Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Santander Bank: karta kredytowa 1|2|3 z moneybackiem do 760 zł w rok!

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

25.10.2018

Santander Bank: karta kredytowa 1|2|3 z moneybackiem do 760 zł w rok!

Dziś czas przyjrzeć się kolejnej karcie kredytowej ze zwrotem za płatności.

Karta kredytowa w Santander Banku z moneybackiem do 3%Na tapetę idzie karta 1|2|3 wydawana przez Santander Bank (do niedawna znany jako BZ WBK). W ofercie dostępna jest ona już od dłuższego czasu (co najmniej od kilku lat) i niezmiennie owocuje zwrotami za płatności w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych.

[Santander Bank wycofał ze swej oferty kartę kredytową 123. Sprawdź aktualnie dostępne promocje kart kredytowych.]

Dla kogo promocja? W praktyce dla każdego. Bo o kartę mogą wnioskować zarówno nowi, jak i obecni klienci Santander Banku. Przeszkodą w skorzystaniu z tej karty nie jest nawet posiadanie innej karty kredytowej w tym banku.

Zasady promocji. By móc korzystać z moneybacku:
 • zawnioskuj o kartę kredytową 1|2|3;
 • ustaw spłatę minimalną kwoty zadłużenia na karcie (oczywiście to tylko wymóg promocji; całą wykorzystaną kwotę możesz spłacać wcześniej, jeszcze w okresie bezodsetkowym, dzięki czemu oddawać będziesz dokładnie tyle samo, ile zostało z karty wydane - bez odsetek).

No i by uzyskiwać moneyback, wykonuj transakcje. To ile zdobędziesz w tej promocji, zależy od tego na jaką sumę wykonasz płatności kartą. A bank zwraca (dla umów o kartę zawartych do 31.07.2019 r.):
 • 1% - za płatności we wszystkich supermarketach spożywczych w Polsce;
 • 2% - za wydatki na stacjach paliw w Polsce;
 • 3% - za płatności w restauracjach i fast foodach w Polsce.

A dla umów zawartych od 1.08.2019 r.:
 • 1% w obiektach sportowych, kręgielniach, klubach sportowych, parkach rozrywki, klubach członkowskich, za usługi rekreacyjne w Polsce; 
 • 2% za odzież i obuwie (sklepy w Polsce);
 • 3% restauracje i fast foody w Polsce.

[Aktualizacja: od 1.12.2020 r. dla wszystkich kart kredytowych 1|2|3 Santander Bank wprowadził zwroty według poniższych zasad:
a) 1% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako: obiekty sportowe, kręgielnie, kluby sportowe, parki rozrywki, kluby członkowskie, usługi rekreacyjne, zdrowie, 
b) 2% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako: odzież i obuwie, 
c) 3% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako: restauracje i fast foody

Z tytułu moneybacku w rok uzyskać można nawet 760 zł (maksymalnie 63,33 zł miesięcznie). 

Zwrot wypłacany jest na rachunek karty kredytowej do 7. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności (jeśli dzień ten wypada w dzień wolny od pracy, to wypłata moneybacku nastąpi w najbliższym dniu roboczym). Zwrot powoduje spłatę ewentualnie wykorzystanego limitu bądź nadpłatę. W tym drugim przypadku pieniądze najlepiej wydać, wykonując płatności kartą (przelewy z karty, jak i wypłaty w bankomatach są niewskazane m.in. z powodu prowizji; więcej o zasadach korzystania z kart kredytowych przeczytasz tutaj).

Karta kredytowa 1|2|3 - prześwietlenie oferty


Główne cechy karty 1|2|3 to:
 • 0/120 zł - opłata za pierwszy rok nie jest pobierana, jeśli wykonasz co najmniej 10 płatności kartą na dowolne kwoty w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia przez bank decyzji o wydaniu karty; 
 • w kolejnych latach opłata miesięczna wynosi 10 zł, ale też można jej uniknąć. Nie będzie ona pobrana, jeśli w poprzednim miesięcznym cyklu rozliczeniowym karty wykonasz co najmniej 10 płatności na dowolne kwoty. Jedyna opłata, z którą należy się liczyć to 15 zł, czyli opłata, którą bank pobierze przy wznowieniu karty (gdy przyśle nowy plastik - dzieje się to bodajże co 4 lata);
 • okres bezodsetkowy: do 54 dni;

