Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata na Nowe środki Plus w Idea Banku: 3% na 6 miesięcy

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.10.2018

Lokata na Nowe środki Plus w Idea Banku: 3% na 6 miesięcy

Idea Bank ponownie zmodyfikował ofertę depozytów.

Lokata na Nowe środki Plus w Idea Banku: 3% na 6 miesięcyMożna by rzec, że oprocentowanie spadło, bo już nie ma lokaty ze stawką 3,5%. Aczkolwiek to była lokata 1-miesięczna. Za to lokata 6-miesięczna (dotąd dostępna z oprocentowaniem 2,7%) teraz zyskała na atrakcyjności, bo daje 3% w skali roku. Dodatkowych wymogów jednak nie brakuje.

Wszystko to są bowiem propozycje wyłącznie dla nowych środków oraz dla posiadaczy konta osobistego w Idea Banku.

Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS to:
 • minimalna kwota: 500 zł; 
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł (pamiętaj jednak, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo środków do równowartości 100 000 euro); 
 • okres depozytu: 1, 3 lub 6 miesięcy; 
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość zależy od okresu lokaty, jaki wybierzesz: 
  • 3,0% w skali roku - na okres 6 miesięcy
  • 2,9% w skali roku - na okres 3 miesięcy
  • 2,7% w skali roku - na okres 1 miesiąca

Przez nowe środki bank rozumie nadwyżkę środków na kontach (osobistych i oszczędnościowych), lokatach, rachunkach lokat strukturyzowanych oraz innych produktów posiadanych w Idea Banku i Lion's Banku na dzień 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpi założenie lokaty.

Zatem jeśli lokatę będziesz zakładać w październiku to datą odniesienia będzie 20.09.2018 r. Jeżeli na tamten dzień saldo Twych środków w Idea Banku wynosiło 0 zł, to teraz sytuacja jest klarowana i każda wpłata zaowocuje promocyjnym oprocentowaniem (nawet jeśli aktualnie posiadasz lub po 20.09. było Ci dane posiadać jakiekolwiek środki w Idea Banku).
Jeżeli jednak jakieś środki znajdowały się na Twych rachunkach lub lokatach w Idea Banku na dzień 20.09.2018 r., to teraz trzeba trochę policzyć. Jak to zrobić? Przykładowo: jeżeli była to kwota 2 000 zł, a teraz masz zamiar otworzyć lokatę na nowe środki w wysokości 8 000 zł, to w tej sytuacji w dniu założenia lokaty musisz w banku posiadać co najmniej 10 000 zł (z czego 8 000 zł "nowych środków" przeznaczysz na założenie lokaty, a 2 000 zł "starych środków" utrzymasz na jakimś innym rachunku lub lokacie, ale innej niż ta dla nowych środków). I dopilnować tego trzeba z uwagą, bo jeżeli warunek wpłacenia "nowych środków" nie zostanie spełniony, to bank obniży oprocentowanie lokaty (tej na 8 000 zł) do zaledwie 0,5% w skali roku. W bankowości internetowej ta zmiana powinna być widoczna w kolejnym dniu po założeniu lokaty (bo w dniu zakładania system będzie wskazywać promocyjne oprocentowanie bez względu na to, czy warunki lokaty zostały spełnione czy też nie).

Wpłacenie środków na lokatę możliwe jest wyłącznie z konta osobistego w Idea Banku.

Jeżeli nie jesteś w stanie wyliczyć swego salda środków na dzień 20.09., to informacje na ten temat można uzyskać na infolinii Idea Banku.

Lokatę Na Nowe Środki założysz za pośrednictwem bankowości internetowej (jeśli do takowej posiadasz już dostęp) albo na stronie banku (jako nowy klient).

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta osobistego w Idea Banku to na koniec jego krótkie omówienie. Konto Idealne otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Darmowa jest również karta wydawana do tego konta. W każdym miesiącu kalendarzowym za jej pomocą możesz 5 razy wypłacić środki z dowolnych bankomatów w Polsce za 0 zł (płatna jest dopiero 6. i każda kolejna wypłata).

Przydatne dokumenty:

30 komentarzy:

 1. Dlaczego nie widzę tej lokaty w aplikacji mobilnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Idea Cloud jest widoczna.

   Usuń
  2. Możesz jej też nie widzieć jak nie masz konta.

