Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Super Duet lokat, czyli odsetki + premia 140 zł. III edycja promocji od Agory i Toyota Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

10.09.2015

Super Duet lokat, czyli odsetki + premia 140 zł. III edycja promocji od Agory i Toyota Banku

Ruszyła kolejna szansa na otwarcie lokat z premią dwukrotnie wyższą, niż same odsetki z depozytu.

To dobrze już znana promocja, w której Agora, jako organizator akcji, wypłaca premię gwarantowaną aż 140 zł. Aby załapać się na bonus wystarczy założyć konto w Toyota Banku oraz dysponować kwotą co najmniej 8 000 zł. Środki te będą niezbędne do otwarcia lokat w promocji.

Aby skorzystać z promocji i oprócz odsetek uzyskać 140 zł premii:
 • za pomocą w/w linku złóż wniosek o otwarcie Konta Jedynego (z linku może być złożony tylko jeden wniosek o konto). We wniosku wyraź zgodę na przesyłanie informacji handlowych o ofercie banku za pomocą poczty elektronicznej i wiadomości SMS oraz na przetwarzanie danych w celu marketingu bezpośredniego banku
 • w ciągu dwóch dni roboczych od złożenia wniosku skontaktuje się z Tobą konsultant banku by potwierdzić wniosek i umówić kuriera (umowę o konto można zawrzeć wyłącznie w taki sposób; kurier ma dotrzeć w ciągu trzech kolejnych dni; jako miejsce podpisania umowy możesz wskazać w rozmowie z konsultantem inny adres niż zameldowania lub korespondencyjny)
 • w terminie do 14 dni kalendarzowych (liczonych od dnia następującego po dacie aktywacji konta), ale nie później niż do 29.10.2015 r. załóż lokatę Plan Depozytowy na kwotę min. 3 000 zł
 • w terminie 30 dni kalendarzowych (ale nie później niż do 28.11.2015 r.) załóż lokatę Depozyt Plus na kwotę co najmniej 5 000 zł
Poza tym, zgodnie z regulaminem promocji należy:
"- utrzymać saldo minimum 3000 zł na lokacie Plan Depozytowy na 80 dni przez wymagany okres 80 dni;
- utrzymać saldo minimum 5000 zł na lokacie Depozyt Plus przez minimum pełne 3 miesiące (licząc od dnia uruchomienia lokaty)"
Jeśli spełnisz powyższe warunki promocji, o prawie do przyznania premii organizator, czyli Agora, powiadomi Cię mailowo do dnia 8.03.2016 r. - ot, będzie to bardzo dobra wieść szczególnie dla pań, w ich święto ;) Na mail ten będzie należało zareagować - najpóźniej do 18.03.2016 r. uzupełnić dane niezbędne do wypłaty premii (imię, nazwisko, adres oraz numer rachunku otwartego w promocji). Wypłata promocji nastąpi do 31.03.2016 r. - na ten moment nadal musisz posiadać Konto Jedyne.

Ważne, by maila od organizatora nie przegapić, bo terminowe uzupełnienie danych to warunek konieczny do otrzymania premii. Zdarza się tak, że maile od organizatora (zarówno te z linkiem do otwarcia konta, jak i informujące o przyznaniu premii) trafiają do folderów typu "spam", "wiadomości-śmieci" albo też są szeregowane w zakładkach typu "Oferty" lub "Inne". Jeśli nie chcesz by przyszłoroczny mail Ci umknął, zapisz się na bezpłatny newsletter Bankobranie. Dzięki temu otrzymasz dodatkowe przypomnienie o tym ważnym terminie finalizującym spełnianie warunków promocji.