Czy to się opłaca? Zwroty na poziomie 1, 2 czy 3% nie należą może do oszałamiających. Choć ja osobiście pamiętam, jak swą przygodę z zarabianiem na promocjach bankowych zaczynałem właśnie od moneybacku na poziomie 1% - jako student zyskiwałem wtedy niewiele, bo kilka złotych miesięcznie, ale nawet to mnie cieszyło, gdyż zawsze lepiej, gdy bank płaci nam, a nie my bankowi 😉. Wszystko zależy od indywidualnej kalkulacji. Jeśli ktoś nie łapie się na inne promocje (czasem i z wyższymi zwrotami), a wydaje jednak bardzo dużo w takich kategoriach punktów handlowo-usługowych, które objęte są moneybackiem od Santander Banku, to być może ta karta przyniesie dla niego duże dodatkowe korzyści. Na pewno plusem tej karty jest możliwość uniknięcia opłat poprzez wykonanie określonej liczby transakcji miesięcznie, a nie na określoną sumę (co bywa trudniejsze). Bo w ten sposób wystarczy płacić nawet za drobne zakupy, a dzięki temu darmową kartę mieć tylko w rezerwie, gdy zdarzy się sytuacja dużych wydatków.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

51 komentarzy:

 1. Korzystam od dawna i mogę polecić. Zwłaszcza że kiedyś opłata 10 zł miesięcznie była nie do uniknięcia. Później to zmieniono. Kiedyś było jeszcze konto 123 z oproc. do 3% ale dla nowych klientów już niestety wycofane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam. U mnie co miesiąc wpada 15-30 zł.

   Usuń
 2. Czy Biedronka/Lidl wliczają się do zwrotów 1%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wliczają się wszystkie. Także Carrefour, Auchan, Piotr i Paweł, a nawet małe sklepy spożywcze też.

   Usuń
  2. Na koncie 123 były jeszcze zwroty za rachunki do 3%.

   Usuń
  3. Tzn w sumie są jeszcze dla tych co konto nadal mają.

   Usuń
 3. Można połączyć z promocją konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno z drugim się nie wyklucza.

   Usuń
  2. Do tego dochodzą jeszcze program poleceń i premia za wpływ wynagrodzenia!

   Usuń
  3. Zgadza się. Promocje opisuję tutaj (no i jest jeszcze dodatkowe 100 zł dla młodych, w wieku 18-26 l. - opisywane tutaj).

   Usuń
 4. No nie powiem jak na promocje z kart kredytowych bank bardzo slabo sie postaral 1% to z 1000zl to az 10zl srednio jak na ludzi wydaja 3000 zl na zycie przy dobrych wiatrach to az 30zl ale w koncu dobra i taka promocja ja zdecydowanie polecilbym inna promocje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tiaaa, już widzę tutaj tych ludzi, którzy wydają na tzw. 'życie' po 3 tys. zł miesięcznie. To jest po prostu bardzo słaba oferta!

   Usuń
  2. Ale za to jest to jedna z nielicznych promocja na stałe.

   Usuń
  3. @Anonimowy 25 października 2018 21:48, powiem tak: nie da się generalizować. Osoby korzystające z promocji bankowych są bardzo różne. Dowodzą tego wyniki ankiet, które swego czasu przeprowadziłem wśród Czytelników, a także wiedza którą uzyskuję przy okazji korespondencji z Czytelnikami. Są też tacy, którzy wydają nawet kilkukrotnie więcej i taką ofertę chętnie przyjmą. Oczywiście nie jest to promocja, która będzie się cieszyła takim wzięciem, jak niektóre hity, które są skrojone "dla każdego". Ale jak widać już w powyższych komentarzach pojawiły się głosy osób, które z oferty 1|2|3 korzystają.

   Blog jest po to by dawać Czytelnikom przegląd ofert i wybór. A każdy może dobierać sobie co mu, w jego konkretnej sytuacji, pasuje :)

   Usuń
  4. Złotówa, nie zmienia to faktu, że ta oferta ledwo się łapie na dwie 'gwiazdki' ... może jedynie półtorej :)

   Usuń
  5. Złotówa, ta szczerze: dałbyś więcej niż 1* ?:)

   Usuń
  6. Ma 2 gwiazdki. Czyli jest to "promocja dla zaangażowanego bankobiorcy".

   Usuń
 5. Żeby dostać 760 zł z 1% zwrotów to trzeba przerobić kartą 76 tys. zł na zakupy produktów spożywczych!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj że w sklepach Auchan i tego typu możesz kupić rower, telewizor albo opony zimowe więc nie o samą spożywkę musi chodzić.

   Usuń
  2. Jednak zdecydowanie lepiej tam kupować kupić rower, telewizor albo opony zimowe z kartami Handlowego (5% zwrotu), TMUB (5% zwrotu) czy nawet Raiffeisen-Polbank-BGŻ (3% zwrotu)

   Usuń
  3. Albo telefonem z KK Aliora podczepioną do Google Pay.

   Usuń
 6. Należy też przypomnieć że kilka miesięcy przed wydaniem karty nowej wystarczy ją zgubić (zzastrzec)wtedy wydawana jest bezpłatnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak mam Turbokartę w Santanderze to tę również mogę mieć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba inny bank?

   Usuń
  2. Tak. Karta 1|2|3 oferowana jest przez Santander Bank Polska, a TurboKarta przez Santander Consumer Bank (opisuję ją tutaj).

