Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2018 roku + ranking lokat

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.10.2018

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2018 roku + ranking lokat

Mamy październik. A więc przed nami tradycyjny miesiąc oszczędzania.

Najlepsze lokaty w bankach na październik 2018 r.
Jakie są obecnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe? Nie musisz szukać po dziesiątkach stron banków. Poniżej znajdziesz przegląd najkorzystniejszych propozycji dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo wpłaconego kapitału oraz gwarantowaną stopę zysku.

Comiesięczny przegląd obejmujący najlepsze lokaty publikuję na blogu Bankobranie od kilku już lat. Niezmiennie jest to jeden z tematów cieszących się największą popularnością, co widzę po statystkach klikalności wpisów na ten temat. Widać to zwłaszcza teraz, gdy oprocentowanie lokat - co tu dużo mówić - pozostawia wiele do życzenia. By znaleźć sensowne lokaty trzeba się niestety wysilić. Poniżej Cię wyręczam i przedstawiam to co na chwilę obecną najlepsze.

Na początek tradycyjna już grafika, która pokazuje najwyższe stawki oprocentowania w poszczególnych bankach:
Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: październik 2018 roku + ranking lokat

Wykres daje jednak dość ogólny ogląd na sytuację i trendy. Większość pośród lokat z oprocentowaniem od 3% wzwyż to niestety tylko lokaty promocyjne, często dodatkowo limitowane maksymalną kwotą jaką można wpłacić. Co nie znaczy, że takiego oprocentowania bez jakiś szczególnych obwarowań nie da się znaleźć. W poszukiwaniach pomaga niniejszy wpis.

By ułatwić Ci przegląd, opisywane tutaj lokaty pogrupowałem. Znajdziesz więc:
 • Promocyjne okazje
  • Lokaty bez konta osobistego
  • Lokaty z kontem osobistym
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty kilkumiesięczne
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Promocyjne oprocentowanie z okazjami do bankobrania


Nam sam początek jednak o okazjach szczególnych. Czyli takich, w którym można połączyć korzyści wynikające z wysokiego - jak na obecne czasy - oprocentowania dla oszczędności, a przy okazji dodatkowo zyskać dzięki promocji, w której do wzięcia jest gwarantowany bonus za skorzystanie z konta w danym banku. Oto takie kumulacje:

Do 3,5% dla oszczędności + bonus 50 zł na start


Propozycje Getin Banku ostatnio wśród Czytelników bloga cieszą się sporym zainteresowaniem... no ale nie ma się czemu dziwić. Można bowiem zagwarantować sobie stawkę 3,5% na koncie oszczędnościowym przez okres aż 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł. Jeśli posiadasz większe środki pieniężne, to do 200 000 zł uzyskasz stawkę 3% (aczkolwiek już na krótszy okres, bo 92 dni). Uzyskanie takich stawek możliwe jest wyłącznie przez osoby otwierające konto osobiste, ale jest ono darmowe na banalnie prostych zasadach. Miesięcznie wystarczy wykonać 1 płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę i wtedy konto jest za 0 zł. No i otworzyć konto się opłaca, bo teraz wpada za to bonus 50 zł na start - jeśli we wniosku podasz kod polecenia. Jak go zdobyć i szczegóły promocji opisuję tutaj.

3% do 50 000 zł + zwroty do 150 zł


To propozycja T-Mobile Usługi Bankowe (czyli banku będącego efektem współpracy telekomu oraz Alior Banku). Nowi klienci (którzy konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe nie posiadają co najmniej od 1.04.2017 r.) uzyskują stawkę 3% na koncie oszczędnościowym dla kwoty 50 000 zł gwarantowane przez 92 dni. Wymagane jest w tym przypadku otwarcie konta osobistego. Jeśli chcesz je mieć za darmo bez jakichkolwiek warunków, wybierze Konto Freemium bez karty. Ale bardziej opłaca się Konto Premium wraz z wydawaną do niego kartą, bo wtedy możesz uzyskiwać comiesięczny zwrot 25 zł, jeśli wykonasz płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 500 zł. Zwrot wypłacany jest przez 6 miesięcy, więc łącznie zgarnąć możesz nawet 150 zł. Sprawdź szczegóły promocji >>