   Usuń
  3. Mam konto i widzę po zalogowaniu się do banku na laptopie. Zastanawia mnie brak tej widoczności w aplikacji mobilnej

   Usuń
 2. Ale niestety przycięli oproc. lokaty Beztroskiej do 2,2%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś na BEZTROSKIEJ jest 2,8%.

   Usuń
  2. Beztroska 2,7. Ale WIelki Procent jest 2,8% na 3 mies. bez konta

   Usuń
  3. Oczywiście wszystko przebija zawrotna. 3% na 3 miesiące. Ciągle się pojawia.

   Usuń
  4. No to dobre zmiany. A do końca miesiąca jeszcze trochę więc mogą być jeszcze lepsze promocje! :)

   Usuń
  5. Przed nami jeszcze Światowy Dzień Oszczędzania. Więc może coś będzie z tej okazji.

   Usuń
 3. Może mi ktoś wytłumaczy, bo ja niezbyt ogarniam. Od marca tego roku mam lokatę dwuletnią na 5000zl. Czy moge założyć ta promocyjną lokatę na 10tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to lokatę 2-letnią masz cały czas a teraz zakładasz sobie 10 tys na lokatę dla nowych środków.

   Usuń
 4. Dla tych co tak jak ja nie lubią infolinii można napisać wiadomość w bankowości internetowej, na następny dzień miałam odpowiedź i do tego zawsze jest potwierdzenie stanu konta w skrzynce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minus taki że do następnego dnia mogą lokatę wycofać.

   Usuń
 5. czy coś w warunkach konta idealnego się zmieniło? bo odkąd pamiętam nie mam karty bo trzeba było nią wydać 300zł żeby była bezpłatna a wiadomo płacenie karta bez żadnych korzyści boli ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak i to dość sporo :)

   Usuń
  2. Dawno temu. Pewnie już 2 lata będą. Było wszystko za darmo. Teraz wprowadzili ograniczenie liczby wypłat z bankomatów za free.

   Usuń
  3. Ja mam tam konto od jakichś 3 lat i wszystko jest za darmo, teraz dopiero wprowadzili ograniczania w korzystaniu z bankomatów, ale tych akurat praktycznie nie używam. Karta całkowicie darmowa.

   Usuń
 6. 3% na nowe środki, to niewielka łaska z ich strony, nadal można korzystać z lokaty zawrotnej (na zatrzymacie przy wycofywaniu kasy do innego banku) też na 3% tyle że okres krótszy bo 3 m-ce.
  Ale czuję że na koniec roku lub w styczniu będzie większe oprocentowanie na promocyjnych lokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Lokata zawrotna ciągle jest dostępna. Dziś założyłem. No ale nie kończy się pod koniec roku ale 19.01 dopiero.

   Usuń
  2. Dzięki za info. Też wolę 3M niż 6M

   Usuń
 7. Czy jeśli kiedykolwiek wypełniałem wniosek o lokatę w idea banku, ale nigdy nie skorzystałem z niej to czy jestem nowym czy starym klientem? Czy moge założyć Lokatę HAPPY na 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpadasz. Każdy kto miał coś lub wnioskował o coś w IB lub Lions Banku nie może już założyć lokaty Happy.

   Usuń
  2. Ani Happy Pro.

   Usuń
  3. To podziekuje idei niech szukają gdzie indziej jeleni, spoko spoko z lokat wyparowuje gotówka jak nigdy wciagu 4 lat, ale banki nadal mysla, że to jest eldorado. ;)

   Usuń
 8. Założyłam lokatę w Idei, zasilając ją ze środków zgromadzonych na Koncie Zyskownym. Był to pierwszy przelew w miesiącu, a jednak naliczono mi 5 zł prowizji. Jakiś pomysł, o co może chodzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisz reklamacje. P-wsza transakcja w miesiącu powinna być darmowa.

   Usuń
  2. Tak zrobię, dzięki.

   Usuń
 9. mam teraz lokatę w Idea na powiedzmy 20k PLN, czy jeżeli przeleję jutro na konto w Idea powiedzmy 10k PLN to załapię się na tą promocję czy źle kombinuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Załapiesz się jak/bo w dniu zakładania lokaty na nowe środki będziesz miał saldo z 20 IX

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...