Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Millennium: konto oszczędnościowe Profit 2,7% teraz nawet do 200 000 zł (+ bonus 200 zł dla nowych klientów)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

14.10.2018

Bank Millennium: konto oszczędnościowe Profit 2,7% teraz nawet do 200 000 zł (+ bonus 200 zł dla nowych klientów)

Wystartowała nowa edycja promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium.

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Banku MillenniumStawka zaoferowana przez bank to ponownie 2,7% w skali roku. Tym razem limit kwoty jaką można ulokować został podniesiony. Można bowiem wpłacić nawet 200 000 zł. Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci (dla tych drugich jest jeszcze bonus 200 zł na start).

[Aktualizacja: opis nowej edycji promocji znajdziesz tutaj.]

By skorzystać z oferty niezbędne jest posiadanie lub otwarcie konta osobistego w Banku Millennium. Jeśli takowego jeszcze nie posiadasz, sprawdź jak je otworzyć i zyskać wspomniane 200 zł (to gwarantowany bonus na start - otrzymasz go oprócz odsetek).

Główne cechy nowej, już 11. edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit to:
 • oprocentowanie: 2,7% w skali roku dla "nowych środków"
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni od momentu pierwszej wpłaty "nowych środków" na konto oszczędnościowe;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 13.10.2018 r. (pod uwagę bank bierze środki zgromadzone na koncie osobistym, rachunkach technicznych, oszczędnościowych i lokatach - także strukturyzowanych);
 • maksymalna kwota: 200 000 zł (a więc o wiele więcej niż w poprzedniej edycji, w której limit wynosił "zaledwie" 100 000 zł); nadwyżka ponad tę kwotę objęta będzie stawką 1,4% w skali roku; 
 • czas obowiązywania oferty: do 12.01.2019 r. (to czas, w którym możesz uruchomić promocję poprzez wpłacenie pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe; bez względu na to, czy środki wpłacisz teraz, czy dopiero pod koniec promocji, czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania będzie taki sam, czyli 92 dni); 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit jest wpłacenie "nowych środków". Kto dopiero teraz stanie się klientem Banku Millennium, ten spełni to z automatu. W przypadku dotychczasowych klientów niezbędne będzie odniesienie się do salda środków z dn. 13.10.2018 r. (bo tylko dla nadwyżki środków ponad ten dzień obowiązywać będzie stawka 2,7% w skali roku). Jeśli jednak ktoś zastosował się do mej sugestii sprzed kilku dni (tutaj, gdzie pisałem o wycofaniu środków przed weekendem), ten teraz będzie miał już zaklepane płynne przejście z dotąd obowiązującej dla niego promocyjnej stawki... na taką samą - ciągle więc będzie uzyskiwać 2,7% w skali roku.

Chociaż kolejne edycje promocyjnego oprocentowania niezmiennie wymagają wpłacenia "nowych środków", a w regulaminie promocji widnieje zapis "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie", to przy odpowiedniej taktyce da się łapać na kolejne edycje promocji. I to przy obracaniu wciąż tymi samymi środkami. I to właśnie w tym celu warto stosować prosty trik, którym jest wypłata środków w odpowiednim momencie, tak aby przy kolejnej odsłonie promocji przystępować do niej z jak najkorzystniejszym saldem (od którego bank wylicza "nowe środki"). Więcej na ten temat piszę w instrukcji, którą znajdziesz tutaj.

To wyróżnia propozycje Banku Millennium na tle innych banków, gdyż regulaminy promocji oprocentowania środków na koncie oszczędnościowym są skonstruowane zazwyczaj w taki sposób, że pozwalają cieszyć się wyższą stawką tylko przez określony czas, bez bezpośredniego załapywania się na następne promocje. W Millennium możliwe jest to w dłuższej perspektywie.

Konto oszczędnościowe Profit - prześwietlenie oferty


No a teraz czas omówić jeszcze szczegóły dotyczące konta oszczędnościowego Profit. Rachunek oszczędnościowy otwierany i prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym bezpłatna jest tylko jedna, pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu bank naliczy 7,50 zł.

