Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3% na lokatach w Eurobanku nawet do 120 000 zł + zwroty za płatności do 720 zł rocznie

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

29.10.2018

3% na lokatach w Eurobanku nawet do 120 000 zł + zwroty za płatności do 720 zł rocznie

Dziś na prześwietlenie biorę ofertę Eurobanku.

Lokata na start + moneyback w EurobankuOd pewnego czasu bank ten proponuje bowiem lokaty z oprocentowaniem 3% w skali roku - na blogu można je oczywiście znaleźć w rankingu lokat, a także w comiesięcznym przeglądzie najlepszych propozycji dla oszczędzających. Oferta wymaga jednak bardziej szczegółowego omówienia, więc dziś czas na nie.

Poniżej omawiać będę aż 4 różne promocje. A są to:
 • lokata na dobry początek (do 3% do 100 000 zł na 3 miesiące);
 • lokata na start internetowa (3% do 10 000 zł na 3 miesiące);
 • lokata na start mobilna (3% do 10 000 zł na 3 miesiące);
 • "Codziennie zyskuję", czyli zwrot 5% za płatności kartą wydaną do konta, naliczany za transakcje w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych.

Na początek o ofercie dla oszczędzających. Bo lokaty z taką stawką oprocentowania obecnie do powszechnie dostępnych nie należą - zwłaszcza jeśli pod uwagę brać maksymalną kwotę, jaką można ulokować (większość banków limity ustala dość niskie - np. do 10 000 zł). W Eurobanku śmiało można ulokować także i większe środki.

Lokata na dobry początek


3% (lub 2,5%) w skali roku dla kwoty od 200 do 100 000 zł na 3-miesięcznej lokacie uzyskać mogą osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadały (jak i nie współposiadały) konta w Eurobanku, ani nie były pełnomocnikiem do takiego rachunku w tym banku.

Teraz, najpóźniej do 30.11.2018 r. należy założyć konto w Eurobanku (o korzyściach wynikających z jego posiadania, a także o warunkach prowadzenia, piszę nico niżej).

Lokatę na dobry początek założyć można w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Standardowo uzyskasz na niej stawkę 2,5%, ale bank podniesie Ci oprocentowanie do poziomu 3%, jeśli w czasie trwania lokaty spełnione zostaną poniższe warunki (na początku wydaje się, że wymagające, ale na szczęście w rzeczywistości jest o wiele prościej, o czym piszę pod cytatem z regulaminu):
"- na Rachunek bieżący prowadzony w ramach Konta Klienta, minimum raz zostanie przelany przez podmiot zobowiązany do jego wypłaty co najmniej jeden dochód z tytułu umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych lub świadczenia emerytalnego lub rentowego lub świadczenia z tytułu Rodzina 500+, w kwocie nie mniejszej niż 500 zł lub 
- na Rachunek bieżący prowadzony w ramach Konta Klienta, minimum dwa razy zostanie dokonany dowolny wpływ w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł oraz 
- Klient dokona minimum 9 transakcji bezgotówkowych Kartą płatniczą wydaną do Konta na dowolną kwotę"

Zatem kluczowe znaczenie ma tu "lub". Przenoszenie wynagrodzenia do Eurobanku nie jest konieczne. Można zapewnić dowolne wpływy (np. przelewem z własnego konta w innym banku) i wykonać 9 płatności kartą, by móc uzyskać 3% na lokacie. Podstawowe odsetki jakie bank wypłaci Ci po zakończeniu lokaty będą wynikać z oprocentowania 2,5% w skali roku, ale w ciągu 5 dni roboczych wypłacone zostanie wyrównanie, tak by łącznie wyszła kwota zysku jak z lokaty ze stawką 3% w skali roku.

Lokata jest odnawialna i kapitał na niej zdeponowany pozostanie na lokacie uruchomionej na kolejny 3-miesięczny okres (będzie to jednak oprocentowanie standardowe, więc lokatę zapewne będzie wtedy najlepiej zerwać i ulokować w jakiś inny sposób, który da wyższe oprocentowanie).