W skrócie graficznym terminarz i zasady promocji można ująć tak:


Dla kogo promocja? W tym miejscu zacytuję zapisy z regulaminu wykluczające udział w promocji niektórych osób:
"Uczestnikami Akcji nie mogą być: 
a) pracownicy/współpracownicy Organizatora oraz ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo, 
b) pracownicy Partnera, 
c) klienci Partnera, posiadający przed dniem 10.09.2015 roku Konto Jedyne i/lub Plan Depozytowy na 80 dni i/lub Depozyt Plus na okres 6 miesięcy"
A więc kto dotąd nie korzystał z promocji "Super Duet" oraz nie posiadał w/w produktów, teraz może wziąć udział w promocji. Jeśli na nią się nie łapiesz, przekaż informację o promocji swym członkom rodziny lub znajomym. Być może oni zechcą skorzystać z tej okazji do bankobrania.

Konto Jedyne i lokaty - szczegóły i zasady


Jak to bywa w tego typu promocjach, tradycyjnie prześwietlam produkty, które należy założyć w akcji.

Konto Jedyne kosztuje miesięcznie 2,49 zł. Karta wydawana do rachunku jest bezwarunkowo darmowa. Posiadanie karty i korzystanie z niej nie jest obowiązkowe, ale daje możliwość anulowania opłaty za konto. Opłata ta jest pobierana "z góry" w pierwszym dniu miesiąca. Ale jeśli w miesiącu tym wykonasz płatności kartą na łączną sumę co najmniej 400 zł, wówczas bank zwróci Ci opłatę pobraną za prowadzenie konta.

Plan Depozytowy to 80-dniowa lokata. Można na niej ulokować od 3 000 do 7 000 zł. Oprocentowanie które otrzymasz to stałe 2,75% w skali roku. Lokat tego typu możesz założyć nawet siedem, co oznacza, że ulokować możesz nawet do 49 000 zł.

Depozyt Plus to z kolei lokata 6-miesięczna ze stałym oprocentowaniem 2,35% w skali roku. Minimalna kwota jaką należy ulokować na potrzeby promocji to 5 000 zł. A kwota maksymalna lokaty to 50 000 zł (choć podaję to dla formalności, bo przecież można znaleźć o wiele lepiej oprocentowane lokaty).

Lokaty założysz w systemie bankowości internetowej Toyota Banku. Na moment składania wniosku o lokatę środki powinny być dostępne na rachunku. Pamiętaj, że zgodnie z zasadami promocji, utrzymanie Planu Depozytowego wymagane jest przez cały okres umowny (80 dni). Lokatę Depozyt Plus zgodnie z regulaminem promocji możesz zerwać po 3 miesiącach (nie wpłynie to na wypłatę premii), ale pamiętaj, że nie będzie to opłacalne. Zysk z odsetek będzie wówczas o wiele skromniejszy, bowiem bank wypłaci zaledwie 0.1 należnych odsetek.

Czy to się jeszcze opłaca?


Kto czytał zasady wcześniejszych edycji promocji "Super Duet lokat" i śledzi zestawienie najlepiej oprocentowanych lokat, pewnie zauważył, że oprocentowanie lokat w Toyota Banku sukcesywnie spada. Rodzi się więc pytanie: czy skorzystanie z lokat w powyższej promocji jeszcze się opłaca?

Podsuwam wyliczenia. Wybór należy do Ciebie.

Lokując na Planie Depozytowym i Depozycie Plus odpowiednio po 3 000 i 5 000 zł, po ich zakończeniu otrzymasz odsetki w wysokości 14,64 zł oraz ok. 47,58 zł (w obydwu przypadkach już po odjęciu "podatku Belki"). Opłaty za konto jakie poniesiesz w okresie październik 2015 r. - marzec 2016 r. (+ jeszcze jeden miesiąc) to 7 razy 2,49 zł. Uwzględniając do wszystkiego premię 140 zł, wychodzi nam zysk ok. 184,79 zł.

Jeśli kwotę 8 000 zł już dziś ulokować na 6-miesięcznym depozycie, przy obecnie najlepszej stawce jaką można uzyskać, czyli 3% w skali roku, Twój zarobek z samych odsetek wyniesie 97,20 zł.