Mankamentem jeśli chodzi o ofertę Banku Millennium jest dzienny limit przelewów zlecanych za pośrednictwem bankowości internetowej. Wynosi on 50 000 zł, więc będzie uciążliwy dla tych, którzy ulokują większe środki (oczywiście dotyczy to limitu przelewów przez bankowość; rozwiązaniem jest jeszcze wizyta w oddziale i wypłata środków, no ale to dla wielu osób może być zbyt czasochłonne). W przypadku przelewania tych środków niezbędne będzie rozłożenie transakcji na kilka dni. Sposób na jak najsprawniejsze korzystanie z konta przy powyższym ograniczeniu również podsuwam we - wspomnianej już - instrukcji.

W sytuacji gdy jesteś już klientem banku, konto oszczędnościowe otworzysz w bankowości internetowej.


Przydatne dokumenty:

80 komentarzy:

 1. Czyli jeśli wpłacę kasę na KO Profit jutro, to będę niestety wykluczony z 12. edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Okres 92 dni z edycją 11 najdzie ci na edycję 12. Ale to niczemu nie wadzi. Ważne byś na 12.01.2019 wyzerował konta. Wtedy po 13.01. wpłacisz kasę z powrotem i po zakończeniu 2,7% z edycji 11 automatycznie przejdziesz na 12.

   Usuń
  2. No i oczywiście będzie tak jeśli w edycji 12 Millennium skopiuje zasady. Ale można to prognozować z dużym prawdopodobieństwem.

   Usuń
  3. W jakim celu Millennium, skądinąd bardzo solidny i dobry bank, tak mocno komplikuje wydawałoby się dość prozaiczną kwestię konta oszczędnościowego poprzez wprowadzenie tej pułapki z dniem obliczenia salda początkowego?

   Usuń
  4. Bo jak większości banków zależy mu na nowych klientach/nowych środkach.

   Ale jak nieliczny daje 2,7% także starym, lojalnym klientom (ale tylko tym kumatym)

   Usuń
  5. To fakt, że Millennium już jako nieliczny daje tylko 2,7% - sporo banków ma KO na 3% ... Getin daje nawet 3,5% :)

   Usuń
  6. Wszystko chwilówki. Albo dla nowych klientów. Albo 3,5% ale tylko do 10 tys. Lepszego konta oszczędnościowego niż ma Millennium nie znajdziesz nigdzie.

   Usuń
  7. Wolę lokaty i tam wrzucam większość oszczędności ale zbierane systematycznie oszczędności albo kwoty które wiem że będę potrzebować przed zakończeniem lokaty trzymam właśnie na KO w Millenium bo lepszego obecnie nie ma.

   Usuń
  8. Ja trzymam na KO jedynie parę tysięcy, które są mi potrzebne do comiesięcznych wpływów dla wypełnienia warunków darmowości kont oraz spełnienia tych komicznych warunków różnych promocji - zabawne to wszystko :)

   Usuń
  9. @Anonimowy, 14 października 2018, 20:16

   Jest sporo lepszych KO niż to na 2,7% w Millenium:
   BGŻ Optima - 2,6% (z możliwością wielokrotnych wypłat!)
   Alior, TMUB - 3%
   Getin - 3,5%

   Usuń
  10. Przy każdym można znaleźć haczyki i wady.
   Optima: 2,6 dla nowych środków a dzień badania salda cofają wstecz na nieprzewidywalną datę
   Alior: do 20 tys i tylko na 2,5 mies; TMUB: dla nowych klientów
   Getin: dla nowych klientów i do 10 tys.

   Usuń
  11. Nawet przy kwocie 5 tys. zł różnica między KO w Getin (3,5%) a KO Profit w Millennium (2,7%) to 2 zł 70 groszy miesięcznie!

   Usuń
  12. Millenium - bank portugalski
   BGŻ Optima - bank francuski
   Alior - bank w 29% polski
   Getin - bank w 100% polski

   Usuń
  13. Każdy z gwarancją 100% wpłaconego kapitału do równowartości 100 tys. €. W każdym przypadku gwarancji udziela polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Tu nie widzę różnicy.

   Usuń
  14. Nie rozumiem dyskusji i licytacji. Każdy niech sobie wybiera co chce. Za każdą ofertą są jakieś za i przeciw. Ale prawdą jest że każdy bank raczej ma promocje na początek, lub na jakiś okres dla nowych środków, a w Millenium można to ciągnąć długo.

