Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wrocławska Karta Płatnicza od PKO BP, czyli szansa na zwrot nawet 370 zł

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.09.2015

Wrocławska Karta Płatnicza od PKO BP, czyli szansa na zwrot nawet 370 zł

To promocja targetowana regionalnie: dla mieszkańców Wrocławia i okolic. 

Wzorem Warszawy, teraz we Wrocławiu PKO BP wprowadza miks karty płatniczej i Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD. Na karcie do swego konta w PKO BP klient może mieć wgrany bilet na komunikację miejską. A jeśli z propozycji skorzystasz w promocji to dostaniesz zwrot równy cenie pierwszego załadowanego nawet 5-miesięcznego biletu.

Na karcie można doładowywać bilety normalne, jak i ulgowe, okresowe (od 7 do 90 dni) oraz semestralne. Dla pierwszych 10 000 osób, których karty zostaną wydane w okresie od 14.09.2015 do 15.03.2016 r. przewidziana została możliwość uzyskania zwrotu kosztów związanych z zakupem pierwszego biletu okresowego doładowanego na Wrocławską Kartę Płatniczą. Innymi słowy możliwe będzie korzystanie z wrocławskiej komunikacji miejskiej nawet przez pięć miesięcy za darmo. Jako, że najdroższy z biletów normalnych kosztuje 370 zł, właśnie nawet tyle możesz uzyskać w postaci zwrotów wypłacanych przez PKO BP. A te wypłacane będą co miesiąc transzami w równowartości 1/12 Twego wydatku na pierwszy doładowany bilet.

Zgodnie z regulaminem promocji "Zwrot za bilet", aby uzyskiwać zwroty należy:
 • bilet wgrać w ciągu 30 dni od dnia, w którym złożysz wniosek o kartę 
 • posiadać kartę przez 12 miesięcy i w tym czasie wykonywać nią płatności na min. 300 zł miesięcznie (wyjątkiem są klienci w wieku 13-18 lat, posiadający PKO Pierwsze Konto lub SuperKonto Graffiti - w ich przypadku wymóg ten ogranicza się wyłącznie do wykonywania jednej płatności w miesiącu)
W sytuacji wcześniejszej rezygnacji z konta, zostaniesz ze zwrotami już wypłaconymi, ale nie otrzymasz kolejnych, przysługujących Ci przez okres 12 miesięcy.

Poniższa tabela wskazuje bilety jakie można zakodować na Wrocławskiej Karcie Płatniczej wydawanej przez PKO BP, które objęte są promocją "Zwrot za bilet". Trzecia kolumna wskazuje wysokość pojedynczego miesięcznego zwrotu, jaki można uzyskać przy okazji zakupienia konkretnego biletu.
Warto zauważyć, że powyższa tabela - pochodząca z komunikatu opublikowanego na stronie PKO BP - zawiera (prawdopodobny) błąd w przypadku 30-dniowego imiennego biletu normalnego na wszystkie linie. W sytuacji, gdy kosztuje on 98 zł, rzekomy zwrot ma wynosić... 93 zł. Nijak ma się to 1/12 wartości biletu. Ot chochlik wkradł się bankowcom. Ciekawe jak bank zareaguje w przypadku reklamacji klientów?

Jakie konto wybrać w PKO BP?


Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w PKO BP, a chcesz skorzystać z powyższej promocji to chwila, w której warto się zastanowić jaki rachunek wybrać. Z dość rozbudowanej oferty kont najkorzystniej wydają się wypadać Konto PKO Konto za Zero i Konto dla Młodych. Pierwsze z nich, czyli Konto za Zero  jak sama nazwa sugeruje prowadzone jest za 0 zł, ale tylko w sytuacji gdy posiadasz wydaną do niego kartę płatniczą. A ta z kolei będzie za 0 zł, gdy w danym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Z kartą zyskujesz bezpłatny dostęp wyłącznie do sieci bankomatów PKO BP. Złóż wniosek o Konto za Zero

Konto dla Młodych jest z kolei propozycją skierowaną do osób w wieku 18-26 lat. Rachunek bezwarunkowo prowadzony jest za 0 zł, a wydawana do niego karta także jest darmowa, ale pod warunkiem wykonania za jej pomocą co najmniej pięciu płatności w okresie rozliczeniowym. Niewiele. Ale by uzyskiwać zwrot za bilet i tak musisz pamiętać o comiesięcznym wydawaniu kartą kwoty co najmniej 300 zł. Z kartą wydaną do Konta dla Młodych, za darmo możesz wypłacać gotówkę w dowolnych bankomatach w Polsce i na świecie. Złóż wniosek o Konto dla Młodych

Jak zamówić Wrocławską Kartę Płatniczą?


Wnioskując o konto z kartą, zamówić możesz wyłącznie standardowy plastik wydawany do rachunku. Później niezbędna będzie wizyta w dowolnym wrocławskim oddziale PKO BP, gdzie będzie można zawnioskować o Wrocławską Kartę Płatniczą. Podobna fatyga do placówek banku czeka również obecnych klientów PKO BP. Do wniosku o kartę należy bowiem dostarczyć zdjęcie posiadacza lub użytkownika karty (w formacie legitymacyjnym). Na swej stronie internetowej bank nie wskazuje oddziałów, tak jak to było w Warszawie, w których można by sobie zrobić zdjęcie na miejscu.

Wrocławską Kartę Płatniczą można wyrobić do następujących rachunków: PKO Konto Pierwsze, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto za Zero, PKO Konto Rodzica, SuperKonto, PKO Konto Pogodne, PKO Konto bez Granic, Konto Aurum i Konto Platinium II. A także to rachunków już niedostępnych w obecnej ofercie, ale będących w posiadaniu klientów PKO BP: SuperKonto Graffiti, SuperKonto Student, SuperKonto, Złote Konto, Platinium, Spektrum Adm, Ulubione Adm, Codzienne Adm. Wykluczone są: PKO Konto Dziecka, Inteligo oraz konta SKOK Wesoła będące w administrowaniu PKO Banku Polskiego.

Koszty utrzymania Wrocławskiej Karty Płatniczej są identyczne z tymi jakie obowiązują przy standardowo wydawanej karcie do danego konta.

8 komentarzy:

 1. Trzeba doładować w ciągu 30 dni od wyrobienia, a ja obecny bilet okresowy mam ważny do 28.11. Czy jest jakieś wyjście? Bo w 2,5 miesiąca to obawiam się, że już promocja może się skończyć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej ze spokojem się załapiesz. 10 tys. to bardzo dużo.

   Usuń
 2. Jak zwykle. Najpierw Warszawa, później Wrocław, pewnie jeszcze Kraków, Poznań się załapie, a inne miasta na peryferiach. Rzeszów pewnie się nigdy nie doczeka.

  OdpowiedzUsuń
 3. 370 zł zwrotu, wydać trzeba 12 x 300 zł, tj. 3 600 zł. Więc moneyback wychodzi całkiem okazały. 10%

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, a jak już mam zwykłą kartę URBANCARD to mogę sobie wyrobić wrocławską kartę płatniczą i skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możesz, kolejny bilet załadujesz na nową kartę

   Usuń
 5. Witam, a czy ta promocja łączy się z promocją odnośnie programu poleceń PKO (100 zł za założenie konta przez dedykowaną stronę) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie ma zapisu, że promocja nie łączy się z inną, a Wrocławska Karta Płatnicza ze zwrotem jest także dla obecnych klientów. Więc wpierw założyć trzeba konto z kodem polecenia, spełnić warunki i można później wnioskować o WKP.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...