Promocyjne okazje


W tej grupie najłatwiej o lokaty, które dają najwyższe oprocentowanie. Ale też banki stawiają przy tym dodatkowe wymogi. Najczęściej trzeba być nowym klientem i/lub założyć konto osobiste. Na szczęście jednak wykluczenie dla byłych klientów nie zawsze jest dożywotnie, a konto nieraz może być darmowe (bez jakichkolwiek warunków).

Lokaty bez konta osobistego


Pierwsze miejsce już od bardzo dawna zajmuje Idea Bank ze swoimi lokatami Happy. W zależności od posiadanej kwoty wybrać możesz jedną z poniższych opcji:
 • Lokata Happy - od 500 do 20 000 zł; stawka oprocentowania wynosi 4% w skali roku na okres 3 miesięcy lub
 • Lokata Happy Pro - od 20 000,01 do 100 000 zł; to 3-miesięczna lokata, której oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.

Pamiętaj jednak, że są to propozycje wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy nie posiadali jakiejkolwiek umowy z Idea Bankiem, ani Lion's Bankiem (który jest oddziałem Idea Banku), ani nawet nie wnioskowali o produkty w tych bankach. Lokatę można założyć online, aktywując ją przelewem z własnego konta w innym banku. Wtedy też uzyskasz dostęp do bankowości internetowej, z poziomu której możliwe będzie zarządzanie lokatą i ewentualne zakładanie kolejnych (a dobrych propozycji w tym banku nie brakuje - więcej na ten temat znajdziesz niżej).

W przypadku BGŻ Optima o załapanie się na promocyjną lokatę powitalną jest łatwiej. Mogą z niej bowiem skorzystać nie tylko nowi, ale i powracający klienci. Wystarczy nie posiadać umowy z BGŻ Optima od min. 12 miesięcy. Podkreślę tu, że chodzi konkretnie o BGŻ Optima, a nie BGŻ BNP Paribas, bo on działa odrębnie i posiadane tam produkty nie wykluczają ze skorzystania z którejś z poniższych propozycji:
 • Lokata Bezkarna - dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku na okres 3 miesięcy;
 • Lokata Bezkompromisowa - dla kwoty od 1 000 do 100 000 zł oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Lokaty te kwalifikuję do grupy lokat bez konta osobistego, ale wraz z lokatą bank zakłada konto oszczędnościowe Smart. To bezwarunkowo darmowy rachunek, który służy do obsługi lokaty. Można na nim lokować też dodatkowe oszczędności (dla "nowych środków" oprocentowanie wynosi 2,6% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł i jest gwarantowane do 5.11.2018 r.).

Kolejną promocyjną lokatę bez konieczności zakładania konta osobistego znaleźć możemy w Alior Banku. Kwotę do 200 000 zł ulokować można przy oprocentowaniu 2,5% w skali roku na wybrany przez siebie okres (90 lub 186 dni). Propozycja skierowana jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy nie posiadali dotąd jakichkolwiek produktów w Aliorze.

Lokaty z kontem osobistym


Lokaty oprocentowane w przedziale od 3 do 4 procent znaleźć można też w innych bankach. Tu jednak pojawia się wymóg otwarcia konta osobistego. Jednak jego prowadzenie nie zawsze musi wiązać się z kosztami lub ze spełnianiem angażujących warunków, które z opłat by zwolniły. Są bowiem również rachunki, które prowadzone są za 0 zł bez warunków. Poniżej opisuję każdą z lokat (wraz z krótką charakterystyką konta).