   Usuń
  15. Co ma kwestia pokrycia depozytów przez BFG do kraju, z którego wywodzi się kapitał posiadacza banku?

   Usuń
  16. Jakie znaczenie dla klienta ma to kto jest głównym akcjonariuszem?

   Usuń
  17. Obserwując co się stało z Alior po zmianie kluczowego akcjonariatu to ma i to zasadnicze :)

   Usuń
  18. Zmiana akcjonariatu w Millenium jest o wiele mniej prawdopodobna niż zmiany np w Getinie.

   Usuń
 2. Ja mam 2,7% z poprzedniej edycji. Promocja kończy mi się jakoś na początku listopada. W piątek pieniądze wypłaciłem. Teraz w poniedziałek przeleję je z powrotem. Czy mogę już teraz przelać więcej niż 100k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to 2,7% dla kwoty powyżej 100k będziesz mieć dopiero po upływie 92 dni oprocentowania 2,7% z poprzedniej edycji ("jakoś na początku listopada"). Teraz cały czas obowiązują cię warunki z edycji 10.

   Usuń
  2. Nie - uczestniczysz w 10. edycji, w której limit to 100K.

   Usuń
  3. Niestety ale wypłaciłeś te pieniądze zupełnie niepotrzebnie ... mam nadzieję, że chociaż zbierały odsetki gdzie indziej :)

   Usuń
  4. Potrzebnie. Bo dzięki temu Anonimowy (z 14 października 2018 09:52) załapie się na kolejną (11.) edycję.

   Usuń
  5. Złotówa, regulamin 10. edycji promocji KO Profit (§ 2. ust. 10) mówi wyraźnie, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego to 92 dni liczonych od dnia, w którym nastąpiło pierwsze uznanie na KO Profit.

   § 2. ust. 10
   Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego to okres 92 dni, którego zakończenie jest niezależne od Okresu przystąpienia do Promocji, liczony od dnia, w którym nastąpi Pierwsze uznanie Nowych Środków na Koncie Oszczędnościowym Profit w Okresie przystąpienia do Promocji.

   Usuń
  6. Cały czas bazując na przypadku Anonimowego (z 14 października 2018 09:52), będzie miał 2,7% (do upływu okresu 92 dni). Ale dzięki wypłacie przed weekendem zapewnił sobie załapanie także na kolejną (11. edycję). Zgodnie z tym o czym przypominałem tutaj (i z ogólną instrukcją dot. konta oszczędnościowego Profit, którą przygotowałem tutaj).

   Usuń
  7. To ja wypłaciłem przed, wpłaciłem wczoraj i nadal mam 10 edycję i saldo z sierpnia.

   Usuń
 3. Dajmy na to że konto osobiste założę teraz ale pieniądze na konto oszczędnościowe wpłacę dopiero pod koniec października. Te 92 dni będzie liczyć się od wpłaty a nie od założenia konta? Dobrze rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okres 92 dni liczy się od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe Profit.

   Usuń
  2. Czy 2,7% liczy się tylko dla tej kwoty wtedy wpłaconej czy także dla dopłat?

   Usuń
  3. "W okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego po dniu pierwszego uznania nowych środków uczestnik promocji może dopłacać wielorazowo nowe środki („Kolejne uznania Nowych Środków”) z tym, że oprocentowanie promocyjne dla kolejnych uznań nowych środków będzie obowiązywało do 92 dnia włącznie licząc od pierwszego uznania nowych środków"

   Usuń
  4. Także dla dopłat.

   Usuń
  5. "(...)czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni od momentu pierwszej wpłaty "nowych środków" na konto oszczędnościowe..."

   Usuń
 4. Bank Millenium jak zwykle nie zawiódł :) No może mogliby podnieść trochę oprocentowanie ale ważne że zasad nie zmienili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety brak zmian - Millennium wciąż uparcie stosuje dzienny limit przelewów zewnętrznych na bardzo niskim poziomie 50K.

   Usuń
  2. Pomimo tego tak groteskowo nisko ustalonego limitu mnie któregoś razu wstrzymano przelew na 12 tys. z powodu, jak stwierdzili, mojego bezpieczeństwa - paranoja!

