyłącznie zakupów online na www.sklep.intercars.com.pl),
 • Marella
 • Massimo Dutti,
 • Maxmara (nie obowiązuje dla Max Mara Weekend),
 • Oysho,
 • Pennyblack,
 • Pollini,
 • Pull&Bear,
 • Sephora,
 • Smyk (nie dotyczy zakupów na smyk.com),
 • Sony Center (za płatności w salonach Sony Center),
 • Stradivarius,
 • Travelplanet.pl (wyłącznie za płatności za imprezy turystyczne opłacaone w punktach obsługi klienta i on-line),
 • Uterqüe,
 • Venezia,
 • Zara,
 • Zara Home.

Szczególną różnicę zauważą osoby płacące kartą Alfa - im przybyło sporo miejsc, gdzie będzie można uzyskać zwroty, ale niestety nie będzie już moneybacku za transakcje w sklepach Leroy Merlin.

Bądź na bieżąco ze zmianami w bankowości i nowościami w bankobraniu. Niezawodne źródło to newsletter dla Czytelników bloga:

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. czyżby wypadły też e-bony do carrefour?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to już chyba wcześniej.

   Usuń
  2. Nie zwrot obecnie Carrefour dziala

   Usuń
  3. Właśnie co z carrefourem, bo na tym korzystałem najwięcej?

   Usuń
  4. Pisałem do Millennium i mi potwierdzili ze e bony do Carrefour Maks do 31.12.2020 okres wykorzystania 31.01.2021

   Usuń
  5. No to Travelplanet 50 zł miesięcznie. Czyli wycieczka za 1000 zł... Carrefour szkoda bo w piątki i soboty byl rabat z aplikacji 10 proc.ibjeszxze bon czyli razem do 15 proc.

   Usuń
 2. Jak dla mnie to karta do zamknięcia. Dużo kupuję w Leroy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z fajnych rzeczy jakie się w Millennium skończyły to jest jeszcze promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit. Dlatego zamknąłem konto.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś były jeszcze zwroty za zakupy w Piotrze i Pawle. Niestety nic ze spożywki nie weszło w zamian.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie Carrefour wszedl

   Usuń
  2. To dopiero były drogie sklepy. No ale większość tych gdzie są zwroty to są drogie sieci.

   Usuń
  3. Czt obecnie wciąż jest rabat w Piotrze i Pawle? Czy dotyczy to tez spar i zakupow internetowych w e-spar? Jak uzyskac rabat w e-spar?

   Usuń
 5. Dodajmy, że bank wymaga podpisania aneksu (chociażby internetowo). W przeciwnym razie od stycznia traci się możliwość korzystania ze zwrotów. Zmienia się też RRSO.

  "Sprawdź nowe warunki i podpisz aneks do umowy o kartę zmieniający oprocentowanie (RRSO 11,94%). Jeśli tego nie zrobisz, od 1.01.2021 r. stracisz możliwość korzystania ze zwrotów za zakupy."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd to wiadomo, ja żadnego info nie mam

   Usuń
  2. U mnie jak się loguję do bankowości na komputerze to wyskakuje okienko z informacją o tym.

   Usuń
 6. Zmieniają, zmieniają, a buga w regulaminie dotyczącego InterCars do dzisiaj nie poprawili. Nie ma już sklepu pod domeną www.sklep.intercars.com.pl, został przeniesiony na intercars.pl i jest ustawione przekierowanie. Ale Millenium nie dość, że tego nie zauważyło to jeszcze nie nalicza moneybacku w InterCars ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja aneksu świadomie nie podpiszę, bo mam umowy na Impresję i Alfę zawarte przed 31 grudnia 2015 i mam oprocentowanie: czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP, tj. 2% w stosunku rocznym. Bank przy okazji w aneksie podniesie mi oprocentowanie na: dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie, tj. 7,2% w stosunku rocznym. Wprawdzie spłacam 100% zadłużenia, ale na wszelki wypadek wolę sobie zostawić te 2%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tych wymienionych marek to z 8 nigdy się nie zetknąłem i nie kojarzę co to... I na co mi to w zamian Leroy Merlin??

  OdpowiedzUsuń
 9. nie zalicza się do tego płatności BLIKiem, nawet gdy ten powiązany będzie z rachunkiem karty kredytowej) Jak to zrobic bo 1 raz czytam o takiej możliwości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie wiem jak to zrobić ale jest taki zapis w regulaminie: "natomiast nie zalicza się transakcji dokonywanych przy użyciu Systemu Płatności Mobilnych BLIK w ciężar Rachunku Karty"

   Usuń
  2. Zapytałem w Millenecie i dostałem taką odpowiedź: Możliwe jest powiązanie karty kredytowej do Płatności BLIK. Wykonanie tego jest możliwe w aplikacji w zakładce Ustawienia> Ustawienia Płatności> Ustawienia ogólne BLIK.

   I faktycznie można tam wybrać kartę kredytową.

   Usuń
  3. Działa. Można tak kartę podpiąć.

   Usuń
 10. Czy zmiana regulaminu zwrotów może stanowić przyczynek do zamknięcia karty bez okresu wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiana samego regulaminu promocji chyba nie. Bo to możliwe jest tylko jak zmieniają się regulaminy produktów lub cennik. Ale zawsze możesz złożyć wypowiedzenie z zaznaczeniem trybu natychmiastowego. Może zamkną ci wcześniej.

   Usuń
 11. karta do zamknięcia, travelplanet zwrot do 50zł???, przecież to kpina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Też trzymałem tą kartę tylko dla travelplanet. Przy dalszych kierunkach ten cashback można było zrobić jedną transakcją. Teraz limit 50 PLN mija się z celem. Przy wakacjach za 10k 50 zwrotu zamiast 500. Lepiej już założyć clubsmart na shellu. Za 250 pkt bon do travelplanet o wartości 100zł.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...