Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe 2% w promocji "Bonus za aktywność" (12. edycja) + 150 zł na start od Getin Banku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.12.2020

Konto oszczędnościowe 2% w promocji "Bonus za aktywność" (12. edycja) + 150 zł na start od Getin Banku

To propozycja dzięki której promocyjne oprocentowanie dla oszczędności można zagwarantować sobie aż na 12 miesięcy! 

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank
O ile większość promocji tego typu obowiązuje przez góra 3-4 miesiące, to w Getinie na dłuższy okres można zapewnić sobie stabilność oferty. To oferta obowiązująca do 10 tys. zł, ale kto ma większe środki, ten na tym samym koncie oszczędnościowym może uzyskać 1% w skali roku nawet do 200 tys. zł. A do skorzystania z promocji jest też dodatkowa zachęta: za otwarcie konta do wzięcia czekają bonusy o wartości 150 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

"Bonus za aktywność": 2% do 10 tys. zł przez rok na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym


Dla kogo promocja?
 Elastyczne Konto Oszczędnościowe objęte promocją oprocentowania otworzyć może osoba pełnoletnia, która nie posiadała konta osobistego w Getin Banku co najmniej od 01.09.2019 r.

Zasady promocji. By zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO), wyrażając przy tym zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 1500 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić). 

Choć regulamin promocji wspomina o wpływie "wynagrodzenia", to jego definicja jest całkiem przyjazna. Dla Getin Banku wystarczy bowiem:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 500 zł. " 

Zatem wpływ nie musi być wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę. Wystarczy zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co zostało sprawdzone już w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Pierwszy wpływ musi pojawić się najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 1500 zł na konto osobiste).

Odsetki będą wypłacane w dwóch transzach:
 • na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania;
 • najpóźniej do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (czyli wpływu na konto osobiste) na Twe konto oszczędnościowe bank wypłaci bonus wyrównujący do oprocentowania 2% w skali roku.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 31.01.2021 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konto osobiste i konto oszczędnościowe).

1,0% w skali roku na 3 miesiące dla nowych środków (do 200 tys. zł)


Osoby dysponujące większymi środkami, niż 10 tys. zł (dla których będzie obowiązywać 2% w skali roku) na tym samym koncie oszczędnościowym w Getin Banku mogą też skorzystać z promocji oprocentowania dla nowych środków (bank wylicza je względem salda z 12.01.2021 r., ale jeśli dopiero teraz zamierzasz stać się klientem Getinu, to ten warunek spełnisz z automatu). Pozostałe warunki promocji (posiadanie konta osobistego w Getin Banku oraz wyrażenie zgód marketingowych pokrywają się z wymogami wyżej opisanej promocji "Bonus za aktywność" ze stawką 2%).

1,0% w skali roku bank oferuje dla kwoty do 200 tys. zł na okres 92 dni, licząc od dnia wpłacenia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe - by uruchomić promocję oprocentowania, należy takiej wpłaty dokonać najpóźniej do 31.01.2021 r. 

Wypłata odsetek (naliczanych wg stawki 1,0% w skali roku) będzie następowała na koniec każdego miesiąca kalendarzowego. A dodatkowe odsetki, wynikające z objęcia kwoty 10 tys. zł stawką 2%, wpadną nieco później (jako bonus w ramach promocji) do 15. dnia kolejnego miesiąca.

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego (Konto Proste Zasady) to:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem albo 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash; w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji (min. 5 zł). 

Z kolei Elastyczne Konto Oszczędnościowe (czyli konto na którym można uzyskać promocyjne oprocentowanie) to rachunek prowadzony za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym klientowi przysługuje jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego (za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł)

Dodatkowe 150 zł za konto osobiste w Getin Banku


Udział w promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego. I to opłaca się teraz szczególnie, bo do wzięcia czeka bon na zakupy o wartości 50 zł (do wyboru: Allegro, Decathlon lub Empik.com): sprawdź szczegółowe omówienie promocji. Jest również równolegle dostępna (i łącząca się) promocja z powitalnymi punktami w programie Bezcenne Chwile, co przekłada się na możliwość zgarnięcia nagrody, np. vouchera na zakupy o wartości 100 zł.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (ze stawką 2%) założysz w parze, wnioskując o konto osobiste (tj. Konto Proste Zasady).

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:

Przydatne dokumenty: 

34 komentarze:

 1. Czy środki na tym koncie podlegają pod BFG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, środki zdeponowane w Getin Banku (w tym na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym) objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

   Usuń
 2. Getin Bank obiecuje promocyjne oprocentowanie na rok, a potem się tego wycofuje.
  Miałam tak z ofertą na 3,5% do 10000zł. Założyłam konto w lutym, miało być na rok, a w listopadzie przerzucili na nowe konto, króre nazwali Elastyczne z oprocentowaniem 0,15%.
  Taka sytuacja! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mylisz standardowe oprocentowanie z promocyjnym (Bonus za aktywność).