   Usuń
 5. Jak już mam Konto 360 to konto Profit w bankowości założy się z automatu czy będzie potrzebna wizyta w oddziale lub kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier? To nie dawny BZ WBK :)

   KO Profit można założyć z poziomu bankowości: Konta --> Otwieranie konta

   Usuń
  2. Już masz to konto czy dopiero zamierzasz założyć?

   Usuń
  3. Ma. Przecież pisze o tym. Wtedy w bankowości Millenet otworzysz od razu.

   Usuń
 6. Czy wpłata od np żony też z Millennium będzie uznana za ten 1000zł wpływów i nowe środki w przypadku lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie macie kont wspólnych to będzie to przelew uznany do zwolnienia z opłaty za konto 360 i będą to nowe środki.

   Usuń
 7. Czy liczy sie saldo konta z 13-tego na koniec dnia czy na poczatek dnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki zawsze liczą saldo na koniec dnia.

   Usuń
  2. Jak masz na myśli kwoty zablokowane (takie które jeszcze nie zeszły z konta) po płatnościach kartą to one niestety liczą się do salda. Dowiedziałem się w poprzedniej edycji.

   Usuń
  3. Jeden z niewielu przypadków gdy opłacają się płatności Blik :)

   Usuń
 8. Jak to wygląda w przypadku wstrzymania środków? Blokują przelew i co dalej? Z góry dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o blokady kartowe czy może o blokady spowodowane przez zajęcia komornicze?

   Usuń
  2. Chodzi mi o te blokady środków jak tu czasem piszą że na weekend 50 k do innego banku żeby się załapać na nową promocję i że bank wstrzymuje przelew. Co dalej ? Bank się kontaktuje w celu weryfikacji czy jakos inaczej trzeba to popchnąć dalej? Pytam bo wiele osób pisze o irytacji z tego powodu a przelałem tam trochę srodkow.

   Usuń
  3. Chodzi o to, że przy realizacji niektórych przelewów (chyba to jest losowo) bank wstrzymuje przelew i kontaktuje się telefonicznie w celu weryfikacji i potwierdzenia, że to właściciel konta wykonuje przelew. Zdarzyło mi się, że "czyściłam" konto, bank wstrzymał przelew a ja nie mogłam odebrać telefonów. Było to w piątek, w sobotę badanie salda, a do mnie dodzwonili się dopiero w poniedziałek i w poniedziałek pieniądze "wypłynęły" zamiast w piątek. Nie taki był mój cel. Przy przelewie można się zorientować bo środki wiszą ciągle jako zablokowane. Trzeba tylko przypilnować telefonu. Teraz już zwracam na to uwagę.

   Usuń
  4. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

   Usuń
 9. Mam pytanie, jeżeli biorę udział w 9 edycji i wycofałem środki dopiero 13/10 to wskoczę do 11 edycji, czy do 10?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edycja 10-ta już się zakończyła w niedzielę.

   Usuń
  2. czyli jak 9 edycja kończy mi się 18/10 to przejdę od razu do 11?

   Usuń
  3. Do 10 można było przystąpić do 13.10. Teraz więc będziesz mieć końcówkę 92 dni z 9 edycji (jeśli już ci się nie skończyło) i przeskoczysz do 11.

   Usuń
 10. Kiedy będę mogła wpłacić na Profit coś powyżej 100k i cieszyć się 2,7%?

  Konto 360 i Profit założyłam w promocji lipcowej https://bankobranie.blogspot.com/2018/06/ustrzel-gwarantowany-bonus-200-zl-za-konto-w-banku-millennium.html.

  Jestem w niej nieprzerwanie, oczywiście z momentami ewakuacji, takimi jak ostatni weekend.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystałaś z oprocentowania promocyjnego w poprzednich edycjach? Jeśli nie to już teraz możesz wpłacić 200k.

   Jeśli korzystałaś to po upływie 92 dni od p-wszej wpłaty nowych środków w poprzedniej edycji. Wtedy zakończy ci się 2,7% (do 100k) i od razu przeskoczy 2,7% (do 200 k).

   Usuń
  2. @Anonimowy, 15 października 2018, 11:06

   W przypadku depozytu 200K w Getin przytulisz co miesiąc o 40,50 zł więcej w odsetkach i jeszcze można dostać 3,5% za dodatkowe 10K oraz premię za polecenie - to zdecydowanie najlepsza oferta na rynku i na dodatek Getin to polski bank!

