Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przypomnienie dla uczestników promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

9.10.2018

Przypomnienie dla uczestników promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Nadchodzi moment, w którym można przygotować się na (ewentualną) kolejną edycję oprocentowania dla "nowych środków".

A jest to moment, w którym należy (chwilowo) "wyczyścić" konta w Banku Millennium, tak by na dzień 13.10.2018 r. posiadać tam jak najmniej środków lub - najlepiej - wcale. Wtedy będzie szansa załapać się także na kolejną promocję oprocentowania.

Konto oszczędnościowe Profit należy obecnie do najlepszych tego typu kont oferowanych przez banki w Polsce. Nie chodzi tu tylko o oprocentowanie (bo są banki, które oferują więcej), ale przede wszystkim o możliwość uzyskiwania promocyjnego oprocentowania nie tylko przez krótki, zazwyczaj kilkumiesięczny okres, ale też dłużej. Mimo tego, że bank w każdej edycji wymaga wpłaty "nowych środków"! By tak się stało, niezbędne jest jednak zastosowanie jednego, całkiem prostego triku.

Bazując na doświadczeniach z wcześniejszych (już wielu edycji) promocji, Bank Millennium po każdej edycji już następnego dnia odpala kolejną, w której za dzień badania salda środków wyznacza dzień poprzedzający start akcji z promocyjnym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym. Jeśli ta polityka banku będzie utrzymana (ale niestety na to nie ma gwarancji), to nowej promocji spodziewać się można w niedzielę 14.10.2018 r., a więc saldem wobec którego będą wyliczane nowe środki będzie saldo z soboty, tj. 13.10.2018 r. (liczą się środki nie tylko na koncie oszczędnościowym, ale i na innych rachunkach klienta w Millennium). Dlatego przed tym terminem warto wycofać środki w z Banku Millennium. A informuję o tym już teraz, mając na uwadze osoby, które w Millennium posiadają ulokowane więcej niż 50 000 zł.

Dlaczego taką właśnie kwotę? Bo tyle wynosi dzienny limit przelewów zlecanych w bankowości internetowej. Jeśli więc ktoś posiada więcej środków na rachunkach w Millennium, to musi poświęcić więcej czasu na wycofanie pieniędzy (np. dla kwoty do 100 000 zł będą to 2 dni). Limit nie dotyczy przelewów wewnętrznych (z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Millennium) i ten fakt warto wykorzystać, bo tylko pierwszy przelew z konta oszczędnościowego w danym miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za drugi i każdy kolejny będzie trzeba zapłacić. Jeśli więc posiadasz np. 60 000 zł na koncie oszczędnościowym, najpierw całość przelej na konto osobiste w Millennium, a dopiero później rozłóż na przelewy do innego banku.

O tym jak działa mechanizm wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne odsłony promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym piszę w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium.

W obecnej promocji (dostępnej do 13.10.2018 r.) bank oferuje oprocentowanie 2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł przez okres 92 dni od momentu pierwszej wpłaty "nowych środków" na konto oszczędnościowe.

Jeśli szukasz jednak alternatywy, to sprawdź konto oszczędnościowe w Getin Banku, z którym zyskasz 3,5% do 10 000 zł, 3% aż do 200 000 zł, a oprócz odsetek jeszcze bonus 50 zł na start.


69 komentarzy:

 1. Dzienny limit przelewów na poziomie 50K to przejaw skrajnej paranoi zwłaszcza w banku, który tak mocno nakłania do bankowości telefonem - tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda. Chyba jedyny bank który limity daje tak niskie. I nie da się ich zmienić.

   Usuń
  2. Eurobank w bankowości internetowej pozwala na przelew max. 20k. Ale chociaż w aplikacji można bez limitów.

   Usuń
 2. Autorze tego bloga. Fajnie że jesteś : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez sie ciesze, ze trafilem na ten blog. Fakt, nie udaje mi sie tyle "wyciagnac" co innym, z tego co tu widze, bo raz, ze i mozliwosci finansowe mam mniejsze, a dwa, ze i nie az tyle czasu, by sie bawic, ale nawet miec troche wiecej bonusow/troche wyzsze oprocentowanie jest zawsze fajnie.