   Usuń
 8. Posiadam tą kartę, płacąc za paliwo i w restauracjach można uzyskać wysoki zwrot. Mogę wspomnieć jeszcze, że jakiś czas temu złożyłem wypowiedzenie karty, a bank w ramach oferty retencyjnej zaproponował mi podwojenie zwrotów przez 6 miesięcy, czyli teraz mam 2%, 4% i 6% zwrotów za zakupy. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakaś dziwna ta 'retencja', bo wiele banków oferuje 5% zwrotów :)

   Usuń
  2. Ja chciałem zrezygnować ze zwykłej karty kred. MC Silver. Na zatrzymanie dostałem moneyback 2% wszędzie przez 4 miesiące (max. 50 zł/mies)

   Usuń
 9. Santander zapowiadał, że w sobotę do godziny 17:00 będzie problem z korzystaniem z bankowości internetowej i mobilnej. To kolejna tak długa przerwa w tym miesiącu i wygląda na to, że 'Hiszpanie' się zadławili przejęciem zmianą nazwy oraz przejęciem DB Polska. Jeśli myślą na poważnie o przejęciu €-banku, który wcześniej połknął VW Bank Polska, to chyba trzeba będzie zapinać pasy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wskaż mi bank który nie robi przerw w dostępie do swych serwisów. W co któryś weekend robią to wszystkie banki.

   Usuń
 10. żałosne procenty, szkoda czasu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy kto ile wydaje. U mnie co miesiąc wpada 50 zł za paliwo.

   Usuń
 11. Karta wyrobiona. Okazało się że na samo oświadczenie się da. Nie musiałem dostarczać żadnych dokumentów jak w Citi czy Paribasie. Zatem plus na start.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam,
  czy można wyrobić tą kartę bez wizyty w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Podpisanie tylko w oddziale. Nie wchodzi w grę kurier. Przy czym wniosek lepiej złożyć przez internet a później iść do oddziału już tylko podpisać gotową umowę. Wizyta trwa kilka minut. A przy wniosku w oddziale to 2 wizyty z czego pierwsza mega długa.

   Usuń
 13. Dziś oraz jutro ich karty, bankomaty i strona internetowa znowu nie działają!

  Ostatnio, tj. 27 października, nie można było korzystać z bankowości internetowej i mobilnej przez 17 godzin - zła zmiana :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Cały rok 2018 obowiązuje promo....karta kredytowa przez telefon....to się opłaca....edycja 3
  Dzwonisz i jak masz zdolność to karta 4 lata bezpłatna po wykonaniu 10 transakcji w pierwszych 3 miesiacach

  OdpowiedzUsuń
 15. Tak się zastanawiam w kontekście warunków promocji do spełnienia,
  czy mogę korzystać w pełni zamiennie z karty plastikowej lub karty wirtualnej (mobile) (płacenie smartfonem). Czy oba rodzaje płatności są zaliczane w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy po roku korzystania z karty nadal można liczyć na zwroty z wydanej kasy?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy za zakup w sklepie rtv za tel, komórkowy też jest zwrot

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeśli chodzi o tę kartę to od 1.08.19r zmieniły się warunki zwrotów na karcie 1% jest dla usług sportowo- rekreacyjnych, 2% na odzież i obuwie a 3% na fast foody i restauracje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem o to w banku. Na szczęście zmiany dotyczą wyłącznie nowo wydanych kart. Uff

   Usuń
 19. Czyli dno, zwroty za ciuchy gdzie ich produkcja najbardziej niszczy środowisko i fastfoody nasze zdrowie ot co promuje bank

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy ktoś wie w jaki sposób bank informował o zmianie kategorii uprawniających do cashbacku? Nie kojarzę żebym coś dostała i zastanawiam się czy mam szansę skutecznie to zareklamować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy okazji zmiany regulaminów. Przysłali kilkadziesiąt dokumentów. Dla mnie to zrobili w dość cwany sposób, bo najpierw były informacje puszczone w obieg bez informacji o zmianie moneybacku, a później przysłali wiadomość z wszystkimi zmianami ale wiele osób które już o zmianach wiedziały to tę wiadomość zignorowali. Tak ja zrobiłem. A to tymczasem właśnie wtedy przysłali nowy regulamin ze zmianą moneybacku. W praktyce się dowiedziałem jak moneybacku nie wypłacili. Zrezygnowałem wtedy z karty. Niesmak pozostał.

   Usuń
 21. na stronie banku widnieje informacja ze karta została wycofana z oferty banku

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy ktoś również nie dostał zwrotu za czerwiec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie nadal brak. Dziwne bo o tej porze zwrot już zawsze był.

   Usuń
  2. Wczoraj dostałem NA ZAKUPY Z SANTANDEREM CZERWIEC 2023 ale zwrotu 1-2-3% nadal brak.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...