   Usuń
  2. Podstawowe oprocentowanie (standardowe) ma znaczenie drugorzędne, bo uczestnicy promocji "Bonus za aktywność" i tak zyskują tyle, ile wynika z edycji promocji, w której wzięli udział (czyli w Twym przypadku 3,5% w skali roku). To jest to o czym piszę w prześwietlenie promocji - odsetki wypłacane są w dwóch transzach: (I) na koniec miesiąca w oparciu o oprocentowanie standardowe oraz (II) jako wyrównanie do stawki wynikające z promocji (czyli odpowiednik 3,35% w skali roku w Twym przypadku), które za listopad zostanie wypłacone do 15.12.

   Usuń
 3. Założyłem konto w tej promocji ale w regulaminie oprocentowania promocyjnego widnieją zupełnie inne dane: "Oprocentowanie promocyjne przez 92 dni w wysokości 1,2% w skali roku do 400 tys. zł. dla Nowych środków na Elastycznym Koncie
  Oszczędnościowym. Oprocentowanie środków powyżej 400 tys. – zgodnie z Tabelą.". Czyli nie rok a 92 dni i nie 2% a tylko 1,2% to lipa jakby, zupełnie tego nie rozumiem, o co chodzi??? Wpłaciłem 10 kzł. ale o tym nie ma ani słowa w regulaminie. Czy jest jakieś inne miejsce na ten temat? To już lepiej w Facto gdzie jest 1,5% na pół roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak przytoczona nazwa promocji wskazuje, to jest oprocentowanie dla nowych środków (dla większej kwoty, ale na krótszy okres i ze stawką 1,2% w skali roku). A więc to inna promocja, niż wyżej opisywana promocja "Bonus za aktywność" (ze stawką 2%). Ale jedno drugiemu nie przeszkadza i też nie zmienia faktu, że jako uczestnik promocji "Bonus za aktywność" będziesz otrzymywać 2% w skali roku przez rok.

   Dokładnie będzie wyglądać to tak:
   - za okres pierwszych 92 dni na koniec każdego miesiąca kalendarzowego od kwoty do 10 tys. zł otrzymasz odsetki naliczane wg stawki 1,2% w skali roku, a do 15. dnia miesiąca kolejnego wyrównanie do 2% (czyli bonus będzie odpowiednikiem stawki 0,8% w skali roku, tak by w sumie wyszło tyle, ile ma wynikać z promocji "Bonus za aktywność");

   - po upływie okresu z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków (czyli po 92 dniach), włączy się standardowe oprocentowanie (podstawowe). To sprawie, że na koniec miesiąca kalendarzowego tych odsetek będzie mniej - obecnie oprocentowanie wynosi 0,15% w skali roku, ale za to bonusy (wypłacane do 15. dnia kolejnego miesiąca) będą wyższe, bo będą dalej wyrównaniem do 2% w ramach promocji "Bonus za aktywność" (czyli wtedy wpłynie odpowiednik odsetek w wysokości 1,85% w skali roku).

   Usuń
 4. Złotówa, masz może jakiś kod polecenia aby można było wpisać we wniosku?

  OdpowiedzUsuń
 5. czy zakładanie konta przez kuriera jest bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To powszechnie stosowany proces - banki współpracując z firmami kurierskimi podpisują umowy zobowiązujące do zachowania poufności. W samej relacji klient-bank, w związku z zawarciem umowy na odległość, gdzie przy kurierze ograniczony jest komfort przeczytania umowy, klientowi przysługuje 14-dniowy okres na odstąpienie od umowy (by w tym czasie na spokojnie zapoznać się z umową) - jeśli dochodzi to takiego odstąpienia z woli klienta, to umowę uznaje się za niezawartą.

   Usuń
 6. Hej, mam pytanie odnośnie tego punktu - w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 1500 zł. Jest to wytyczna dotycząca promocyjnego oprocentowania konta oszczędnościowego 2% na rok. Czy to oznacza, że przez rok muszę spełniać ten warunek, aby kwalifikować się do wzięcia udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, ten warunek należy spełnić w każdym miesiącu kalendarzowym (liczy się sam wpływ, czyli odnotowanie kwoty w historii konta osobistego - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas).

   Usuń
  2. Ale czy to jest w jakiś sposób zapisane. Bo w trakcie zakładania konta miałem informacje od konsultanta że musi widnieć wpływ z wynagrodzenia bo nie spełnię warunków promocji

   Usuń
  3. Chcesz mieć oprocentowanie 2% to co mc musisz zadbać o wpływ 1500pln. Jak nie wpłacisz to procent zniknie. Trzeba tak długo tego pilnować jak długo życzenie procentu masz

   Usuń
 7. Hej, jak wyglada sprawa z kilkukrotnymi wplatami na elastyczne konto oszczednosciowe? tylko pierwsza wplata łapie się na oprocentowanie w wysokosci 1,2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na konto oszczędnościowe można środki dopłacać. Każda wpłata będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem (o ile będą to nowe środki; okres promocyjnego oprocentowanie będzie liczony od uruchomienia promocji - czyli w praktyce od pierwszej wpłaty nowych środków).