Na początek Nest Bank. Bo tu znaleźć można najlepszą z propozycji. Nest Lokata Witaj ze stawką 4% w skali roku pozwala ulokować do 10 000 zł na okres 3 lub nawet 6 miesięcy. Pierwszy wariant nie wymaga spełniania żadnych dodatkowych warunków, ale jeśli promocyjne oprocentowanie chcesz mieć utrzymane przez pół roku, to niezbędne jest zapewnienie wpływów na konto (więcej na ten temat piszę tutaj). Lokatę można założyć w bankowości internetowej w ciągu 30 dni od założenia konta (a to rachunek prowadzony za 0 zł bez warunków).

mLokata na Wejście to 3-miesięczny depozyt w mBanku. Ulokować można na nim do 10 000 zł przy oprocentowaniu 3,5% w skali roku. Wybór kont w mBanku nie jest mały. Jeśli jednak nie chcesz nic płacić za jego prowadzanie, to wybierz eKonto w taryfie standard bez karty płatniczej. Wtedy konto będzie darmowe bez warunków. Pytanie tylko czy w ogóle opłaca się zakładać takie konto dla samej lokaty? Zdecydowanie lepszą opcją, która przyniesie o wiele więcej korzyści jest alternatywna promocja z premiami na sumę 300 zł.

Eurobank nowym klientom daje możliwość skorzystania z Lokaty na Dobry początek. Wpłacić można na nią do 100 000 zł i na 3 miesiące uzyskać oprocentowanie na poziomie 2,5% lub 3% w skali roku. Wyższa stawka obowiązuje dla osób, które zapewnią wpływ wynagrodzenia, co najmniej 2 razy wpływ w wysokości 1 500 zł lub wykonane zostanie 9 płatności kartą. W banku tym znaleźć można jeszcze lokatę na start mobilną i na start internetową. Na każdej z nich zdeponować można do 10 000 zł i na 3 miesiące uzyskać oprocentowanie 3% w skali roku. A jeśli zdecydujesz się na te propozycje i staniesz przed wyborem konta w Eurobanku, to podpowiem, że Konto w Pełni jest bez warunków darmowe (co innego, jeśli zamówisz do niego kartę - wtedy będzie należało wykazywać się odpowiednią aktywnością celem uniknięcia kosztów).

Na sam koniec jeszcze Plus Bank, w którym o bezwarunkowo darmowe konto osobiste nie sposób (trzeba będzie bowiem zapewnić wpływy na konto lub wykonywać płatności kartą na określoną sumę, by rachunek był darmowy). Klientów skusić może Lokata Na Start ze średnim oprocentowaniem 4% w skali roku, które można uzyskać przy tym 3-miesięcznym depozycie. Jak w większości banków z tego typu ofertami powitalnymi, na lokatę wpłacić można nie więcej niż 10 000 zł.

Lokaty mobilne


Poniższe propozycje nie są z kategorii tych, dla których chciałoby się zmienić bank. Lokaty mobilne mają bowiem sporo ograniczeń - najczęściej jest to niski limit kwotowy, a także fakt, że z tej oferty skorzystać można jednorazowo (wyjątkiem jest Millennium, gdzie po zakończeniu jednej lokaty mobilnej można założyć kolejną). No ale tego typu depozyty są na pewno miłym dodatkiem chociażby dla obecnych klientów. Oto te obecnie najlepsze lokaty mobilne:

Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
3 miesiące
3%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Bank Millennium**
1 miesiąc
3%
1 000 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,5%***
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 30   dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 30 dni od urodzin klienta; by ją założyć niezbędne jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości
*** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego


Poniżej przedstawiam najlepsze lokaty bankowe, które nie zawierają obwarowań w stylu "tylko dla nowych klientów". Z propozycji tych skorzystać mogą więc zarówno nowi, jak i obecni klienci tych banków. Może się jednak pojawić warunek posiadania lub otwarcia konta osobistego bądź wpłacenia "nowych środków".

