Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: ING Bank Śląski ponownie płaci 100 zł za Konto Direct z Lwem

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

4.09.2015

ING Bank Śląski ponownie płaci 100 zł za Konto Direct z Lwem

Ruszyła kolejna edycja promocji, w której ING Bank Śląski premiuje otwarcie konta.

Kto już skorzystał z jednej z wcześniejszych akcji banku albo chociażby o nich czytał, niczym się nie zaskoczy. Zasady są niezmienne. Za otwarcie konta można dostać 100 zł, ale za kilka miesięcy. Dzięki temu można jednak rozłożyć w czasie spełnianie warunków, co jednocześnie pozwoli bezboleśnie unikać opłat za kartę.

>>Ta promocja już się zakończyła. Sprawdź aktualniejsze  propozycje ING Bank Śląski<<

Aby skorzystać z propozycji i zdobyć 100 zł wystarczy:
 • najpóźniej do do 31.10.2015 r. zawrzeć umowę o konto wraz z kartą płatniczą oraz o korzystanie z systemu bankowości internetowej 
 • nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych
 • wykonać płatności kartą lub BLIKiem na łączną sumę min. 1 000 zł - tak by transakcje te zostały rozliczone do 29.02.2016 r. (jak je rozłożyć w czasie opisuję nieco niżej)
 • do dnia wypłaty premii, czyli do 31.03.2016 r. nadal posiadać aktywne konto i kartę
Zgodnie z regulaminem, udział w promocji mogą wziąć osoby, które:
"od dnia 01 stycznia 2014 r. do dnia 31 sierpnia 2015 r. nie były posiadaczami ani współposiadaczami Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium dla klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim"

Formularz dla dotychczasowych klientów


Jeśli spełniasz powyższy wymóg, ale jesteś już klientem ING Banku Śląskiego, bo np. posiadasz kredyt albo konto oszczędnościowe (bez RORu) to w promocji też możesz wziąć udział. Jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego to wtedy czeka Cię nieco inna droga otwarcia konta i rejestracji w promocji - wniosek o konto złóż po zalogowaniu do swego systemu, a także pamiętaj o wypełnieniu formularza rejestracyjnego dostępnego tutaj. Podkreślę jednak: ta dodatkowa rejestracja dotyczy tylko tych, którzy wniosek o konto złożą z poziomu posiadanego już dostępu do bankowości internetowej. Jeśli jesteś nowym klientem wystarczy złożenie samego wniosku o konto dostępnego tutaj.

Za ile to konto i karta?


Konto Direct w ING Banku Śląskim prowadzone jest za bezwarunkowe 0 zł. Z kolei karta płatnicza wydana do rachunku również może być darmowa ale już pod warunkiem płatności za jej pomocą na sumę co najmniej 300 zł w okresie rozliczeniowym. A ten w ING Banku Śląskim liczony jest od 29 dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca kolejnego. Przy nie spełnieniu powyższego warunku, opłata wyniesie 7 zł. Przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej, jak i mobilnej są darmowe. Nie zapłacisz również za wypłaty w bankomatach w Polsce - bez względu na to jakiego banku czy instytucji jest to urządzenie.

Bankobiorcze tips & triks


Wymóg promocji, czyli wydanie 1 000 zł w okresie do 29.02.2016 r. dobrze skorelować z płatnościami kartą zwalniającymi z comiesięcznej opłaty. Jak pewnie jednak szybko udało Ci się policzyć tych okresów rozliczeniowych do końca lutego jest sporo i tak będzie trzeba wydać więcej niż 1 000 zł. To prawda. Ale można podejść do tego z odpowiednią strategią. A jest nią po prostu maksymalne odsunięcie w czasie momentu, w którym złożysz wniosek i zawrzesz umowę. W ten sposób unikniesz jednego okresu rozliczeniowego, a tym samym do wydania będzie o 300 zł mniej. Jak więc może to wyglądać w praktyce? Wniosek złóż dopiero pod koniec września, umowę zawrzesz w okresie rozliczeniowym 29.09.-28.10., a więc odpadnie wymóg wykonania płatności kartą na min. 300 zł, bo będzie to niepełny okres rozliczeniowy. Dalej będą już pełne okresy: 29.10.-28.11, 29.11.-28.12., 29.12.2015 r.-28.01.2016 r., 29.01.-28.02. (zdążysz do tego czasu wydać łącznie ponad 1 000 zł wymagany w promocji) oraz 29.02.-28.03 (by uniknąć opłaty do czasu wypłaty premii). A już 31.03.2016 r dostaniesz nagrodę 100 zł. Co dalej robić, zadecydujesz bez konsekwencji ;)