Lokata na start internetowa


W przypadku tego depozytu uzyskasz 3% w skali roku dla kwoty od 200 do 10 000 zł na okres 3 miesięcy. Założenie lokaty możliwe jest jedynie przez 30 dni od aktywacji bankowości internetowej Eurobanku po raz pierwszy przez danego klienta.

Lokata na start mobilna


3% w skali roku dla kwoty od 200 do 10 000 zł na kolejnej 3-miesięcznej lokacie uzyskasz, jeśli zdecydujesz się skorzystać z aplikacji mobilnej Eurobanku (dostępnej na urządzenia z systemem Android lub iOS). Tę lokatę można założyć wyłącznie w ciągu 30 dni od dnia aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu. Klient może skorzystać tylko z jednej takiej lokaty.

Skorzystanie z aplikacji mobilnej jest też o tyle praktyczne, że za jej pomocą można autoryzować przelewy zlecane w bankowości internetowej na większe kwoty. Dzienny limit przy przelewach potwierdzanych hasłami z SMSów wynosi bowiem maksymalnie 20 000 zł (przy autoryzacji za pomocą aplikacji może być wyższy).

"Codziennie zyskuję", czyli do 720 zł zwrotu za zakupy


Już skorzystanie z lokaty na start (3% do 100 000 zł) wymaga założenia konta w Eurobanku, więc czas też przyjrzeć się korzyściom, jakie może dawać to konto. A jest to Konto w Pełni, które dzięki programowi "Codziennie zyskuję" owocuje 5-procentowym zwrotem za płatności kartą wydaną do konta. Są one naliczane za transakcje w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (a więc kodów wskazujących na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
3000- 3299, 4511 - linie lotnicze 
4011, 4112, 4131, 4411 - koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe - z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich 
3351-3440, 7512, 7519 - wypożyczalnie samochodów 
3501-3999, 7011 - hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne 
5812-5814 - restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby muzyczne 
7832, 7922, 7929 - kina, teatry, opery, filharmonie, muzea 
5996, 7991, 7996, 7998, 7999 - pływalnie i baseny, parki wodne, parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne 
7297, 7298 - SPA i salony masażu 
7932, 7933 - kluby bilardowe, kręgielnie 
4457, 4468, 7032, 7033, 7911, 7941, 7992, 7997 - obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola golfowe 
7230 - salony kosmetyczne i fryzjerskie

By uzyskiwać moneyback za dany miesiąc, trzeba na konto zapewniać wpływy: min. 500 zł z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty przekazywanej "przez pracodawcę/podmiot zobowiązany do jego wypłaty lub osobę, z którą uczestnik zawarł umowę cywilnoprawną /organ emerytalno-rentowy" lub min. 1 500 zł w formie jednorazowego przelewu (w tym przypadku może być to także przelew z własnego konta w innym banku). Wpływ oczywiście oznacza jedynie pojawienie się środków na koncie - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakiś określony czas, więc w każdej chwili możesz je wydać, przelać lub wypłacić.

Ile zyskasz, zależy od tego ile wydasz kartą w wyżej wymienionych miejscach. Bank zwraca bowiem 5% (jeśli wydasz np. 150 zł to wróci do Ciebie 7,50 zł, a jeśli wydasz 800 zł to uzyskasz 40 zł moneybacku). Miesięczny zwrot wynieść może maksymalnie 60 zł, co w rok dać może nawet 760 zł. Wypłata moneybacku następuje do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji (o ile została ona zaksięgowana do 7. dnia miesiąca następującego; jeśli nastąpiło to później, to na zwrot można liczyć dopiero w kolejnym miesiącu). Program "Codziennie zyskuję" w praktyce jest kontynuacją programu "Rodzina i Przyjaciele", który w Eurobanku istniał już od dobrych kilku lat.