Lokaty kilkumiesięczne


Na chwilę publikacji niniejszego zestawienia najlepszą lokatą krótkoterminową jest Lokata Na Nowe Środki w Idea Banku (sprawdź szczegóły). Można na niej uzyskać w skali roku od 2,7% na 6 miesięcy, przez 2,9% (na 3 miesiące) i 3% (na 2 miesiące) aż po 3,5%. Najwyższa stawka obowiązuje jednak dla najkrótszego, bo zaledwie 1-miesięcznego okresu.

I to praktycznie wszystko, co jest warte uwagi w przypadku lokat na kilka miesięcy (bez dodatkowych warunków). Do niedawna rywalizujący z Idea Bankiem Nest Bank na chwilę obecną na lokatach kilkumiesięcznych daje 1,6% (na 3 lub 4 miesiące) bądź 1,8% (6 miesięcy). Dodając do tego konieczność posiadania konta oraz (w przypadku lokaty półrocznej) wpłacenia "nowych środków" można tę ofertę pominąć.

Alternatywą do krótkoterminowych lokat są na szczęście konta oszczędnościowe, które dzięki gwarancji (zazwyczaj na kilka miesięcy) oprocentowania dają możliwość ulokowania danej kwoty z góry określonym zyskiem (nie ma tu bowiem ryzyka zmiany oprocentowania w trakcie trwania tego promocyjnego okresu). A konta oszczędnościowe względem lokat posiadają jeszcze jedną olbrzymią zaletę - to możliwość dopłacania oraz wypłacania środków w dowolnym momencie (to drugie dzieje się bez utraty odsetek, co już w przypadku lokat jest dość rzadko spotykane). Przegląd najlepszych kont oszczędnościowych (z oprocentowaniem do 3,5% w skali roku) znajdziesz nieco niżej.

Lokaty długoterminowe


Jeśli nie przeszkadza Ci ulokowanie swych oszczędności na dłuższy okres, a więc np. na kilkanaście miesięcy czy nawet 2 bądź 3 lata, to w tej grupie lokat zapewne coś dla siebie znajdziesz. Przed decyzją o skorzystaniu z takiej lokaty zastanów się jednak, czy na pewno te środki nie będą Ci potrzebne (bo to szmat czasu), a także miej na uwadze, że przy ziszczeniu się scenariusza wzrostu stóp procentowych ominie Cię wzrost oprocentowania (przy czym zerwanie długoterminowej lokaty będzie nieopłacalne). Choć oczywiście może to też wyglądać odwrotnie. Jeśli stopy procentowe miałyby znów spadać, to Ty swą długoterminową lokatą ze stałym oprocentowaniem będziesz w komfortowej sytuacji. Co zrobić, jest już kwestią pewnego indywidualnego wyczucia i intuicji.

Najwyższe oprocentowanie na lokatach 2-letnich oferują obecnie: Santander Consumer Bank i Toyota Bank (po 2,5%) oraz Nest Bank (2,4% dla nowych środków; w wariancie z kontem osobistym). Wśród tych lokat widać więc dość wyraźny trend spadkowy, bo miesiąc temu załapać się można było jeszcze na oprocentowanie 2,6%, a dwa miesiące temu najlepsza lokata 2-letnia oferowała stawkę 2,8% w skali roku. Ewentualnie w Nest Banku znaleźć można lokatę 2-letnią (Nest Lokata Lojalna), ale w tym przypadku nie można już powiedzieć, że to lokata dla każdego, bo oprócz posiadania konta, bank wymaga jeszcze wpływów wynagrodzenia. Warunki są więc wyśrubowane.

Jeśli chodzi o propozycje na 36 miesięcy, to najlepsze lokaty mają obecnie Toyota Bank (2,65%), Eurobank i Santander Consumer Bank (po 2,6%).