   Usuń
 3. Lokaty też się do tego salda zaliczają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że tak. Wszystkie konta, rachunki, lokaty itd.

   Usuń
  2. pod uwagę brane są środki zgromadzone na koncie osobistym, rachunkach technicznych, oszczędnościowych i lokatach - także strukturyzowanych

   Usuń
 4. Czy jak zlecę dzień po dniu (dziś jutro i pojutrze) przelew po 50 tysięcy wychodzące w piątek, to czy w piatek wyjdzie z konta 150 tyś, czy tylko 50 tysięcy, a 100 zostanie na koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma znaczenia kiedy zlecisz tylko docelowa data wyjścia. Na pewno zadziała limit dnia i w piatek "puści" tylko jeden przelew.

   Usuń
  2. Można tak lub tak.

   Usuń
 5. Jak zapomnialem, ze w tym miesiacu konczy sie promocyjne oprocentowanie i wyplacilem na poczatku miesiaca jakies pieniadze i teraz przy probie przelewu z konta oszczednosciowego na zwykle konto pokazuje oplata 0zl to jakis blad i i tak zaplace te 7,5 czy z jakiegos powodu mi nie pobierze tego ( nie wiem moze konto student). Mial ktos taka sytuacje, jak sie skonczyla?
  I jesli nie wyplace a promocyjne oprocentownaie mam do konca pazdziernika to myslicie ze lepiej zostawic te pieniadze na miesiac i odpuscic sobie nastepna edycje i poszukac jakiejs innej oferty na te 3 miesiace?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brałbym 3% w Getinie albo TMUB. Względnie masz jeszcze 2,7% w czerwonistym Santanderze.

   Usuń
  2. Raczej błąd. Ja ostatnio miałem 0 zł przy przelewie natychmiastowym. Choć swoją drogą gdyby zrobić printscreena to byłaby podstawa do reklamacji.

   Usuń
  3. Względnie masz też 2,7% w Aliorze.

   Usuń
 6. Dziś zobaczyłem jakie mają oprocentowanie na lokatach bo kwotę do przelania jutro chciałem wrzucić na lokatę 1-dniową. Aż 0,6% :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pamiętam czasy (2012-2013) kiedy w Happy Hours dawali +2 p.p. A standardowa stawka wynosiła 5% więc łącznie można było odebrać 7% w skali roku. Eh, piękne to czasy były.

   Usuń
 7. Czy jesli wyplace pieniadze a poprzednia promocje mam dluzej aktywna (np. jeszcze 10 dni bo liczy sie od daty wplaty), to powinienem wycofac moj udzial z promocji)? Czy tez jesli w poniedzialek bedzie nowa promocja, to wystarczy, ze znow przeleje srodki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Wtedy z jednej edycji przejdziesz z automatu do kolejnej.

   Usuń
  2. W banku powiedzieli mi ze musze zrezygnowac z udzialu w starej promocji przez telefon.

   Usuń
  3. Dobrze kolega mówi, że przejdziesz z automatu do kolejnej edycji tylko zapomniał o "drobnym" szczególe. W czasie gdy korzystasz z poprzedniej edycji badanie salda jest dla kolejnej w czasie gdy masz oszczednosci na koncie. Tym sposobem w nowej to już nie będą nowe środki i oprocentowanie będzie standardowe a nie promocyjne. Po to właśnie stosuje się ten "myk"z zerowaniem salda przed kolejną edycją.

   Usuń
  4. Anonimowy11 października 2018 16:06, w placówkach i na infolinii to różne rzeczy mówią ;)

   Usuń
 8. W nowej edycji (potrwa od 14.10.2018 do 12.01.2019 r.) będzie ponownie 2,7% ale do 200 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd takie dobre informacje?

   Usuń
  2. Z dobrego i sprawdzonego źródła :)

   Usuń
  3. Czas najwyższy żeby podwyższyli do 200K ten groteskowo niski dzienny limit na przelewy zewnętrzne!

