Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe na październik 2015 - miesiąc oszczędzania. Ranking lokat

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

30.09.2015

Najlepsze lokaty bankowe na październik 2015 - miesiąc oszczędzania. Ranking lokat

Przed nami październik, czyli miesiąc oszczędzania.

Kto ma oszczędności ten zapewne świetnie wie, że warto je mieć. A kto odłożonych zaskórniaków nie posiada, warto by się przekonał do oszczędzania. Ot znane stwierdzenia. Dziś nie będę się nad nimi pochylał, ale przejrzę najkorzystniejsze obecnie lokaty bankowe z najwyższym oprocentowaniem.

Przegląd lokat jak co miesiąc zaczynam od rewizji ofert we wszystkich bankach. Prezentuje je poniższa grafika zawierająca wyłącznie najlepsze (często promocyjne) oferty w każdym z banków.

Już na pierwszy rzut oka widać nad czym warto się pochylić, a co z góry należy odrzucić. Skupiam się jedynie nad depozytami z oprocentowaniem na poziomie co najmniej 2,75% w skali roku.

Cały ich przegląd prezentuje ranking najlepszych lokat - październik 2015. To na bieżąco aktualizowane zestawienie, do którego możesz zajrzeć w dowolnym momencie mając pewność, że znajdziesz tam wiarygodne informacje i pojawiające się nowości. W rankingu tym są narzędzia pomagające w sortowaniu depozytów wg oprocentowania, okresu czy kwot, które możesz zdeponować. Znajdziesz też najważniejsze szczegóły dotyczące oferty: kto może ją założyć oraz czy pojawiają się jakiekolwiek ograniczenia lub dodatkowe wymogi (np. założenie/posiadanie konta).

Lokaty dla nowych klientów, do 10 000 zł z oprocentowaniem 3,5 - 5%


Od wielu miesięcy najlepszą ofertą wśród lokat jest depozyt Deutsche Banku dla nowych klientów. Na 2 miesiące dla kwoty do 10 000 zł można uzyskać 5% w skali roku. Ale trzeba założyć konto, czekać na kuriera, a po zakończeniu lokaty, jeśli z konta nie będziesz korzystać przyjdzie Ci pofatygować się do oddziału, by złożyć wypowiedzenie lub będzie trzeba wysłać je pocztą.

Łatwiej będzie Ci założyć np. Lokatę Happy w Idea Banku. To propozycja dla nowych klientów banku. Zdeponować można na niej na 3 miesiące kwotę od 1 000 do 10 000 zł, a uzyskasz 4% w skali roku. Z oferty skorzystasz bez konieczności zakładania konta czy innych produktów banku. Przy otwarciu lokaty zyskasz dostęp do bankowości internetowej Idea Banku, dzięki czemu pojawi się możliwość zakładania kolejnych lokat (są one całkiem korzystne - o czym piszę nieco niżej) , a także zarządzania już tymi posiadanymi.

Także bez konta 4% dla kwoty do 10 000 zł uzyskasz w Banku Smart. To Lokata na Powitanie, którą możesz założyć na wybrany przez siebie okres. Wspomniane 4% uzyskasz przy lokacie w wariancie 1-miesięcznym. Wybierając okres 2- lub 3-miesięczny stawka oprocentowania wyniesie 3,5% w skali roku. O tym, że Lokatę na Powitanie w Banku Smart warto założyć wraz z kontem, pisałem tutaj. Możesz bowiem wtedy korzystać także z całkiem przyzwoicie oprocentowanego konta oszczędnościowego, które daje 3% w skali roku.

Stawkę 4% w skali roku dają też Alior Bank, Eurobank, mBank i Meritum. Oferty te są bliźniaczo podobne, bo w każdym przypadku należy założyć konto osobiste. Promocyjna stawka obowiązuje dla kwoty do 10 000 zł i na okres dwóch (Alior i Meritum) lub trzech miesięcy (Eurobank i mBank).