   Usuń
  3. Klienci GNB, którzy mają zdeponowane min. 200 tys. zł otrzymują bezwarunkowo darmową kartę Visa lub MasterCard.

   Usuń
 11. Czy ta promocja na 200 zł łączy się z promocją „lubię to i polecam”?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obydwu regulaminach są zapisy o tym, że nie łączą się z innymi promocjami. Jest to też niemożliwe technicznie (obowiązują inne strony promocji, a więc i różne wnioski o konto).

   Usuń
 12. Czy poczas dopełniania formalności w oddziale skanują dowód osobisty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Skan jednak nie jest u nich przechowywany w oddziale (tak twierdzą) ale automatycznie gdzieś przesyłany.

   Usuń
  2. Ciekawe dlaczego więc skanując generują jednocześnie fotokopię papierową? Gdy o to zapytałem, babka mi oznajmiła, że otwarcie konta bez zrobienia fotokopii jest niemożliwe.

   Usuń
  3. @Anonimowy17 października 2018 21:18
   Nie wiem dlaczego w Twoim przypadku tak było. Gdy ja zakładałem u nich konto, to obsługująca mnie osoba zapewniła mnie, że jest to tylko przesyłane a u nich w oddziale nic nie pozostaje. Specjalnie o to pytałem kiedy poproszono mnie o dowód osobisty.
   Nie wiem zatem kogo i kto - celowo lub nie - wprowadził tu w błąd.
   Przy okazji spróbuję się w tej kwestii upewnić.

   Usuń
 13. Wypłaciłem środki z banku ok 2 tygodnie temu, wczoraj przelałem z powrotem. Mimo to nadal mam w szczegółach konta profit edycję 10 oraz dzień badania salda 25/08/2018.
  Czym może być to spowodowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edycja 10. trwa 92 dni od momentu 1-go zasilenia KO Profit - warto sprawdzić kiedy to nastąpiło.

   Usuń
  2. To znaczy, że jeśli mam podane jako "okres naliczania promocyjnego" 10/09/2018 - 10/12/2018 to do 10/12 będę miał 10 edycję? Kiedy zatem najlepiej wypłacić środki?

   Usuń
  3. Tak. A jeśli saldo miałeś wyzerowane na weekend to od 11.12 od razu przeskoczysz na 11 edycje

   Usuń
  4. Wypłacać zawsze przed ostatnim dniem danej edycji

   Usuń
 14. Do placówki Millennium mam 20 km więc umowę zawrę przez kuriera. A mam pytanie jak wygląda ewentualne zamknięcie konta w przyszłości? Trzeba w placówce czy można też inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddział, list, telefon, bankowość - wsio!

   Usuń
  2. Potwierdzam. Można m.in przez bankowość internetową. Do mnie później zadzwonił konsultant z promocją (moneyback) na zatrzymanie :)

   Usuń
 15. Proszę o pomoc. Mam pytanie czy jak wolą jednorazowo powiedzmy 2000 zł, A co miesiąc będę wpłacać na konto jeszcze 200 zł to jakie będę miał oprocentowanie ? Promocyj e czy już standardowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wszystko będzie nowymi środkami to promocyjne i dla wpłaty 2k i dla 200 zl.

   Usuń
 16. Do konta oszczędnościowego są jakieś limity ? Jak wpłace 20 tys zł to potem całość bez problemu przeleje na inne konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy przelewach z KO na ROR nie ma limitów. Możesz przelać i 200 tys. Limit jest tylko przy przelewach na zewnątrz. Wtedy dziennie max 50 tys.

   Usuń
 17. Czy ktoś z wyjadaczy kolejnych edycji mógłby mi podpowiedzieć jak Millenium nalicza odsetki - czy od razu miesięcznie nalicza 2,7 % czy robi wyrównanie na koniec akcji? Mi się coś ewidentnie nie zgadza i jak liczę na piechotę to wychodzi mi oprocentowanie rzędu 1,28, czyli ani to promocyjne ani standardowe :(. Dodam, że środki < 200 000 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nalicza na koniec miesiąca kalendarzowego całość. Sprawdź w szczegółach czy masz promocyjne oprocentowanie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...