   Usuń
 9. W tej nowej edycji trzeba będzie zakładać nowe konto profit czy po prosty 15.10.2018 przelać z innego banku środki na te samo konto profit które się już posiada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto to samo a zmieni sie tylko sama automatycznie edycja promocji. Pamietaj tylko że musza to być nowe srodki albo stare ale wycofane przed badaniem salda.

   Usuń
  2. A oprocentowanie z nowej edycji wejdzie ci nie od 14-go ale od następnego dnia po upływie 92 dni z promocyjnym oprocentowaniem które masz teraz.

   Usuń
 10. Środki wyprowadzam od czwartku, obecną promocję mam do końca października. Więc w poniedziałek przelewam z powrotem do millenium. obecne oprocentowanie mam do końca października a nowa promocja wskakuje jak moja się kończy. Dobrze rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Jak zakończy ci się oprocentowanie z aktualnej edycji a będziesz mieć wyzerowane konta jutro to możesz w pn przelać kasę z powrotem na KO Profit. Będziesz mieć 2,7% z dotychczasowej edycji do 31.10 a od 1.11 przez 92 dni z automatu z nowej edycji.

   Usuń
  2. Oprocentowanie i edycję którą masz zawsze możesz sobie sprawdzić w zakładce SZCZEGÓŁY

   Usuń
  3. "Środki wyprowadzam od czwartku, obecną promocję mam do końca października. Więc w poniedziałek przelewam z powrotem do millenium. obecne oprocentowanie mam do końca października a nowa promocja wskakuje jak moja się kończy. Dobrze rozumiem? "
   Niestety nie. Po wypłacie środków i ponownej wpłacie w poniedziałek będzie Pan uczestnikiem tej samej promocji czyli do końca października. Po tym środki już nie będą "nowe". Trzeba po wypłacie środków zrezygnować z aktualnej edycji promocji (przez infolinię). Dopiero po tej rezygnacji wpłacamy pieniądze i uczestniczymy w nowej promocji.

   Usuń
  4. Ale przecież "nowe" środki badane są 13.10 a nie na koniec października. Więc tutaj widzę brak pewnej logiki...
   Bardziej myślałem że to działa jak podał Anonim 12.x o godzinie 13.10 a tu nagle inna wersje....widzę że trzeba będzie z infolinią rozmawiać banku....

   Usuń
  5. No ale z poprzedniej edycji masz 92 dni promocyjnego oprocentowania. A okres ten jest różny dla każdego. Więc nie może zakończyć się wszystkim 13.10 a po 92 dniach.

   Usuń
  6. Anonimowy z 12.xx 16,48: Także korzystam z promocji kilkukrotnie i miałem już "przygodę" bo nie zrezygnowałem z "resztki" poprzedniej promocji. Uruchomiłem procedurę reklamacyjną i została uznana (Bank się zachował :). Piszę aby uczulić - najpierw zabieramy środki, potem patrzymy czy "uczestniczymy w promocji" (której?), jeśli uczestniczymy w poprzedniej to rezygnujemy i na koniec wpłacamy ponownie .

   Usuń
 11. Jest dokładnie tak jak opisał to Anonimowy z godziny 13.10. Nie panikujcie ;) Sposób ten działa już prawie 2 lata, wiem bo sam korzystam :) Pan Dominik nie musi nigdzie dzwonić i się dopytywać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem nowym klientem, mam tak 14-09-2018 - 14-12-2018, chyba tak zrozumiałem że nie trzeba wycofać środki teraz, dopiero w 13 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz. Bo 13.12 nie będzie dniem od którego bank będzie liczył nowe środki. Nowa edycja ma być do 12.01.2019 więc kolejnym dniem którym będzie warto zerować saldo w Millenium to 12.01