Skoro pojawiły się już wzmianki o lokacie w Banku Smart z oprocentowaniem 3,5% w skali roku to nie sposób też nie wspomnieć o Lokacie Start, która jest prezentem powitalnym dla nowych klientów Getin Banku. Tu na 2 miesiące zyskasz właśnie 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Zaletą oferty jest to, że w przypadku konieczności wcześniejszego zerwania umowy nie stracisz odsetek. Zostaną one naliczone adekwatnie do liczby dni utrzymywania lokaty.

Najkorzystniejsze oprocentowanie dla większych kwot


Patrząc na dość duży wybór ofert, jaki mają osoby dysponujące oszczędnościami do 10 000 zł, pomyślisz sobie: małe oszczędności, mały kłopot, a duże oszczędności to duży problem. I coś jest na rzeczy, bo osób posiadających większe oszczędności banki już tak hojnie nie obdarowują. Co nie znaczy jednak, że nie da się znaleźć czegoś dobrze oprocentowanego.

Najlepsze oprocentowanie oferują banki, które swą ofertę kierują głównie do klientów zamożnych. I tak w Noble Banku można skorzystać z Lokaty na Otwarcie. To 2-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,5% w skali roku na konkretną kwotę - ani mniej, ani więcej, a na 200 000 zł.

Z kolei w Lion's Banku swoboda wyboru jest już większa - na Lokacie Welcome lub Welcome Online można ulokować na trzy miesiące kwotę od 100 000 do 350 000 zł. Dwie powyższe propozycje różnią się sposobem założenia lokaty i oprocentowaniem. W przypadku złożenia wniosku o Lokatę Welcome zostaniesz zaproszony/-a na spotkanie z doradcą i dzięki temu uzyskasz 3,5% w skali roku. Z kolei Lokata Welcome Online pozwala zaoszczędzić czas - nie musisz ruszać się sprzed komputera, ale wtedy otrzymasz stawkę 3,25% w skali roku.

Jeśli Twe oszczędności to kwota do 100 000 zł, dobrym dla Ciebie rozwiązaniem będzie Lokata Bezkarna w BGŻ Optima. Ta 3-miesięczna lokata da Ci zarobić 3,2% w skali roku. Zaletą lokaty jest możliwość jej zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek! Zostaną naliczone zgodnie ze stawką standardową (wspomniane 3,2% w skali roku) za faktyczną liczbę dni utrzymywania depozytu. Dodatkowo z lokatą otwierane jest bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe. Na te konto możesz wpłacać dodatkowe oszczędności. Przy kwocie do 100 000 zł zyskasz wówczas 2,8% w skali roku. A gdy zechcesz już zakończyć współpracę z bankiem - dyspozycję zamknięcia rachunku złożysz online. Lokata Bezkarna jest lokatą dla nowych klientów, ale i tych, którzy do BGŻ Optima chcą powrócić. By uzyskać możliwość jej otwarcia wystarczy nie posiadać konta w banku od co najmniej 12 miesięcy.

Nie tylko dla nowych klientów, nie tylko dla małych kwot


Teraz czas na przyjrzenie się lokatom bez gwiazdek i bez ograniczeń. Bo osoby, które już od dłuższego czasu posiadają oszczędności i skorzystały z wyżej opisywanych propozycji i promocji, dziś mogą mieć problem ze znalezieniem czegoś ekstra. Jest to trudniejsze, ale nie niemożliwe.

Na dwa miesiące można wpłacić środki na lokatę Wariant Promocyjny w Banku Smart, który daje 3,05% w skali roku. Można w tym przypadku zdeponować od 1 000 do 500 000 zł.