   Usuń
 8. Witam, "Oferta skierowana wyłącznie dla Klientów, którzy nie posiadali Konta Osobistego w Banku w okresie od 01.09.2019 r. do 30.11.2020 r." Czy współposiadanie konta w GB wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam. Czy ktoś już dostał bony z bezcenne chwile ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem gdzie by tutaj najlepiej zadać to pytanie... Chodzi mi o prowizję za wpłatę gotówki blikiem we wpłatomatach poza placówką banku. W dokumentach banku znajduję informację, że od 1.10.2020 r. ta opłata wynosi "0,8% od kwoty wpłaty, min. 1 zł", ale nie jest doprecyzowane, czy chodzi o wpłaty kartą debetową, czy właśnie blikiem.
  Czy ktoś może jest zorientowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłaty blikiem są darmowe. Prowizja dot. kart.

   Usuń
  2. Ooo, dzięki. :-)

   Usuń
  3. @Anonimowy 28 grudnia 2020 15:37
   Na darmowe wpłaty BLIK była promocja jakiś czas temu i ta promocja się już zakończyła. Jeżeli robili taką promocję jakiś czas temu, to znaczy że ta darmowość nie jest taka oczywista.

   Usuń
  4. No właśnie i stąd było moje pytanie...

   Usuń
  5. @Anonimowy 29 grudnia 2020 11:21
   Teraz nigdzie nie ma nawet wzmianki na temat wypłat BLIK.
   Pozostaje skierować to pytanie bezpośrednio do banku, z prośbą o wskazanie odpowiedniego dokumentu.
   Jedyna informacja na jaką można trafić to ta:
   "Zmiana stawki za wpłatę gotówki we wpłatomacie, ulokowanym poza placówką Banku, z 0,6% min. 1 zł od kwoty wpłaty na 0,8% min. 1 zł. Dla posiadaczy Kont Osobistych Noble oraz Noble Private Banking te wpłaty pozostają bezpłatne." (obowiązuje od 1 października 2020 roku).
   Należy zatem przyjąć, że dotyczy to także wpłat BLIK.

   Usuń
  6. Robiłam 2 wpłaty blikiem pod koniec października, czyli już po tej zmianie, żadna opłata nie naliczyła się. Są zaksięgowane jako "przelew przychodzący" - może tu jest pies pogrzebany.

   Usuń
 11. Należy dodać że te punkty o równowartości 100pln w mastercard bezcenne chwile mają ważność tylko 2 mce więc nie ma co czekać aż dozbieracie do celu bo zbierając przelecicie termin i skasują wam te punkty bezpowrotnie. Sam program bezcenne chwile ma kiepsko zrobioną historię wydanych punktów i za nic nie dowiecie się na co sami je kiefyś wydaliście i czy dobrze zostało naliczone. Billing w zasadzie nie istnieje. Moja rada to wydać natychmiast o ile zdążycie wybrać nagrodę (cel tak zwany) bo mi akurat udało się wybrać cel który mimo że był do wyboru nie było szans na jego realizację- to był bon 50pln na paliwo na Circle K. Na www był ale po jego realizacji okazywało się że nie można zrealizować celu. Gdy zadzwoniłem do MC bezcenne chwile pani stwierdziła że to błąd systemu i że dzisiaj cel ten powinien zniknąć. No i wieczorem zniknął.Gdy poczekałem 2 tygodnie aż się znowu pojawi okazało się że tym razem punktów już nie mam bo minęły 2 mce hahahaha no i nie mam ani paliwa ani punktów. Super co nie?

  OdpowiedzUsuń
 12. Kwestia 2% na rok:
  Chcesz mieć oprocentowanie 2% to co mc musisz zadbać o wpływ 1500pln. Jak nie wpłacisz to procent zniknie. Trzeba tak długo tego pilnować jak długo życzenie procentu masz ale max rok. Do tego można założyć lokatę mobilną 2procent na 2 mce na max 10kpln..zawsze coś

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy zamknięcie konta w Getin Banku np. po roku wiąże się z jakimiś opłatami?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy w związku z dzisiejszą informacja na temat getin noble bank Pana zdaniem Mr. Złotowka można być niespokojnym o środki umieszczone na lokacie i na koncie oszczednsciowym w getin banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak w każdym banku środki do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro są objęte Bankowym Fundusze Gwarancyjnym, więc pod tym względem można spać spokojnie. Po zwijaniu Idea Banku mam tam większość część swoich oszczędności.

   Usuń
  2. dziękuje za odpowiedź

   Usuń
  3. Spokojnie, bank nie upadnie. Prędzej powtórzy się historia z Idea Bankiem i jakiś bank państwowy go przejmie. Ale to i tak bez bólu dla klientów, bo umowy i lokaty muszą być dalej kontynuowane. No i to scenariusz za 2-3 lata jak uporządkują sprawy frankowiczów.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...