Różnica jest wiec spora. A przy lokowaniu oszczędności w Toyota Banku trzeba jeszcze pamiętać, że kwota 3 000 zł po 80 dniach będzie do Twej dyspozycji. Jeśli wrzucisz ją wtedy na konto oszczędnościowe czy jakąkolwiek lokatę, sumaryczne zyski z wariantu, w którym skorzystasz z promocji Agory będą jeszcze wyższe.

Skorzystaj z Super Duetu lokat - zyskaj odsetki i premię 140 zł - zarejestruj się w promocji 

Źródło grafiki nr 3: freedigitalphotos.net

33 komentarze:

 1. Przy tak mizernym oprocentowaniu promocja wydawała mi się nie wartą kiwnięcia palcem. Do tego opłaty za konto. Ale wyliczenia faktycznie pokazują, że da się zyskać całkiem sporo. Więc Super Duet nadal pozostaje przyzwoitą szansą na bankobranie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłacać się opłaca to fakt. Aczkolwiek wcześniej jak Plan Depozytowy był na 3 albo 3,25% to wtedy można było zapakować więcej środków, a teraz to raczej trzeba wpłacić minima, by zgarnąć premię. A resztę dać na coś co lepiej oprocentowane. Choćby w Raiffa.

   Usuń
 2. Skoro to III edycja to są osoby, które proces już przeszły. Jak wygląda terminowość? Te 2 dni na telefon, 3 na kuriera się sprawdzają? Są jakieś niemiłe niespodzianki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam z pierwszej edycji. U mnie wszystko poszło sprawnie, wszystkich terminów dotrzymali.
   Dość trudne jest pierwsze logowanie, ale jakoś się udało.

   Usuń
  2. W poprzedniej edycji do mnie oddzwonili po dniu, kurier był po 3 dniach. Po 2 dniach dostałem smsa z potwierdzeniem otwarcia konta. Wszystko szybko i sprawnie. Jedynie co to nie warto zwlekać z zakładaniem Depozytu Plus. Ja założyłem na szczęście wcześniej choć czasu miałem jeszcze 2 tygodnie, ale dzięki temu udało mi się założyć przed obniżką oprocentowania.

   Usuń
  3. Są terminowi, wszystko OK. Jedno tylko co jest niedogadane to sprawa ksera dowodu osobistego. Konsultant każe przygotować, kurier mówi, że nie potrzeba. Konto bez problemu, bez tego ksero i tak otwierają. W rodzinie założyliśmy trzy konta i za każdym razem tak samo.

   Usuń
 3. A bony dodatkowo będą, jak ostatnio? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezmiennie jedna z lepszych promocji mimo spadającego w Toyota Banku oprocentowania. 140 zł w praktyce za nic. Bez przelewów czy płacenia kartą

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak wygląda późniejsze zamknięcie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Listownie.

   Usuń
  2. Tak, listownie. Sposoby zamykania kont w poszczególnych bankach i wzór wypowiedzenia znajdziesz tutaj.

   Usuń
  3. A co zrobić przy zamknięciu z tym urządzeniem, tokenem które się dostaje? Też odesłać?

   Usuń
  4. Może odesłać, ale możesz sobie zostawić. Bank nie wymaga zwrotu - token wydaje za darmo

   Usuń
 6. Wczoraj wysłałem wniosek, dziś telefon. Zaskoczyło mnie to, że rozmowa bardzo krótka bez potwierdzania wszystkich danych z wniosku. Kurier umówiony do pracy bez problemu.