   Usuń
 13. Wiem że data zakończenia danej promocji dla każdego jest inna bo liczy się 92 dni.
  Czyli kto tu ma rację? Konto samo automatycznie się przekwalifikuje jak skończy mi się obecna promocja 92 dni (a kończy mi się 31.10) pomimo że środki przeleje 15.10 i automatycznie wskoczy mi 1.11 nowa promocja?
  Czy wariant drugi muszę rezygnować z obecnej promocji na infolini i dopiero jak wrzucą mi nową promocje dopiero przelewać pieniądze ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani jedno, ani drugie. Po zakończeniu obowiązywania podwyższonego oprocentowania, tj. po 31 października, czekasz na nową edycję KO Profit, która rozpocznie się 92 dni licząc od jutra - taki klimat :

   Usuń
  2. Wariant pierwszy jest okey.

   Usuń
  3. Kto rozsiewa te plotki, ze rezygnować z obecnej edycji? Edycja trwa 92 dni od momentu wpływu 'nowych' pieniędzy na KO Profit. Amen.

   Usuń
  4. Drugi opłacałby się tylko gdyby kolejna edycja dawała wyższe oprocentowanie.

   Usuń
 14. Okazuje się, że nie każdy jest w stanie rozkminić o co idzie autorom regulaminu KO Profit - aż trudno w to uwierzyć, ale taka jest prawda.

  OdpowiedzUsuń
 15. Złotówa, na przyszłość warto chyba dać link do regulaminu KO Profit :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”, organizowanej przez Bank Millennium S.A., edycja 10 stanowi jak następuje:

  § 2. ust. 10)
  Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego - okres 92 dni, którego zakończenie jest niezależne od Okresu przystąpienia do Promocji, liczony od dnia, w którym nastąpi Pierwsze uznanie Nowych Środków na Koncie Oszczędnościowym Profit w Okresie przystąpienia do Promocji, z zastrzeżeniem § 3. ust. 2).

  W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego po dniu Pierwszego uznania Nowych środków Uczestnik Promocji może dopłacać wielorazowo Nowe Środki („Kolejne uznania Nowych Środków”) z tym, że Oprocentowanie promocyjne dla Kolejnych uznań Nowych środków będzie obowiązywało do 92 dnia włącznie licząc od Pierwszego uznania Nowych środków.

  § 3. ust. 3)
  3. Jeżeli Klient jest posiadaczem więcej niż jednego Konta Oszczędnościowego Profit, może uczestniczyć w Promocji na każdym z nich, z zastrzeżeniem ust. 1. Wówczas Łączne saldo, Łączne saldo progowe i Nowe Środki wyliczane są osobno dla każdego Konta Oszczędnościowego Profit.

  OdpowiedzUsuń
 17. Szczerze to ja już nie wiem....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety bardzo to wszystko niepotrzebnie aż tak skomplikowali ...

   Usuń
 18. Kto by się spodziewał, że KO z dość przeciętnym zwrotem 2,7 % i jedynie na 3 m-ce wywoła tyle 'emocji' zwłaszcza, że Millennium uparcie stosuje dzienny limit przelewów zewnętrznych na bardzo niskim poziomie 50K.

  Dla maksymalnego efektu optymalnie na Profit należy wpłacić pierwszy raz pod koniec edycji. W poprzedniej obowiązującej do wczoraj to była np. środa, czwartek lub piątek w zależności od kwoty utrzymywanej na tym koncie, gdyż przelewy mają dzienny limit 50K. Jest co prawda możliwość zamówienia oraz podjęcia gotówki (bez limitu!) w oddziale, ale to opcja raczej nie dla wszystkich. Wówczas przez 92 dni obowiązywałoby oprocentowanie z tej właśnie poprzedniej edycji edycji. Następnie należy konto wyzerować na dzień sprawdzenia salda i apiat to samo. Inne daty wpłat na to konto inicjujące 92-dniowy okres obowiązywania oprocentowania z definicji nie są optymalne!

