Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Idea Bank: lokata Skarbonka z oprocentowaniem 3% bez konta

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

26.10.2018

Idea Bank: lokata Skarbonka z oprocentowaniem 3% bez konta

Coraz większy wybór lokat dostępny jest w ofercie Idea Banku.

Lokata Skarbonka w Idea BankuNowością od dziś jest Lokata Skarbonka. Bez konieczności posiadania konta można na niej ulokować nawet większe środki i uzyskać 3% w skali roku. Szkoda tylko, że lokata Skarbonka dostępna jest wyłącznie w jednym, krótkim wariancie okresu zdeponowania środków.

Główne cechy Lokaty Skarbonka to:
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe);
 • okres lokaty: 1 miesiąc;
 • ważność wniosku (czyli czas na wpłacenie środków na wskazany rachunek lokaty): 2 dni kalendarzowe.

Jak to z lokatami Idea Banku najczęściej bywa, tak i tu ulokować można kwotę od 500 do nawet 1 000 000 zł (przypomnę jednak, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza środki do równowartości 100 000 euro i to zawsze warto mieć na względzie).

Lokatę Skarbonka założysz w bankowości internetowej (jeśli jesteś już klientem banku) lub - jeśli jesteś nowym klientem - na stronie banku (pamiętaj jednak, że jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z jakichkolwiek produktów Idea Banku lub Lion's Banku, ani wnioskować o produkty tam, to współpracę z Idea Bankiem najlepiej zacząć od lokaty powitalnej - bo to tylko jednorazowa okazja; więcej na ten temat piszę niżej).

Przypomnę, że jednocześnie w ofercie banku są też dostępne inne lokaty korzystnie wyglądające na tle konkurencji. I tak do wyboru są:

Lokata Na Nowe Środki Plus (z wymogiem posiadania lub założenia konta):
 • oprocentowanie: 
  • 3% w skali roku (na 6 miesięcy); 
  • 2,9% w skali roku (na 3 miesiące); 
  • 2.7% w skali roku (na 1 miesiąc).

Więcej na temat tej propozycji pisałem tutaj.

Bez konta założyć możesz Lokatę Wielki Procent ze stawką 2,8% w skali roku na 3 miesiące lub Lokatę Beztroską oferującą oprocentowanie na poziomie 2,7% w skali roku z możliwością jej zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Więcej szczegółów na ich temat znajdziesz w aktualizowanym na bieżąco rankingu najlepszych lokat bankowych.

Gdyby tego było mało to, jak wynika z doniesień Czytelników, w ofercie ciągle dostępna jest Lokata Zawrotna z oprocentowaniem 3% w skali roku - propozycja jej otwarcia pojawia się obecnym klientom, którzy za pośrednictwem bankowości internetowej przelewają środki w kwocie min. 10 000 zł z Idea Banku do innego banku. Ten depozyt prześwietliłem na blogu już jakiś czas temu tutaj.
💡 Przy okazji dzisiejszego wpisu dla oszczędzających, przypomnę, że w Getin Banku załapać się można na oprocentowanie 3,5% do 10 000 zł (na rok!) oraz 3% do 200 000 zł (na 3 miesiące) i - już tylko do 31.10.2018 r. - na bonus 50 zł na start. Sprawdź szczegóły >>

Lokaty powitalne w Idea Banku


No, a na sam koniec jeszcze o - wspomnianych już - lokatach powitalnych. Jeśli jesteś nowym klientem, wybrać możesz jedną z poniższych propozycji:
 • Lokata Happy - od 500 do 20 000 zł; stawka oprocentowania wynosi 4% w skali roku na okres 3 miesięcy lub 
 • Lokata Happy Pro - od 20 000,01 do 100 000 zł; to 3-miesięczna lokata, której oprocentowanie wynosi 3% w skali roku.
Zakładając lokatę, uzyskasz dostęp do bankowości internetowej i tam możliwość zakładania kolejnych lokat.


Bądź na bieżąco z lokatami i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. Do końca miesiąca może być jeszcze coś fajniejszego. Taką mam nadzieję :) Światowy Dzień Oszczędzania się zbliża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam jakieś szczególnej celebry tego dnia w latach minionych :(

   Usuń
 2. KNF wymusił na wierchuszce Idea wprowadzenie tzw. 'programu naprawczego' i jednym z jego elementów jest zwiększenie aktywów o circa 80 mln - ta oferta to pokłosie wprowadzenia tego planu w życie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele...
   To nie KNF przymusił bank do wprowadzenia planu, tylko ustawa Prawo Bankowe i zdarzenie które miało miejsce w II kwartale - strata bilansowa. Poza tym nie jest to plan naprawczy, tylko plan naprawy. To dwa różne pojęcia. Pierwsze funkcjonowało przed nowelizacją pakietu ustaw bankowych. Taki plan musi posiadać każdy bank po roku od rozpoczęcia działalności, tylko nie każdy musi go wdrażać. Elementem planu naprawy jest emisja akcji na 50 mln zł i nie ma w nim zwiększenia aktywów - a przynajmniej nie wprost bo te zwiększą przecież także w wyniku emisji akcji. Oferta lokat ma się do sytuacji finansowej banku zupełnie nijak. Bank chce zwiększyć akcje kredytową lub notuje odpływ dotychczasowych lokat.

   Usuń
  2. No właśnie, Gordie - jaka jest konkretnie różnica pomiędzy planem naprawczym a planem naprawy?