Najlepsze konta oszczędnościowe


Już od kilku dobrych miesięcy w bankach panuje swego rodzaju moda na konta oszczędnościowe. I jest sporo banków, które przygotowały ciekawe propozycje.

Najwięcej, bo aż 3,5% i to na okres 12 miesięcy daje Getin Bank (sprawdź szczegóły). To już wyżej przywoływana promocja, dzięki której zyskać można nie tylko odsetki od zdeponowanych środków, ale także dodatkowy bonus 50 zł na start za otwarcie konta osobistego, co jest w tej promocji wymagane. Na obecnie najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym ulokować można do 10 000 zł. Jeśli posiadasz większą kwotę to także i w Getinie jest propozycja 3% w skali roku (na 3 miesiące) dla kwoty nawet 200 000 zł. Co też istotne, te promocje nie wykluczają się i można z nich skorzystać jednocześnie.

Banków, które na koncie oszczędnościowym oferują 3% w skali roku jest więcej. Jednak umożliwiają one ulokowanie już nieco mniejszych sum. T-Mobile Usługi Bankowe oraz Nest Bank (sprawdź szczegóły) dają 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. Różny jest jednak okres obowiązywania promocyjnej stawki oprocentowania. W pierwszym z nich to 92 dni. W T-Mobile Usługi Bankowe może to być nawet 6 miesięcy, ale klient musi przy tym spełniać dodatkowe warunki - przede wszystkim chodzi o zapewnienie wpływów na konto osobiste (promocję szczegółowo omawiam tutaj).

Konto oszczędnościowe ze stawką 3% w skali roku (gwarantowaną do końca bieżącego roku kalendarzowego) ma w swej ofercie jeszcze Alior Bank (sprawdź szczegóły). Z promocji skorzystać mogą wyłącznie posiadacze Konta Jakże Osobistego, uruchamiając przy nim tzw. "korzyść" w postaci podwyższenia oprocentowania (obowiązuje ono wyłącznie dla kwoty nie przekraczającej 20 000 zł).


Wszystkie wyżej przywołane, jak i inne lokaty czy konta oszczędnościowe znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach. Sprawdź:

Jako że przy lokowaniu swych oszczędności cenię sobie przede wszystkim bezpieczeństwo, to znajdziesz tutaj wyłącznie propozycje banków, które podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. A to oznacza, że nawet w przypadku bankructwa banku, nie trzeba martwić się o swe środki - zostaną one zwrócone (limit zwrotu to równowartość kwoty 100 000 euro). Więcej o BFG przeczytasz tutaj.

Jeśli w kwestii lokat masz jakiekolwiek pytania, sprawdź praktyczny poradnik. Znajdziesz w nim m.in. prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który umożliwi Ci wyliczenie zysków z lokaty albo konta oszczędnościowego.


Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


50 komentarzy:

 1. Jeśli pieniądze przeleję z Getinu do Idea Banku to będą liczone jako nowe czy stare środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin i Idea Bank działają jako odrębne banki, więc środki posiadane w Getinie nie są (i nie mogą) być brane do wyliczania salda ("starych") środków w Idea Banku.

   Usuń
  2. Getin oraz Idea są wciąż odrębnymi bankami, jednak nie wiadomo na jak długo jeszcze :)

   Usuń
  3. Do czasu zakończenia lokaty na nowe środki w IB na pewno się nie połączą. Zwłaszcza jeśli chodzi o lokatę 3,5% bo to 1 miesiąc.

   Usuń
  4. Jeśli nawet pomysł łączenia tych dwóch banków wypali, to z pewnością logistycznie potrwa to do końca przyszłego roku.

   Usuń
 2. 3% w Nest to tylko dla nowych klientów którzy otworzą konto oszczędnościowe czy ogólnie zostaną dopiero klientem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku to promocja tylko dla osób zakładających konto osobiste w tym banku, które nie posiadają go tam od co najmniej 12 miesięcy.