Konto w Pełni - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/4,90 zł za "zwykłą" kartę Visa Electron lub MasterCard Debit - opłata miesięczna za posiadanie karty nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 400 zł lub 8 zł (bezwarunkowo) za kartę MasterCard Debit Prestige - klient ma możliwość wyboru karty, która mu bardziej odpowiada; 
 • wypłaty z bankomatów: 
  • w przypadku karty "zwykłej" 0 zł za wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce w przypadku wypłaty kwoty w wysokości min. 100 zł; jeśli wypłata będzie na mniejszą kwotę, wówczas bank doliczy prowizję 1,90 zł (wyjątkiem są bankomaty Eurobanku - w nich każda wypłata jest za 0 zł); 
  • w przypadku karty prestiżowej 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na podejmowaną kwotę).

Po złożeniu wniosku o konto, umowę z Eurobankiem zawrzeć możesz:
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne tu, by wszystkie dane przy takim przelewie idealnie pokrywały się z danymi uzupełnionymi przez Ciebie we wniosku; pamiętaj jednak, że przelew taki można zrobić wyłącznie z wybranych banków, a są to: Alior, Bank Pocztowy, Deutsche Bank, mBank, Pekao, Raiffeisen Polbank i Santander Bank - konto w takim banku, z którego będziesz robić przelew musiało być też założone w inny sposób, niż przelewem ) lub
 • za pośrednictwem kuriera.


Przydatne dokumenty:

31 komentarzy:

 1. Kolejny dowód na to, że Société Générale zamierza się pozbyć Eurobanku. Jedynie pozostaje niewiadomą kto ich przejmie - Santander, Millennium czy Paribas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tak to tym bardziej okazja by wykorzystać co jeszcze Eurobank daje.

   Usuń
  2. Tak, to świetna oferta dla miłośników podróży i częstych wizyt w zakładach fryzjerskich i salonach masażu :)

   Usuń
  3. No i jest już wiadomo. Eurobank zostanie kupiony przez Millenium, więc kto np ma już konto w Millenium to dobrze by wykorzystał ostatnią okazję na zarobek z Eurobankiem.

   Usuń
  4. No właśnie - Alior i CA przegrały z Millennium w wyścigu o przejęcie Eurobanku. Cała kwota niemal 2 mld zł ma być zapłacona gotówką ze środków posiadanych przez Millennium. Fuzja prawna i operacyjna to perspektywa końca 2019 roku. Wszelkie zobowiązania wobec klientów oraz klientów wobec Eurobanku są i pozostaną wiążące!


   na mocy której za prawie 100 proc. akcji zapłaci 1 mld 833 mln zł. Fuzja prawna i operacyjna to perspektywa końca 2019 roku.

   Usuń
 2. Czy u nich dzienny limit na przelewy to wciąż tylko 20 tys. zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe są także przelewy na wyższą kwotę (bez limitu). We wpisie ta kwestia jest poruszona.

   Usuń
  2. Mnie ostatnio dali całe 2 tys. limitu dziennego z jednoczesną ofertą KO na 50 tys. - szutniki :)

   Usuń
 3. Rozumiem że można też założyć konto z kartą i czym prędzej zrobić 9 płatności a później z karty zrezygnować i samo konto pozostanie już darmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin lokaty wspomina jedynie o tym, by wykonać 9 płatności kartą na dowolne kwoty. I już nic więcej na temat karty nie wspomina, więc taki scenariusz jest możliwy ;) Samo konto (bez karty) zostanie już bezwarunkowo darmowe.

   Usuń
  2. można zrezygnować - byław w oddziale gdzie tydzień temu założyłam konto pod lokatę i dopytałam tą kwestię - sprawdzano na infolinii
   uwaga tylko na lokatę mobilną na start - ja czekam na rozpatrzenie zgłoszenia gdyż po instalacji ich aplikacji nie pokaząła się w liście wyboru. Pozozstałe bez problemu założyłam :)

   Usuń
  3. Nigdy nie wierz temu co mówią na infoliniach o ofertach internetowych, a gdy pracownik banku musi jeszcze do nich dzwonić, to już porażka na całego!

   Usuń
 4. Czyli jeśli ktoś chce u nich założyć 3-miesięczną lokatę, to musi spełnić te wszystkie warunki? To wygląda jak jakiś kiepski żart :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie warunki? Nie odbiegają od standardowej aktywności normalnego klienta

   Usuń
  2. Niestety to kolejny bank, który uzależnia możliwość założenia lokat od posiadania konta oraz karty - ja podziękuję, bo wybór KO na rynku coraz lepszy.

