Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 3,05% bez gwiazdek i Lokata na Powitanie 4% w Banku Smart

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

18.09.2015

Lokata 3,05% bez gwiazdek i Lokata na Powitanie 4% w Banku Smart

3,05% dla niemałej kwoty bez gwiazdek i nawet bez konta. A dla nowych klientów na powitanie 4%. 

Choć lokaty Banku Smart bywają omawiane w comiesięcznych przeglądach najlepszych depozytów, to w związku ze zmianami jakie ostatnio się pojawiły, przyjrzałem się tej ofercie szczegółowo. Tym bardziej, że są to zmiany "na plus".

Nowości już od kilku dni widoczne są w codziennie aktualizowanym rankingu najlepszych lokat bankowych, a nad opisem promocji pochyliłem się również na blogu Odsetkobranie. W związku z dużą poczytnością wpisu, ale i kilkudziesięciokrotnie większym zasięgiem Bankobrania, także tu przyszedł czas na jeszcze dokładniejsze prześwietlenie całkiem przyzwoicie oprocentowanych produktów oszczędnościowych w Banku Smart.

Lokata promocyjna bez konta: Aktualnie na promocyjnej lokacie bez konta i bez innych produktów można ulokować kwotę od 1 000 do 500 000 zł i uzyskać z nich 3,05% w skali roku [Aktualizacja: lokata została wycofana z oferty banku]. Po upływie dwóch miesięcy lokata może się odnowić (na obowiązującym wówczas oprocentowaniu) albo zakończyć bez wznawiania. Jeśli chcesz by po zakończeniu depozytu środki wróciły na Twój rachunek, wybierz lokatę w wariancie nieodnawialnej.

Lokata na Powitanie: Jeśli dotąd nie było Ci dane zostać klientem Banku Smart, jawi się przed Tobą szansa wykorzystania okazji i otwarcia Lokaty na Powitanie. Ostatnio propozycja ta nieco dołowała zarówno ze względu na oprocentowanie, jak i na kwotę, którą można było ulokować. Teraz jest to już nie do 5 000, ale do 10 000 zł, więc propozycja wygląda sensowniej. A oprocentowanie, które uzyskasz na lokacie uzależnione jest od okresu jaki sobie wybierzesz. Przy umowie 1-miesięcznej uzyskasz 4% w skali roku, a na okres dwóch lub trzech miesięcy będzie to 3,5% w skali roku.

Konto oszczędnościowe Smart Procent: Otwierając powyższą lokatę z Kontem Smart i rachunkiem Smart Procent (czyli kontem oszczędnościowym) zyskujesz też możliwość bardziej lub mniej systematycznego odkładania dodatkowych zaskórniaków. Tu można otrzymać 3% w skali roku przy kwocie do 50 000 zł. Każda złotówka powyżej tego pułapu oprocentowana jest na poziomie 2% w skali roku. Oferta ta obowiązuje od dzisiaj, a utrzymanie stawki na tym poziomie jest gwarantowane do 17.10.2015 r. Po tym okresie oprocentowanie zapewne spadnie. Ale z doświadczenia ostatnich miesięcy można przypuszczać, że prawdopodobnie niezbyt drastycznie. Klientom, którzy już w poprzednich miesiącach zakładali konto oszczędnościowe, teraz bank przy kwocie do 50 000 zł daje 2,8% w skali roku.

Jak to bywa w przypadku kont oszczędnościowych w większości banków, wpłaty na rachunek są bezpłatne i nielimitowane. Jeśli chodzi o wypłaty to w miesiącu kalendarzowym tylko pierwsza wypłata jest darmowa, a każdy kolejny przelew z konta oszczędnościowego wiąże się z opłatą 5 zł.

Złóż wniosek o Lokatę na Powitanie z kontem

Z kolei Konto Smart jako jedyny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z kartą płatniczą znajduje się w Strefie 0 zł. To miejsce, w którym opisuję wyłącznie produkty bankowe bezwarunkowo darmowe. I tak właśnie jest w Banku Smart. Zasady i opłaty są klarowne:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej do konta (ale oczywiście o kartę nie musisz wnioskować) 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane przez bankowość elektroniczną 
 • 0 zł za wypłaty z dowolnego bankomatu w Polsce 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach usługi cashback (przy dowolnej płatności kartą podczas zakupów w punktach handlowo-usługowych, umożliwiających wypłacenie gotówki)
Środki zdeponowane w Banku Smart objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty równowartości 100 000 euro.

16 komentarzy:

 1. Warto jeszcze dodać, że dla tych co w Smarcie już konto posiadają, lokata 3,05% nie jest dostępna z poziomu systemu transakcyjnego, ale też ze wspomnianej strony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raiffeisen zaczął ściągać środki z rynku, więc inne banki się zaczęły budzić...