   Tak czy owak, w 1-szym półroczu 2018 r. Idea Bank odnotował stratę netto w wysokości 379,3 mln zł. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku bank wykazał 97.3 mln zł zysku netto. W dniu ogłoszenia wyników finansowych, spółka ogłosiła podjęcie działań naprawczych.

   Usuń
  3. Plan naprawczy to element postępowania naprawczego zdefiniowanego w prawie upadłościowym i naprawczym. To był taki etap przed upadłością, kiedy spółka jeszcze była wypłacalna, ale wiedziała, że w niewypłacalność popadnie. Ale to prawo zostało zmienione i obecnie mamy postępowania restrukturyzacyjne takie jak przyspieszone postępowanie układowe, układ, czy sanacja. Za to plan naprawy jest zdefiniowany w prawie bankowym. Taki plan musi posiada każdy bank i w planie tym określane są czynniki jakie wywołują jego wprowadzenie w życie. Plan naprawczy był realizowany pod nadzorem sądu upadłościowego, plan naprawy po nadzorem KNF. Generalnie plan naprawy wersja ultra soft postępowania naprawczego i związanego z nim planu naprawczego. Strata IB wynika częściowo z GetBacku (ale nie przez rezerwy, tylko terminację UFK) i nieodpowiedniego modelowania, a konkretnie zbyt szybkiego rozpoznawania zysków w przeszłości. Z tego powodu odpisali sporo rzeczy w kapitały własne. Tam przyszedł nowy zarząd i sprząta szafę :)

   Usuń
 3. Bawi mnie to że IB lubi lokaty wprowadzać w piątek. Niewiele to komu coś daje bo przelewu z innego banku się nie zrobi a dziś złożony wniosek przepadnie po niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale są jeszcze przelewy natychmiastowe. Np. z Santandera za darmo.

   Usuń
  2. I też jest ratunkiem jak komuś akurat w weekend kończą się lokaty w IB.

   Usuń
  3. pokaż mi przelewy natychmiastowe na kwotę 400 tyś :)

   Usuń
  4. Wniosek można złożyć w piątek po czym identyczny w sobotę i nawet w niedzielę. Jeśli dany wniosek nie zostanie zrealizowany, to przepada - dość proste.

   Usuń
  5. Tą lokatę można założyć jeszcze nawet dzisiaj jednak zupełnie nie kminię o co te emocje - Skarbonka @ 3% jest tylko na 1 m-c czyli została wprowadzona w celu poprawienia stanu posiadania aktywów Idea.

   Osobiście czekam na KO z kwotą 50K na jakąś solidniejszą ofertę z Idea na rok lub dłużej. W piątek dzwonili do mnie z Nest sugerując otwarcie lokaty w oddziale gdzie pracownik rzekomo ma możliwość podwyższenia oprocentowania w stosunku do tego co jest oferowane na ich stronie - rewela!

   Usuń
 4. jak uważacie nie ma ryzyka zakładać u nich lokat? nie jest jakos większe niż u konkurencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie samo jak w PKO, Santanderze, Credit Agricole czy SKOK Stefczyka.

   Do 100k EUR masz BFG

   Usuń
  2. Na pewno jest wieksze - dlatego jak nie konkuruja oni procentem i nie daja wiecej niz 3% to trzeba ich olac!

   Usuń
 5. Lokata zawrotna dziala!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Też założyłem. Ale nie przy każdym przelewie działa. Zależy od banku.

   Usuń
 6. Ja kilkakrotnie zakładałam i korzystałam z ich promocyjnych lokat, myślę, że nie ma obaw. 2 listopada kończy mi się jedna i pewnie skorzystam ze skarbonki na 3%, o ile jeszcze będą ją mięli w ofercie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam uwag. Z lokat korzystam wiele lat. Taka ciekawostka. Końcówka numeru rachunku pokazuje kolejny rachunek jaki każdy konkretny klient miał w Idea Banku. LIczą lokaty a nawet wnioski. Obecnie mam już 830.

   Usuń
  2. Ja też miałem kiedyś setki lokat po 1K zanim KNF zmienił przepis o 'zaokrąglaniu' :)

   Usuń
  3. idea bank ma ciekawe podejście do lokat 1miesięcznych, raz jest to 30dni, a jak się lokata powinna skończyć 31X to jej zapadalność nagle staje się 1 XI co daje 31dni, zabieg księgowy aby wykazać większe saldo na koniec m-ca....

   Usuń
  4. Ja mam u nich wciąż kilka lokat 36-miesięcznych na 3% i nie narzekam :)

   Usuń
  5. Anonimowy29 października 2018 21:21, serio? Dobre. No ale na korzyść klienta.

   Usuń
  6. Nie wiedziałem, że banki podliczają saldo co miesiąc jak osiedlowe warzywniaki ... co za czasy :)

   Usuń
 7. Potwierdzam działanie lokaty zawrotnej. Włąśnie korzystam drugi raz. Próba przelewu była do nesta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie zależy jedynie od banku docelowego w przelewie.

   Usuń
  2. Działa z przelewem do mbank. 10 tys i więcej

   Usuń
  3. Spróbuj przesłać 1 grosz na swoje konto w mBank, to i je zablokują :)

   Usuń
 8. Trzeba mieć konto żeby działało? Próbuje do nest, ing i mbank i nic nie pokazuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew musisz zrobić w Idea Cloud i na min 10k PLN. Wczoraj do ING działało.

   Usuń
  2. Pojawienie się oferty jest uzależnione od kilku czynników: banku odbiorczego, klienta i przelewanej kwoty - wiem to o człowieka z Idea.

   Usuń
  3. Ciekawe jak wytypowują do tego klientów.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...