Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Lokata Witaj z kontem: 4,1% z Allegro

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

12.10.2018

Nest Lokata Witaj z kontem: 4,1% z Allegro

Dziś o niecodziennej promocji bankowej, bo dostępnej na... Allegro.

To lokata powitalna Nest Banku (a właściwie pakiet lokata + konto osobiste) z warunkami jednak nieco zmodyfikowanymi względem standardowej oferty (inny jest limit, a oprocentowanie wyższe o 0,1 p.p.). Prześwietlam propozycję i liczę, czy to się opłaca.

Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą osoby, które na dzień złożenia wniosku nie posiadają oraz w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o konto w promocji nie posiadali konta osobistego w Nest Banku. Wykluczenie obejmuje również osoby, które złożyły wniosek o konto poza promocją i jest on obecnie rozpatrywany przez bank.

Nest Lokata Witaj Allegro - główne cechy:
 • okres: 3 miesiące
 • oprocentowanie: 4,1% w skali roku (stałe)
 • min. kwota: 1 000 zł
 • maks. kwota: 20 000 zł

Zasady promocji. By załapać się na promocyjną lokatę Nest Banku:
 • do 18.10.2018 r. złóż wniosek o konto na stronie promocji
 • do 29.11.2018 zawrzyj z bankiem umowę ramową oraz umowę o konto (umowy ramowej nie wypowiadaj do zakończenia lokaty).

Lokatę będzie można założyć za pośrednictwem bankowości internetowej w ciągu 30 dni od daty otwarcia konta. Pamiętaj, że z promocji wykluczy Cię założenie standardowej Nest Lokaty Witaj (ze stawką 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł, którą otworzyć można na okres 3 lub 6 miesięcy - więcej na ten temat piszę tutaj).

Czy warto? Powitalna lokata Nest Banku dostępna na Allegro wydaje się być wyrazem podążania tego banku za nie tak dawno zmodyfikowaną ofertą lokaty Happy w Idea Banku (4% do 20 000 zł na 3 miesiące; bez konta). Stawka została przebita o 0,1 p.p. Jeśli ktoś dysponuje kwotą do 20 000 zł, to Nest Lokata Witaj Allegro wydaje się być dobrym wyborem. Ale przy posiadaniu większych kwot o dobre oprocentowanie w Nest Banku w chwili obecnej trudno. Bo o ile jeszcze kilka miesięcy temu można było załapać się na 3% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie dla nowych środków, to teraz najlepsze oprocentowanie w tym banku daje lokata aż 2-letnia i jest to stawka 2,6% w skali roku. Przy krótszych, kilkumiesięcznych okresach można uzyskać do 2,2% (na 6 miesięcy; z kontem i wymogiem wpływów wynagrodzenia!).

Warto też podjąć wyliczenia z punktu widzenia bankobiorcy, który skupia się nie tylko na najwyższym możliwym oprocentowaniu, ale i na dodatkowych gwarantowanych bonusach na start (w chwili obecnej takowych w Nest Banku brak). A 20 000 zł można ulokować na lokacie 4,1% w Nest Banku lub na koncie oszczędnościowym w innym banku. Przy tej drugiej opcji i oprocentowaniu na poziomie 3% (co daje np. Getin Bank czy T-Mobile Usługi Bankowe) różnica w odsetkach (przy kwocie 20 000 zł) po 3 miesiącach wyniesie ok. 44 zł (na korzyść Nest Banku; ale tę różnicę rekompensują bonusy, które dają wspomniane banki). To dość mała różnica zważywszy na fakt, że jakiś czas temu Nest Bank potrafił premiować klientów (do 200 zł) za założenie konta. Czy takiej okazji do bankobrania wkrótce się doczekamy?

Nest Konto - prześwietlenie oferty


Na koniec kilka słów na temat konta, które trzeba założyć na potrzeby promocji. Nest Konto otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Darmowa jest także karta wydawana do konta. Dzięki niej wypłacać można środki z dowolnych bankomatów w Polsce bez prowizji.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikom: Dariuszowi i Adamowi.

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. Weszła bym w to jakby dawali jakiś bonus za otwarcie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kiedy zmienili nazwę na Nest zapanowała u nich taka tradycja, że dają karty upominkowe - taki klimat :)

   Usuń
 2. Słaba promocja. Jak ta z Craftem. Niech Nest Bank w końcu zrobi jakąś normalną promocję to chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. tylko lokata to za mało czekamy na 100 na otwarciu

  OdpowiedzUsuń
 4. Złotówa znów opisuje jako p-wszy i jedyny. Brawo Ty!

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś czuję że te promocje jak ta czy niedawna z rabatem na zakupy albo z kontem oszczędnościowym 3% to są wszystko takie wabiki a wkrótce Nest odpali coś spektakularnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby tak było. Też czekam na jakąś sensowną promocję z bonusem (100 zł minimum!) a nie z groszakami.

   Usuń
 6. Rok temu była promocja z bonem do rossmanna na 200 zł założyłem na siebie. Teraz czekam na coś podobnego dla żony ;) wtedy było to w listopadzie

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...