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak wygląda zawarcie umowy? Można przelewem?

  OdpowiedzUsuń
 4. BOŚ i GETIN - mają konta oszczędnościowe 4%. Do 10.000 zł oba. BOŚ wygrywa, bo nie ma dodatkowych wymogów, które trzeba spełnić, niemniej 2 konta bezterminowe na 20.000 zł powinny niektórych skusić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W BOŚ nie znam szczegółów, ale w Getinie, żeby dostać 4% trzeba co miesiąc mieć wpływ wynagrodzenia i zrobić transakcje kartą na 300 zł. Jeśli robić to wyłącznie pod kątem ugrania 4% do 10k to słabe.

   Usuń
  2. Ze strony bosbank.pl: >>… i zarabiasz 4% na koncie oszczędnościowym „Więcej za Mniej” - wystarczą stałe wpływy na Twoje EKOkonto bez Kosztów w wysokości 1.000 zł miesięcznie i aktywna karta debetowa. W przypadku braku wpływu środków lub aktywnej karty debetowej oprocentowanie wynosi 3,5% (Oprocentowanie dla środków do 10 000 zł) <<

   Usuń
 5. Czy ktoś już założył konto z Lokatą na Powitanie? Mam dwie wątpliwości:
  1. Przy składaniu wniosku o lokatę można zaznaczyć dodatkowe produkty i są to wyłącznie karta płatnicza i konto smart procent (czyli oszczędnościowe), a nie ma nic o zwykłym koncie. Czy to jest tak oczywiste, że zakładając lokatę zakładam też konto, że nigdzie we wniosku nie ma na ten temat informacji?
  2. Mail zwrotny przyszedł do mnie z adresu: fmbferryt@fmbank.pl - wygląda dziwnie jak dla mnie, nazwa banku widnieje dopiero w tytule maila, ale nie jako nadawca. Czy ktoś coś wie na ten temat? Czy jest możliwość, że ktoś podszył się pod bank, i zrobię przelew na fałszywe konto?
  Będę wdzięczna za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już na pierwszej stronie jest info o składaniu wniosku o lokatę z Kontem Smart i na ostatnim etapie, na podsumowaniu jest komunikat "Dziękujemy za złożenie wniosku o otwarcie lokaty ze SMART kontem!". Podobnie jest w mailu, który faktycznie przychodzi z adresu FM Banku - na stronie Smarta jest info: © Bank SMART jest częścią FM Bank PBP SA

   Usuń
 6. Witam, dużo produktów oferuje BS i dlatego nasuwa się pytanie. Można klikając na "złoż wniosek o lokatę na powitanie z kontem" otworzyć tylko 2 lokaty. Tzn 1 LOK POWIT na 3,5 % - 10tyś (3 mies) oraz mieć 2 LOK 3,05% - np. dla 100.000 zł
  1) można tak zrobić?
  2) nie otwierać KO oraz KONTA SMART I nie wnioskować o Karte?
  3) o ile w LOK POWIT jest 4%-1m oraz 3,5%-2,3m to na jak długo jest Lokata 3,05% -max500. 000pln?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) można - pierwszy wniosek złóż o powitalną
   2) można
   3) 2 mies.

   Usuń
 7. Kogo uznaje się za "nowego klienta"? Jak długo "trzeba nie mieć" konta w Smart Banku, żeby założyć Lokatę Powitalną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy od zawsze.

   Usuń
  2. Uuu, czyli 4% tylko dla osób, które nigdy nie skorzystały z żadnej usługi Smart Banku? Jeśli tak, to mało liberalnie...

   Usuń
  3. założyłem lokate i konto oszcz procent i mam 2 problemy:
   w lokacie pisze Rodzaj oprocentowania

   Oprocentowanie lokaty-3,50 %
   Automatyczne odnowienie lokaty-Nie
   Kapitalizacja odsetek na lokacie- Nie
   to nie będę mieć odsetek? a znów w koncie oszcz mam : Oprocentowanie rachunku 0,00 % jak zrobić aby był procent?

   Usuń
  4. Jak masz lokatę nieodnawialną (tak jak piszesz) to kapitalizacja odsetek nastąpi na konto. Gdyby lokata była odnawialna wtedy możliwe opcje byłyby dwie: kapitalizacja na lokacie i odnowienie kapitału z odsetkami lub (ta druga opcja) odnowienie samego kapitału i wypłata odsetek.
   Z tego co pamiętam oprocentowanie w szczegółach konta oszczędnościowego pojawi się gdy wpłacisz na nie jakieś środki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...