  OdpowiedzUsuń
 7. A jeżeli uczestniczyłem w tej ich pierwszej promocji, tj. lokata z premią 60 zł. i tamte konto zamknąłem w lipcu, to czy mogę wziąć udział w tej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, kto miał już konto Jedyne czy jedną z lokat z promocji to nie może już wziąć udziału

   Usuń
 8. Dla mnie marna oferta, moze konkurencja sie postara w nasepnym miesiacu

  OdpowiedzUsuń
 9. Wniosek w czw, telefon w pt, kurier we wt i dziś już konto otwarte. Wszystko sprawnie, bez zarzutu. Ksero dowodu nie było potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam,
  niestety nie rozumiem 1 punktu:
  Lokatę Depozyt Plus zgodnie z regulaminem promocji możesz zerwać po 3 miesiącach (nie wpłynie to na wypłatę premii), ale pamiętaj, że nie będzie to opłacalne. Zysk z odsetek będzie wówczas o wiele skromniejszy, bowiem bank wypłaci zaledwie 0.1 należnych odsetek.

  Czyli realnie 5000 zł na depozycie plus powiniem trzymać do 31.03.2016?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na potrzeby promocji lokatę trzeba trzymać przez 3 miesiące, ale potem można zerwać - premia 140 zł i tak będzie. Jednak zrywając lokatę dostaniesz po 3 mies. "grosze" z odsetek. Trzymając ją do końca, czyli łącznie przez 6 mies. z odsetek od niej będzie ponad 47 zł.

   Usuń
  2. Na potrzeby promocji lokatę trzeba trzymać przez 3 miesiące, ale potem można zerwać - premia 140 zł i tak będzie. Jednak zrywając lokatę dostaniesz po 3 mies. "grosze" z odsetek. Trzymając ją do końca, czyli łącznie przez 6 mies. z odsetek od niej będzie ponad 47 zł.

   Usuń
 11. a czy trzeba wpłacić "więcej" na opłatę za konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze jest zostawić tę 2,49 na koncie. Inaczej będziesz na minusie i będą Ci odsetki naliczali.

   Usuń
  2. tak, najlepiej wpłacić więcej - opłatę pobierają 1-go każdego miesiąca

   Usuń
 12. Czy spełnione będą warunki promocji, jeżeli Plan Depozytowy i Depozyt Plus założę w tym samym dniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo regulamin mówi "W terminie do 30 dni kalendarzowych od daty uruchomienia Planu Depozytowego na 80 dni, jednak nie później niż do 28.11.2015 roku za pośrednictwem Systemu Bankowości Elektronicznej Uczestnik założy lokatę Depozyt Plus", więc najpierw uruchom Plan Depozytowy, a później Depozyt Plus i będzie git.

   Usuń
  2. Czy komuś kazali dosłać ksero dowodu, po wizycie kuriera

   Usuń
 13. dlaczego w "szczegóły i zasady promocji" jest mowa o lokacie Depozyt Plus 6 miesięcznej , czy lokata 3 -miesięczna nie spełnia warunków promocji? w regulaminie jest zapis o utrzymywaniu lokaty przez pełne 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy założyć konkretną lokatę: Depozyt Plus na 6 miesięcy. Tylko i wyłącznie ta lokata pozwala spełnić warunek promocji.
   Z kolei warunek z regulaminu daje możliwość zerwania lokaty (tejże 6-miesięcznej), ale bez konsekwencji dla premii dopiero po trzech miesiącach.

   Usuń
  2. Należy założyć konkretną lokatę: Depozyt Plus na 6 miesięcy. Tylko i wyłącznie ta lokata pozwala spełnić warunek promocji.
   Z kolei warunek z regulaminu daje możliwość zerwania lokaty (tejże 6-miesięcznej), ale bez konsekwencji dla premii dopiero po trzech miesiącach.

   Usuń
 14. Czy ktoś już dostał maila z powiadomieniem o nabyciu prawa do premii? Dzisiaj mija termin wysyłki tych maili, a czas na uzupełnienie danych będzie tylko do 18 marca.

  OdpowiedzUsuń
 15. Premia jest. I to nawet przed terminem Agora się postarała.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...