Od kilkunastu dni w Idea Banku dostępna jest Lokata Bezkonkurencyjna, która daje zarobić 3% w skali roku. To depozyt, który można założyć na 4 miesiące, choć jest też dostępny wariant 2-miesięczny, ale wtedy ze stawką 2,85%. Założyć możesz dowolną liczbę lokat tego typu, w kwocie nawet do miliona złotych. [Aktualizacja, 1.10.2015 r., g. 13:00 - bank wycofał z oferty zarówno Lokatę Bezkonkurencyjną, jak i niżej opisywaną Lokatę Tylko Dziś]

Ale Idea Bank ma jeszcze jednego asa w rękawie. Poznaliśmy go kilka dni temu. To 3-miesięczna Lokata "Tylko Dziś", o której szczegółowo pisałem tutaj. Dzięki tej ofercie można zyskać 3,5% w skali roku bez gwiazdek, haczyków czy dodatkowych wymogów. Tu również można ulokować nawet milion złotych. Pamiętaj jednak, że zarówno tu, jak i w każdym z opisywanych banków, kwota objęta ochroną Bankowego Fundusz Gwarancyjnego to równowartość 100 000 euro. Jeśli dotąd nie było Ci dane być klientem Idea Banku pamiętaj by skorzystać ze wspomnianej Lokaty Happy - to unikalna okazja na lokatę powitalną z oprocentowaniem aż 4%.

Długoterminowa lokata z wysokim oprocentowaniem


W tym przypadku wybór lokat jest bardzo duży - można zdecydować się na depozyty 24- lub 36-miesięczne i uzyskać na nich od 2,85 do 3,25% w skali roku.

Dwuletnie depozyty oferują Toyota Bank (2,85%), Alior Bank (2,9%), Idea Bank i Noble Bank (po 3%), a na trzy lata Toyota Bank (2,8 lub 2,85%), Plus Bank (2,9%), Bank Pocztowy, Credit Agricole i Santander Consumer Bank (po 3%) oraz Noble Bank (3,25%). I to właśnie oferta Noble Banku szczególnie wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko ze względu na korzystne oprocentowanie. Lokata Rentierska Gold - bo tak nazywa się propozycja Noble Banku - zarówno w wariancie 2-, jak i 3-letnim daje regularne wypłaty odsetek. Przy kwocie jaką można na lokacie ulokować (od 150 000 do 20 000 000 zł) odsetki co miesiąc będą zasilać Twe konto.

Na bieżąco aktualizowany ranking najlepszych lokat bankowych, w chwili obecnej zawierający 42 lokaty z 19 banków, dających na depozytach co najmniej 2,75% w skali roku znajdziesz tutaj.

Wyławianie perełek


Zdarza się tak, że banki od czasu do czasu, gdy potrzebują przyciągnąć do siebie nieco więcej gotówki, wypuszczają na rynek lokaty wyróżniające się na tle konkurencji. Zazwyczaj są to oferty dostępne przez kilka dni. Tak jest chociażby ze wspomnianą Lokatą "Tylko Dziś". Jeśli nie chcesz przegapić takich okazji  na Twitterze lub zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

6 komentarzy:

 1. Na stronie Getinu widzę, że lokata 6-mies. nadal na 3%, ale Mr. Złotówa już coś wie i podaje, że na październik 2,9%.

  OdpowiedzUsuń
 2. A te 5% w Deutsche Banku to które konto trzeba założyć i czy są jakieś opłaty związane z prowadzeniem tego konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. db net. samo konto darmowe, ale karta przy wydaniu 700 zł/mies

   Usuń
  2. Lokata Deutsche Banku 2 mies. vs np. lokata Idea Banku 3,5% na 3 mies. to różnica zaledwie 20 zł w ciągu tych 2 miesięcy. Po odjęciu znaczka na list polecony 16 zł. Czy warto psuć sobie status "nowego klienta"?

   Usuń
 3. Ciekawy jestem czy istnieje ktokolwiek ,chociażby jedna osoba, która faktycznie z lokaty DB uzyskała pełne 5% za 2 miesiące.
  Przy tej lokacie jest tak,że wniosek można złożyć tylko internetowo i przelew środków oraz zaksięgowanie musi nastąpić w ciągu 5 dni KALENDARZOWYCH od dnia otrzymania Elektronicznego potwierdzenia złożenia wniosku. Myk jest taki, że zanim przyślą papiery do otwarcia konta dbnet to oprocentowanie lokaty jest 2,5% a podwyższone do 5% zgodnie z Regulaminem w.w. lokaty jest "od momentu
  udostępnienia przez Bank Konta osobistego dbNET" (pkt.VI.2 Regulaminu)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...