Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon Sodexo 300 zł za konto firmowe w BGŻ BNP Paribas

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

25.10.2018

Bon Sodexo 300 zł za konto firmowe w BGŻ BNP Paribas

Właściciele firm załapać się mogą na nową promocję z kontem firmowym.

Bon Sodexo 300 zł za konto firmowe w BGŻ BNP ParibasTo propozycja BGŻ BNP Paribas, kojarzonego przede wszystkim z promocjami konta osobistego i karty kredytowej. Teraz w tym banku przyszła jednak kolej na okazję do bankobrania dla przedsiębiorców. Z kontem firmowym zyskać można bon Sodexo o wartości 300 zł.

Dla kogo promocja? Udział wziąć może przedsiębiorca (będący osobą fizyczną, prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej), który na dzień 14.08.2018 r. nie posiadał rachunku (w BGŻ BNP Paribas) dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą).

Z praktycznego punktu widzenia trzeba prowadzić działalność gospodarczą, w której możliwe jest przyjmowanie płatności kartami - regulamin promocji wymaga bowiem zawarcia umowy o terminal płatniczy.

Nagroda. Do zdobycia jest bon Sodexo o wartości 300 zł. Bonem tym można płacić w wielu punktach handlowo-usługowych (m.in. w sklepach sieci Auchan, Biedronka, Carrefour, Intermarche, Kaufland, Lidl, Piotr i Paweł czy Tesco).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Kupon 300 zł na start" i zdobyć tytułową nagrodę, najpóźniej do 31.12.2018 r.:
 • wypełnij formularz rejestracyjny i otwórz Pakiet w BGŻ BNP Paribas;
 • aktywuj kartę Mastercard Business wydaną do rachunku;
 • zawrzyj umowę na terminal płatniczy (z firmą Elavon) na okres co najmniej 24 miesięcy, a jako rachunek do rozliczeń transakcji wskaż konto założone w promocji

Weryfikację spełnienia warunków organizator przewiduje co 2 tygodnie. Jeśli spełnisz wyżej wymienione kryteria przyznania nagrody, wówczas bon Sodexo o wartości 300 zł zostanie przesłany za pośrednictwem kuriera na Twój adres korespondencyjny.

Choć promocja zaplanowana jest do końca roku, to warto mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej - stanie się tak w przypadku wyczerpania puli nagród. A tych organizator przygotował 400 sztuk. Co jednak nie jest liczbą małą - prowadzących działalność gospodarczą w stosunku do liczby osób, które mogą być zainteresowane promocjami dla klientów indywidualnych jest o wiele mniej. A nawet jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, to też nie zawsze potrzebny jest mu terminal płatniczy.

Konto firmowe w BGŻ BNP Paribas - prześwietlenie oferty


Podstawowym rachunkiem dla mikroprzedsiębiorców w ofercie BGŻ BNP Paribas jest Pakiet Biznes Lider Ekstra. Jego główne cechy to:

 • 0/15 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na wszystkich rachunkach bieżących wynosi min. 3 000 zł; dla firm prowadzących działalność gospodarczą maksymalnie 6 miesięcy: prowadzenie konta jest darmowe przez 12 miesięcy od podpisania umowy; 
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana, jeśli w cyklu rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 500 zł; 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w oddziałach BGŻ BNP Paribas oraz 3%, min. 5 zł w pozostałych bankomatach w Polsce.

Jak wygląda kwestia dotycząca umowy o terminal płatniczy? Tu z góry ostrzegam, że nie jestem znawcą tej tematyki, więc polecam samodzielne przyjrzenie się ofercie i kalkulację opłacalności umowy z firmą Elavon w konfrontacji z innymi firmami świadczącymi podobne usługi (osobiście firmę tą kojarzę jednak jako prężnie działającą na rynku i na jej terminale płatnicze trafiam często).

Z dokumentu zamieszczonego na stronie banku wynika, że koszt dzierżawy urządzenia waha się od 35 do 55 zł (w zależności od rodzaju terminala oraz okresu, na jaki zawrzesz umowę). W ramach programu "Polska Bezgotówkowa" można załapać się na 12 miesięcy użytkowania terminala za 0 zł. Do opłaty za terminal dochodzą również prowizje:
"Płatności Kartami krajowymi komercyjnymi Visa, Mastercard i Maestro – prowizja 0,69% + 5 gr 
Płatności Kartami Diners Club, JCB, Amex – prowizja 3,50%"

Na koniec przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą, nagrody związane z udziałem w promocji należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.

Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Taki bon jest jednorazowego czy wielokrotnego użytku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można użyć tylko raz. Oddajesz kasjerowi w sklepie.

   Usuń
  2. Chyba że będzie w formie karty płatniczej pre paid

   Usuń
  3. "Kupon 300 zł na start" wskazuje że to będzie kupon. Ale tak w ogóle to nie ma kuponu o nominale 300 zł. Więc będzie kilka kuponów albo karta tak jak piszesz.

   Usuń
  4. Bon w postaci karty przedpłaconej?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...