Zgodnie z zapisami regulaminu, premia wypłacana w promocji zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Jeśli chcesz skorzystać z promocji i podejść do niej jak powinien podejść wytrawny bankobiorca, złóż wniosek pod koniec września. Boisz się, że zapomnisz? Nie obawiaj się. Po to jest blog Bankobranie. Przypomnienie pojawi się na blogu, jak i w newsletterze Bankobrania. Będą też powiadomienia w mediach społecznościowych: na Facebooku, Google+ oraz na Twitterze.

A tymczasem gdy 100 zł za otwarcie konta chcesz zgarnąć w krótszym czasie, sprawdź jak to zrobić w promocji Inteligo.

Jak zawrzeć umowę o konto?


Umowę o konto można zawrzeć w wybrany sposób: przelewem lub za pośrednictwem kuriera. W pierwszym wariancie koniecznie pamiętaj by dane podane we wniosku o otwarcie konta w ING Banku Śląskim idealnie zgadzały się z danymi, które pojawią się przy przelewie z Twego konta w obecnym banku. Chodzi tu oczywiście o imię, nazwisko oraz adres. Zwróć szczególną uwagę na prawidłową strukturę zapisu w adresie - wszak przykładowy adres ul. Dąbrowskiego 1/3 może być zapisany na kilka sposobów: ul. Gen. J.H. Dąbrowskiego 1/3, ul. J.H. Dąbrowskiego 1 m. 3, ul. Gen. Dąbrowskiego 1/3 i... pewnie takich kombinacji znalazłoby się jeszcze sporo. Warto na to uważać, bo przy nieprawidłowościach wnioski są przez bank odrzucane, a w okresie bodaj 30 dni nie ma możliwości złożenia kolejnego wniosku online. Pozostaje oczywiście wizyta w oddziale banku, ale tam złożony wniosek nie kwalifikuje do udziału w promocji!

Złóż wniosek o konto w ING Banku Śląskim

8 komentarzy:

 1. Okres rozliczeniowy skończy się 28.03., a premia będzie dopiero 31.03. Więc za okres 29.03.-28.04. albo znów będzie trzeba wydać 300 zł albo zapłacić 7 zł :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 31 marca jak dostaniesz premię to od razu możesz kartę zastrzec. Jeśli od 29. marca wydasz 300 zł (nie opłaca się) to nic za kartę nie zapłacisz, a jeśli już płatności kartą odpuścisz to za okres 29-31.marca bank pobierze opłatę proporcjonalną do okresu czyli ok. 0,68 zł.

   Usuń
  2. No ale trzeba jeszcze liczyć 30-dniowy okres wypowiedzenia konta, co?

   Usuń
  3. Nie, samo konto jest bezwarunkowo darmowe. Po zastrzeżeniu karty możesz je posiadać dalej (albo złożyć wypowiedzenie). Z tego co doświadczyłem osobiście, ale też wyczytałem z komentarzy Czytelników, w praktyce w oddziałach jest ono zamykane od ręki.

   Usuń
 2. No to ja do końca miecha czekam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marna promocja
  juz Eurobank czy Milenium mJa lepsze warunki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, że też coś jest, a wcale nie jest to takie marne.

   Usuń
 4. Witam. Wydajác 300 zł. W banku BPH mamy zwrot 9 zł. Więc i tak jesteśmy 2 zł. Do przodu zakładając że ktoś ma to konto.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...