   Usuń
  2. Tak, to dla nowych klientów, którzy zostaną nowymi klientami :)

   Usuń
  3. Dla nowych i dla powracających.

   Usuń
 3. BZ WBK, pod nowym paskudnym czerwonym kolorem, do 29 czerwca 2019 daje 2,7% do 100K (5 x konto Systematyczne), a jak mało, to na nowe środki jeszcze 2,5% do 200K (konto Max).
  Można ująć w rankingu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem jedną promocję zastąpiła druga. Dobre wieści. Dzięki, uzupełnione.

   Usuń
  2. W ocenie kolorystyki po rebrandingu widzę, że nie jestem odosobniony. Okropny kolor. Bankowość wygląda jak jakiś wypłosz i chyba się nie przyzwyczaję.

   Usuń
  3. Czy ktoś może znalazł regulamin nowej edycji konta systematycznego? Chodzi o to, czy jeśli mam te konta z poprzedniej edycji to czy nadal mogę tam trzymać środki na 2,7%, czy nie będzie to już promocyjnie teraz?

   Usuń
  4. @Anonimowy, 1 października 2018, 14:26

   Rebranding czyli zmiana nazwy? Akurat kolor ich strony jest najmniejszym problemem - u nich wciąż nie da się zamknąć konta bez wizyty w oddziale!

   Usuń
  5. No to nie jesteś na bieżąco bo można zamknąć. Telefonicznie albo online z doradcą.

   Usuń
  6. Anonimowy1 października 2018 16:09
   Oszczędności i inwestycje > konta oszczędnościowe > Konto systematyczne > Warto wiedzieć > aktualne promocje. Tam masz regulamin

   Usuń
  7. Zamykałem swoje konto KJC 7 sierpnia i zamiast zrobić to w trybie natychmiastowym jak należało ze względu zmiany TOiP następnego dnia, to zajęło im to aż do 4 września ... im nie pomoże żadna zmiana barw!

   Usuń
 4. Czy jeśli posiadam w alior banku tylko konto oszczędnościowe (konto osobiste jest zamknięte) to czy mogę załapać się na promocyjne oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba mieć posiadać lub założyć konto osobiste w Aliorze. A konkretnie to Konto Jakże Osobiste, bo tylko z nim możliwa jest opcja włączenia 3% na koncie oszczędnościowym (w ramach tzw. Korzyści, którą trzeba przy koncie włączyć).

   Usuń
  2. A załapie się na promocję jeżeli konto zamykałam w lipcu tego roku

   Usuń
  3. A aliorze na 3% na k.oszcz. łapią się wszyscy - nawet ci co mają konto Jakże Osobiste.

   Usuń
 5. Alior wykazuje się wyjątkowym wyrachowaniem konsekwentnie stosując tą datę karencji 01.04.2017 dla 'nowych' klientów TMUB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W porównaniu z bankami które stosują dożywotnią karencję to pikuś.

   Usuń
  2. Tu najpewniej idzie o fakt, że TMUB wprowadziły dość drastyczną zmianę TOiP 1 maja 2014 co zaskutkowało masowym exodusem klientów :)

   Usuń
  3. @Anonimowy, 1 października 2018, 19:38

   Które banki stosują dożywotnią karencję?

   Usuń
  4. Idea Bank, Eurobank, Alior

   Usuń
  5. W ostatniej promocji Alior karencja to był niecały miesiąc!
   https://bankobranie.blogspot.com/2018/08/premia-100-zl-konto-jakze-osobiste-w-alior-banku.html

   W ostatniej promocji Eurobanku karencja to było 12 miesięcy
   https://bankobranie.blogspot.com/2018/09/lec-na-zakupy-pizze-lub-impreze-z-eurobankiem.html

   Co do Idea Bank, to zawsze mieli bardzo konkurencyjne lokaty, a ich promocje to raczej pomyłka :)