   Usuń
 5. Jak można zamknąć konto w Eurobanku? Można via internet czy tylko placówki jak ING?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzez bankowość - wyjątkowo sprawnie!

   Usuń
  2. A później dzwoni konsultant by zaproponować promocję. Dostałem taką i 150 zł w bonusach :)

   Usuń
  3. U mnie nic takiego nie było. Szkoda, że na koniec nie wypomniałem konsultantce braku jakiegokolwiek bonusu na zatrzymanie, ale ponad 20 minutowa rozmowa zrobiła swoje i z tego wszystkiego zwyczajnie zapomniałem, że niektórym osobom była proponowana taka opcja.

   Usuń
  4. Ponad 20-minutowa rozmowa? O czym? Ja zamykając konto poprzez bankowość wcześniej wycofałem zgody marketingowe ---> zero kontaktu z banku :)

   Usuń
 6. Kta mi wytłumaczy płatność za kartę?
  "0/4,90 zł za "zwykłą" kartę Visa Electron lub MasterCard Debit - opłata miesięczna za posiadanie karty nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 400 zł lub 8 zł (bezwarunkowo) za kartę MasterCard Debit Prestige - klient ma możliwość wyboru karty, która mu bardziej odpowiada; "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są dwie opcje:
   1) Karta Visa Electron lub MasterCard Debit - opłata za kartę wynosi 4,90 zł. Możliwe jest uniknięcie opłaty, pod warunkiem dokonania transakcji na łączną kwotę min. 400 zł.
   2) Karta MasterCard Debit Prestige - stała opłata za kartę, wynosząca 8 zł, bez możliwości zwolnienia.

   Usuń
 7. Nie znalazłem informacji do kiedy jest ważna promocja ,,codziennie zyskuj". Podpowie ktoś? :)
  Biorę na razie udział w kilku innych promocjach i po prostu nie wydam tyle kartą by otrzymywać po 60zł miesięcznie i dlatego muszę taktycznie rozplanować kiedy warto zakładać konto w Eurobanku. Może też jakaś promocja jeszcze się pojawi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program "Codziennie zyskuję" dostępny jest do odwołania. Patrząc na dotychczasową ofertę Eurobanku wydaje się, że szybko to nie nastąpi. Dotąd w tym banku obowiązywał program "Rodzina i Przyjaciele", który był dostępny od kilku dobrych lat (może nawet 3-4). Teraz (bodajże od września) w jego miejsce wszedł właśnie program "Codziennie zyskuję" (z nim pojawił się wymóg wpływów na konto, ale doszły zwroty za płatności w salonach fryzjerskich i kosmetycznych).

   Oczywiście jeśli wydasz mniej, to zyskasz proporcjonalnie mniej, bo bank oddaje 5%. Jeśli więc Twe wydatki wyniosą np. 800 zł to otrzymasz 40 zł. Maks nie jest wymagany.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Moneyback dostępny już od dawien dawna. Raz tylko okroili go o zwroty w biurach podróży i sklepach sportowych. Teraz dodali salony fryzj. i kosmet. Wypłata zwrotów zawsze na czas.

   Usuń
  3. Przepraszam, bo nie jestem pewna po przeczytaniu regulaminu ;) Czy płatności w zwykłych sklepach spożywczych i marketach zaliczają się do moneybanku ?

   Usuń
  4. Nie. Zwroty w tego typu sklepach możesz mieć z kartą 1|2|3 Santander Banku (którą opisuję tutaj) lub TurboKartą w Santander Consumer Banku (prześwietlenie tutaj). Ale to w praktyce wychodzi 1% (więcej w innych kategoriach).

   Usuń
 8. Czy obowiązuje jakiś okres karencji dla byłych klientów?

  OdpowiedzUsuń
 9. 12 m-cy od zamknięcia konta

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy można założyć konto w oddziale i mieć możliwość skorzystania z tych warunków dla lokat i zwolnienia z płacenia za kartę?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...