  Warto zauważyć, że tym razem wystartowali edycję w niedzielę (celowo?) i nawet przelewy zewnętrzne natychmiastowe oraz przelewy wewnętrzne zostaną zaksięgowane na to konto dopiero w poniedziałek 15.10 - taki u nich 'zwyczaj' skutkujący tym, że licznik 92 dni startuje 15.10 i zakończy się niestety już w następnej edycji - zonk :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nowa edycja 11 będzie trwać od 14 października 2018 r. do 12 stycznia 2019 r. czyli przez 92 dni z oprocentowaniem promocyjnym w wysokości 2,7% do 200K.

  https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/rachunki-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe-profit

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2018/10/konto-oszczednosciowe-profit-millennium-11-edycja.html

   Usuń
  2. @Anonimowy, 14 października 2018, 08:59

   Złotówa zamieścił opis tej edycji konta Profit pół godziny po Tobie :

   Usuń
 20. Regulamin 11. edycji KO Profit:

  https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/591/latest

  OdpowiedzUsuń
 21. Wycofałem środki w piątek 12.10 o godzinie około 22. Proszę o opinie czy aby nie za pózno to zrobiłem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za późno. Teoretycznie to przelew można zlecić nawet w sobotę.

   Ale szkoda tak późno bo teraz masz kasę gdzieś między bankami czyli bez oprocentowania.

   Usuń
  2. Bo bałem się że sesje wychodzące juz sie skonczyły a nie wiem jak saldo liczą

   Usuń
  3. Saldo jest obliczane w każdym banku na koniec dnia, ale ta operacja jest z datą poniedziałkową - taki klimat :)

   Usuń
  4. Dariusz85 Zapytaj wiadomością lub na czacie w aplikacji jakie miałeś saldo na dzień 13.10 i wszystko będziesz miał jasne.

   Usuń
  5. W takim razie czy na pewno sie załape skoro saldo będzie z datą poniedziałkową ? przelew w piątek wieczorem zrobiłem

   Usuń
  6. Darek, a jaka date widnieje w historii operacji?

   Usuń
  7. o kurcze mimo, iż przelew zrobiony 12 wieczorem to w historii pokazuje że 15 i dupa

   Usuń
 22. Skontaktowałem się z bankiem przez czat żeby sie upewnić. Brałem udział w ramach 9 edycji czyli w okresie 1.08 - 31.10.2018. W piątek wyczyściłem konto. W sobotę było badane saldo - który wyniosło 0 zł. Dzisiaj 14.10 rusza 11 edycja. W poniedziałek przelewam z powrotem środki na konto. Pracownik banku potwierdził że do konca 31.10 będę w ramach 9 edycji a od 1.11 z automatu wskakuje w 11 edycje - bo saldo na 13.10 wyniosło 0 zł.

  OdpowiedzUsuń
 23. To po co piszą że środki mam do 26.10 oprocentowane promocyjne? ? Czyli nie mialam 3 miesięcy tylko mniej bo do 13 października. ..super . Teraz mi idą że standardowym oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 24. Uczestniczyłem w promocji do 1.11. Na dzień 13.10 wyczyściłem konto żeby przystąpić do nowej. Dzisiaj pytam konsultanta i środki które mam na dzień dzisiejszy nie wchodza w nową promocje tylko standardowe oprocentowanie. Ktoś może powiedziec o co tu chodzi????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli miałeś wyczyszczone konto oszczędnościowe i osobiste, nie miałeś lokat itd to nie ma bata. Po tym jak zakończyło ci się 2,7% z poprzedniej edycji to od następnego dnia włącza się znów 2,7% z nowej edycji. Konsultant wprowadził cię w błąd. Sprawdź jak masz w szczegółach w bankowości.

   Usuń
 25. witam
  gdzie w bankowosci internetowej mozna zmienic limity do przelewów .szukam szukam i nie moge znalesc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kliknij na nazwisko posiadacza konta (górny pasek, drugi element od lewej strony) --> wybierz 'Ustawienia' --> następnie 'Ustawienia zabezpieczeń' --> kliknij klawisz 'Edytuj'

   PS.1) Ich czat działa wyjątkowo szybko i skutecznie!
   PS.2) Czy Złotówa jest wciąż na urlopie?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...