   Usuń
  6. Fakt, pamiętam jedną promocję Konta Idealnego w Idea z premią 100 zł - porażka to mało powiedziane :)

   Usuń
 6. A jezeli konto oszczednosciowe i lokata sa tak samo oprocentowane, to jest jakas przewaga lokaty? Oprocz tej wady, ze pieniadza sa zamrozone na jakis czas? Przy tym samym oprocentowaniu chyba lepsze konto oszczednosciowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tym samym lepsze konto oszczędnościowe. Bo wpłacasz/wypłacasz kiedy chcesz.

   Usuń
 7. Ogólnie, nie licząc IdeaBank, gdzie mam oszczędności, i na który to bank patrzę nieco podejrzliwie z racji jego kondycji, to możliwości aż tak dużo nie ma. Otwarte dla lokat konto w nest chyba zamknę, bo ani tam lokat, ani z niego nie korzystam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy Idea Bank oferuje jeszcze lokatę "zatrzymajkę" ? Bo w środę kończy mi się lokata i planuję przelać środki na konto oszczędnościowe w Millennium.
  Czy ewentualnie przy przelewie do innego banku jestpróba zatrzymania środków?
  Z góry dzięki za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak (przed chwilą sprawdzone). Pamiętaj tylko, że propozycja nie pojawia się przy każdym przelewie - zależy do jakiego banku się go zleci. Dłuższa dyskusja na ten temat pod wpisem dot. Lokaty Zawrotnej tutaj.

   Usuń
  2. Obecnie inwestowanie w Idea jest równie rozsądne co zakup greckich obligacji rządowych :)

   Usuń
  3. Inwestowanie? Czy ktoś tu pisze o zakupie akcji czy raczej o lokatach?

   Usuń
  4. Lokata bankowa, nazywana również depozytem bankowym, to 'produkt' inwestycyjny oferowany przez banki i instytucje finansowe.

   Usuń
 9. Witam! Czy lokatę HAPPY PRO i lokatę HAPPY można założyć przy otworzeniu jednego konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można otworzyć tylko jedną z tych dwóch lokat. Bez konta, bo konto w Idea Banku nie jest wymagane.

   Usuń
 10. Witam ! Czy można założyć dwie lokaty HAPPY I HAPPY PRO na jednym koncie?

  OdpowiedzUsuń
 11. Dlaczego nie piszę się tutaj o koncie oszczędnościowym oferowanym przez PEKAO, który przy założeniu konta osobistego daje konto oszczędnościowe 3% na rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pisze się, bo jeszcze 1.10. bank ciągle na swej stronie utrzymywał informację i regulamin obowiązujący do 29.09. Teraz widzę, że nastąpiła podmiana, więc aktualizacja jest już w rankingu kont oszczędnościowych.

   Usuń
 12. W Idea Banku wycofali lokatę Na Nowe Środki, a w zamian jest lokata Na Nowe Środki Plus. Czyli wymagane jest posiadanie konta. Oprocentowanie po staremu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Od kiedy w BGŻ-Optima obniżyli oproc. na Głównym i Smart do 0,7% ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dość dawno. Poza promocjami dla nowych środków podstawowe oprocentowanie jest żenująco słabe.

   Usuń
  2. Na KO Smart wciąż jest 2,6% dla nowych, a na Głównym 1,5% do 10K.

   Usuń
 14. JEZELI OTWIERAM KONTO W MILLENIUM Z POLECENIA TO BEDZIE OBOWIĄZYWAŁA MNIE STAWKA NA LOKACIE POWITALNEJ W MILLENIUM NA 4% ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Poleciało oprocentowanie lokat na nowe środki w Idei...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Beztroskiej również :(

   Usuń
  2. Beztroskiej już dawno, a na nowe środki - dopiero co.

   Usuń
  3. Tak, poleciało aż do 3% na Skarbonce!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...